KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Hej, Netanjahu, zachowuj się…..”

Znalezione obrazy dla zapytania erdogan in netanjahu zdjecia

Hej, Netanjahu, zachowuj się. Jesteś tyranem, który morduje palestyńskie dzieci – tak prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odpowiedział w środę premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, który nazwał go „tureckim dyktatorem atakującym izraelską demokrację”. Jest to kolejne starcie słowne między przywódcami w ostatnich miesiącach.

Znalezione obrazy dla zapytania netanjahu zdjecia

 

Relacje turecko-izraelskie pogorszyły się po komentarzu Benjamina Netanjahu o zamieszkujących państwo żydowskie Arabach. – Izrael nie jest krajem wszystkich swoich obywateli – oświadczył premier w niedzielę, podkreślając, że jest to „państwo narodowe Żydów”

„Hej, Netanjahu, zachowuj się”

Znalezione obrazy dla zapytania Erdogan zdjecia

Słowa te spotkały się z oburzeniem tureckich polityków. Rzecznik prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, Ibrahim Kalin, potępił we wtorek „bezczelny rasizm i dyskryminację”, o które oskarżył Netanjahu. „1,6 miliona Arabów/muzułmanów mieszka w Izraelu. Czy zachodnie rządy zareagują czy pod presją będą znów cicho?” – pytał na Twitterze. Netanjahu odpisał: „Turecki dyktator Erdogan atakuje izraelską demokrację, gdy w Turcji dziennikarze i sędziowie siedzą w jego więzieniach. Co za żart! W Izraelu nikt nie jest obywatelem drugiej kategorii. Izrael to demokracja, w której wszyscy Izraelczycy, w tym blisko 2 miliony arabskich obywateli, cieszą się równymi prawami”. Dodał przy tym, że Izrael to „jedyne żydowskie państwo”

Znalezione obrazy dla zapytania arabowie w Izraelu zdjecia

Reagując na ten komentarz i odnosząc się do zarzutów korupcyjnych postawionych Netanjahu, Erdogan nazwał go „złodziejem na czele Izraela”. – Hej, Netanjahu, zachowuj się. Jesteś tyranem. Jesteś tyranem, który morduje siedmioletnie palestyńskie dzieci – mówił na środowym wiecu w Ankarze. Trudne stosunki przywódców Prezydent Turcji i premier Izraela kilkukrotnie w przeszłości obrzucali się już wyzwiskami. Pierwszy nazywał drugiego „ciemiężycielem na czele państwowego terroru” i oskarżał Izrael o zbrodnie przeciwko ludzkości. Netanjahu okrzyknął z kolei Erdogana „antysemickim dyktatorem”, którego armia „masakruje kobiety i dzieci w kurdyjskich wioskach w Turcji i poza nią”. Dawniej Izrael i Turcja były bliskimi sojusznikami, jednak ich relacje zaczęły się ochładzać, odkąd w 2003 roku do władzy doszedł Erdogan, którego partia AKP wywodzi się z tureckiego ruchu islamistycznego. Władze w Ankarze ostro krytykują ostrzał przez izraelskie wojsko Palestyńczyków w Strefę Gazy. Według arabskich mediów od marca ubiegłego roku armia państwa żydowskiego zabiła w tej enklawie ponad 200 osób i raniła kilkanaście tysięcy

 

zrodlo:https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/turcja-erdogan-netanjahu-to-tyran-ktory-morduje-palestynskie-dzieci,918030.html?

 

3 thoughts on “„Hej, Netanjahu, zachowuj się…..”

  1. Prawdziwy prezydent. Niestety Turcji, a nie Polski. Może on zrobi porządek z Natanjahuj. Już widzę Andrzeja Judę, jak wali takim tekstem do Natanjahuj. PiSduś i tyle.

  2. przydaloby sie zeby miec takiego obserwatora jak pani w kazdym kraju i tutaj bysmy wiedzieli z czym poszczegolne kraje sie borykaja w polityce miedzynarod

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: