NA ŻYWO 21.15 POWYBORCZE KOMENTARZE TELEFONICZNE WYPOWIEDZI26 maja 2019
1 godzina pozostała.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
DZIĘKI ZA WSPARCIE ZESPOŁU AUTORÓW STRONY M-forum av live

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

DOKTRYNA WOJSKOWA USA: BROŃ JĄDROWA, ATAKI CYBERNETYCZNE, PIĄTA KOLUMNA

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Doktryna wojskowa USA: broń jądrowa, ataki cybernetyczne, piąta kolumna

14 marca sekretarz obrony USA Patrick Shanahan i gen. Joseph Dunford, przewodniczący Joint Chiefs of Staff, zeznali przed senacką komisją ds. Służb zbrojnych w sprawie wniosku o budżet obronny prezydenta Donalda Trumpa na rok 2020.

Przewodniczący Joint Chiefs of Staff przedstawił kilka ważnych uwag dotyczących obecnej doktryny wojskowej USA i jej oczekiwanych działań w przypadku konfliktu z jakimś „przeciwnikiem”.

Dunford ostrzegł przed zmianą obecnej polityki wojskowej USA, która pozwala krajowi jako pierwszemu używać broni jądrowej podczas ewentualnego konfliktu. Generał podkreślił, że „absolutnie” uważa, że ​​„obecna polityka jest właściwą polityką”.

Znalezione obrazy dla zapytania doktryna wojskowa usa zdjecia

„Nie podejmowałbym żadnych decyzji w celu uproszczenia rachunku podejmowania decyzji przez przeciwnika. Mogę sobie również wyobrazić kilka sytuacji, w których nie chcielibyśmy usunąć tej opcji od prezydenta ”- podkreślił

Dunford dodał, że cyberbroń prawdopodobnie nie zastąpi sił jądrowych, ale podkreślił, że USA powinny być gotowe do przeprowadzenia ofensywnych operacji cybernetycznych. Opisując potrzebę operacji cybyer, wspomniał o Chinach i Rosji, a także o cyberatakach rzekomo prowadzonych przez te dwa państwa jako powód tej potrzeby.

Uwagi te kłaniają się nowo pojawiającej się amerykańskiej doktrynie militarnej, która aktywnie wykorzystuje zagrożenia jądrowe, cyberataki i „piąte kolumny” w celu powstrzymania i pokonania rzekomych amerykańskich „przeciwników”. Doktryna ta została szczegółowo opisana przez szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generała Walerija Gierasimowa wcześniej w marcu .

„Pentagon zaczął opracowywać jakościowo nową strategię operacji wojskowych, która została już nazwana„ koniem trojańskim ”.

Oznacza to aktywne wykorzystanie „potencjału protestacyjnego potencjalnej piątej kolumny” w interesie sytuacji destabilizującej, podczas gdy równocześnie w kluczowych celach uruchamiane są uderzenia z precyzyjną kierowaną amunicją (PGM) ”- zasugerował generał Gerasimow, opisując część tego.

Najprawdopodobniej ta nowa amerykańska doktryna jest obecnie stosowana w Wenezueli . Jednak w przypadku konfliktu z Rosją sukces tej strategii agresji nie będzie możliwy bez użycia sił jądrowych, przynajmniej precyzyjnych taktycznych uderzeń jądrowych.

Znalezione obrazy dla zapytania doktryna wojskowa usa zdjecia

To jest prawdziwy powód uwag Dunforda na korzyść polityki nuklearnej pierwszego uderzenia. Reszta to głównie formalne uzasadnienie takiego podejścia. Spekulacje, że Rosja może użyć taktycznej broni jądrowej w jakimś konflikcie, aby osiągnąć zwycięstwo, zanim interwencja sił USA lub NATO nie będzie śmieszna. Istnieją dwa główne powody:

  • Doktryna polityczna i wojskowa Rosji nie zawiera takich przepisów. Kierownictwo rosyjskie nie ma dźwigni, aby przeprowadzić taki krok.
  • Wszystkie możliwe konflikty lokalne, w których Rosja może uczestniczyć w nadchodzących dziesięcioleciach, mogą pojawić się tylko w regionach przy granicy rosyjskiej. Są to Ukraina, Białoruś, Kaukaz i Azja Środkowa. Jeśli przypuszcza się, że Rosja jest gotowa do użycia broni jądrowej w tych regionach, ta sama osoba powinna wierzyć, że Rosja jest gotowa do uderzenia samą bronią jądrową. Wydaje się to zbyt wielkie, nawet dla „krwawego reżimu Putina”.

Ponadto rosyjskie przywództwo uważa znaczną część ludności Ukrainy, a zwłaszcza ludności Białorusi, za ważne źródło zewnętrzne. Zasób ten może być wykorzystany jako impuls demograficzny w celu rozwinięcia silnego państwa rosyjskiego.

Jeśli chodzi o sytuację na Białorusi, nie ma tajemnicy, że amerykański establishment i wywiad aktywnie działają w tej dziedzinie. Głównym celem jest podkopanie stosunków rosyjsko-białoruskich i przeprowadzenie kolejnej rewolucji kolorystycznej na Białorusi. Tak więc, gdy reklama z Dunford dotycząca innych amerykańskich urzędników mówi o niektórych możliwych lokalnych powiązaniach z Rosją, chodzi raczej o Białoruś niż o Ukrainę.

Znalezione obrazy dla zapytania doktryna wojskowa usa zdjecia

Dlatego, gdy Dunford wspomniał w swoim zeznaniu, że są przypadki, w których USA będą potrzebować pierwszej polityki nuklearnej jako narzędzia wykorzystywanego lub opcji w celu „zniechęcenia przeciwników”, prawdopodobnie miał na myśli obszar Białorusi. Jak wspomniano powyżej, takie zachowanie jest nie do przyjęcia dla Rosji.

Dlatego też twierdzenia Dunforda złożone podczas zeznań w Senackim Komitecie ds. Służb Zbrojnych pozwalają na wyciągnięcie przynajmniej jednego prostego wniosku. Amerykańskie przywództwo wojskowe zamierza nadal stosować agresywną, ekspansjonistyczną, neoimperialistyczną politykę wobec Eurazji w ogóle, a Rosji w szczególności. Będzie działać na rzecz wywołania lokalnych konfliktów wokół rosyjskich granic i, w miarę możliwości, wpływać na rosyjską wewnętrzną sytuację polityczną. Dlatego stara się utrzymać narzędzia maksymalnego zagrożenia, takie jak polityka nuklearna pierwszego uderzeni

zrodlo:https://southfront.org/us-military-doctrine-nuclear-weapons-cyber-attacks-fifth-column/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: