NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
10 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Armia Izraelska vs zagłodzeni cywile wynik za ostatnie 9 miesięcy 183 do 0- zera

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

W 9 miesięcy Izrael zastrzelił 183 Palestyńczyków. W tym samym czasie Palestyńczycy ranili kamieniami 4 Żydów

  

foto: hosny salah (Pixabay.com / CC0)

Ustanowiona przez Radę Praw Człowieka ONZ specjalna komisja śledcza opublikowała w ubiegłym tygodniu raport nt. zbrodni do jakich doszło między 30 marca a 31 grudnia 2018 roku na granicy Izraela i Strefy Gazy. Okazuje się, że Żydzi zabili z ostrej amunicji 183 Palestyńczyków, w tym 35 dzieci, 2 dziennikarzy (mieli na sobie duże kamizelki z napisem „Press”) oraz 3 pracowników służb medycznych. Ranionych ostrą amunicją zostało łącznie ponad 6,1 tys. osób. W tym samym czasie Palestyńczycy ranili (kamieniami lub petardami) 4 żołnierzy Izraela.

izraelGazaWalki

Od marca ubiegłego roku Palestyńczycy organizują wzdłuż granicy Strefy Gazy z Izraelem protesty w ramach kampanii zwanej „Wielkim Marszem Powrotu”. Chodzi o nagłośnienie sprawy palestyńskich uchodźców, którzy zostali przymusowo przesiedleni do Strefy Gazy, a obecnie chcieliby powrócić do swoich rodzinnych domów w dzisiejszym Izraelu (względnie uzyskać stosowaną rekompensatę finansową).


       

Protesty te były bardzo często pacyfikowane przez izraelskie siły zbrojne, a dokładnie przez snajperów, którzy strzelali do nieuzbrojonych protestujących. Między 30 marca a 31 grudnia 2018 roku Żydzi ranili łącznie 9204 Palestyńczyków, z czego 6106 osób ucierpiało w wyniku ran spowodowanych użyciem ostrej amunicji. W wyniku ostrzału snajperskiego izraelska armia zabiła 183 Palestyńczyków, w tym 35 dzieci, 2 dziennikarzy (mieli na sobie duże kamizelki z napisem „Press”) oraz 3 pracowników służb medycznych. Poniżej prezentuje screen tabeli z raportu specjalnej komisji śledczej Rady Praw Człowieka ONZ nt. liczby rannych i zabitych:

1e626c52547a98703c336b1b8eff7fe5_XL

Wspomniane powyżej liczby obrazują skalę zbrodni, jakich dopuszczają się izraelscy żołnierze. Zdaniem ekspertów z Rady Praw Człowieka ONZ mogło dojść do zbrodni wojennych, za które powinni odpowiedzieć przedstawiciele władz Izraela.


W kontekście powyższego ciekawa była reakcja Israela Katza, ministra spraw zagranicznych Izraela (to ten sam, który kilka tygodni temu powiedział, że Polacy wssali antysemityzm z mlekiem matki). Informacje o raporcie Rady Praw Człowieka ONZ skwitował on następującym zdaniem:„Rada Praw Człowieka ONZ uprawia teatr absurdu. Po raz kolejny sporządziła raport, który jest wrogi Izraelowi, kłamliwy i stronniczy”.

Źródło: Report of the independent international commission of inquiry on the protests in the Occupied Palestinian Territory (OHCHR.org) [PDF]
Źródło: Gaza protest deaths: Israel may have committed war crimes – UN(BBC.com)

One thought on “Armia Izraelska vs zagłodzeni cywile wynik za ostatnie 9 miesięcy 183 do 0- zera

  1. biedni zydzi uratowani z holocaustu, ci co ich uratowali to teraz sie w grobach przewracaja. ci ktorzy strzelaja do Palestynczykow to smieci, a zabicie takiego gnoja smiecia to jak ratowanie ludzkosci przed samym diablem. zydzi w ten sposob dorobia sie kolejnego holocaustu i oby nikt ich nie ratowal.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: