M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

29.01.19 r.- na żywo ODWOŁANE … TEMAT PONIŻEJ ……

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Witam na razie przystopuje z tymi strimami – na żywo
BO NIE JESTEM SPECJALISTĄ OD SPRAW BEZNADZIEJNYCH
ZDAJE SIĘ ŻE TO POLE DO DZIAŁANIA ŚWIĘTYCH SZCZEGÓLNIE

Św. Juda Patron od spraw beznadziejnych

Modlitwy do św. Judy Tadeusza

http://judatadeusz.blogspot.com/2010/07/modlitwy-do-sw-judy-tadeusz.html

TO APROPO SPRAW W POLSCE .

Poniżej informacje godne uwagi ………..

Z Watykanu dochodzą informacje o zgodzie papieża Franciszka na beatyfikację greckokatolickiego arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego ze Lwowa, kolaboranta Hitlera i SS Galizien – informuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W poniedziałek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przekazał nowe informacje ws. procesu beatyfikacyjnego greckokatolickiego metropolity Lwowa, abpa Andreja Szeptyckiego, hitlerowskiego kolaboranta.

– Otrzymałem wczoraj informację z Watykanu, od jednego z zaprzyjaźnionych księży włoskich, że papież Franciszek, który mimo protestów najpierw ogłosił tzw. heroiczność cnót abpa Szeptyckiego, kolaboranta hitlerowskiego, obecnie nosi się z zamiarem ogłoszenia tej beatyfikacji – mówi ks. Isakowicz-Zaleski na wideo-blogu.

Podkreśla, że jest to sprawa niezwykle bulwersująca, z uwagi na działalność abpa Szeptyckiego. Przypomniał, że był on z pewnością bardzo wykształcony i zasłużony dla Cerkwi Greckokatolickiej, lecz jako młody człowiek wybrał obrządek greckokatolicki i narodowość ukraińską. Miał do tego pełne prawo, ale w okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej „arcybiskup niepomny na ostrzeżenia, np. ze strony dzisiejszego błogosławionego bpa Grzegorza Chomyszyna (…) uczynił małą furtkę, a później szeroką bramę dla nacjonalizmu ukraińskiego, który był, jak określał to Chomyszyn, odmianą satanizmu”.

Ksiądz przypomniał też, że w 1941 roku po wkroczeniu Niemców poparł Hitlera i wydał list pasterski wzywający swoich wiernych do poparcia wodza III Rzeszy, a także gratulował mu zajęcia Kijowa i wsparł inicjatywę utworzenia ochotniczej formacji kolaboracyjnej Waffen-SS Galizien. – Jego wsparcie dla okupantów niemieckich i dla nacjonalistów ukraińskich było jednoznaczne –powiedział. Dodał, że później, gdy losy wojny się odwróciły, popierał Stalina.

– Ta postać to jedna wielka kontrowersja, nie tylko dla byłym mieszkańców Kresów wschodnich, ale dla wszystkich, którzy słusznie uważają, że nie można w żaden sposób usprawiedliwiać kolaboracji z hitlerowcami, tym bardziej wsparcia dla SS – podkreśla ks. Isakowicz-Zaleski. Przypomniał też, że po II wojnie światowej, gdy Ukraińcy starali się o beatyfikację abpa Szeptyckiego, prymas kard. Stefan Wyszyński sprzeciwiał się temu. Również Jan Paweł II nie zgodził się na tę beatyfikację, podobnie jak Benedykt XVI. Ponadto, środowiska żydowskie krytycznie go oceniały.

– Obecny papież Franciszek nie tylko zdecydował się na ogłoszenie heroiczności cnót abpa, ale w ostatnim czasie podjął jednoznaczne działania, które mają doprowadzić do beatyfikacji – powiedział duchowny. Zaznaczył, że wymagany jest do tego cud, „co jeszcze, Chwała Panu Bogu, nie miało miejsca”. Przypomnijmy jednak, że w lipcu 2015 roku poinformowano, że za wstawiennictwem metropolity Szeptyckiego miał się dokonać cud. Tego rodzaju wydarzenie w zasadzie bezpośrednio umożliwia beatyfikację, jednak musi to zostać zatwierdzone przez Watykan.

– Jako ksiądz rzymskokatolicki i potomek księży greckokatolickich (…) muszę wyrazić swój sprzeciw w tej sprawie. Ewentualne, nie daj Boże, uznanie Szeptyckiego za godnego na wyniesienia na ołtarze będzie wielkim konfliktem w obrębie Kościoła – zaznaczył ks. Isakowicz-Zaleski. Zachęcił też wiernych do protestowania w tej sprawie i przypominania prawdy o postaci abpa Szeptyckiego, m.in. poprzez wysyłanie listów do nuncjatury apostolskiej czy do Watykanu. – Trzeba też podkreślić, że nie jest to w żaden sposób atakowanie Cerkwi Greckokatolickiej, ale wskazywanie, że ta postać jest niegodna chwały ołtarzy.

Ks. Isakowicz-Zaleski przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż jego wypowiedź na ten temat może wywołać kontrowersje, ale uważa, że „dopóki nie nastąpi akt beatyfikacji, to każdy duchowny i świecki ma prawo, a nawet obowiązek, zgłosić od Watykanu swoje zastrzeżenia”. Dodał, że osobiście dziwi się decyzji papieża Franciszka, co jego zdaniem może wynikać z jego niezbyt dobrej znajomości historii Europy Wschodniej.

Ksiądz przypomniał też o manifestacji pod Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie w miniony piątek środowiska kresowe, narodowe i patriotyczne zorganizowały kolejną pikietę przeciwko umieszczeniu w budynku rektoratu Uniwersytetu Wrocławskiego tablicy ku czci ukraińskiego arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego. „To dla Rzeczypospolitej postać haniebna. To jest tablica kłamstwa i hańby” – mówił podczas manifestacji Stanisław Srokowski.

Postać Andreja Szeptyckiego do dzisiaj budzi kontrowersje. Był on wielokrotnie oskarżany o pobłażliwość wobec ukraińskiego nacjonalizmu. Ostrą krytykę jego postawy zawarł w swoich zapiskach, wydanych w 2016 roku, współczesny mu greckokatolicki biskup Grzegorz Chomyszyn. Uważał on, że Szeptycki umywał ręce wobec „herezji nacjonalizmu” i doprowadził do jej rozpanoszenia się w Kościele greckokatolickim. Polacy zarzucali Szeptyckiemu brak należytej reakcji na zbrodnie popełniane rękami jego wiernych zarówno podczas wojny polsko-ukraińskiej 1918-19 jak i podczas późniejszego ludobójstwa OUN-UPA, a także brak lojalności wobec państwa polskiego i kolaborację z III Rzeszą.

W 2015 roku greckokatolicki metropolita lwowski Andrzej Szeptycki znalazł się wśród ośmiorga sług Bożych, których dekrety o heroiczności cnót zatwierdził 16 lipca papież Franciszek. Oznacza to, że może on zostać zaliczony w poczet błogosławionych. Z kolei 27 lipca 2015 roku poinformowano, że za wstawiennictwem metropolity Szeptyckiego miał się dokonać cud. Tego rodzaju wydarzenie w zasadzie bezpośrednio umożliwia beatyfikację, jednak musi to zostać zatwierdzone przez Watykan.

Fakty są takie, że metropolita Andrzej Szeptycki walczył o interesy ukraińskie, kolaborował z III Rzeszą, reprezentował społeczeństwo masowo uczestniczące w Holokauście i nie chciał powstrzymać ludobójstwa na Kresach Wschodnich. Teraz może zostać wyniesiony na ołtarze. A niewykluczone, że będzie to wstęp do beatyfikacji krewnych Bandery – mówił w rozmowie z portalem Kresy.pl jeden z największych znawców biografii metropolity Andrzeja Szeptyckiego, profesor Andrzej Zięba z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polecamy artykuł: Chrześcijaństwo i radykalny nacjonalizm: Metropolita Szeptycki i ruch Bandery

Wcześniej zwracaliśmy uwagę, że diecezja lwowska ma w swoich planach beatyfikację ojca Stepana Bandery, Andrija, a także jego braci. Istnieje prawdopodobieństwo, że beatyfikacja metropolity Szeptyckiego może w znacznym stopniu ułatwić przedstawienie krewnych Stepana Bandery jako kandydatów na ołtarze. Według ekspertów pokazuje to, jak obecna cerkiew greckokatolicka traktuje kwestię ukraińskiego nacjonalizmu i odwoływania się do ideologii banderyzmu.

„Obserwujemy dziś rozwój plagi obstawiania Polski symboliką związaną z metropolitą Szeptyckim. Instytucje polskie, które pozwalają państwu ukraińskiemu i jego władzom, odwołującym się do ideologii banderowskiej, zawieszać jakiekolwiek gloryfikacje ukraińskie na ścianach swych budynków, dokonują czegoś na kształt samo-zborsuczenia. Dlatego mój komentarz do wrocławskiej tablicy da się ująć jednym słowem: wstyd” – komentował dla portalu Kresy.pl sprawę tablicy upamiętniającej metropolitę Szeptyckiego dr hab. Andrzej Zięba (UJ), jeden z największych znawców jego biografii.

=================================== CIEKAWY MATERIAŁ SZCZEGÓLNIE INTERESUJĄCE W TYM MATERIALE JEST TO Ż JAKĄ SZCZERĄ NAIWNOŚCIĄ MŁODY DZIENNIKARZ MÓWI O KŁAMSTWIE I FAŁSZU …………….  NA PRAWDĘ PORAŻAJĄCA JEST JEGO WIARA W TO ŻE WROGOWIE BĘDĄ SIĘ ZACHOWYWALI HONOROWO I UCZCIWIE 

🙂 NARÓD DOPIERO ZACZYNA ODKRYWAĆ ŻE POLAKÓW ZWALCZA SIĘ WSZELKIMI METODAMI 

I JESZCZE TEN JEGO WRZASK ŻE MICHALKIEWICZ POWINIEN IŚĆ Z TĄ SPRAWĄ DO SĄDU 

MÓJ BORZE ……………….. TEN MŁODY WIERZY W TE SĄDY !!!!!!!!!!! PO MIMO  TEGO CO WIDZI OD LAT W OKÓŁ SIEBIE ………… SZOK I TRAGEDIA 

 

 

 

 

 

===================================

„New York Times” władze USA postawiły Polsce warunek stworzenia w naszym państwie bazy wojskowej.

Portal Wirtualna Polska powołując się na artykuł „New York Times” twierdzi, że administracja Donalda Trumpa zażądała od władz Polski by uniemożliwiły chińskiemu koncernowi Huawei budowę sieci łączności 5G. Według portalu urzędnicy Trumpa wprost uzależniają od spełnienia tego żądania podjęcie działań na rzecz stworzenia stałej bazy wojskowej w Polsce.

„New York Times” twierdzi, że władze USA traktują ekspansję chińskiego koncernu elektronicznego w kategoriach zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Huwai współpracuje według nich z chińskim wywiadem realizując cele polityczne Pekinu. Amerykańska gazeta wspomina w tym kontekście o niedawnym aresztowaniu w Polsce pod zarzutami szpiegostwa obywatela Chin i byłego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Amerykańska gazeta cytuje przy tym płk Grzegorza Małeckiego, byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który usprawiedliwia naciski Amerykanów. „To zrozumiałe, że USA chcą chronić swoje oddziały przed potencjalnym niebezpieczeństwem, a takim jest obca kontrola nad siecią 5G. Z punktu widzenia Polski zabezpieczenie obecności amerykańskich jednostek jest działaniem priorytetowym” – wypowiedź Małeckiego przytacza Wirtualna Polska.

Testy sieci komunikacyjnej 5G rozpoczęto w Londynie, Sztokholmie i Tallinie w 2017 r.. W Polsce testy tego typu sieci we wrześniu zeszłego roku prowadziła Orange właśnie we współpracy z Huawei. Pierwsza sieć 5G obejmując pięć stacji bazowych w Warszawie została uruchomiona w Warszawie w grudniu 2018 r prze T-Mobile Polska.

wp.pl/kresy.pl

🙂 odpowiedź godna cebulaków „BĘDZIEMY WAS OKUPOWAĆ ALE POD WARUNKIEM ………….  🙂 

JEŚLI NIE TO SZUKAJCIE SOBIE KURWA INNEGO OKUPANTA 

7 thoughts on “29.01.19 r.- na żywo ODWOŁANE … TEMAT PONIŻEJ ……

  1. przeecież on był antysemitą! za mowę nienawiści został skazany przez Piłąta na podstwaie zeznań zydowskich świadków!!!
   Jezus mówił to plemię zmijowe niezrodzone od mojego ojca….
   Gdybym ja oficjalnie powiedział na zyda iż pochodzi z plemienia żmijowego mam sprawę w sądzie za znieważanie i mowę nienawiści, antysemityzm…
   Jak widać nic się nie zmieniło po 2 tys lat…..

 1. no I o to wlasnie chodzi zeby polak zarl z obcej michy a nie z wlasnej. jak nie jankesi to chinole jak nie ruskie to niemcy jak nie niemcy to zydy, jak duza dupe musi miec polak zeby tyle chujow pomiescic?

 2. Polepszyło ci się? Zapłacisz wyższy czynsz
  https://wolnemedia.net/polepszylo-ci-sie-zaplacisz-wyzszy-czynsz/

  SZALOM Szczyt Grupy Wyszehradzkiej ma odbyć się w Izraelu
  „To właśnie izraelskie gazety jako pierwsze napisały bowiem, że szefowie rządów Czech, Polski, Słowacji oraz Węgier będą przebywać w tym państwie w dniach 18-19 lutego. Głównym tematem spotkania premierów formatu V4 z liderem syjonistów ma być Iran, a dokładniej rzecz biorąc Netanjahu chce przekonywać podczas szczytu, iż obecna międzynarodowa polityka wobec Iranu jest „niesprawiedliwa”.” AHA
  https://wolnemedia.net/szczyt-grupy-wyszehradzkiej-ma-odbyc-sie-w-izraelu/

  Jak przeżyć za pensję minimalną? Pożyczki online ratunkiem dla portfela?
  JAK ZOSTAĆ NIEWOLNIKIEM NA WIEKI WIEKÓW
  http://www.portalspozywczy.pl/technologie/artykuly/jak-przezyc-za-pensje-minimalna-pozyczki-online-ratunkiem-dla-portfela,167375.html

  Niemcy zredukują zatrudnienie razem z rezygnacją z węgla
  https://energetyka.wnp.pl/niemcy-zredukuja-zatrudnienie-razem-z-rezygnacja-z-wegla,338828_1_0_0.html

 3. PŁASZCZAKI, WOJNA, ROSJA I INNE ANTKI
  „W raporcie znalazły się rekomendacje, w których Taylor przekonuje, że Polska powinna rozwiązać spór o praworządności z KE, zrezygnować z żądań reperacji na rzecz Niemiec na rzecz poprawy stosunków z Niemcami, ożywić Trójkąt Weimarski, zaangażować się w europejskie projekty obronne oraz prowadzić dialog z Rosją w formie bilateralnej jak i w formacie Trójkąta Kaliningradzkiego (niezinstytucjonalizowanej formie współpracy w ramach polityki zagranicznej Polski, Niemiec i Rosji).

  Jak przekonywał podczas debaty, perspektywa ataku Rosji na Polskę nie jest największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Warszawy. „Każdy, kto sądzi, że prezydent Trump wycofa siły zbrojne z Afganistanu, Syrii, żeby przenieść je (…) gdzieś do wschodniej Polski, żeby czekać, aż nadejdą Rosjanie, szybciej zobaczy świnie latające wokół Pałacu Kultury w Warszawie, zanim to się stanie” – powiedział. ”
  „Anders powiedziała, że jej ojciec – gen. Władysław Anders – nie mógł po wojnie wrócić do Polski, więc ona wychowywała w duchu, że nie należy ufać Rosji.” POWIEDZIAŁA PARANOICZKA ANDERS
  NIKT Z NICH NIE POWIE ŻE TO SYJONIŚCI I BANKSTERZY ZABILI CARA I ZROBILI REWOLUCJĘ (TZW. KOMUCHY)
  https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/amerykanie-nie-maja-interesu-w-tworzeniu-w-polsce-fort-trump,338813_1_0_0.html

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: