"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 "JAK RZĄD PIS ROBI Z POLAKÓW NARÓD ZBOCZEŃCÓW"21 maja 2019
3 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

PiS wprowadzi nowy podatek , skutek ? ceny za usługi internetowe mocno w górę.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

2019 r.03.07

  

foto: piviso.com (Flickr.com / CC0)

Rząd chce wprowadzić nowy podatek, który miałby objąć „cyfrowych gigantów”. Kancelaria Premiera tłumaczy, że chodzi o „sprawiedliwe opodatkowanie zysków, jakie globalne firmy generują w Polsce oferując usługi cyfrowe takie jak reklamy online, VOD i streaming muzyki”. W efekcie do budżetu kraju miałby wpływać w ciągu roku dodatkowy miliard złotych. Wszystko brzmi pięknie na papierze czy slajdzie prezentacji. Jestem jednak ciekawy jak będzie to wyglądało w praktyce? Czy „cyfrowi giganci” przypadkiem nie przerzucą nowej daniny na swoich użytkowników?

Warto odnotować, że Komisja Europejska już w marcu 2018 roku zaproponowała opodatkowanie firm czerpiących dochody z internetu(chodziło o największych graczy na rynku). Podatki miałyby iść do budżetów krajów, gdzie ulokowani są użytkownicy usług oferowanych przez firmy. Miało się tak dziać nawet, jeśli taka firma nie posiadała w danym państwie żadnego biura.

Przeciwko pomysłowi Komisji Europejskiej były trzy państwa UE: Irlandia, Dania i Szwecja. W efekcie nic w tej sprawie nie udało się osiągnąć (w kwestiach podatkowych w UE musi być jednomyślność).

Teraz z pomysłem opodatkowania „cyfrowych gigantów” wychodzi rząd Mateusza Morawieckiego. Nie robi jednak tego z powodu nieudolności struktur unijnych. Powód jest bardziej prozaiczny – chodzi o pieniądze, które pozwolą sfinansować m.in. 500 plus na pierwsze dziecko oraz trzynastą emeryturę, czyli elementy tzw. „Piątki PiS” (czy, jak kto woli – „Piątki Kaczyńskiego”).

W opublikowanym na profilu twitterowym slajdzie Kancelarii Premiera czytamy, że rządowi zależy na „sprawiedliwym opodatkowaniu zysków, jakie globalne firmy generują w Polsce oferując usługi cyfrowe takie jak reklamy online, VOD i streaming muzyki”. Póki co nie ma żadnych konkretnych propozycji, jak taka danina miałaby wyglądać i kto dokładnie miałby ją płacić. Można domniemywać, że chodziłoby o właścicieli takich marek jak GoogleYoutubeFacebookNetflix czy Spotify

Jest jedno ryzyko związane z wdrożeniem w życie „podatku cyfrowego” – otóż„cyfrowi giganci” (jak określa ich rząd) mogą przerzucić koszty takiej daniny na użytkowników korzystających z ich usług (np. poprzez wzrost wysokości abonamentów lub wprowadzenie opłat za możliwość korzystania z usługi). W takich okolicznościach za sfinansowanie „Piątki PiS” odpowiedzialni byliby zwykli internauci korzystający z popularnych serwisów społecznościowych i steamingowych.

Czas pokaże co z tego będzie. Nie wykluczam, że na slajdzie stworzonym przez Kancelarię Premiera się skończy.

Źródło: Kancelaria Premiera (Twitter.com)

One thought on “PiS wprowadzi nowy podatek , skutek ? ceny za usługi internetowe mocno w górę.

  1. ludzie zrobia zrzutke na pieniadze dla siebie, przeciez to politycy niczego nie wytwarzaja i za nic nie placa, oni jedynie mieszaja cudzymi pieniedzmi napychajac przy okazji swoje puste kieszenie. ludzie w polsce mysla ze to rzad im daje 500 plus, to juz malpa na drzewie ma wiecej rozumu bo jak jej sie zabierze banana i da spowrotem to ona wie ze jej zabrano a nie dano. ale polakowi zabrac i dac spowrotem o polowe mniej to on mysli ze dostal.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: