loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

POLSKA GOSPODARZEM PROTESTÓW IRAŃSKICH PRZECIWKO LEGALNYM WŁADZĄ ……….DOCZEKAMY SIĘ GUZA ?

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

NA ROZBUDOWĘ I UTRZYMANIE PLATFORMY

Reklamy

Datek na rozbudowę możliwości technicznych strony , która wpłynie na twój komfort z korzystania wesprzyj a polepszy się jakość audio , video , foto i komunikatorów chat video chat i inne !!

€1,00

loading...

Przy okazji rozpoczynającego się dzisiaj szczytu bliskowschodniego w Warszawie, na ulicach stolicy pojawili się sympatycy irańskiej opozycji, reprezentujący przede wszystkim organizację Ludowych Mudżahedinów. Ugrupowanie jeszcze kilka lat temu było uznawane za ruch o charakterze terrorystycznym, a dodatkowo nigdy nie ukrywało swoich związków z ideologią komunistyczną.

Przed protestem zapowiadano, iż weźmie w nim udział nawet kilka tysięcy osób, czyli przede wszystkim przedstawicieli irańskiej emigracji w państwach europejskich. Ostatecznie pod Stadionem Narodowym w polskiej stolicy zjawiło się zaledwie kilkudziesięciu demonstrantów reprezentujących Narodową Radę Irańskiego Oporu (NCRI), będącą faktycznie fasadową organizacją podporządkowaną Organizacji Bojowników Ludowych Iranu.

Wśród protestujących znalazł się również Rudy Giuliani, czyli burmistrz Nowego Jorku w latach 1994-2001. Na specjalnej konferencji przed protestem zapewniał on, iż przyjechał do Warszawy wspierać „wolny Iran”, a ponadto krytykował on obecne irańskie władze nazywając je „największym państwowym sponsorem terroryzmu na świecie”. Wraz z nim protestujących wsparł poseł Platformy Obywatelskiej i były prezydent Warszawy, Marcin Święcicki, wyrażając nadzieję na szybką zmianę rządów w Teheranie.

Organizatorzy dzisiejszego protestu, zwani potocznie Ludowymi Mudżahedinami, dopiero w 2008=9 i w 2012 roku zostali wykreśleni z listy ugrupowań terrorystycznych przez Stany Zjednoczone oraz Unię Europejską. Opozycyjny ruch nigdy nie ukrywał przy tym swoich związków z ideologią komunistyczną, a także podczas dzisiejszej manifestacji widoczne były transparenty podkreślające kult jednostki wobec szefa Mudżahedinów, Masuda Radżawiego.

Na podstawie: wpolityce.pl, rp.pl.

 

Jak wygląda polityka Pis w sprawie destabilizacji Iranu …… przypominam

Europoseł Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwość wzywa Zachód do wsparcia organizacji Ludowych Mudżahedinów, czyli komunistycznej opozycji wobec obecnych władz Iranu. Jego zdaniem ugrupowanie ma spory potencjał i może pomóc w obaleniu irańskiego rządu, który poprzez rozwój swojego potencjału militarnego ma zagrażać regionowi Bliskiego Wschodu i tym samym „interesom zachodnich demokracji”.

Jeden z najczęściej udzielających się w mediach polityków PiS-u przedstawił swoje poglądy na łamach „International Policy Digest”, amerykańskiego magazynu wydawanego w południowokoreańskim Seulu. W swoim tekście zachwala on przede wszystkim działalność Organizacji Bojowników Ludowych Iranu, znanych powszechnie jako „Ludowi Mudżahedini”, którzy jego zdaniem są rzekomo w stanie zmienić irański system polityczny.

Komunistyczna organizacja ma mieć przy tym niezwykle poważne osiągnięcia w Iranie, jakimi zdaniem Czarneckiego są m.in. złożenie kwiatów na grobie Gholama Rezy Tachti, zapaśnika i przeciwnika niesławnych rządów szacha,  czy też rozwieszenie kilku plakatów w centrum Teheranu. Europoseł PiS twierdzi jednak, iż nie byłoby ubiegłorocznej fali protestów przeciwko polityce władz Iranu, gdyby właśnie nie działalność Ludowych Mudżahedinów.

Czarnecki przekonuje więc, że ich potencjał jest dużo większy niż się powszechnie wydaje, dlatego komuniści powinni otrzymać wsparcie od świata zachodniego. Polityk PiS właśnie w działalności środowisk wywrotowych wewnątrz Iranu widzi nadzieję na zmianę w tym kraju, przy czym postuluje on jednocześnie dalsze nakładanie sankcji gospodarczych na Iran oraz międzynarodową izolację tego kraju.

Dla europarlamentarzysty władze Iranu są głównym przeciwnikiem, ponieważ za pośrednictwem Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej mają one wpływ na wydarzenia w regionie Bliskiego Wschodu. Tymczasem według Czarneckiego taki stan rzeczy może wpływać destabilizująco na państwa Bliskiego Wschodu, a tym samym oddziałuje również negatywnie na „interesy zachodnich demokracji”.

Organizacja Bojowników Ludowych Iranu powstała w 1965 roku jako ugrupowanie łączące marksizm z islamem, a przede wszystkim działające w opozycji do irańskiego szacha Mohammada Rezy Pahlawiego. Po obaleniu jego rządów Ludowi Mudżahedini, jak powszechnie nazywa się tę grupę, mogli rozpocząć legalną aktywność i poparli początkowo Rewolucję Islamską. Ostatecznie po konfliktach z rządem ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego zostali wypchnięci z kraju w 1983 roku.

Działając głównie na emigracji, Ludowi Mudżahedini wspierali w latach 1983-1988 Irak w wojnie ze swoim własnym krajem, z kolei od 1984 roku kierujące nimi małżeństwo Masuda i Marjam Radżawi otoczone jest swoistym kultem jednostki ze strony swoich zwolenników. W 2012 roku irańscy komuniści zostali usunięci przez państwa zachodnie z listy organizacji terrorystycznych, natomiast w ostatnim czasie na ich dorocznej konferencji „Wolny Iran” goszczą przedstawiciele amerykańskich władz.

Na podstawie: intpolicydigest.org.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: