"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Świat stracił liderów środowiskowych podczas lotu 302 Ethiopian Airlines

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Zaledwie sześć minut po starcie z Addis Abebie w niedzielę, Ethiopian Airlines Flight 302 stracił kontakt z kontrolerami ruchu lotniczego i zszedł na dół, zabijając wszystkich na pokładzie. W tym momencie świat stracił agentów zmian w wielu ruchach humanitarnych i środowiskowych. Wielu ze 149 pasażerów udało się na czwarte Zgromadzenie Narodowe ONZ w Nairobi. Wśród nich byli uczestnicy konferencji prowadzący prace na rzecz położenia kresu globalnemu głodowi, przyjmowania plastikowych zanieczyszczeń w oceanach oraz tworzenia powiązań między zmianami klimatu a nierównością płci.

UNEP / C. Villemain / Contributor AFP / przez Getty Images

Impreza, w której udział wzięło 4700 osób z całego świata, rozpoczęła się w poniedziałek chwilą ciszy dla tych, którzy nie dotarli na swoje miejsca na konferencji. Flagi latały na pół personelu.

„Dzisiaj zaczynamy od ponurego nastroju”, powiedziała Joyce Msuya, po dyrektora wykonawczego ds. Środowiska ONZ, w oświadczeniu wideo . „Straciliśmy kolegów z ONZ i innych członków społeczności zajmującej się środowiskiem”

Organizacja Narodów Zjednoczonych straciła co najmniej 22 pracowników w swoich organizacjach partnerskich. Siedem ofiar pracowało dla Światowego Programu Żywnościowego ONZ. „W obliczu tej strasznej straty zastanawiamy się, że wszyscy ci koledzy z WFP byli gotowi podróżować i pracować daleko od swoich domów i bliskich, aby pomóc światu stać się lepszym miejscem do życia”, podała agencja w oświadczeniu . „To było ich powołanie”.

Ofiary pochodzą z 35 krajów ; ponad 30 osób na pokładzie to Kenijczycy, w tym sześciu, którzy pracowali w biurze ONZ w Nairobi . Program ochrony środowiska ONZ ma również siedzibę w stolicy Kenii.

Podobny obraz

Joanna Toole, ze Zjednoczonego Królestwa, była w trakcie lotu na konferencję jako przedstawiciel Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ, pracując w swoim dziale rybołówstwa. Opisała siebie na LinkedIn jako specjalistę w dziedzinie ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt, który „pasjonował się tworzeniem trwałych zmian”. Jej ostatnie prace koncentrowały się na wpływie rybołówstwa komercyjnego na środowisko – zwłaszcza z odrzuconych narzędzi połowowych , które stanowią większość osławiony stos śmieci o pojemności 79 000 metrów,pływający na Pacyfiku.

Podczas lotu była także Sarah Auffret, francusko-brytyjska agentka ds. Środowiska w Stowarzyszeniu Operatorów Rejsów Arktycznych. Planowała przedyskutować, w jaki sposób arktyczne statki wycieczkowe mogą zmniejszyć ilość jednorazowych tworzyw sztucznych.

Kolejną ofiarą był Victor Tsang, oficer programowy Wydziału Ochrony Środowiska i Ochrony Środowiska Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska z Hong Kongu. Zostawia syna i jego żonę, która się spodziewa. „Gdy nierówności między płciami są tak oczywiste, podejście typowe dla biznesu z pewnością doprowadzi do wykluczenia i dalszej marginalizacji kobiet”, powiedział Tsang w wywiadzie z 2017 r. Na temat wysiłków ONZ na rzecz uczynienia z płci kluczowego elementu jej pracy na rzecz środowiska

Delegaci na konferencję spotkają się przez cały tydzień, aby omówić strategie ekologizacji globalnej konsumpcji i produkcji oraz pomagania światu w osiągnięciu celów klimatycznych określonych w porozumieniu paryskim.

Nawet gdy światowi przywódcy pamiętają spuściznę tych, którzy zginęli, wzywają swoich rówieśników do podjęcia śmiałych działań. „Mamy nieodpartą naukę, która określa pilność, z jaką musimy działać” – powiedział Msuya. „Nie możemy już teraz rosnąć i sprzątać później. Osiągnęliśmy granice planety. ”

„W następstwie tej tragedii trudno było poruszać się po tym, jak postępować bez okazywania braku szacunku dla wielu zgubionych wczoraj żyć” – powiedział Maimunah Sharif, po dyrektora generalnego Biura ONZ w Nairobi i dyrektor wykonawczy UN-Habitat, w oświadczenie . „Wraz z rozwojem dnia i tygodnia, a światowi liderzy ochrony środowiska spotykają się, aby omówić przyszłość naszej planety, nie zapomnimy o tej tragedii ani o tych, którzy zginęli wraz z nią.

 

zrodlo:https://grist.org/article/the-world-lost-environmental-leaders-on-ethiopian-airlines-flight-302/

One thought on “Świat stracił liderów środowiskowych podczas lotu 302 Ethiopian Airlines

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: