"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 "JAK RZĄD PIS ROBI Z POLAKÓW NARÓD ZBOCZEŃCÓW"21 maja 2019
3 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

Tajne hitlerowskie podziemne laboratorium odkryto wejście

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Przy granicy z Czechami odkryto wejście do podziemnych laboratoriów Hitlera

zzz1
W czeskim Rychnovie, które leży 30 km od polskiej granicy, Polacy odkryli tunel. Według nich prowadzi on do podziemnego laboratorium III Rzeszy, które zostało wybudowane na przełomie 1944 i 1945 roku.

Kwerendy historyczne i badania archiwalne pozwoliły odnaleźć zalany wodą tunel, który znajduje się po stronie czeskiej, 30 kilometrów od granicy z Polską. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tunel prowadzi do dawnego laboratorium III Rzeszy, które było jednym ze składowych zakładów technicznych pod nazwą GETEWENT (Gesellschaft für Technisch Wirtschaftliche Entwicklung GmbH).

W pobliżu tuneli istnieje fabryka. Przy budowie laboratorium Hitlera pracowali więźniowie z AL Reichenau (filia obozu koncentracyjnego Gross Rosen). Skazańcy byli w głównej mierze uczestnikami powstania warszawskiego.

Według czeskich specjalistów, którzy przeanalizowali dokumenty mówiące o budowie tuneli, GETEWENT miał być laboratorium naukowym. Pracowania miała zajmować się badaniami nad radarami i częściami wyposażenia rakiet V2. Do września 1944 roku wykonano 300 metrów korytarzy schronu bombowego, a koszt przedsięwzięcia wynosił 48 250 reichsmark. Drugą część przeznaczono na laboratoria.

Badania terenowe rozpoczęto dzięki Henrykowi Królowi, powstańcowi. Kilka lat temu przybył do Rychnova, aby pomóc przy budowie i drążeniu tuneli. Jego świadectwo pozwoliło na dalsze poszukiwania. Naukowcom udało się ustalić, gdzie znajdowały się 3 tunele, całkowicie zasypane. W trakcie analiz terenowych kilka dni temu odkryto czwarty podziemny korytarz.

Przez kolejnych kilka miesięcy odkryty tunel będzie eksplorowany. O tym, gdzie tunel prowadzi i dlaczego powstał będzie informował portal dziennik.walbrzych.pl.

Źródło: dziennik.walbrzych.pl

Karolina Charchowska

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: