NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Tajne hitlerowskie podziemne laboratorium odkryto wejście

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Przy granicy z Czechami odkryto wejście do podziemnych laboratoriów Hitlera

zzz1
W czeskim Rychnovie, które leży 30 km od polskiej granicy, Polacy odkryli tunel. Według nich prowadzi on do podziemnego laboratorium III Rzeszy, które zostało wybudowane na przełomie 1944 i 1945 roku.

Kwerendy historyczne i badania archiwalne pozwoliły odnaleźć zalany wodą tunel, który znajduje się po stronie czeskiej, 30 kilometrów od granicy z Polską. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tunel prowadzi do dawnego laboratorium III Rzeszy, które było jednym ze składowych zakładów technicznych pod nazwą GETEWENT (Gesellschaft für Technisch Wirtschaftliche Entwicklung GmbH).

W pobliżu tuneli istnieje fabryka. Przy budowie laboratorium Hitlera pracowali więźniowie z AL Reichenau (filia obozu koncentracyjnego Gross Rosen). Skazańcy byli w głównej mierze uczestnikami powstania warszawskiego.

Według czeskich specjalistów, którzy przeanalizowali dokumenty mówiące o budowie tuneli, GETEWENT miał być laboratorium naukowym. Pracowania miała zajmować się badaniami nad radarami i częściami wyposażenia rakiet V2. Do września 1944 roku wykonano 300 metrów korytarzy schronu bombowego, a koszt przedsięwzięcia wynosił 48 250 reichsmark. Drugą część przeznaczono na laboratoria.

Badania terenowe rozpoczęto dzięki Henrykowi Królowi, powstańcowi. Kilka lat temu przybył do Rychnova, aby pomóc przy budowie i drążeniu tuneli. Jego świadectwo pozwoliło na dalsze poszukiwania. Naukowcom udało się ustalić, gdzie znajdowały się 3 tunele, całkowicie zasypane. W trakcie analiz terenowych kilka dni temu odkryto czwarty podziemny korytarz.

Przez kolejnych kilka miesięcy odkryty tunel będzie eksplorowany. O tym, gdzie tunel prowadzi i dlaczego powstał będzie informował portal dziennik.walbrzych.pl.

Źródło: dziennik.walbrzych.pl

Karolina Charchowska

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: