NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Nowa Zelandia: Kilkadziesiąt ofiar zamachu na meczety. Sprawca transmitował atak na żywo w Internecie

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

Nowa Zelandia: Kilkadziesiąt ofiar zamachu na meczety. Sprawca transmitował atak na żywo w Internecie

Co najmniej 49 osób zginęło w atakach na terenie Christchurch w Nowej Zelandii – podaje miejscowa policja. Sprawcy wkroczyli na teren dwóch meczetów i otworzyli ogień do wiernych. W związku z atakiem zatrzymano cztery osoby. Jeden ze sprawców transmitował atak na żywo w internecie.

Christchurch – ponad 350-tysięczne miasto położone na zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. To tu, w piątek około 14:45 (2:45 czasu polskiego) doszło do ataku w meczecie Masdżid Al-Nur. Niedługo później, ok. 16 doszło do kolejnej strzelaniny w świątyni Masdżid Linwood.

Świadkowie pierwszej strzelaniny relacjonują, że do meczetu wtargnął uzbrojony mężczyzna. Był ubrany w „wojskowym” stylu i miał ze sobą broń automatyczną. Natychmiast otworzył ogień do zgromadzonych tam muzułmanów. Kiedy skończyła mu się amunicja wyszedł, załadował broń i wrócił dobijać osoby, które przejawiały oznaki życia.

Policja ogłosiła, że w wyniku ataków w Masdżid Al-Nur i Masdżid Linwood zmarło co najmniej 49 osób, a ponad 20 jest rannych (stan na 10:00 czasu polskiego). W związku z zamachem zatrzymano już cztery osoby. Funkcjonariusze ujawniają, że ataki przeprowadziło „kilka osób”, które działały w zmowie.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern nie ma wątpliwości, że wydarzenie było atakiem terrorystycznym. „To jeden z najczarniejszych dni w historii Nowej Zelandii” – powiedziała na konferencji prasowej. Podkreśliła również, że ataki były dobrze zaplanowane’

Terrorysta transmitował atak w sieci

Jeden ze sprawców transmitował atak na żywo w mediach społecznościowych. Internauci masowo udostępniali linki prowadzące do relacji na Facebooku. Po zamachu, w sieci pojawiają się filmy z ataku. Miejscowa policja apeluje jednak, by nie rozpowszechniać nagrań. Do sprawy odniósł się już Facebook i YouTube. Przedstawiciele korporacji usunęli profil zamachowca i jego relację.

Media donoszą również, że na chwilę przed zamachem opublikował swój manifest na Twitterze. Sprawca miał w nim tłumaczyć, że chce zemsty za zamachy islamistów oraz powtarzać tezy Andersa Breivika (sprawcy zamachu z 2011 roku)

 

Zrodlo:https://wmeritum.pl/atak-nowej-zelandii/273088.( YT)

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: