NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Ofiary mordow rytualnych…..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Szczątki dziesiątek dzieci w masowym grobie. To ofiary mordu rytualnego

 

Oprócz ludzkich szczątków naukowcy odkryli także szkielety młodych lam (fot. REUTERS/Mariana Bazo)

Archeolodzy odkryli na wybrzeżu Pacyfiku w północnym Peru miejsce pochówku dziecięcych ofiar masowego mordu rytualnego – donosi serwis internetowy Living in Peru. Do masowego zabójstwa doszło wczasach kultury Chimu w okresie XII-XV w.

Znalezione obrazy dla zapytania zdjecia mordy rytualne w peru

Odkrycia dokonano na stanowisku Pampa La Cruz w miejscowości wypoczynkowej Huanchaco, położonej w pobliżu ruin prekolumbijskiego miasta Chan Chan koło miasta Trujillo.

Chan Chan było stolicą państwa Chimu, istniejącego w okresie ok. IX-XV w. do czasu, kiedy w 1470 r. zostało podbite przez Inków

Naukowcy odkryli na stanowisku 260 zwierzęcych szkieletów młodych lam, a także szczątki 132 dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat, zabitych ciosem noża w pierś

Znalezione obrazy dla zapytania zdjecia mordy rytualne w peru

Ciała ofiar rytuału poświęconego prawdopodobnie bóstwom wody i deszczu ułożono w ziemi luźno obok siebie, pozostawiając przy nich osobiste ozdoby oraz ich ubrania, wykonane z tkanego i barwionego materiału.

Według archeologa Gabriela Prieto znalezisko ma unikatowy charakter, gdyż wysoka jakość ubrań, które w zadziwiający sposób zachowały się w dobrym stanie, wskazuje, że wiele zabitych dzieci mogło pochodzić z rodzin elity społecznej Chimu.

Kilka lat temu na innym stanowisku, 1,5 km od Pampa La Cruz, archeolodzy odkryli inne miejsce pochówku rytualnych ofiar z I połowy XV w., zawierające 137 ciał dzieci i 206 szkieletów młodych lam. Historycy przypuszczają, że zwierzęta miały przewieźć małe ofiary w zaświaty.

Według ekspertów ceremonie religijne w kulturze Chimú często były powiązane ze składaniem ofiar z ludzi, a nawet dokonywaniem masowych rytualnych mordów. Indianie Chimú składali najwięcej ofiar z ludzi w całej Ameryce Południowej. Podcinali gardła, wyrywali serca albo grzebali żywcem

Znalezione obrazy dla zapytania zdjecia mordy rytualne w peru

 

zrodlo:https://www.tvp.info/41636657/szczatki-dziesiatek-dzieci-w-masowym-grobie-to-ofiary-mordu-rytualnego?

One thought on “Ofiary mordow rytualnych…..

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: