loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Brytyjczycy serwuja saudyjskie samoloty bombardujace Jemenczykow

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Mimo, że w ramach interwencji w Jemenie Saudyjczycy wielokrotnie bombardowali cele cywilne brytyjscy specjaliści nadal zapewniają wsparcie techniczne dla saudyjskiego lotnictwa.

Brytyjski wiceminister obrony Mark Lancaster potwierdził, że Królewskie Siły Powietrzne (RAF) zapewniają wsparcie techniczne dla saudyjskiego lotnictwa wojskowego. Portal UK Defence Journal cytuje jego odpowiedź na interpelację parlamentarzysty Partii Pracy  Lloyda Russell-Moyle’a, który zapytał o to czy i w jaki sposób Wielka Brytania wspiera interwencję militarną Arabii Saudyjskiej w Jemenie

Reklamy

 

Lancaster twierdzi w swojej odpowiedzi, że brytyjscy wojskowi nie są zaangażowani w planowanie czy prowadzenie jakichkolwiek operacji wojskowych realizowanych na rozkaz saudyjskiego sztabu. Przyznał natomiast, że Brytyjczycy nadal zapewniają saudyjskiemu lotnictwo wsparcie techniczne. „Personel RAF oddelegowany do [sprzętu produkowanego przez] BAE Systems zapewnia rutynowe wsparcie techniczne dla dostarczonego przez Zjednoczone Królestwo sprzętu lotniczego używanego przez Królewskie Saudyjskie Siły Powietrzne (RSAF), włączając sprzęt zaangażowany w operacje militarne w Jemenie” – napisał minister.

Portal przypomina, że to nie jedyne wsparcie jakie Londyn zapewnia Saudyjczykom. W listopadzie zeszłego roku piloci RAF brali udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych wraz z lotnikami saudyjskimi.

loading...

Znalezione obrazy dla zapytania samoloty bombardujace jemen zdjecia

Po obaleniu wieloletniego autokratycznego przywódcy Jemenu Ali Abdullaha Saliha, ruch dyskryminowanych dotąd szyitów-zajdytów, Ansarullah, określany też, od nazwiska klanu przywódców, Huthi, pod koniec 2011 roku podjął ofensywne działania zbrojne. Wobec faktycznego krachu jemeńskiej państwowości pod koniec 2014 roku Huthi przejęli władzę nad stolicą Jemenu Saną i rozwiązali dotychczasowe władze. Prezydent Abd Rabbuh Mansur Hadi w 2015 roku został wzięty w areszt domowy przez szyitów. Uwolniony, uciekł do Adenu – metropolii na południu kraju, a następnie do Arabii Saudyjskiej. Tam przekonywał Saudyjczyków do interwencji zbrojnej. Ci skorzystali z okazji, gdyż Huthi są sojusznikiem ich czołowego rywala w regionie – Iranu. 26 marca 2015 roku Arabia Saudyjska rozpoczęła zmasowane naloty na Jemen. Jest popierana przez USA, Wielką Brytanię. Do zbrojnej interwencji włączyły się także Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Znalezione obrazy dla zapytania samoloty bombardujace jemen zdjecia

W czasie swoich działań zbrojnych w Jemenie saudyjscy piloci wielokrotnie atakowali cele cywilne co prowadziło do wielu ofiar. Mimo to wsparcie dla saudyjskiego lotnictwa operującego w sąsiednim kraju zapewniają nie tylko Brytyjczycy, ale też Amerykanie.

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/brytyjczycy-serwisuja-saudyjskie-samoloty-bombardujace-jemenczykow/?

One thought on “Brytyjczycy serwuja saudyjskie samoloty bombardujace Jemenczykow

  1. POLIT POprawność, wszędzie się wyżynają a opinia światowa udaje że nie widzi, tylko róbcie to ciszej i ma to w dupie. Świat zbydlęciał, zidiociał i dla paru szekli zrobi wszystko.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: