NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Czy bank legalnie zabierze Ci……..??????

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bank legalnie skonfiskuje twoje pieniądze (nowa skandaliczna ustawa!)

 

Znalezione obrazy dla zapytania banki i pieniadze zdjecia

Nowa ustawa, którą proceduje Sejm mówi jasno:

Bank w razie zagrożenia bankructwem może skonfiskować oszczędności swoich klientów!

Zupełnie legalnie!

Ta skandaliczna ustawa to pokłosie dyrektywy unijnej, którą Polska musi wprowadzić. Awantura na linii Bruksela-Warszawa “dziwnym trafem” nie jest tematem nagłaśnianym przez mainstreamowe media.

Z jednej strony Polska obok Czech, Luksemburga, Holandii, Rumunii i Szwecji nie dostosowała swojego prawa do wymogów unijnych mimo wielu ponagleń, gróźb karami i nacisków Komisji Europejskiej.

Z drugiej strony mamy plany rządu (już częściowo zrealizowane) – podatek bankowy, ustawa dla Frankowiczów, odszkodowania dla polisolokatowiczów – kwota obciążeń dla banków lekką ręka przekroczy 100 mld zł. Zanim jednak rząd zabierze się za pomoc Frankowiczom i polisolokatowiczom, musi zabezpieczyć się przed bankructwem banków.

To wszystko dzieje się na naszych oczach. Banki przestają być instytucjami zaufania publicznego

Pamiętasz konfiskatę pieniędzy z lokat bankowych i depozytów z rachunków bankowych na Cyprze w 2013 roku?

Na Cyprze i w kilkunastu krajach Unii Europejskiej ten proceder został już zalegalizowany. Wszystko po to aby ministrowie, premierzy, właściciele i prezesi banków nie poszli siedzieć za jawną kradzież pieniędzy. Jak inaczej można nazwać zabranie komuś nieswoich pieniędzy? Co z tego, że pod przykrywką złodziejskiego prawa, jakiego w Polsce już aż nadto? Media nazywają to oficjalnie “wywłaszczeniem” – nie brzmi tak strasznie prawda? 😉

Znalezione obrazy dla zapytania banki i pieniadze zdjecia

Komu bank odbierze pieniądze?

Wg dyrektywy BRRD (Bank Recovery and Resolution Directive) i ustawy procedowanej przez Sejm zagrożone są osoby, które mają w jednym banku ponad 100 tys. euro, czyli równowartość koło 430 tys. zł. Takich osób w Polsce jest około 400 tysięcy!

Dyrektywa bankowa ma zapewnić, że w pierwszej kolejności koszty upadającego banku wezmą na siebie akcjonariusze i wierzyciele (to, co bank jest im winien, zostanie zamienione na udziały). Depozyty ponad 100 tys. euro będą wywłaszczane (konfiskowane)

Oznacza to, że środki z twoich rachunków osobistych, kont firmowych, konta oszczędnościowego i lokat zostaną bezpowrotnie utracone.

Osobiście uważam, że ustawa pójdzie dużo dalej i pieniądze zostaną wywłaszczone także osobom, które mają mniej niż 100 tys euro w jednym banku. Dlaczego tak myślę?

Czy „ustawa o wywłaszczeniu” znacząco zwiększy bezpieczeństwo systemu bankowego?

Na blogu relacjonowałem cały proces bankructwa SK Bank od momentu kiedy jeszcze 99,9% osób nie wyobrażała sobie, że bank może upaść. Tylko od początku tego roku upadło już parę SKOKów. Parę dużych banków ma wciąż problemy z rentownością, z których nie wiadomo co wyniknie. Stali czytelnicy wiedzą jakie banki mam tutaj na myśli.

Podam przykład jednego z nich. BOŚ Bank, któremu Komisja Nadzoru Finansowego nakazała wdrożyć program naprawczy, z kwartału na kwartał pokazuje star

Efektów programu naprawczego jak na razie zupełnie brak, przynajmniej obserwując wyniki banku. W pierwszym kwartale 2016 r BOŚ zanotował 17,4 mln zł straty, co przy notorycznym braku rentowności i ciągłych odpisach na złe kredyty każe mi myśleć o najczarniejszym scenariusz

Inwestorzy giełdowi jak widac mają podobne zdanie

dropcap]Z[/dropcap]ałóżmy, że BOŚ Bank upada. BOŚ Bank ma 22 mld aktywów.

Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu mogłoby nie wystarczyć pieniędzy na wypłatę depozytów klientom BOŚ Banku (BFG ma ok 10 mld zł).

Wszystko zależy ile by im brakło. W przypadku SK Banku było to ok 63% aktywów. Jeśli tyle samo brakłoby BOŚ-owi ustawa by zadziałała i bank byłby uratowany. Przyjrzyjmy się jakby to wyglądało:

Tak więc potrzebowalibyśmy w zaokrągleniu 14 mld zł.

BFG ma tylko ok 10 mld zł….

Oszczędności powyżej 100 tys. euro można znaleźć na nie więcej niż 1 proc. kont bankowych. Według danych NBP, we wrześniu 2015 roku na ok. 38 mln kont bankowych leżało łącznie 951 mld zł. Potencjalnie w całym systemie bankowym do przejęcia może być więc do 10 mld zł

Oszacujmy więc, ile depozytów BOŚ mógłby skonfiskować swoim klientom. W zaokrągleniu przyjmijmy 17 mld zł (tyle wynoszą zobowiązania wobec klientów BOŚ za I kw. 2016 r)

17 mld zł /951 mld zł *100% = 1,8% (tyle depozytów wg ustawy mógłby skonfiskować bank).

1,8%*10 mld zł = 0,18 mld czyli 180 mln złotych. Za mało aby uratować udający BOŚ Bank, prawda ?

Zgodnie z ustawą koszty upadającego banku wezmą na siebie głównie akcjonariusze i wierzyciele (a więc i inne banki, które robią biznes z BOŚ). Tak więc, zgodnie ze sprawozdaniem finansowym za I kw 2016 BOŚ Banku byłoby to kwota w zaokrągleniu 3,5 mld zł.

Okey, być może udałoby się uzbierać prawie 14 mld i uratować BOŚ Bank jak i cały system bankowy.

Odpowiedź BOŚ Banku

Nasza społeczność ma już taką siłę, że banki muszą się liczyć z nami – przynajmniej medialnie. Zobacz w jaki sposób zrobił to BOŚ Bank.

Na moje pytanie, które konkretnie informacje/zdania są „nieprawdziwe” nie otrzymałem odpowiedzi. W moim artykule nie pada również stwierdzenie, że „depozyty klientów BOŚ Banku są zagrożone”. Fakt jest natomiast taki, że kurs akcji BOŚ Banku od 29 lipca 2008 roku do 12 czerwca 2016 spadł o ponad 90% ! Bank konsekwentnie wykazuje straty finansowe co można zobaczyć w sprawozdaniach finansowych. Do czego to prowadzi?

Co na to BOŚ Bank?

Bank jest stabilny finansowo i ma wsparcie wiodącego akcjonariusza.

Tutaj pada jedyny fakt o sytuacji BOŚ Banku – bank ma wsparcie głównego akcjonariusza. Przypomnę, że głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest państwowa instytucja: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fundusz ma pieniądze z budżetu państwa, a budżet Państwa z naszych podatków – naszej ciężkiej pracy.

Pociotkom na państwowych stołeczkach z BOŚ Banku zalecam aby wzięli się do roboty i poprawili rentowność banku, a nie zajmowali się zastraszaniem opinii publicznej. Wyniki banku i kurs akcji z ostatnich lat bardzo trafnie obrazuje ich „dokonania”.

Czas zlikwidować mój rachunek w BOŚ Banku i wysłać parę „ciepłych” słów Pani Bosak i Panu rzecznikowi z BOŚ Banku. Pogrozimy im Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Helsińską Fundacją Praw człowieka i „organami wymiaru sprawiedliwości” 😉

Jak potoczyła się sprawa z BOŚ bankiem przeczytasz w moim artykule, gdzie BOŚ tłumaczy swoje trudności finansowe.

Co jednak w przypadku upadku większego banku z kapitalizacją 70 mld zł ?

Śmiało można stwierdzić, że depozyty straciliby wszyscy klienci banku. Dalej już tylko i wyłącznie krach gospodarczy podobny do tego jaki obserwowaliśmy w przypadku upadku Lehmann Brothers w 2008 roku. Złotówka jako waluta śmieciowa i dorobek całej III i IV RP w rozsypc

Kiedy Bank odbierze Ci twoje pieniądze?

Wg Ministerstwa Finansów przejęcie pieniędzy z twojego rachunku będzie możliwe wtedy, gdy bank będzie zagrożony bankructwem. Ministerstwo zapewnia jednak, że o takim posunięciu bank nie będzie mógł samodzielnie decydować. W każdym razie takie uprawnienia ma mieć specjalnie powołany do tego organ nadzorczy. Mówi się o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, który jak często wspominam na blogu, ma bardzo ograniczone środki (ok 10 mld zł). „Na chłopski rozum” decyzje będą zależeć od stanu funduszy BFG i woli politycznej rządzących.

Opinia rządu i opozycji o ustawie

W ocenie rządu uchwalenie projektowanej ustawy powinno zwiększyć bezpieczeństwo systemu bankowego w Polsce.

 

 

– mówił w Sejmie podczas pierwszego czytania projektu ustawy Leszek Skiba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk argumentował że dotychczasowe zasady negatywnie wpływają na sektor bankowy:

utrwaliło się w nim bowiem przekonanie, że są tam instytucje tak duże, że nie mogą upaść.

Jak tłumaczył, by prowadzić przymusową restrukturyzację instytucji finansowych, konieczne są odpowiednie ramy prawne. Takie, które umożliwią szybką naprawę podmiotu zagrożonego niewypłacalnością, bez względu na jego wielkość i powiązania rynkowe

PO i Nowoczesna również w pełni popierają projekt ustawy:

Podczas pierwszego czytania w Sejmie posłanka PO Izabela Leszczyna zapowiedziała w imieniu całego klubu głosowanie za przyjęciem ustawy.

– Celem jest ochrona środków publicznych poprzez minimalizację ryzyka użycia tych środków w celu ratowania problematycznych i stwarzających zagrożenie instytucji

Wtórował posłanka Nowoczesnej Paulina Henning-Kloska:

– Ważne jest dbanie o interes osób, które w bankach w Polsce, w SKOK-ach w Polsce mają swoje depozyty. W związku z czym klub Nowoczesna oczywiście chętnie aktywnie włączy się w prace nad tą ustawą.

Projekt ustawy zawiera 360 artykułów prawnych. Wraz z uzasadnieniem, oceną skutków regulacji i tabelą zbieżności zajmuje 1272 strony! Możemy sobie wyobrazić ile jeszcze “trupów z tej ustawy wypadnie”. Aż strach się bać co jeszcze czeka na zwykłych obywateli, szczególnie tych, których nie czytają Rekina Finansów, nie są świadomi co się dzieje i wybrali zły bank.

Drogie Rekiny ustawa weszła w życie 10 czerwca 2016 roku, wszystkie zapisy, które opisałem w artykule weszły w życie.

Trzeba być na bieżąco żeby nie stracić dorobku swojego życia, który często trzymamy na kontach w bankach.

W każdym razie na blogu polecam tylko konta osobistekonta firmowe i lokaty bankowe(w tym konta oszczędnościowe) tylko w bankach, które obecnie nie mają kłopotów finansowych

 

 

zrodlo:https://rekinfinansow.pl/konfiskata-pieniedzy-bank/?fbclid=IwAR20mSGoqZ3QvIOCvcdbci408XNxDsoolxfcJrV6vNti1fv3L7S-aFopRFM

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: