NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 POLSKIE REALIA A/D 2019 - OPRYCHY U WŁADZY "wybory" !! NISZCZENIE TOTALNE KONKURENTÓW DO WŁADZY !! JACK CALEIB BEZ ZNIECZULENIA I KONWENANSÓW19 września 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

RZĄD PIS KROK W KIERUNKU PODATKU KATASTRALNEGO W ROKU 2019/20

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Grunty Skarbu Państwa z wyższą bonifikatą? Wojewoda będzie mógł zmienić stawkę

portalsamorzadowy.pl

– Proces przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zajętych przez domy mieszkalne będzie powszechny, a przy tej okazji likwidujemy jeden z reliktów PRL. Apeluję do samorządów, które nie określiły jeszcze żadnych bonifikat, aby je przyznać, co najmniej na poziomie 60 proc. – powiedział dla PortalSamorzadowy.pl wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne /©123RF/PICSEL

Ilu Polaków skorzysta z dobrodziejstwa ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów?

Artur Soboń:– Według naszych ocen, opartych na analizie danych z wpisów w księgach wieczystych, skutkiem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów będzie to, że właścicielami gruntów stanie się 2,5 mln użytkowników wieczystych.

– Ponieważ jednak są wśród nich m.in. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, z prawa tego docelowo skorzysta od 8 do 10 mln Polaków. No i przy tej okazji likwidujemy jeden z reliktów PRL.

Czy proces przekształceń obejmie wszystkie jednostki samorządu terytorialnego?

– Co do zasady i zgodnie z ustawą, tak. Jednak pamiętajmy, że użytkowanie wieczyste nie było raczej ustanawiane w małych miastach i gminach wiejskich, a przynajmniej bardzo rzadko. Jest ono natomiast specyfiką dużych i średnich miast, gdzie działają też np. spółdzielnie mieszkaniowe i są osiedla mieszkaniowe.

Czy dlatego, jak wspomniał pan podczas konferencji prasowej, wiele jednostek samorządowych nie podjęło jeszcze prac nad wysokością udzielanych bonifikat przekształceniowych?

– Zakładamy, że bonifikaty będą udzielane. Z różnych powodów uchwał w tej sprawie jeszcze nie podjęło jednak sporo dużych miast, w tym np. Opole, Gorzów Wielkopolski, w Poznaniu radni nadal nad nimi dyskutują.

– Monitorujemy tę sytuację, bo skoro minie wkrótce drugi tydzień od ustawowego przekształcenia, to dla dobra mieszkańców tych miast radni powinni podjąć uchwały.

Pomocne będzie przychylne stanowisko ministerstwa do prac nad zrównaniem bonifikat na gruntach Skarbu Państwa i samorządowych?

– Tak, takiego zrównania bonifikat na obszarze danego miasta lub gminy oczekują mieszkańcy. Apeluję do samorządów, które nie określiły jeszcze żadnych bonifikat, aby je przyznać, co najmniej na poziomie 60 proc.

– Przypomnę, że zaproponujemy, aby wojewoda – w drodze zarządzenia – mógł dostosować wysokość bonifikaty na gruntach państwowych do tych obowiązujących na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, jeżeli będzie ona wyższa na gruntach samorządowych, niż ustawowa na gruntach Skarbu Państwa.

– Przypomnę też, że dochody z użytkowania wieczystego na gruntach Skarbu Państwa nie są wyłącznie dochodami Skarbu Państwa. Dzielimy się nimi z samorządami, szczególnie najbiedniejszymi – samorządami powiatowymi, które w imieniu Skarbu Państwa wydadzą zaświadczenia o przekształceniu i pobiorą opłaty od mieszkańców na gruntach państwowych.

Czy są już jakieś oryginalne rozwiązaniaw tej sprawie?

– Bonifikata przekształceniowa w Kielcach jest oparta na kryterium dochodowym w wysokości 50 proc. Wylicza się ją także w relacji do opłaty rocznej za grunt miasta. Jeżeli jednak opłata roczna nie była aktualizowana przed 2010 rokiem, samorząd nie przyznaje żadnej bonifikaty.

– Niektóre gminy uzależniają też przyznanie bonifikaty od tego, czy mieszkańcy nie zalegają z płatnością podatków i opłat lokalnych.

Piotr Stefaniak

Więcej informacji na stronach Portalu Samorządowego

 

3 thoughts on “RZĄD PIS KROK W KIERUNKU PODATKU KATASTRALNEGO W ROKU 2019/20

 1. Pioontek (wiem do usrania)

  „Ci, którym powierzyliśmy edukację naszych dzieci, całkowicie zignorowało szkodliwy wpływ oddziaływania fal radiowych na ich zdrowie i zdolności do nauki, koncentrując się jedynie na sprawach związanych z dostępem szkół do usług internetowych.
  Powyższe dowodzi albo całkowitej nieudolności naszej władzy, albo głupoty, albo lenistwa, albo…”
  https://xebola.wordpress.com/2019/01/10/wedlug-naukowcow-uczniowie-szkol-zlokalizowanych-przy-stacjach-bazowych-maja-problemy-z-przyswajaniem-wiedzy-jednak-men-nie-widzi-problemu-by-zlagodzic-wymogi-dla-branzy-telekomunikacyjnej/

  Mosbacher zablokowała odzyskanie PKP Energetyki
  https://wolnemedia.net/mosbacher-zablokowala-odzyskanie-pkp-energetyki/

  UKRY CHCĄ WIĘCEJ ALE CHYBA NIE CHCĄ WRACAĆ ANI JECHAĆ NA ZACHÓD JAJEBE
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04693-Ukraincy-nie-chca-juz-pracowac-za-minimalne.htm

  Pasażerowie jednego z największych statków wycieczkowych nie mogą go opuścić z powodu wirusa (pewnie sraczki) https://pl.sputniknews.com/swiat/201901119559320-karaiby-statek-wirus-choroba/

  bez komentarza 🙂
  https://www.salon24.pl/newsroom/924750,andruszkiewicz-otrzymal-odpowiedz-na-interpelacje-od-resortu-rolnictwa-w-dwoch-slowach

  „Prowadziłam telegry. Wiem, jak telewizja kłamie!”

 2. Ciekawe jak „przekształcą” właścicieli garaży ? W blokach czy wieżowcach ten grunt rozparceluje się na iluś tam właścicieli w zależności od ilości pięter, a garaże są zazwyczaj jednopoziomowe.

 3. =================================
  OGŁOSZENIE !!! sory ale tak musi być jeszcze jakiś czas
  ============================================
  ZWROTY WPŁAT ABONAMENTU Z „JACKCALEIBCOM”
  Witam oto adres i dane osoby która dysponuje kwotami wpłacanymi w ramach ABONAMENTU dostępowego do materiałów zamieszczanych na stronie internetowej „jackcaleibcom”
  MICHAŁ TALAŚKA
  ul. Sandomierska 24/46, 85-830 Bydgoszcz
  żądanie zwrotu możliwe na podstawie podania numeru transakcji PAY PAL
  LUB TREŚCI OTRZYMANEJ SMS – ZWROTNY PO WPŁACIE DO SYSTEMU HOT PAY
  ŻĄDANIE ZWROTU OPŁATY ABONAMENTOWEJ KIEROWAĆ NALEŻY W FORMIE ŻĄDANIA ZGODNIE Z PRZEPISAMI K.C W FORMIE PISEMNEJ NA W/W ADRES WŁAŚCICIELA KONT HOT PAY I PAY PAL

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: