"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Brytyjczycy serwuja saudyjskie samoloty bombardujace Jemenczykow

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Mimo, że w ramach interwencji w Jemenie Saudyjczycy wielokrotnie bombardowali cele cywilne brytyjscy specjaliści nadal zapewniają wsparcie techniczne dla saudyjskiego lotnictwa.

Brytyjski wiceminister obrony Mark Lancaster potwierdził, że Królewskie Siły Powietrzne (RAF) zapewniają wsparcie techniczne dla saudyjskiego lotnictwa wojskowego. Portal UK Defence Journal cytuje jego odpowiedź na interpelację parlamentarzysty Partii Pracy  Lloyda Russell-Moyle’a, który zapytał o to czy i w jaki sposób Wielka Brytania wspiera interwencję militarną Arabii Saudyjskiej w Jemenie

 

Lancaster twierdzi w swojej odpowiedzi, że brytyjscy wojskowi nie są zaangażowani w planowanie czy prowadzenie jakichkolwiek operacji wojskowych realizowanych na rozkaz saudyjskiego sztabu. Przyznał natomiast, że Brytyjczycy nadal zapewniają saudyjskiemu lotnictwo wsparcie techniczne. „Personel RAF oddelegowany do [sprzętu produkowanego przez] BAE Systems zapewnia rutynowe wsparcie techniczne dla dostarczonego przez Zjednoczone Królestwo sprzętu lotniczego używanego przez Królewskie Saudyjskie Siły Powietrzne (RSAF), włączając sprzęt zaangażowany w operacje militarne w Jemenie” – napisał minister.

Portal przypomina, że to nie jedyne wsparcie jakie Londyn zapewnia Saudyjczykom. W listopadzie zeszłego roku piloci RAF brali udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych wraz z lotnikami saudyjskimi.

Znalezione obrazy dla zapytania samoloty bombardujace jemen zdjecia

Po obaleniu wieloletniego autokratycznego przywódcy Jemenu Ali Abdullaha Saliha, ruch dyskryminowanych dotąd szyitów-zajdytów, Ansarullah, określany też, od nazwiska klanu przywódców, Huthi, pod koniec 2011 roku podjął ofensywne działania zbrojne. Wobec faktycznego krachu jemeńskiej państwowości pod koniec 2014 roku Huthi przejęli władzę nad stolicą Jemenu Saną i rozwiązali dotychczasowe władze. Prezydent Abd Rabbuh Mansur Hadi w 2015 roku został wzięty w areszt domowy przez szyitów. Uwolniony, uciekł do Adenu – metropolii na południu kraju, a następnie do Arabii Saudyjskiej. Tam przekonywał Saudyjczyków do interwencji zbrojnej. Ci skorzystali z okazji, gdyż Huthi są sojusznikiem ich czołowego rywala w regionie – Iranu. 26 marca 2015 roku Arabia Saudyjska rozpoczęła zmasowane naloty na Jemen. Jest popierana przez USA, Wielką Brytanię. Do zbrojnej interwencji włączyły się także Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Znalezione obrazy dla zapytania samoloty bombardujace jemen zdjecia

W czasie swoich działań zbrojnych w Jemenie saudyjscy piloci wielokrotnie atakowali cele cywilne co prowadziło do wielu ofiar. Mimo to wsparcie dla saudyjskiego lotnictwa operującego w sąsiednim kraju zapewniają nie tylko Brytyjczycy, ale też Amerykanie.

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/brytyjczycy-serwisuja-saudyjskie-samoloty-bombardujace-jemenczykow/?

One thought on “Brytyjczycy serwuja saudyjskie samoloty bombardujace Jemenczykow

  1. POLIT POprawność, wszędzie się wyżynają a opinia światowa udaje że nie widzi, tylko róbcie to ciszej i ma to w dupie. Świat zbydlęciał, zidiociał i dla paru szekli zrobi wszystko.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: