loading...
loading...

NOWY WYGLĄD I MOŻLIWOSCI INTERNETU W U.E ZA +/- 14 DNI

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

 

 

WITAM TU SZCZEGÓŁY ZMIAN

KONIEC INTERNETU W UNII EUROPEJSKIEJ TAJNE GŁOSOWANIE PRZEPCHAŁO ACTA 2 – INFO ATOR – WOŹNIAK

A TU ZMIANY JAKIE NASTĄPIĄ W MOŻLIWOŚCIACH I DZIAŁANIU TAKICH PLATFORM JAK F.B Y.T

 

 

CZY JEST ALTERNATYWA NA DZIAŁANIE Z OBEJŚCIEM CENZURY ??? ZASTANÓW SIĘ I SPRÓBUJ SOBIE PRZYPOMNIEĆ CZY KTOŚ CZEGOŚ NIE MÓWIŁ LUB NIE PROPONOWAŁ JAKO REALNE ANTIDOTUM ??????

==========================================================================

W piątek późnym wieczorem w Brukseli przedstawiciele krajów UE porozumieli się w sprawie kontrowersyjnych regulacji dotyczących prawa autorskiego.

„Prezydencja rumuńska otrzymała mandat do negocjacji przepisów z Parlamentem Europejskim na podstawie kompromisowej propozycji. Trilog rozpocznie się w najbliższy wtorek i jeśli będzie to potrzebne potrwa też w środę” – powiedziało PAP w środę wieczorem źródło w Radzie UE.

Służby prasowe Rady UE ani prezydencji rumuńskiej nie poinformowały, jakie są szczegóły kompromisowej propozycji.

Boni: Najgorsza wersja art. 13

Europoseł Michał Boni (PO) napisał późnym wieczorem na Twitterze, ze kraje UE przyjęły „najgorszą wersję art. 13 dyrektywy”. To jeden z dwóch wzbudzających największe kontrowersje artykułów projektu.

„Kilka krajów: Holandia, Malta, Szwecja, Luksemburg, i m.in. Polska były przeciwne. Rada tego nie uwzględniła! Walka musi trwać” – dodał Boni w następnym wpisie na Twitterze.

Porozumienie w przyszłym tygodniu?

Wiceszef KE Andrus Ansip napisał natomiast, że cieszy się, iż kraje UE po raz kolejny znajdują wspólny głos w sprawie reformy prawa autorskiego.

„Dziękuję rumuńskiej prezydencji za pracę i mam nadzieję na ostateczne porozumienie w przyszłym tygodniu. Europejczycy zasługują na prawa autorskie odpowiadające epoce cyfrowej. Jest to dobre dla twórców, platform i zwykłych użytkowników Internetu” – dodał Ansip.

Przyjęcie mandatu przez kraje członkowskie oznacza, że w następnym kroku mogą rozpocząć się negocjacje z Parlamentem Europejskim nad ostatecznym kształtem nowych regulacji. Te negocjacje określane są właśnie jako trilog. Jeśli obie strony porozumieją się, wówczas przepisy będą mogły wejść w życie.

Parlament Europejski ma już mandat do negocjacji, po tym jak we wrześniu ub.r. poparł projekt dyrektywy o prawie autorskim. Za propozycją opowiedziało się wtedy 438 europosłów, przeciw było 226, a 39 wstrzymało się od głosu.

Co zmienia nowa dyrektywa?

Nowa dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Przepisy wzbudzają sporo kontrowersji. Przeciwnicy tych regulacji ostrzegają przed cenzurą w internecie i końcem wolności w sieci, zwolennicy wskazują natomiast, że zmiana prawa jest konieczna, by chronić twórców i dostosować przepisy do rzeczywistości.

Szczególne zastrzeżenia budzą dwa artykuły projektu. Chodzi o art. 13, który wprowadza obowiązek filtrowania treści pod kątem praw autorskich, oraz art. 11, dotyczący tzw. praw pokrewnych dla wydawców prasowych.

Proponowane przepisy przewidują, że giganci internetowi, np. platformy takie jak Facebook, będą musiały płacić, jeśli korzystają z pracy artystów i dziennikarzy.

PE podkreśla, że wiele wprowadzonych przez niego zmian ma na celu zagwarantowanie, że artyści, zwłaszcza muzycy, wykonawcy i autorzy scenariuszy, a także wydawcy wiadomości i dziennikarze, otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę gdy inni korzystają z niej za pośrednictwem takich platform jak YouTube lub Facebook oraz agregatorów wiadomości, takich jak Google News.

PE zaostrza propozycję KE

Stanowisko europarlamentu zaostrzyło proponowane przez Komisję Europejską rozwiązania w sprawie odpowiedzialności platform internetowych i agregatorów za naruszenia praw autorskich. Dotyczyć ma to również fragmentów, gdzie wyświetlana jest tylko niewielka część tekstu wydawcy wiadomości.

W tekście uściślono również, że niekomercyjne encyklopedie online, takie jak Wikipedia, oraz platformy oprogramowania open source, takie jak GitHub, będą automatycznie wyłączone z wymogu przestrzegania praw autorskich.

Europosłowie opowiedzieli się też za wzmocnieniem pozycji autorów i wykonawców, umożliwiając im żądanie dodatkowego wynagrodzenia od strony wykorzystującej ich prawa, jeśli początkowo uzgodnione wynagrodzenie stało się „nieproporcjonalnie” niskie w stosunku do generowanych wpływów.

W tekście dodano również, że korzyści powinny obejmować „przychody pośrednie”. Umożliwiłoby to również autorom i wykonawcom cofnięcie lub wypowiedzenie wyłączności licencji na eksploatację ich utworów, jeżeli uznaje się, że strona posiadająca prawa do eksploatacji nie respektuje ich praw.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

PAP

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-kraje-ue-porozumialy-sie-ws-mandatu-dotyczacego-prawa-autors,nId,2827430#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

12 komentarzy do “NOWY WYGLĄD I MOŻLIWOSCI INTERNETU W U.E ZA +/- 14 DNI”

 1. ale cisza …. jak w kościele po śmierci organisty ….. MILCZENIE I SPUSZCZONE ŁUBY NIC NIE POMOGĄ ………. PROTESTY ? TO JAK KOPANIE STUDNI W CZASIE POŻARU ……… STRATA CZASU ……. A CO ROBIĆ W CZASIE TAKIEGO POŻARU O KTÓRYM WIEMY ŻE ZNISZCZY WSZYSTKO ………. NA PEWNO NIE TRTACIĆ CZASU NA KOPANIE STUDNI , LUB CZEKANIE NA PRZYJAZD STRAŻAKÓW

  TRZEBA SZYBKO RATOWAĆ CO SIĘ DA WYNOSZĄC Z STREFY POŻARU …….. TO CO URATUJESZ UŁATWI ODBUDOWĘ !!! NOWEGO ……..

  NO CO PAN MIZIA MA NA MYŚLI 🙂 ………..

  p.s chcecie z nimi się bić ??? z ZEROWĄ ORGANIZACJĄ …….. 🙂 NAIWNE TO ALE JAK KTOŚ CHCE NIECH STAJE W KONKURY W ZAWODACH NA KOPNIAKI Z KONIEM ……..

 2. ciekawe czy Polacy są zdolni do logicznego działania i n.p zrobią zbiórkę po symboliczne 1 zł i zbudują POLSKĄ PLATFORMĘ MULTIMEDIALNĄ

  🙂 JA UDOWODNIŁEM ŻE SIĘ DA !! I MOŻNA NAWET PRZY POMOCY ZATRUDNIENIA NARKOMANA ALKOHOLIKA

  A CZY POLACY POTRAFIĄ ? 🙂

  jackcaleib.com

  czyli nie jest to takie trudne dla osoby nie ograniczonej umysłowo …..

 3. Mnie najbardziej przeraża nasza przyszła rzeczywistość która nas będzie czekała po tej syjonistycznej konferencji na temat Iranu która ma się odbyć w przyszłym tygodniu w Warszawie ! Media informują, o pozamykanych na ten czas ulicach i miejscach parkingowych w okolicach starego miasta i hotelu Mariott . Policja będzie węszyła i sprawdzała większe skupiska ludzi takie jak supermarkety, kina, restauracje, kluby itp. Wszystko w celu zapewnienia ochrony największych diabłów na świecie, podżegaczy wojennych i zwykłych bandytów .Myślicie po co ta konferencja ? Po to aby za chwilę uruchomić u nas fałszywe flagi. Dowiemy się w tedy na własnej skórze co to znaczy islamski extremis. Szachid jeden z drugim postanowi się rozerwać na dworcu lub w jakiejś szkole, lub będą uruchamiane ciężarówki jeżdżące po chodnikach, musimy odczuć podskórnie jakie zagrożenie niesie dla demokratycznego świata istnienie takiego państwa jak Iran. Gdy zginie setki ludzi w tym dzieci, polscy żołnierze ochoczo poganiani przez społeczeństwo pognają na wojenkę aby bić się i ginąć na fali pierwszego ognia za interesy USA-Izrael. Ci bandyci dobrze wiedzą jak się steruje emocjami społeczeństw i jak uzyskać od nich mandat dla swoich zbrodni. Po tej konferencji czasy względnego spokoju w naszym kraju wolnego od ataków „terrorystycznych” odejdą do historii !

  1. szkoda że my wszyscy wszystko wiemy a nic nie robimy ……. taka postawa zakrawa na chęć dokonania samobójstwa , a co za tym idzie stan chorobowy umysłu – schizofrenia itd i tp

 4. A co mam robić Jack ?? mam stanąć z mikrofonem na spacerniaku i wrzeszczeć do ludzi ? Kto mnie wysłucha i przyzna rację ,prędzej mnie gliny zwiną i spałują gdzieś w bramie. W pracy kazali mi zamknąć jadaczkę bo im nie pasuje mój antysemityzm / przypuszczalnie Gł. księgowa jest z chazarii / O czym ja mam z nimi rozmawiać jak mają chemitralsy za smugi kondensacyjne i szczepią się rok rocznie na grypę zdychając potem wiele tygodni. Nie chcą mnie w ogóle słuchać, chichoczą między sobą z mety zmieniając temat jak im coś niewygodnego tłumaczę. Prenumerują Rzeczpospolitą ,Gazetę Wyborczą i Prawną , z nich kształtują sobie wiedzę o świecie, reszta ich nie interesuje. Ci starszawi z kolei są rozmodleni i tak wierni, że czasami biorą chwilówki aby dać księdzu po kolędzie jak wypadnie termin przed wypłatą. Z nimi w ogóle mi nie po drodze .U męża nie lepiej a jeszcze gorzej, tam nikt niczego nie pojmuje i z niczego nie zdają sobie sprawy, niczego nie czytają i niczym się nie interesują a męża nazwali prześmiewczo Pudelek ,jak zaczął ich niczym Jezusik nauczać..Jedynie co udało mu się osiągnąć to to, że Ci młodsi wywieszają w święta państwowe flagi w oknach ,ponieważ poruszył ich stronę patriotyczną. Ale ogólnie są tak zaharowani i zdarci robotą ,że nie mają już siły i głowy na nic innego ! I tak jest wszędzie w rodzinie także. Mają nas za wichrzycieli ich życiowego porządku i sumień niczym opętańców .Czasami mam poczucie po co mi ta świadomość ,gdy jestem sama i nie mogę ją spożytkować uświadamiając innych ! To chyba jakieś przekleństwo !

  1. to odejdź od nich i się nie męcz
   niech się szczepią jak lubią, mózgi już pewnie i tak nie pracują
   pewnie wykruszą się po jakimś czasie

   1. DOKŁADNIE NAWET IM PRZYNIEŚ NAJNOWESZE REKLAMY SZCZEPIONEK TAKIE O KTÓRYCH JESZCZE NIE SŁYSZELI I NIECH W ICH OCZACH STANIESZ SIĘ ICH ……….. 🙂 jak się niema siły na wojnę trzeba sprytem walczyć ………… co ? powiesz nie etyczne bo ich spychasz w dołek grobowy ? A CHUJ Z DURNIAMI

  2. bo popełniasz bład !! NIKOGO NIE UŚWIADAMIAJ !! NIECH DEBILE WYZDYCHAJĄ SERIO A CO ROBIĆ OTO MOJA RADA – JAK CIĘ CIĄGNĄ TO PCHAJ JAK PCHAJĄ TO CIAGNIJ …….. CZYLI POZWÓL IM POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO I W ICH OCZACH BĄDŹ BARDZIEJ NIŻ ONI SĄ ZAKŁAMANI …… CO ZYSKASZ ŚWIĘTY SPOKÓJ I ŚWIADOMOŚĆ ŻE PRZYŚPIESZASZ ICH KONIEC 🙂 I ZERO ATAKÓW Z ICH STRONY 🙂

  3. Witaj w klubie! Ja już przestałam się z nimi boksować, bo to nie ma sensu. Jestem czarną owcą w rodzinie i pozbyłam się paru znajomych. Dobrze, że moi najbliżsi są po mojej stronie. A reszta niech się wypałuje i tyle w temacie.

 5. Ja dzisiaj wykorzystałem moment i na urodzinach u mnie w mieszkaniu pokazałem kilku osobom, bo nie wierzyli, że wprowadzono acta2,
  o konferencji w Polsce przeciw Persji i kilka zdjęć z kolacji szabasowej. Normalnie szczena im opadła. Oni kompletnie nic nie wiedzieli. Jeden jest nauczycielem historii w liceum a drugi jest kierownikiem w banku. Mówiłem temu historykowi 4 lata temu że pisiory to żydzi, ale on mnie w ogóle nie słuchał i mnie przekrzykiwał. Bez tej okazji, bez komputera bym ich nie uświadomił. Ale jak zobaczyli wszystko na dużym monitorze to nie mieli wyjścia. Nikogo na siłę nie ma co uświadamiać.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

WIDEO BLOG MIZIAFORUM / JACKCALEIB

.
live
%d bloggers like this: