TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

KONFERENCJA POKOJOWA W SOCZI 14.02.19 ROSJA TURCJA I IRAN SOJUSZNIKAMI ! WSPÓLNE OPERACJE WOJSKOWE.

PropellerAds

Rosja, Turcja i Iran mogą prowadzić wspólne operacje wojskowe przeciwko radykalnym grupom dżihadystów w syryjskiej prowincji Idlib. Powiedział o tym turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan, informuje w sobotę 16 lutego gazeta „Hurriyet”.

Wspólne operacje mogą być przeprowadzane w dowolnym czasie zgodnie z rozwojem sytuacji. Nie ma dla nich przeszkód. Obecne środki mają na celu komfort, szczęście i dobrobyt mieszkańców Idlib. Dla nas ważne jest bezpieczeństwo ludzi”, powiedział Erdogan podczas swojego powrotu z Soczi, gdzie 14 lutego wziął udział w szczycie z przywódcami Rosji i Iranu Władimirem Putinem i Hassanem Rouhani.

Sytuacja w Idlib była jednym z głównych problemów, o których dyskutowali prezydenci, informuje „Hurriyet”. Zgodzili się podjąć konkretne kroki przeciwko Hayat Tahrir ash-Sham (stworzonej na podstawie zakazanej w Rosji Dżabhat al-Nusra) i innym radykalnym grupom. Erdogan nie sprecyzował, jakie konkretne środki są planowane, ale potwierdził trójstronne porozumienie w sprawie wspólnych operacji w enklawie, podała gazeta. Dziesiątki tysięcy bojowników dżihadu, którzy kontrolują 90 procent prowincji, żyją w Idlibie.

Erdogan dodał, że armia turecka i rosyjska prowadzą intensywne prace nad wdrożeniem memorandum w sprawie ustabilizowania sytuacji w strefie deeskalacji w Idlibie, podpisanego we wrześniu zeszłego roku.

TO UZGODNIONO W SOCZI 14.02.2019

A CO UZGODNIONO W WARSZAWIE 14.02.2019 ?

WOJNĘ !!

I TAKIE WYPOWIEDZI :

Reżim w Teheranie zieje morderczymi groźbami z taką samą nikczemną antysemicką nienawiścią, jaką mieli w sobie naziści w Europie – powiedział wiceprezydent USA Mike Pence, po wizycie w Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wiceprezydent USA Mike Pence złożył w piątek, wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudaą, wizytę w Muzeum Auschwitz-Birkenau, dawnym niemieckim obozie koncentracyjnym. „Niech Auschwitz będzie przypomnieniem dla wszystkich ludzi wszystkich czasów, że milczenie w obliczu zła to zgoda na jego triumf” – napisał w księdze pamiątkowej.

Później, na pokładzie samolotu Air Force Two w drodze na konferencję do Monachium przyznał, że wizyta ta sprawiła, iż zaczął zastanawiać się nad „umocnieniem wolnej woli świata, by przeciwstawić się tej niegodziwej nienawiści i stawić czoło autorytarnym zagrożeniom naszych czasów”.

Pence w tym kontekście ponownie zaatakował też Iran, oskarżając władze tego kraju o antysemityzm podobny do tego, jaki cechował niemieckich nazistów.

– Mamy w Teheranie reżim, który zieje morderczymi groźbami z taką samą nikczemną antysemicką nienawiścią, jaką mieli w sobie naziści w Europie –powiedział Pence. Według agencji Reuters, porównanie to nasunęło się wiceprezydentowi USA po jego piątkowej wizycie w obozie Auschwitz-Birkenau.

Przypomnijmy jednak, że w podobną retorykę względem Iranu Pence stosował już wcześniej, w tym podczas ostatniej konferencji ws. Bliskiego Wschodu w Warszawie. W czwartkowym przemówieniu otwierającym dyskusję plenarną mówił też, że „autorytarny reżim w Teheranie” ogranicza wolność słowa i zgromadzeń, prześladuje mniejszości religijne, a także „brutalnie traktuje kobiety, dokonuje egzekucji gejów i otwarcie opowiada się za zniszczeniem Państwa Izrael”. W tym kontekście wspomniał też o Holokauście i antysemityzmie, zaznaczając, że Polacy przez nazistowską okupację „zbyt dobrze wiedzą”, że antysemityzm „to zło” i „musi być konfrontowane i potępiane”.

– Poza swoją nienawistną retoryką, reżim irański otwarcie nawołuje do następnego Holokaustu i szuka środków na osiągnięcie tego. Iran dąży do odtworzenia starożytnego Imperium Perskiego pod współczesną dyktaturą ajatollahów – mówił Pence.

– Ostatnia noc była znacząca. Na początku tej historycznej konferencji, przywódcy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu – powiedział wcześniej Pence. Zarzucił irańskim władzom, że wspierają ugrupowania terrorystyczne, w tym Hezbollah i Hamas, eksportują rakiety i podsycają konfliktu w Syrii i Jemenie.

-Reżim irański jest czołowym państwowym sponsorem terroryzmu na świecie. Wysadzali amerykańskie ambasady, zamordowali setki amerykańskich żołnierzy –mówił Pence. – Iran bezczelnie przeciwstawił się sankcjom ONZ, naruszył rezolucje i planował ataki terrorystyczne na europejskiej ziemi.

Reuters /

One thought on “KONFERENCJA POKOJOWA W SOCZI 14.02.19 ROSJA TURCJA I IRAN SOJUSZNIKAMI ! WSPÓLNE OPERACJE WOJSKOWE.

  1. o kolejny holocaust prosza sie sami zydzi bo to dobry biznes dla nich a amerykanie za pieniadze I rope zrobia wszystko, w nastepnym holocauscie zydow trzeba wrzucac razem z amerykancami.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: