NA ŻYWO 21.00 - STREAM ALEKSANDER JABŁONOWSKI I JACK CALEIB - O ZGNILIŹNIE MORALNEJ W III R.P !!21 sierpnia 2019
15 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Ekshumacji w Jedwabnem nie będzie !!!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Ekshumacja szczątków ofiar pogromu w Jedwabnem nie zostanie przeprowadzona – podało w poniedziałek radio RMF FM powołując się na opinię Prokuratury Krajowej.

Zdaniem rozgłośni ekshumacji w Jedwabnem nie będzie, ponieważ Prokuratura Krajowa nie widzi podstaw do ponownego wszczęcia postępowania w tej sprawie. Jak powiedziała RMF FM rzecznik prokuratury Ewa Bialik, postępowanie zostało umorzone w 2003 roku z powodu niewykrycia sprawców, którzy w tej sprawie jeszcze nie zostali osądzeni. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło a postanowienie jest prawomocne.

Pod koniec lutego br. prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek deklarował gotowość podległej mu instytucji do przeprowadzenia ekshumacji w Jedwabnem, lecz decyzję w tej sprawie zostawiał ministerstwu sprawiedliwości.

Niedokończona ekshumacja w Jedwabnem miała miejsce na przełomie maja i czerwca 2001 roku. Decyzję o jej przerwaniu, po niepełnym przeprowadzeniu prac, podjął ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński. Domagała się tego strona żydowska, twierdząc, że prace badawcze godzą w tradycje religijne Żydów.

Bardzo źle się stało, kiedy ekshumacja w Jedwabnem miała miejsce, i że została przerwana. Należało ją przeprowadzić za wszelką cenę do końca. Podejmując decyzję o tym, żeby przerwać, tak naprawdę, ta sprawa nie została wyjaśniona. I ona będzie zawsze wracała dopóki badania do końca nie będą przeprowadzone komentował w zeszłym roku taką decyzje prof. Szwagrzyk. Wiceszef IPN zaznaczył że dotychczasową niedokończoną ekshumację w Jedwabnem przeprowadzono w ramach śledztwa prokuratury IPN, które zostało umorzone.

Dotychczasowe śledztwa Instytutu Pamięci Narodowej wykazały, że pogromu w Jedwabnem w 1941 roku dokonała z inspiracji Niemców grupa około 40 Polaków, mieszkańców Jedwabnego i okolic, a ich „rola była tam decydująca”.

RMF: ekshumacji w Jedwabnem nie będzie

 

4 thoughts on “Ekshumacji w Jedwabnem nie będzie !!!

 1. @Zofia Gąsicka
  Droga Pani … pisałem wcześnie , że proces dotyczący ”grilla” jedwabińskiego toczył się przed Sądem Okręgowym w Łomży w maju 1949 roku i dotyczył 22 oskarżonych z artykułów 1 , 2 i 3 dekretu z dnia 31 sierpnia 1944 roku . Skazani z reguły otrzymywali wyroki śmierci . W tym wypadku Sąd jednak odstąpił ot tak drakońskiej ”kary” na rzecz jej nadzwyczajnego złagodzenia , uzasadniając to działaniem pod presją i wymuszeniem swoich czynów przez okupanta .

  Sąd z 22 oskarżonych , uniewinnił 10 , pozostałych skazał na kary 15 , 8 i 5 lat ”puch” .
  W jednym wypadku zastosował karę śmierci którą później – w drodze łaski – ówczesny Prezydent Bierut zamienił na 15 lat ”puchy” .

  Pisałem wcześniej , że tamtejsza władza nie była absolutnie zainteresowana całą hucpą jedwabińską z najważniejszego powodu … sprawa nie dotyczyła ofiar Narodowości Polskiej a znienawidzonych przeklętych żydów .
  Dopiero pod presją żydostwa amerykańskiego , popartego przez Departament Stanu (ten sam schemat działania widzimy dzisiaj w sprawie Acta 447) z pewnymi oporami wszczęto śledztwo , toczące się bardzo ślamazarnie – od kwietnia 1947 – zakończone wniesieniem aktu oskarżenia do Sądu .
  Ówczesne Sądy nie mają nic wspólnego z dzisiejszymi … były bardziej wnikliwe i patrzyły przez pryzmat sprawiedliwości a nie samego prawa ”in stricte” , prawo jako wykładnia było stosowane ”in largo” .

  Moje zdanie w tej sprawie (być może nie będzie to nikogo interesowało …) :
  1. Jest to już historia z prawie 80 letnim ogonkiem a więc sprawa ”przyschnięta” w myśl zasady … czas leczy rany .
  2. Nikt z oskarżonych a także ze świadków tych aktywnych i biernych nie żyje .
  3. Był to specyficzny czas … czas wojny .
  4. Prawo RETORSJI !!!
  – Mord Katyński … inspiracja sowiecka … wykonawstwo prze nację żydowską , udzikowano 21.000 Obywateli Narodu Polskiego . ROK 1940
  – ”grill” jedwabiński … inspiracja niemiecka … wykonawstwo przez Nację Polską ,
  udzikowano w/g IPN-u max . 340 osób plemienia żmijowego . ROK 1941
  5. Ekshumacja niczego nie wyjaśni … w czasie procesu Sądowego z 1949 roku jak i ze śledztwa IPN-u z lat 2002-2004 absolutnie nic nie wskazuje na to aby w czasie ”grilla” była używana broń palna co by wskazywało na ”aktywny” udział strony niemieckiej … o co się modlą historycy .

  Czas się przestać cackać z tym całym żydowskim kurewstwem … dać im raz na zawsze dobrego szpica w ich dupska .
  Wprowadzić mocą Ustawy nakaz aby całe żmijowe plemię zamieszkujące teren Polski nosiło na ubraniu gwiazdkę dawida w widocznym miejscu … tak jak to robią u siebie żydki w odniesieniu do Nacji Palestyńskiej .
  Absolutny zakaz zajmowania wszelkich funkcji kierowniczych w Społeczeństwie Polskim … sprowadzić ich do pozycji obywateli II kategorii .

  A jak się nie podoba to niech zwijają swoje tobołki i wypierdalają gdzie chcą i gdzie ich te wyłupiaste ślepia poniosą .

 2. @Konrad
  … akurat jeśli chodzi o te całe pierdolone Jedwabne to trzeba przyznać rację Ziobrze i jego chlewikowi . Są wielce prawdopodobne przesłanki , że w udzikowaniu … czy grillowaniu Iwrejków w stodółce udział mieli i Nasi Rodacy … co nie jest żadną ujmą i hańbą na honorze zważywszy postępy narodu wyklętego względem Narodu Polskiego przed jak i po zajściu w Jedwabnym .

  W 1947 roku odbył się proces … chyba dwunastu osób oskarżonych o udział w grillowaniu jedwabińskim … jak tam było , tak tam było w każdym bądż razie zapadły wyroki … nie wiem jakie ale nie zbyt duże … prokurator jak i sąd za bardzo nie wnikał w szczegóły gdyż w tamtym czasie akurat była moda aby plemię żmijowe ”wyplenić” z Ziemi Ojczystej .

  Każdy region kraju ma swoje ”Jedwabne” … i nie była to Ogólnonarodowa zmowa gdyż brak było komunikacji … to był Patriotyczny ruch w odpowiedzi za lata krzywd i upokorzeń doznanych przez Naród Polski , mieszkający na rdzennych swoich Ziemiach Ojcowych od żmijowego plemienia – obcych przybyszów , chuj znajed skąd .
  I na tej kanwie chcę opisać co działo się w Węgrowie we wrześniu 1942 roku .
  Dlaczego w Węgrowie ? … gdyż w tym powiecie mieszkam … z tym powiatem jego radościami i kłopotami się utożsamiam .

  ”…. Węgrów to małe miasteczko na pograniczu Mazowsza i Podlasia . Przed II wojną światową był to klasyczny sztetl , gdzie pod koniec XIX wieku Żydzi stanowili 62 procent ludności, w roku w 1931 mieszkało ich tam 5100 [i] .
  Do nich też należały , w ogromnej większości , handel i rzemiosło : polskich sklepów było kilka , żydowskich kilkadziesiąt . Wybory w powiecie wygrywali jednak tradycyjnie polscy nacjonaliści , a bojkoty sklepów żydowskich , wybijanie okien i pobicia od lat trzydziestych zdarzały się regularnie [ii] .
  Po wkroczeniu hitlerowskich Niemców utworzono w Węgrowie getto , które 22 września 1942 zaczęto likwidować . W Archiwum Żydowskiego Instytutu Historycznego znaleźć można relację burmistrza Węgrowa Władysława Okulusa , który opisuje , że „zabijanie odbywało się w biały dzień na oczach wszystkich . Patrzyła na to nasza młodzież , patrzyły dzieci . Na miejscu zabito około dwóch tysięcy osób . Z zabijania zrobiono sobie coś w rodzaju sportu czy przyjemnej rozrywki” .
  Kto zabijał ? Przede wszystkim hitlerowscy żołnierze i żandarmi oraz „antykomuniści” z Waffen SS , ale nie tylko . Pomagały im grupy miejscowych: „granatowi” policjanci , straż pożarna i kilkudziesięciu nastolatków . Za każdego schwytanego Żyda dostawało od nazistów się 250 g cukru . Część lokalsów nie tylko rabowała ofiary i doprowadzała je do władz , ale i zabijała razem z nazistami . Do usuwania zwłok ludzie zgłaszali się na ochotnika nieomal masowo licząc , że z zabitych zdejmą odzież albo znajdą przy nich jakieś pieniądze [iii] .
  Szraga Fajwel Bielawski , właściciel sklepu z galanterią i składu drewna tak opisuje te zdarzenia : „Wiele kobiet miało podarte ubrania . Szarpały się , kopały i drapały Polaków , którzy wywlekali je z kryjówek . „Szybciej , szybciej !”— wrzeszczeli Polacy” [iv] .
  Jeden z mężczyzn opowiadał z dumą : „Pozbyliśmy się masy Żydów ! Naprawdę masy Żydów !” , a jego znajomi w węgrowskiej restauracji głośno wyrażali aprobatę , co ukrywający się wtedy obok Bielawski słyszał na własne uszy [v] .
  Po likwidacji getta naziści zarządzili sprzedaż budynków pożydowskich . „Kupujących było wielu— z miasta i okolicy”, pisał burmistrz Okulus , bo sprzedawano je za grosze . Masowo rabowano też pozostawione ruchomości [vi] .
  Profesor Jan Grabowski , który badał te morderstwa mówił mi , że wśród mieszkańców Węgrowa panuje na temat akcji likwidacyjnej milczenie . Ludzie nie chcą rozmawiać jak wyglądała , kto w niej brał udział , a tym bardziej o jakimkolwiek mieniu , które wówczas przejęto .
  Nie ma się co dziwić . Już w lipcu 1945 roku ostatni Delegat Rządu na Kraj Jerzy Braun likwidując aparat delegatury rządu londyńskiego raportował do zwierzchników : „na wsi i w miasteczkach nie ma dziś miejsca dla Żyda . W ciągu ubiegłych sześciu lat w Polsce wytworzył się (nareszcie!) nieistniejący przedtem polski stan trzeci , przejął całkowicie prowincjonalny handel , pośrednictwo , dostawy , lokalną wytwórczość (…) oraz wszelkie rękodzieło . Ci młodzi synowie chłopscy i dawny proletariat miejski wysługujący się Żydom – stanowią element zawzięty , wytrwały , chciwy , pozbawiony doszczętnie wszelkich skrupułów moralnych w handlu , górujący nad Żydami odwagą , inicjatywą i rzutkością . (…) Te masy z tych terenów nie ustąpią . Nie ma siły , która by je usunęła . W tej sytuacji zrozumiałe jest , że ocaleni z pogromu Żydzi nie mogą powrócić w swe rodzinne strony i «zrujnowani i załamani wyjeżdżają , głosząc na cały świat , że Polacy są antysemitami». Jednak to, co biorą za antysemityzm, to «tylko prawo ekonomiczne, na które nie ma rady»”[vii]. …. ”

  Słowa Pana Jerzego Brauna – w tym momencie bohatera – powinny stać się dla nas mottem w sprawie jedwabińskiej i innych podobnych .
  NIGDY NIE PRZEPRASZAJMY ZA ”JEDWABNE” … tak jak to zrobił łotr Duda przed Dworcem Gdańskim w Warszawie … i następna arcykurwa … farbowana lisica udająca Polaka ”Mosze” Kwaśniewski vel Stolzman w Jedwabnym … jest JAWNĄ OBRAZĄ NAS WSZYSTKICH TYCH CO CZUJĄ SIĘ POLAKAMI .
  ZAWSZE MÓWMY PATRZĄC ADWERSARZOWI PROSTO W OCZY … ”TAK UGRILLOWALIŚMY ICH W STODÓŁCE I CO Z TEGO , ZA LATA ŁEZ I KRZYWD NALEŻAŁO IM SIĘ TO JAK ŚWINIOM KORYTO …”
  ”Zainteresowanych” odsyłajmy do literatury pięknej ”Ziemi Obiecanej” czy ”Chłopów” .

  W prawie międzynarodowym jest takie pojęcie jak RETORSJA … każdy międzynarodowy arbitraż przyznał by Nam rację … w myśl zasady jak wy Nam tam My wam … o tym właśnie mówi RETORSJA .

  Ale , żeby się postawić i pokazać ”faka” trzeba mieć WALECZNE SŁOWIAŃSKIE SERDUCHO … a nie kawałek bezproduktywnej zajęczej pompy która zamiast krwi czerwieńszej od czerwieni … pompuje fekalia .

  1. W przepraszaniu za Jedwabne istnieje trochę dłuższy korowodzik przed Dudą … ” rzecz musi zostać nazwana po imieniu – tego okrutnego mordu dokonali Polacy, nasi rodacy. Dlatego należy zrobić to, co w takich sytuacjach się robi: przeprosić i poprosić o wybaczenie.”- to rok 2001, wypowiedź Kwacha- filipińskiego i oczywiście późniejszy prezydent wszech czasów !! Dalej to już mośki mieli co chcieli i forsowali swoje teorie.
   Tymczasem „Raport Koli” (Andrzej Kola – stąd nazwa dokumentu, który prowadził m. in. ekshumacje ciał polskich żołnierzy w Charkowie i Bykowni pod Kijowem i uchodzi za wybitnego specjalistę w tej dziedzinie) wskazuje, że po pierwsze ilość ofiar może być znacznie mniejsza od wszelkich dostępnych szacunków, po drugie, że sposób w jaki ofiary mordu zginęły nie jest do końca jasny co może rzucić światło na udział etnicznych Polaków w wydarzeniu. Jeśli bowiem okazałoby się, że ofiary zostały przed spaleniem rozstrzelane to wtedy wyszłoby na jaw, że cała „sprawa Jedwabnego” jest jedynie propagandowym wymysłem, bo w takim wypadku miejscowa ludność mogła w niej brać udział co najwyżej na wstępnym etapie wydarzeń. Potwierdzenie takiego stanu faktycznego przez wykopaliska doprowadziłoby także do upadku wielu polskich autorytetów naukowych a ośmieszyłoby całą gromadę polityków z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim na czele, którzy bez wyjaśnienia faktów do końca postanowili „przepraszać za Jedwabne”.
   Z dokumentu wynika, że ekshumacja szczątków pozwoliłaby dokładnie określić ile osób zginęło i w jaki sposób – co ostatecznie zamknęłoby dyskusję wokół sprawy. Gdy jednak wierzchnia warstwa ziemi została zdjęta i okazało się, że fakty materialne nie pasują ani do wyników śledztwa (nie udało się odnaleźć np. masowych mogił w miejscach, które wskazywali świadkowie)… pojawiły się problemy z dalszym prowadzeniem prac, które szczegółowo opisuje w swoim raporcie prof. Kola. Problemy te doprowadziły do zaprzestania ekshumacji na etapie przedwstępnym. Decyzję taką podjął ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński motywując ją względami religijnymi. Prof. Andrzej Kola, który prowadził wraz z grupą naukowców ekshumację, w swoim raporcie nie krytykuje tej decyzji, wskazuje jednak, że uniemożliwiła ona ostateczne dojście do obiektywnej prawdy

 3. Jak długo Żydzi będą rządzić Polska to Polacy maja być winni za wszystko a Jedwabne ma być dowodem polskiej zbrodni na Żydach, i lepiej nic nie ruszać bo mogłoby się okazać inaczej i co wtedy? Polaczki pierdolone w dupę jebani od wieków wieków amen, glupi nadwiślański naród, daje sobą pomiatać parchami. Zanim Polacy doczekają się sprawiedliwości to wszyscy powymierają. Plujemy na własnych przodków. Żygać się chce jak człowiek sobie uświadamia jakimi cwelami jesteśmy na arenie międzynarodowej.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: