loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

SZOKUJĄCE słowa oficera USA o Wojsku Polskim………

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

słowa oficera USA o Wojsku Polskim

Od 2 do 9 marca na poligonach w Niemczech (Grafenwoehr), Polsce (Toruń) i na Łotwie (Adazi) prowadzi się aktywna faza wielonarodowych manewrów Wojsk Lądowych USA w Europie DYNAMIC FRONT 19. W tych manewrach biorą udział około 3200 żołnierzy z 29 krajów, w tym z Gruzji i Ukrainy. DYNAMIC FRONT 19 to przede wszystkim ćwiczenia artylerzystów, którzy będą realizować zadania specjalne za pomocą 100 pojazdów artyleryjskich USA i partnerów.

Reklamy

Szczególną cechą tych manewrów jest nie tylko udział wyrzutni rakietowych USA HIMARS (o czym zawiadomił łotewski resort obronny), lecz również zaangażowanie w nich 1.Dywizjonu 147.Pułku artylerii Gwardii Narodowej USA (Południowa Dakota), który przybył w niemiecki Grafenwoehr na początku stycznia br.

Start tych tegorocznych manewrów DYNAMIC FRONT 19 zaczął się od skandalu! Żołnierze amerykańskiej Gwardii Narodowej kategorycznie odmówili udziału w ćwiczeniach w Polsce i postanowili odbywać swoją część manewrów na Łotwie. Amerykanie wyjaśniają swój wybór złą opinią o wspólnej pracy z polskimi żołnierzami u amerykańskich wojskowych z poprzednich edycji manewrów w Polsce – powiedział nam informator zbliżony do MON.

loading...

Znalezione obrazy dla zapytania armia polska zdjecia

Jednocześnie na stronie medium.com znaleźliśmy wpis amerykańskiego porucznika Jessie Park, na temat tegorocznych manewrów a również poprzednich treningów w Polsce.

„Przyjeżdżamy na manewry po to, by ćwiczyć ważne dla zawodowych żołnierzy umiejętności, które będą niezbędne podczas realnego boju, chcemy nauczyć się czegoś nowego, a nie tylko przekazywać swoje doświadczenie. Lecz w Polsce to jest niemożliwe, ponieważ polscy żołnierze nie są fachowcami, Polskie wojsko podobne jest do obozu dziecięcego, harcerów z atrapami broni. Mają początkowe podejście do sztuki wojennej, mają złe przygotowanie zawodowe, rzadko trzymają w ręku realną broń, nawet wyglądają fatalnie – mundury są brudne i nie pasują na nich, żywienie żołnierzy na poligonach nie odpowiada normom itp. Współpracę utrudnia fakt że prawie 90 proc. żołnierzy polskich, w tym oficerzy nie znają języka angielskiego” – skarży się porucznik J.Park. Wskutek tego 1.Dywizjon 147.Pułku Artylerii Gwardii Narodowej  z Niemiec całkiem wyjechał na manewry do poligonu Adazi na Łotwie.

Znalezione obrazy dla zapytania armia polska zdjecia

Przykro, lecz taka jest cała prawda. Rok temu nasi partnerzy z NATO podczas manewrów Anakonda-18 już mówili coś w tym rodzaju.

„Niektórzy (polscy żołnierze – przyp. red. NDP) wyglądają jak świnie, a przygotowanie fizyczne mają takie że jak poszli na marsz to podobno później dwa dni nie mogli chodzić” – dzieli się swoją opinią o polskich kolegach sierżant Saulius Laisonas z Litwy .

„Pośmiewisko w NATO. Mundury im chociaż kupcie, żeby nie wyglądali jak zgraja partyzantów z byłej Jugosławii w latach 90” – kpi z Wojska Polskiego żołnierz o niemieckich oznakach rozpoznawczych.

Wstyd, panie Ministrze Obrony Narodowej. Czyli były dowódca 12. Brygady generał brygady Dariusz Górniak miał rację: „Wyszkolenie żołnierzy wojska polskiego na takim samym poziomie jak wyszkolenie tych samych żołnierzy podczas strzelania salwy honorowej na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Od razu widać, że jesteśmy światowym mocarstwem, ale w produkcji świń i jabłek”.

Znalezione obrazy dla zapytania armia polska zdjecia

Lata mijają, nic się nie zmienia

 

zrodlo:https://dziennik-polityczny.com/2019/03/13/szokujace-slowa-oficera-usa-o-wojsku-polskim-to-amatorski-oboz-dzieciecy-z-atrapami-broni/?

4 thoughts on “SZOKUJĄCE słowa oficera USA o Wojsku Polskim………

 1. Niestety taka prawda … wystarczy popatrzeć na 26 odcinkowy serial z roku 2000 o 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego … widzimy dokładnie co rekrut wpierdala na śniadanie … II śniadanie , obiad i kolację … koszmar . Rozumiem , że
  rekrut nie jest u babci na pączkach … lecz jakiś standard powinien być utrzymany .
  W takiej jednostce idzie pierdolca dostać … tam nie chodzi o przekazanie podstawowej wiedzy o nowoczesnym polu walki a o całkowite ogłupienie i ”ubezwłasnowolnienie” młodych żołnierzy .
  Podejrzewam , że dzisiaj może być tylko … gorzej .

  Nasz najbliższy sąsiad graniczny i kulturowy … 9 milionowa Białoruś rozpierdoliła by ten cały wojskowy burdel zwany szumnie Polskim Wojskiem w ciągu 24 godzin .
  Dlatego ten cały pierdolony rząd i świry z Wiejskiej … pragną tutaj na stałe US Army … kłopot z głowy nie ma co się martwić o nowy sprzęt o skomplikowane nauczanie i inne wieczne problemy związane z obronnością Naszej Nieszczęśliwej Ojczyzny .

  Stąd coraz więcej katastrof lotniczych wysłużonych i wyeksploatowanych MIG-ów 29 .
  Te kurwy rządzące myślą , że taki samolocik warty parędziesiąt milionów € , bez napraw głównych będzie latał sobie 100 lat i dzień dłużej … samoloty tego typu wymagają regularnych przeglądów i konserwacji .
  A taka wazeliniarska pała – Błaszczak … dziwi się dlaczego MIG-i zaczęły nagminnie spadać z nieba jak zestrzelone kaczki .

  To samo widzimy u pancerniaków … permanentny brak amunicji do Leopardów … Adolfki nie chcą sprzedać standardowej licencji na te pociski …
  Moje pytanie … to Wojsko już nie ma biur konstrukcyjnych zdolnych opracować własną amunicję tej klasy .

  Jeżeli wyszkolenie wojska jest na takim samym poziomie co kierowców z Służby Ochrony Państwa … to nie mamy o czym dyskutować .

  Proszę z resztą popatrzeć na SOP … za co został ostatnimi czasy zdymisjonowany szef tej Służby … a no za wyszkolenie . Jankeski Secret Service powiedział , że już nigdy nie zamierza współpracować z ”borowikami” … bo to jest przedszkole … agenci są zdezorientowani … nie znają swoich zadań … często czuć od nich woń alkoholu … zero profesjonalizmu … gorzej niż amatorszczyzna .
  To są fakty zawarte w nocie Secret Service , przekazane przez Departament Stanu naszym oficjelom .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: