"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 "JAK RZĄD PIS ROBI Z POLAKÓW NARÓD ZBOCZEŃCÓW"21 maja 2019
3 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Tematy zastępcze od lat dla Polaków najważniejsze

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Media głównego nurtu oraz czołowi politycy trwonią mnóstwo czasu na nagłaśnianie spraw drugo-, trzecio-, a czasem nawet i czwartorzędnych z punktu widzenia naszych wspólnych interesów. Ostatni tydzień to prawdziwy „wysyp” tematów zastępczych, kompletnie nieistotnych dla tego czy będzie się nam żyło lepiej, czy nie. Najpierw sprawa tablicy z „układem Kaczyńskiego”, która rozgrzała do czerwoności TVN. Potem zakupy Dulkiewicz i zrobiony z tego news przez TVP. W między czasie kilkudniowa relacja z rodzinnego dramatu oraz światopoglądowa nawalanka wokół karty LGBT+.

Wyniesienie tablicy z „układem Kaczyńskiego” przez posła Suskiegorozgrzało do czerwoności nie tylko całą opozycję, ale również niemal wszystkie media jej sprzyjające. Ten sam mechanizm mogliśmy obserwować, gdy media po prawej stronie zaczęły rozpowszechniać nagranie, na którymprezydent Dulkiewicz robi zakupy butelki 1 wódki i 2 coli. Jeśli do tego doliczymy kilkudniową relację ze sprawy rodzinnego dramatu, gdzie rodzice nie mogli dojść do porozumienia kto ma wychowywać małe dziecko oraz pęczniejący do granic absurdu temat warszawskiej karty LGBT+, to trzeba sobie to powiedzieć wprost – media (i politycy) w ostatnim tygodniu próbowali nam zrobić z mózgu niezłą sieczkę.


       

Pisałem o tym już kilka lat temu, jeszcze w czasach gdy rządziła ekipa PO-PSL, a teraz to powtórzę niemal słowo w słowo. Otóż szeroko rozumiany mainstream, nagłaśniając tematy „przykrywkowe” – przy odpowiednim uwypukleniu ich sfery emocjonalnej – jest w stanie całkowicie zająć uwagę milionów odbiorców medialnego przekazu. W ten sposób zmiatane pod dywan (zasłaniane) są tematy naprawdę ważne dla funkcjonowania całego państwa, za które odpowiedzialność ponoszą wybierani przez nas politycy (np. służba zdrowia, bezpieczeństwo, zadłużenie, stosunki międzynarodowe itp.).

Taka sytuacja jest z pewnością patologiczna, bowiem o sprawach publicznych, czyli ważnych dla nas wszystkich, powinniśmy być informowani na co dzień w sposób rzetelny i kompleksowy. Tymczasem dostajemy medialne (partyjne?) wrzutki na temat tablicy posła Suskiego lub zakupów w Biedronce prezydent Dulkiewicz. Czasem na zabicie antenowego czasu roluje się emocjonalne dramaty rodzinne (vide: sprawa 3-letniej dziewczynki i jej matki z Białegostoku). A jak to się znudzi, to zawsze można zagrać jakimś tematem obyczajowo-światopolgądowym. Wachlarz jest w tym przypadku szeroki: od aborcji, poprzez in vitro, wiarę w Boga, na poglądach dot. LGBT skończywszy.

Im większa świadomość społeczna dotycząca mechanizmów władzy oraz tego jak funkcjonuje państwo, tym większa presja wywierana jest na wybieranych polityków. To jest oczywiste. Niestety mam nieodparte wrażenie, żeniektórym, wpływowym środowiskom politycznym w Polsce bardzo zależy, aby zwykli ludzie nie interesowali się poważnymi sprawami publicznymi. Stąd też z gorliwością neofity promowane są tematy zastępcze, uprawiany jest na szeroką skalę inwazyjny „przemysł przykrywkowy” deformujący prawidłową percepcję tego co się wokół nas dzieje. Mamy się kłócić i spierać wokół spraw, które są drugo-, trzecio-, a czasem nawet i czwartorzędne z punktu widzenia naszych wspólnych interesów. Tematy naprawdę istotne i ważne mają być z kolei poza zasięgiem dyskursu kreowanego przez polityczny mainstream.


W kontekście powyższego chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną, ale jakże ciekawą kwestię, o której wspomniał na twitterze Bartłomiej Radziejewski, dyrektor i założyciel think-tanku „Nowa Konfederacja”:

„Poświęcając najcenniejsze zasoby czasu i energii na takie sprawy jak tablica Suskiego, flaszka Dulkiewicz, LGBT pamiętajmy, że tym samym nie poświęcamy ich na miejsce Polski w nasilającej się międzynarodowej rywalizacji technologicznej czy geopolitycznej”.

Niestety, trudno się z tą opinią nie zgodzić. Podkręcając emocje na kanwie tematów zastępczych, a jednocześnie wyłączająć myślenie, sami skazujemy się na degradacje.

Źródło: Bartłomiej Radziejewski (Twitter.com)

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: