loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Kryzys w lotnictwie trwa. Duda nominuje kontrowersyjnego oficera

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Prezydent Andrzej Duda wręczy jutro nominację generalską płk. Robertowi Cierniakowi. Sprawa wzbudziła kontrowersje w środowisku lotniczym, które nadal czeka na raporty z ostatnich wypadków i katastrof. Powinien je sporządzić płk Cierniak. – To zawsze był porządny człowiek, ale teraz musi grać tak, jak grają politycy. Gdyby opublikował raport, to już by go nie było. Pozostał na stanowisku dla kariery – mówi pilot, który go zna.

Płk Robert Cierniak

 • Nominacja dla oficera odpowiedzialnego za tworzenie raportów z licznych wypadków i katastrof samolotów wojskowych z ostatnich lat wzbudziła kontrowersje wśród pilotów
 • W ostatnich kilkunastu miesiącach miały miejsce wypadki kilku myśliwców MiG-29. Doszło też do katastrofy tej maszyny, w której zginął kapitan Krzysztof Sobański
 • Płk Cierniak dostał awans za brak raportów z wypadków i fatalny stan bezpieczeństwa w lotnictwie – ironizuje Maciej Lasek, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych
 • Płk Robert Cierniak jest szefem Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów, a także przewodniczącym Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. To właśnie on odpowiada za sporządzenie raportów z szeregu wypadków i katastrof lotniczych polskich samolotów wojskowych w ostatnich latach.

  Reklamy
 • W najbardziej tragicznym zdarzeniu zginął kpt. Krzysztof Sobański, a kulisy tej tragedii Onet opisał w obszernym materiale „Fotel śmierci. Dlaczego zginął kapitan Krzysztof Sobański”. Ostatni z wypadków miał miejsce 4 marca pod Mińskiem Mazowieckim. Samolot spadł do lasu, pilot katapultował się i został przetransportowany do szpitala. Z żadnego z tych zdarzeń raportu nie sporządziła jeszcze kierowana przez płk. Cierniaka komisja.

 • Raportów nie doczekały się także starsze wypadki wojskowych maszyn. W kwietniu 2018 r. podczas przelotu polskich samolotów wojskowych na ćwiczenia Frisian Flag 2018 w Holandii pilot zahaczył o ziemię jeszcze przed pasem startowym. 18 grudnia 2017 r. myśliwiec z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim podchodząc do lądowania zniknął z radarów. Po około dwóch godzinach odnaleziono 28-letniego pilota i wrak samolotu. Do dziś nie wiadomo, co się stało.

  loading...

  – Płk Cierniak dostał awans za trzy wypadki Migów w ciągu 15 miesięcy, które nie zostały zbadane oraz fatalny stan bezpieczeństwa w lotnictwie – mówi były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek. – Nie ma też raportów z wypadków śmigłowców Głuszec, Puszczyk i Mi-2.

 • Kontrowersje wśród pilotów

Nominacja płk. Cierniaka wzbudziła kontrowersje także w środowisku pilotów wojskowych, którzy domagają się raportów wyjaśniających przyczyny wypadków i katastrof samolotów. Te jednak nie zostają ujawnione opinii publicznej prawdopodobnie ze względów politycznych. Wykazanie zaniedbań i niedoróbek remontowych wojskowych samolotów, o których pisaliśmy w artykule „Fotel śmierci”, nie leży w interesie obecnego szefostwa MON, ponieważ – jak twierdzą lotnicy – odsłoniłoby to fatalny stan techniczny polskiego lotnictwa wojskowego oraz błędy w systemie szkolenia pilotów

– Ze względów politycznych płk Cierniak jako szef komisji badania wypadków lotniczych jest ubezwłasnowolniony – mówi nam były pilot, który dobrze go zna. – To zawsze był porządny człowiek, ale teraz musi grać tak, jak grają politycy. Gdyby opublikował raport, to już by go nie było. Pozostał na stanowisku dla kariery.

– Doszło do kuriozalnej sytuacji, w której dowódcy skrzydeł, czyli najważniejszych związków taktycznych w lotnictwie, wciąż są pułkownikami, mimo że zajmują etaty generalskie. W tym czasie taką nominację otrzymuje szef instytucji, w której dopiero obecna władza podniosła etat na generalski – mówi gen. Tomasz Drewniak, były inspektor Sił Powietrznych.

Znalezione obrazy dla zapytania Robert cierniak zdjecia

Płk Robert Cierniak otrzyma nominację generalską jutro o godzinie 12.00 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Podczas tej samej uroczystości prezydent Duda mianuje również na stopnie generałów brygady płk. Andrzeja Dąbrowskiego, płk. Norberta Iwanowskiego, płk. Karola Molendę oraz na stopień kontradmirała kmdr. Mirosława Jurkowlańca.

zrodlo:https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kryzys-w-lotnictwie-trwa-duda-nominuje-kontrowersyjnego-oficera/6dkst12

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: