NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 ALEKSANDER JABŁONOWSKI & JACK CALEIB - RZEŹ KANAŁÓW Y.T CZYLI ZAMORDYZM RUSZYŁ CAŁĄ PARĄ !18 września 2019
19 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

DOKTRYNA WOJSKOWA USA: BROŃ JĄDROWA, ATAKI CYBERNETYCZNE, PIĄTA KOLUMNA

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Doktryna wojskowa USA: broń jądrowa, ataki cybernetyczne, piąta kolumna

14 marca sekretarz obrony USA Patrick Shanahan i gen. Joseph Dunford, przewodniczący Joint Chiefs of Staff, zeznali przed senacką komisją ds. Służb zbrojnych w sprawie wniosku o budżet obronny prezydenta Donalda Trumpa na rok 2020.

Przewodniczący Joint Chiefs of Staff przedstawił kilka ważnych uwag dotyczących obecnej doktryny wojskowej USA i jej oczekiwanych działań w przypadku konfliktu z jakimś „przeciwnikiem”.

Dunford ostrzegł przed zmianą obecnej polityki wojskowej USA, która pozwala krajowi jako pierwszemu używać broni jądrowej podczas ewentualnego konfliktu. Generał podkreślił, że „absolutnie” uważa, że ​​„obecna polityka jest właściwą polityką”.

Znalezione obrazy dla zapytania doktryna wojskowa usa zdjecia

„Nie podejmowałbym żadnych decyzji w celu uproszczenia rachunku podejmowania decyzji przez przeciwnika. Mogę sobie również wyobrazić kilka sytuacji, w których nie chcielibyśmy usunąć tej opcji od prezydenta ”- podkreślił

Dunford dodał, że cyberbroń prawdopodobnie nie zastąpi sił jądrowych, ale podkreślił, że USA powinny być gotowe do przeprowadzenia ofensywnych operacji cybernetycznych. Opisując potrzebę operacji cybyer, wspomniał o Chinach i Rosji, a także o cyberatakach rzekomo prowadzonych przez te dwa państwa jako powód tej potrzeby.

Uwagi te kłaniają się nowo pojawiającej się amerykańskiej doktrynie militarnej, która aktywnie wykorzystuje zagrożenia jądrowe, cyberataki i „piąte kolumny” w celu powstrzymania i pokonania rzekomych amerykańskich „przeciwników”. Doktryna ta została szczegółowo opisana przez szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generała Walerija Gierasimowa wcześniej w marcu .

„Pentagon zaczął opracowywać jakościowo nową strategię operacji wojskowych, która została już nazwana„ koniem trojańskim ”.

Oznacza to aktywne wykorzystanie „potencjału protestacyjnego potencjalnej piątej kolumny” w interesie sytuacji destabilizującej, podczas gdy równocześnie w kluczowych celach uruchamiane są uderzenia z precyzyjną kierowaną amunicją (PGM) ”- zasugerował generał Gerasimow, opisując część tego.

Najprawdopodobniej ta nowa amerykańska doktryna jest obecnie stosowana w Wenezueli . Jednak w przypadku konfliktu z Rosją sukces tej strategii agresji nie będzie możliwy bez użycia sił jądrowych, przynajmniej precyzyjnych taktycznych uderzeń jądrowych.

Znalezione obrazy dla zapytania doktryna wojskowa usa zdjecia

To jest prawdziwy powód uwag Dunforda na korzyść polityki nuklearnej pierwszego uderzenia. Reszta to głównie formalne uzasadnienie takiego podejścia. Spekulacje, że Rosja może użyć taktycznej broni jądrowej w jakimś konflikcie, aby osiągnąć zwycięstwo, zanim interwencja sił USA lub NATO nie będzie śmieszna. Istnieją dwa główne powody:

  • Doktryna polityczna i wojskowa Rosji nie zawiera takich przepisów. Kierownictwo rosyjskie nie ma dźwigni, aby przeprowadzić taki krok.
  • Wszystkie możliwe konflikty lokalne, w których Rosja może uczestniczyć w nadchodzących dziesięcioleciach, mogą pojawić się tylko w regionach przy granicy rosyjskiej. Są to Ukraina, Białoruś, Kaukaz i Azja Środkowa. Jeśli przypuszcza się, że Rosja jest gotowa do użycia broni jądrowej w tych regionach, ta sama osoba powinna wierzyć, że Rosja jest gotowa do uderzenia samą bronią jądrową. Wydaje się to zbyt wielkie, nawet dla „krwawego reżimu Putina”.

Ponadto rosyjskie przywództwo uważa znaczną część ludności Ukrainy, a zwłaszcza ludności Białorusi, za ważne źródło zewnętrzne. Zasób ten może być wykorzystany jako impuls demograficzny w celu rozwinięcia silnego państwa rosyjskiego.

Jeśli chodzi o sytuację na Białorusi, nie ma tajemnicy, że amerykański establishment i wywiad aktywnie działają w tej dziedzinie. Głównym celem jest podkopanie stosunków rosyjsko-białoruskich i przeprowadzenie kolejnej rewolucji kolorystycznej na Białorusi. Tak więc, gdy reklama z Dunford dotycząca innych amerykańskich urzędników mówi o niektórych możliwych lokalnych powiązaniach z Rosją, chodzi raczej o Białoruś niż o Ukrainę.

Znalezione obrazy dla zapytania doktryna wojskowa usa zdjecia

Dlatego, gdy Dunford wspomniał w swoim zeznaniu, że są przypadki, w których USA będą potrzebować pierwszej polityki nuklearnej jako narzędzia wykorzystywanego lub opcji w celu „zniechęcenia przeciwników”, prawdopodobnie miał na myśli obszar Białorusi. Jak wspomniano powyżej, takie zachowanie jest nie do przyjęcia dla Rosji.

Dlatego też twierdzenia Dunforda złożone podczas zeznań w Senackim Komitecie ds. Służb Zbrojnych pozwalają na wyciągnięcie przynajmniej jednego prostego wniosku. Amerykańskie przywództwo wojskowe zamierza nadal stosować agresywną, ekspansjonistyczną, neoimperialistyczną politykę wobec Eurazji w ogóle, a Rosji w szczególności. Będzie działać na rzecz wywołania lokalnych konfliktów wokół rosyjskich granic i, w miarę możliwości, wpływać na rosyjską wewnętrzną sytuację polityczną. Dlatego stara się utrzymać narzędzia maksymalnego zagrożenia, takie jak polityka nuklearna pierwszego uderzeni

zrodlo:https://southfront.org/us-military-doctrine-nuclear-weapons-cyber-attacks-fifth-column/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: