NA ŻYWO 21.00 - STREAM SPRAWY TECHNICZNE ZMIANA DOSTĘPU DO BLOGA NA PŁATNY + NOWE OPCJE DLA WIDZÓW I CZYTELNIKÓW19 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

RUSZA ODMIANA AKCJI „BANDEROWCY NA BANERY” –

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

 

W WARSZAWIE RUSZY KAMPANIA MOBILNA INFORMUJĄCA O LUDOBÓJSTWIE NA WOŁYNIU I W MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ

 

W poniedziałek rano w Warszawie rusza kampania mobilna Fundacji „Wołyń Pamiętamy”, informująca o ukraińskim ludobójstwie na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Potrwa ona tydzień. W tym czasie ulicami stolicy będzie jeździł samochód ze specjalnym bilbordem.

Wcześniej analogiczne wielkoformatowe plakaty, upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wieszane były w różnych miejscach w Polsce. We wrześniu 2018 roku informowaliśmy o wielkim billboardzie umieszczonym przy autostradzie A4. Środki zebrano w ramach internetowej zrzutki. Inicjatorka akcji Katarzyna Sokołowska mówiła wówczas, że jest to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia akcja tego rodzaju. Niedługo później uruchomiono akcję zbierania środków na kolejne billboardy. Niedługo potem kolejny został zainstalowany miejscowości Dźwierzuty pod Olsztynem, a z zebranej w ramach zbiórki kwoty sfinansowano kolejne akcje, m.in. w Opolu i we Wrocławiu.

Kampanię w Warszawie realizuje Fundacja „Wołyń Pamiętamy”. Samochód z dwustronnym, podświetlanym billboardem informujący o ukraińskim ludobójstwie na obywatelach II RP w latach 1939 do 1947 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez tydzień będzie jeździł naprzemiennie po dwóch trasach w Warszawie. W ciągu każdego dnia planowane jest pokonanie 100 km. Samochód będzie jeździł m.in. przez Stare Miasto i Śródmieście, plac Piłsudskiego, ul. Marszałkowską, Aleje Jerozolimskie i Al. Ujazdowskie, obok Sejmu, Kancelarii Prezydenta RP.

Organizatorka akcji, pani Katarzyna Sokołowska dziękuje wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym ta akcja, a zarazem niezwykła lekcja historii, może zostać zrealizowana. Zapowiada, że to dopiero początek tego, co zamierza robić Fundacja „Wołyń Pamiętamy”.

Jak wyjaśnia, obecna akcja skierowana jest przede wszystkim do społeczeństwa polskiego. – Ono nadal nie zna naszej bolesnej historii, a niestety rządzący Polską nie zrobili nic w tym kierunku aby polska młodzież dowiedziała się, że oprócz Niemców, Sowietów, Litwinów byli jeszcze Ukraińcy – przypomina Sokołowska.  Dodaje, że byli to „ukraińscy sąsiedzi, którzy dla przysłowiowej krowy i pierzyny zamordowali ponad 250 tysięcy swoich polskich sąsiadów”.

Ponadto, akcja jest skierowana do licznie przybywających do Polski Ukraińców. – Oni mają w głowie kłamstwa wpajane im w szkołach i nie wiedzą czym tak naprawdę wsławili się ich dziadkowie czy pradziadkowie. Oni muszą poznać tą historię, aby nie dochodziło w naszym Kraju do konfliktów w tym temacie. Tylko na fundamentach prawdy można budować jakiekolwiek relacje w społeczeństwie – zaznacza organizatorka i inicjatorka przedsięwzięcia.

Akcja jest też skierowana do rządzących Polską jak i Ukrainą, „żeby wiedzieli, że z chwilą odejścia ostatniego świadka ukraińskiego ludobójstwa ta historia nie zostanie zamieciona pod dywan lub zręcznie zmanipulowana przez stronę ukraińską”. Sokołowska zaznacza, że „jest wielu Polaków, którzy nie pozwolą na zapomnienie o naszych bestialsko zamordowanych braciach”.

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że latem 2017 roku działacze Społecznego Komitetu Usuwania Banderowskich Upamiętnień w Polsce przeprowadzili podobną akcję na Podkarpaciu. Wówczas w ramach akcji „Stop Gloryfikacji UPA w Polsce” po miastach Podkarpacia jeździł mobilny baner z informacją o ludobójstwie na Polakach dokonanym na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez OUN-UPA.

Kresy.pl

10 thoughts on “RUSZA ODMIANA AKCJI „BANDEROWCY NA BANERY” –

  1. Pamięć to wszystko co możemy dla nich zrobić .Dopóki pamiętamy ,tak długo oni są wśród nas ,,Jeśli my zapomnimy o Nich ,Ty Boże zapomnij o nas „

  2. Wszyscy pamiętamy. Mama mówi chętnie bym zobaczyła miejsce gdzie mieszkałam, ale z lotu ptaka ? Rozumiecie ? Do dzisiaj to w Niej tkwi. Ciągły strach , pożoga i ucieczka. Wymordowana rodzina.

  3. „Tylko na fundamentach prawdy można budować jakiekolwiek relacje w społeczeństwie”-moim zdaniem takie bilbordy powinny pojawić się z informacjami o talmudzie i z cytatami z niego,aby Polacy poznali prawdę o tym podstępnym narodzie

  4. Przydałby się baner o zaprzaństwie i wspieraniu neobanderyzmu przez obecny rząd oraz pomagdalenkowe badziewie

    1. 🙂 kilka lat temu jeden z moich znajomych widział takie rozwiązanie dla rasowych polityków, którzy doprowadzili Polskę na skraj przepaści- obóz przetrwania w Bieszczadach. Oczywiście ogrodzony solidnym płotem pod napięciem, żeby mieli wybór. Czas pobytu uzależniony od zasług. Przeżycie uzależnione od własnej „pracy twórczej” tzn. co wygrzebiesz lub wyhodujesz z tego będziesz żył, o ile nie podbierze ci kumpel z lokalnego wyścigu szczurów! Alternatywa … płot pod napięciem ! Jednym słowem odwzorowanie warunków egzystencji jakie stworzyli społeczeństwu !

  5. proukrainski duda po zakonczonej kadencji powinien zostac pociagniety do odpowiedzialnosci za dzialanie na szkode panstwa polskiego I spedzic reszte zycia za kratkami.

  6. Kwestia czasu jak takie działania podlegać będą pod mowę nienawiści.
    PiSiory zrobią wszystko, aby chronić swoich umiłowanych szoszonów.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: