loading...
loading...

10 000 000 imigrantów sprowadzonych do polski to program wyborczy nowej partyjki prawicowej

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

NA ROZBUDOWĘ I UTRZYMANIE PLATFORMY

wpłacając datek opisz darowizna ! 🙂

€1,00

Telewizyjny znawca Robert Gwiazdowski ogłosił wczoraj powstanie nowego ruchu politycznego pod swoim przywództwem, natomiast przedwczoraj jego zaplecze opublikowało swoje plany dotyczące demografii Polski. Warsaw Enterprise Institute chce więc widzieć Polskę zamieszkiwaną przez 50 milionów osób, przy czym osiągnięcie tego wyniku nie będzie możliwe bez otwarcia się na jeszcze bardziej masową imigrację.

„Agenda Polska: 50 milionów mieszkańców Polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia” – właśnie pod takim tytułem w poniedziałek ukazał się nowy raport, przygotowany przez środowiska polskich „januszy biznesu” skupionych w Warsaw Enterprise Institute oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Głównym zamysłem autorów tego dokumentu jest zwiększenie liczby mieszkańców Polski do blisko 50 milionów.

Tym samym lobby pracodawców ma ambicje powstrzymania negatywnych trendów demograficznych, ponieważ według większości prognoz w Polsce za trzydzieści lat mieszkać będzie około 34 milionów osób. Osiągnięcie wspomnianej liczby 50 milionów ma być przy tym możliwe nie tylko dzięki wzrostowi dzietności wśród Polaków, ale wręcz przede wszystkim poprzez większą „absorpcję” imigrantów.

Otwarcie na obcokrajowców, głównie zza wschodniej granicy o czym piszą autorzy raportu, miałoby się wiązać z zapewnieniem im szeregu przywilejów, które skrywają się głownie pod formułką „stworzenia warunków dla zamieszkania w Polsce rodzin imigrantów”. Pracodawcy chcą przy tym łatwiejszej ścieżki dla otrzymania kwalifikacji zawodowych przez obcokrajowców, wprowadzenia kursów językowych i stworzenia przejrzystych kart dla stałego pobytu. Nie zapomnieli oni również o swoich potrzebach, stąd chcą „maksymalnego” uproszczenia procedur związanych z ich zatrudnianiem.

Największą gwiazdą WEI jest oczywiście wspomniany Gwiazdowski, który ogłosił wczoraj powstanie nowego ruchu politycznego pod nazwą Polska Fair Play, operującego standardowym neoliberalnym programem pełnym wyświechtanych hasełek o niskich podatkach i przedsiębiorczości. Szefem ZPiP jest z kolei Cezary Kaźmierczak, jeden z głównych przedstawicieli „januszy biznesu”, od dawna domagający się masowej imigracji w celu hamowania wzrostu wynagrodzeń.

Na podstawie: wei.org.pl.

2 komentarze do “10 000 000 imigrantów sprowadzonych do polski to program wyborczy nowej partyjki prawicowej”

  1. Ja ich nawet rozumiem.Zysk za wszelką cenę.To ich idea.Mniej pracowników na rynku,to konieczność zwiększenia płac.Lepiej opłacani pracownicy rzadziej będą porzucać pracę i będzie ich stać na większe zakupy.Ta idea sprawdziła się w zakładach forda w latach dwudziestych.
    Jednak nasi „wspaniali” fachowcy jakby nie znali historii.Obniżyć koszty produkcji można na dwa sposoby.
    Zautomatyzować jej proces, albo łatwiej,zatrudnić niewolników.
    Widać wybierają to drugie.
    A co dla nas?Możemy zapomnieć o poprawie jakości życia,a raczej należy się spodziewać jej dużego spadku.Wzrost przestępczości mamy jak w banku.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

WIDEO BLOG MIZIAFORUM / JACKCALEIB

.
live
%d bloggers like this: