loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Posłanka PO chce ujawnienia danych internautów. Twórca ACTA2 chce paraliżu Youtube w UE. Dokąd to zmierza?

loading...
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

 

Małgorzata Pępek, posłanka Platformy Obywatelskiej z Żywca, zaproponowała ministrowi cyfryzacji wprowadzonych zmian w polskim prawie, które nakazywały ujawnienia danych osobowych. Równie rewolucyjne pomysły wypływają z głów twardogłowych eurokratów. Propozycje Axela Vossa (niemieckiego europosła, z EPP, do którego należy również PO) w / s ACTA2 idą w taki sposób, aby zablokować działanie Youtube na terenie UE!

 

Znalezione obrazy dla zapytania poslanka malgorzata pepek zdjecia

 

– „Proponuję, aby m.in. na wszystkich forach internetowych powstałobowiązek ujawniania danych personalnych osoby piszącej z poszanowaniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych i podjęcie działań powodujących zmianę rzeczowej ustawy. Nadto wnoszę o podjęcie rozmów i współpracy z właścicielami i administratorami najpopularniejszych stron, portali czy aplikacji, jak np. Facebook czy Twitter tak, by ograniczyć możliwość posiadania kont fikcyjnych” – czytamy w interpelacji poselskiej Małgorzaty Pępek z 6 lutego br., skierowanej do ministra cyfryzacji.

Reklamy

Znalezione obrazy dla zapytania marek zagorski minister zdjecia

Jak na taki apel odpowiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski? Wydaje się, że „zaorał” rewolucyjne pomysły posłanki PO: – „Możliwość anonimowego korzystania z usług dostępnych w Internecie, w tym również anonimowego zamieszczania opinii i komentarzy stanowi gwarancję wolności wypowiedzi. Taka możliwość – bez obowiązku podawania swojego imienia i nazwiska – daje ich autorom poczucie bezpieczeństwa, pozwala na szczere formułowanie poglądów oraz chroni przed potencjalną zemstą ze strony skrytykowanych. Z punktu widzenia demokratycznego państwa prawa szczególne znaczenie ma uzasadniona krytyka działań zarówno władz publicznych, jak i firm prywatnych – nawet jeżeli jest to krytyka anonimowa„.

Minister Zagórski dodał przy tym, że anonimowość nie gwarantuje bezkarności osobom, które popełniają w sieci przestępstwa i są instrumenty prawne umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności osób łamiących prawo podczas pisania komentarzy.

loading...

O ile pomysły posłanki PO można storpedować w łatwy sposób, o tyletrudniej radzić sobie z pomysłami eurokratów, którzy forsują wprowadzenie w życie ACTA2. Okazuje się, że propozycje europosła z Niemiec Axela Vossa (nazywanego „ojcem chrzestnym” ACTA2) idą w takim kierunku, że ich realizacja będzie skutkowała wyłączeniem przez Youtuba na terenie UE wszystkich filmów, które obecnie znajdują się w serwisie. Chodzi o tzw. filtry uploadu, których wprowadzenie zakładaartykuł 13 ACTA2. Po jego wprowadzeniu w aktualnym (forsowanym przez Axela Vossa) brzmieniu, Youtube będzie musiał poważnie ograniczyć dostęp i możliwości publikowania dla mieszkańców UE. Potwierdza to Susan Wojcicki– prezes Youtube

Znalezione obrazy dla zapytania sosan wojcicki prezes YT

Powstaje pytanie – czy rewolucja internetowa poszła za daleko? Dlaczego zarówno politycy lokalni (vide: posłanka PO Małgorzata Pępek), jak i europejscy (vide: europoseł Axel Voss) chcą tak bardzo wpłynąć na, jak wygląda internet?  Czy rzeczywiście chodzi tutaj o wprowadzenie formy cenzury, czy też może o pieniądze i czy są dzielone zyski z internetowych działalności? A może o jedno i drugie?

Znalezione obrazy dla zapytania pieniadze zdjecia

 

zrodlo: http: //niewygodne.info.pl/artykul9/04766-Poslanka-PO-chce-jawnosci-danych-internautow.htm?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: