NA ŻYWO 21.00 - STREAM ALEKSANDER JABŁONOWSKI I JACK CALEIB - O ZGNILIŹNIE MORALNEJ W III R.P !!21 sierpnia 2019
15 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Za przyjaźń PiS – Ukraina tym razem zapłacą hodowcy drobiu!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Komisja Europejska wstępnie porozumiała się z Ukrainą w sprawie zgody na bezcłowy import 50 tys. ton Według obowiązujących do tej pory przepisów dotyczących kontyngentów bezcłowych przyznanych Ukrainie przez UE, ukraińscy producenci mięsa drobiowego mogli wyeksportować do krajów członkowskich Unii Europejskiej nie więcej, niż 40 tys. ton rocznie. Faktycznie ilości te były większe, ponieważ ukraińskie firmy wykorzystywały lukę w przepisach pozwalającą na nieograniczony eksport produktów drobiowych zaliczanych do kategorii „inne”. W związku z tym ukraińscy producenci wymyślili półprodukt „filet drobiowy z kością”, który zaczął być w dużych ilościach bezcłowo sprowadzany do UE. Po trafieniu do zakładów w Holandii czy na Słowacji filety były oddzielane od kości i sprzedawane jako produkt z UE, holenderski lub słowacki. Tylko w pierwszych pięciu miesiącach 2018 roku sprowadzono do UE blisko 20 tys. ton mięsa drobiowego z kategorii „inne”, co stanowiło około 40 procent mięsa wwiezionego z Ukrainy do UE.

Według informacji przekazanej w piątek przez rzecznika KE porozumienie z Ukrainą odnośnie nowych limitów odbyło się bez sprzeciwu jakiegokolwiek kraju UE. „Komisja Europejska poinformowała w piątek o wstępnym porozumieniu przedstawicieli państw członkowskich UE i żaden kraj nie zaprotestował. Polska też nie protestowała” – powiedział korespondentce radia rzecznik KE.

Łukasz Dominiak, dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej uznał informację o zwiększeniu bezcłowych limitów dla Ukrainy za złą wiadomość. „Oznacza stałe dostawy mięsa ze strony ukraińskiej. Jedyny mały pozytyw, który możemy tutaj znaleźć, to, że import został ujęty w ramy, bo do tej pory był praktycznie nieograniczony” – cytuje jego opinię RMF FM. Jak pisaliśmy, luka w przepisach najbardziej uderzała właśnie w polskich producentów drobiu. Producenci z Ukrainy są dla Polaków głównymi konkurentami w segmencie rolnictwa i produkcji drobiu.

KE usankcjonowała obchodzenie limitów importu drobiu z Ukrainy. „Polska nie protestowała”

Drób z Ukrainy jest tańszy o 40%, ale …… Ze względu m.in.na tragiczny stan sanitarno epidemiologiczny panujący  na Ukrainie, możemy jako bonus przywlec jeszcze „coś”. Obecnie panuje tam/poza odrą i żółtaczką/ epidemia tularemii , choroby odzwierzęcej.
https://fakty.com.ua/ru/lifestyle/zdorove/20190314-tulyaremiya-v-ukrayini-vyyavyly-infektsiyu-proty-yakoyi-nemaye-vaktsyny/

One thought on “Za przyjaźń PiS – Ukraina tym razem zapłacą hodowcy drobiu!

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: