NA ŻYWO 21.00 - STREAM PIOTR RYBAK WIELOLETNI WSPÓŁPRACOWNIK POLITYCZNY PAWŁA KUKIZA - CAŁA PRAWDA O DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ PAWŁA KUKIZA !!22 sierpnia 2019
9 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

ŚWIAT W PRZEDDZIEŃ PANIKI I STRACHU PRZED POLSKĄ WOŁOWINĄ !! KTÓRA MOŻE ZABIJAĆ !! C.D ATAKU NA POLSKĘ

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

WITAM NO WIDZICIE WCZORAJ MÓWIŁEM ŻE POLSKĘ WYRUGUJĄ Z RYNKU WOŁOWINY I POŚLĄ POLSKIE ROLNICTWO I HODOWCÓW NA DNO

DZIŚ INFO „POLSKA WOŁOWINA ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNA” …… 🙂 TAK KURWA TAKI PRZYPADEK ……….

Polska: „choroba szalonych krów” znów atakuje

Zgodnie z informacjami opublikowanymi w poniedziałek na stronie OIE, przypadek BSE wykryto 31 stycznia. Chore zwierzę zostało już zabite i zutylizowane.

Podkreslono, że w tym przypadku chodzi o nietypowy rodzaj tej choroby, tzw. samoistne zachorowanie. W związku z tym Polska nadal będzie się znajdować na liście krajów o znikomym ryzyku BSE.

BSE po raz pierwszy zostało stwierdzone w 1986 roku w Wielkiej Brytanii. W latach 90. w Europie wybuchła epidemia tej choroby, która doprowadziła do masowego wybijania stad zarażonego bydła.

W Polsce ostatni przypadek „choroby szalonych krów” odnotowano w 2013 roku.

Zjedzenie mięsa od chorej krowy wywołuje u ludzi śmiertelną chorobę Creutzfeldta-Jakoba.

==========

A TU REAKCJE NA SPRZEDAŻ PADLINY ………. SYTUACJA SIĘ ROZWIJA

CZESI JUŻ ZAMKNĘLI GRANICĘ PRZED POLSKIM MIĘSEM

Francuska minister do spraw europejskich Nathalie Loiseau zaproponowała utworzenie ponadnarodowe unijnej inspekcji sanitarnej, która kontrolowałaby jakość produktów żywnościowych, będących w obrocie w Unii Europejskiej.

„Europejczycy mają prawo wiedzieć, co trafia na ich talerze”, — zaznaczyłafrancuska polityk, odpowiadając na pytanie o sprawę mięsa z nielegalnego uboju krów w Polsce, które trafiło m.in. na rynek we Francji. Zdaniem ministra kwestia stworzenia ponadnarodowej struktury, to znakomity temat wiodący podczas zbliżającej się kampanii do Parlamentu Europejskiego.

„Obecnie Europy jest w tej sferze za mało” — oceniła  Nathalie Loiseau. „Wyłączność, gdy chodzi o przeciwdziałanie nielegalnemu ubojowi i oszustwom, mają narodowe inspekcje sanitarne, bo państwa członkowskie  nigdy nie chciały, by unijni inspektorzy mogli kontrolować rzeźnie”.- dodała.

„To, co dzieje się teraz Polsce w tej kwestii, jest argumentem przemawiającym za bardziej wydajną i kompetentną Unią Europejską. Dlatego domagamy się utworzenia unijnej inspekcji sanitarnej”, — wyjaśniła.

„Z ubojni w Kalinowe prawie 800 kg mięsa chorych krów trafiło do dziewięciu francuskich firm, które dystrybuowały je dalej” — poinformował francuski minister rolnictwa Didier Guillaume.

To straszne oszustwo. Oszustwo gospodarcze i oszustwo sanitarne polskiej rzeźni

— dodał.

Z kolei minister rolnictwa Czech Miroslav Toman poinformował, że także na czeski rynek trafiło podejrzane mięso z Polski. Chodzi o około 300 kg mięsa. Jedna z dostaw, która zawierała około 100 kg wołowiny, została cofnięta do Polski. „Nie wierzę w polski system kontroli” — oświadczył. Dodał, że jeśli sytuacja się nie poprawi, to po konsultacji z Komisją Europejską będzie chciał wprowadzenia rozwiązań gwarantujących, że mięso z Polski nie będzie trafiać na czeski rynek. Pytany, czy to oznacza wprowadzenie zakazu importu, odpowiedział twierdząco.

Czy nie oznacza to brak zaufania do narodowych inspekcji? Czy propozycja francuskiej minister utworzenia ponadnarodowej unijnej inspekcji sanitarnej jest słuszna?

Na te pytania Sputnikowi odpowiada były senator, dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu profesor Marian Noga: „Moim zdaniem to jest bardzo słuszna propozycja. To, co się stało w Polsce, to jest afera. Przez nasze ministerstwo rolnictwa, przez nasze władze to zjawisko określano jako jednorazowy incydent. Że to mięso nie poszło za granicę. Okazało się, że poszło do 13 krajów.

Wizerunek Polski został nie tyle nadwerężony, wręcz zburzony. Jeżeli chodzi o handel żywności, to jest to działanie, które my nazywamy „G to G” („Government to Government”). To znaczy, że to służby państwowe kraju muszą zabezpieczać interesy i swoich rolników, i mieszkańców krajów, do których ta żywność idzie

— mówi Marian Noga.

Zdaniem profesora wprowadzenie międzynarodowej kontroli może Polsce nawet pomóc. Dlatego, że jeśli się stwierdzi, że wszystkie inne produkty przemysłu mięsnego są zdrowe i odpowiadają wszelkim wymogom sanitarnym, to na tym Polska może tylko zyskać. Jego zdaniem, propozycja francuskiej minister jest jednoznacznie pozytywna.Jeśli chodzi o narodowe inspekcje, to zdaniem profesora powinny one rzecz jasna działać sprawnie i efektywnie.  Profesor Noga traktuje komisję UE wręcz, jako antidotum i nie widzi jakichś negatywnych skutków z powodu międzynarodowych inspekcji.

„Reputację każdej branży buduje się bardzo długo, a stracić ją można szybko. Wiemy, że wołowina, która była sprzedawana, grozi takimi niebezpiecznymi chorobami, jak zapalenie opon mózgowych czy sepsa. Są to choroby śmiertelne. Powiem szczerze, ja nie jestem politykiem, jestem ekonomistą, i to, co się stało z punktu widzenia interesów Polski, to może osłabić złotego. Komisja inspektorów unijnych jest zbawieniem”, — twierdzi profesor Marian Noga.

Do Polski przybyła ekipa unijnych inspektorów, którzy spędzą w kraju najbliższe cztery dni. Na polecenie Komisji Europejskiej na miejscu mają zbadać sprawę nielegalnego uboju krów, a także ustalić, czy reakcja polskiego rządu po ujawnieniu skandalu przez dziennikarzy była odpowiednia.

11 thoughts on “ŚWIAT W PRZEDDZIEŃ PANIKI I STRACHU PRZED POLSKĄ WOŁOWINĄ !! KTÓRA MOŻE ZABIJAĆ !! C.D ATAKU NA POLSKĘ

  1. To inspekcja sanitarna raz w roku sprawdza żywność? Jak nie sprawdzili co kupują to niech siebie winią a nie nas.

      1. INSPEKCJA SANITTARNA W POLIN JEST NIEMIECKA
        tRZEBA MÓWIĆ O CHOROBIE SZALONYCH KRÓW DZIENNIKARSKICH I POLTYCZNYCH

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: