loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Urban nie musi płacić za obrazę uczuć religijnych! Sąd uchylił karę 120 tys. zł grzywny

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Jerzy Urban – były rzecznik komunistycznego reżimu generała Wojciecha Jaruzelskiego nie musi płacić 120 tys. zł za obrazę uczuć religijnych i publikację kpiarskiego wizerunku Jezusa Chrystusa wpisanego w znak drogowy w tygodniku “NIE”. Sąd uchylił decyzję sądu I instancji i skierował ją do ponownego rozpatrzenia.

W październiku ubiegłego roku Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał, że Urban obraził uczucia religijne sześciu osób i zdecydował zasądzić mu 120 tys. zł grzywny. Sąd okręgowy uznał, że sprawę procedowano błędnie, jeśli chodzi o zakres opinii biegłych.

Reklamy

– Konstatacje sądu, jeśli chodzi o opinię biegłego z zakresu historii sztuki są odmienne, własne; a opinia biegłego z zakresu religioznawstwa jest opinią niejasną – stwierdził w uzasadnieniu sędzia Mariusz Jackowski. Sędzia zaznaczył, że sąd nie może podejmować opinii własnych, które są odmienne od opinii biegłego.

Podobny obraz

A to właśnie nastąpiło w tej sprawie. Nie jest dopuszczalna taka sytuacja, że sąd rejonowy poczynił własne ustalenia, odmienne od opinii biegłego – powiedział sędzia.

loading...

Sam “Goebbels stanu wojennego” – jak nazywano w latach 80-tych szkalującego m. in. bł. księdza Jerzego Popiełuszkę, nie krył swojego zadowolenia i stwierdził, że “sąd nie pozostawił suchej nitki na wyroku sądu rejonowego” i dodał w swoim, obrzydliwym stylu:

Podobny obraz

– Kończę w tym roku 86 lat i nie jestem zainteresowany końcem tej sprawy, która trwałą sześć lat i zapewne drugie tyle będzie trwała. Nie zamierzam uczestniczyć w żadnych rozprawach dot. tej sprawy. Mogą mnie skazać nawet na dożywocie i mam to w d…e – powiedział. Warto dodać, że ten sam warszawski sąd okręgowy uznał wczoraj, że była tłumaczka Donalda Tuska Magdalena Fitas-Dukaczewska, a prywatnie żona byłego szefa WSI gen. Marka nie musi zeznawać ws. zdrady dyplomatycznej po katastrofie smoleńskiej.

 

zrodlo:https://dzienniknarodowy.pl/urban-musi-placic-obraze-uczuc-religijnych-sad-uchylil-kare-120-tys-zl-grzywny/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: