loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
17 godzin pozostało.
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Tłumaczka Tuska nie musi zeznawać ws. Smoleńska! Tak zdecydował warszawski sąd …

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Była tłumaczka premiera Donalda Tuska, a prywatnie żona ostatniego szefa Wojskowych Służb Informacyjnych gen. Marka Dukaczewskiego, Magdalena Fitas-Dukaczewska nie musi składać zeznań w postępowaniu dotyczącym zdrady dyplomatycznej po katastrofie w Smoleńsku. Kobieta zapowiadała, że zrobi wszystko, aby nie zeznawać i wygląda na to, że dopięła swego.

Znalezione obrazy dla zapytania Magdalena Fitas Dukaczewska zdjecia

Decyzję w tej sprawie podjął warszawski sąd okręgowy na posiedzeniu niejawnym, tym samym uchylając decyzję prokuratorów o zwolnieniu Fitas-Dukaczewskiej z tajemnicy.

Reklamy

– Sąd uzasadnił decyzję tym, że prokurator w wystarczającym stopniu nie uzasadnił istnienia przesłanki dobra wymiaru sprawiedliwości dla takiego zwolnienia. Pani świadek nie może składać zeznań w zakresie, w jakim jest związana tajemnicą – powiedział pełnomocnik tłumaczki mec. Mikołaj Pietrzak. Zdaniem prokuratora Bartosza Biernata z decyzji sądu wynika, że „nie jest jeszcze zamknięta droga” do przesłuchania byłej tłumaczki

– Prokuratura rozważy wskazówki sądu i nie jest wykluczone, iż wystąpimy z kolejnym postanowieniem, w uzasadnieniu którego będą zawarte te argumenty, których domaga się sąd. Kwestia przesłuchania tłumaczki nie jest więc jeszcze ostatecznie przesądzona – mówił prokurator i dodał, że sąd nie uznał, że uchylenie tajemnicy jest niedopuszczalne, ale że decyzja ta wymaga uzasadnienia.

W styczniu przesłuchanie kobiety zostało przerwane, bo ta powołała się na tajemnicę służbową i kwestię tę miał rozstrzygnąć sąd, co stało się dzisiaj. Magdalena Fitas-Dukaczewska była tłumaczką angielskiego i rosyjskiego pracującą dla wszystkich kolejnych rządów i prezydentów od 1999 do 2015 roku. Tłumaczyła także rozmowy Donalda Tuska i Władimira Putina 7 i 10 kwietnia w Smoleńsk

 

zrodlo:https://dzienniknarodowy.pl/tlumaczka-tuska-musi-zeznawac-ws-smolenska-zdecydowal-warszawski-sad/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: