loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
17 godzin pozostało.
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Smieci z Europy zalewaja Polske…..

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Udaremiona przywoz 65 ton smieci z Europy Zachodniej

Nielegalny wwóz odpadów do Polski udaremniony przez KAS. Fot. KAS, gov pl

Reklamy

Funkcjonariusze lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali cztery transporty przewożące łącznie 65 ton odpadów, które próbowano nielegalnie wwieźć do Polski z Zachodniej Europy.

O zatrzymaniu nielegalnych transportów poinformowała w czwartek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz. Doszło do tego podczas rutynowych kontroli, które przeprowadzono w pierwszej połowie lutego br. w granicznych Świecku i Gubinku. Według podanych przez nią informacji, wśród 65 ton odpadów były m.in. pocięte auta, zużyte silniki samochodowe oraz tworzywa sztuczne zmieszane z gumą

– W każdym z przypadków kierowcy tirów nie posiadali kompletu wymaganych dokumentów na transgraniczne przemieszczanie odpadów – mówiła Markowicz, cytowana przez PAP. – Inspektorzy wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska potwierdzili wątpliwości naszych funkcjonariuszy co do legalności tych transportów. Tym samym można domniemać, że odpady te nie miały trafić do recyklingu, a jedynie zaśmiecić nasz kraj.

Osoby zamieszane w proceder muszą liczyć się z dotkliwymi karami. Za transport nielegalnych odpadów grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Próby nielegalnego wwozu odpadów do Polski wykryto między 7 a 11 lutego br. W obrębie byłego drogowego przejścia granicznego w Gubinku 7 lutego zatrzymano do kontroli zestaw ciężarowy, którym przewożono mieszaninę odpadów z tworzyw sztucznych i frakcji gum. Dzień później w Świecku zatrzymano tir, którym przewożono głównie pocięte samochody osobowe.

Kolejne dwa przypadki miały miejsce 11 lutego br. w Gubinku. Zatrzymano wówczas transporty z uszkodzonymi autami i zdekompletowanymi silnikami oraz 24 tonami gumy i tworzyw sztucznych.

Markowicz zaznaczyła, że obie te próby przemytu śmieci łączy jeden ważny element:

– Zostały nadane przez tego samego zagranicznego nadawcę. Wątek ten zostanie dogłębnie zbadany

Przeczytaj: Do Polski ściągano śmieci z Ukrainy? Sprawdzi to Najwyższa Izba Kontroli

Kilka dni temu informowaliśmy, że Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała na granicy z Czechami ciężarówkę wiozącą do Polski śmieci komunalne bez niezbędnych do tego dokumentów. Ładunek stanowiły odpady z komunalnej oczyszczalni ścieków. Transport był prowadzony nielegalnie. Za wwóz śmieci bez wymaganego zezwolenia obywatel Czech jest zagrożony karą pieniężną do 12 tys. złotych.

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/udaremniono-nielegalny-wwoz-do-polski-65-ton-odpadow-z-europy-zachodniej/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: