NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 POLSKIE REALIA A/D 2019 - OPRYCHY U WŁADZY "wybory" !! NISZCZENIE TOTALNE KONKURENTÓW DO WŁADZY !! JACK CALEIB BEZ ZNIECZULENIA I KONWENANSÓW19 września 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PROTEST AGROUNII POD SIEDZIBAMI KRAJOWEJ RADY IZB ROLNICZYCH

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

 

Polscy rolnicy z AGROunii protestowali przeciwko szkodliwym działaniom Krajowej Rady Izb Rolniczych i Ministerstwa Rolnictwa. Podczas akcji lider ruchu Michał Kołodziejczak podkreślał m.in., że zarządzony odstrzał dzików służy do gry politycznej i skłócenia rolników z resztą polskiego społeczeństwa. Na jutro zapowiedziano protesty ostrzegawcze w różnych miejscach w Polsce.

W czwartek ruch społeczno-polityczny rolników AGROunia przeprowadził w Warszawie akcję protestacyjną przed siedzibą Krajowej Rady Izb Rolniczych i Ministerstwem Rolnictwa. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu rolników z Kujaw, Mazowsza i Wielkopolski. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak tłumaczył, że protest ten jest odpowiedzią rolników na brak dialogu z ministerstwem, atakże wykorzystywanie odstrzału dzików do gry politycznej, skłócającej rolników z resztą społeczeństwa, a także fikcyjnej działalności samorządów rolniczych, nie potrafiących rozliczyć się z wydawanych pieniędzy i skuteczności działań.

– Dzisiaj nie ma czegoś takiego jak Izby Rolnicze – mówił Kołodziejczak.  Podkreślał, że rolnicy płacą na nie 2 proc. podatku rolnego. – Otrzymują od nas 35 mln zł. Są to pieniądze, z których nie potrafią się później rozliczyć.

Lider AGROunii zapowiadał, że w najbliższych wyborach ruch będzie chciał przejąć Izby Rolnicze i oddać ten samorząd w ręce rolników. – Będziemy rozbijać tą zabetonowaną scenę rolniczą.

Termin protestu był nieprzypadkowy, gdyż 10 stycznia w resorcie rolnictwa przedstawiciele AGROunii mieli prowadzić rozmowy z urzędnikami. Poinformowano ich jednak, że zostają one przełożone o 2 tygodnie. – My nie mamy na to czasu. Przez miesiąc ministerstwo i weterynaria nie potrafiły się przygotować do rozmów – mówił Kołodziejczak. Wypomniał też izbom rolniczym, że mimo zapowiedzi nie były w stanie zorganizować dziś protestów, w związku z trudną sytuacją producentów wieprzowiny.

W ramach happeningu, rolnicy zdjęli z siedziby KRIR tablicę i rzucili ją na ziemię. Symbolicznie pokazano też, jak dzisiaj wygląda scena polityczno-rolnicza: jak betonowa płyta, na której Michał Kołodziejczak wypisał organizacje rolnicze skupione wokół resortu rolnictwa. Później polano ją gnojowicą i rozbito na kawałki. Przedstawiciele AGROunii chcieli wejść do siedziby KRIR i zostawić tam prezent. Ponieważ nie zostali wpuszczeni, zostawili pod wejściem słomę i świńskie łby.

Następnie protestujący rolnic przeszli pod siedzibę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chcieli wręczyć ministrowi importowaną szynkę, ale tu również nie zostali wpuszczeni.

Podczas protestu Kołodziejczak skomentował m.in. planowany odstrzału dzików:

– Dzisiaj ogromnym problemem są szkody łowieckie, szkody wyrządzone również przez ASF. Jednym z wektorów przenoszenia ASF są dziki, więc są miejsca gdzie trzeba tę populację zmniejszyć, ale trzeba to zrobić z głową. W wielu miejscach kraju mamy dzisiaj do czynienia z zaniedbaniami kilkunastoletnimi, gdzie polityka łowiecka nie była praktycznie i wydajnie prowadzona. Jest to ogromny problem, czyli niezaradność, rządów, Ministerstwa Rolnictwa czy Ministerstwa Środowiska.

Zdaniem lidera AGROunii, działania rządu mają na celu przypodobanie się rolnikom, a zarazem skłócenie polskiego społeczeństwa:

– Jeżeli ktoś mówi, że w 3 dni wybije sporą rzeszę dzików, to rzeczywiście jest to polityczne morderstwo na dzikach, żeby przypodobać się nam, polskim rolnikom, którzy chcą normalnie pracować. Jednocześnie jest to działanie, które ma nas – rolników skłócić z resztą społeczeństwa. Od zawsze mówiliśmy, że polityka łowiecka ma być prowadzona z głową, a państwo ma wypłacać pieniądze za szkody wyrządzane przez dziki. Jeśli tego nie wypłacają, to jest już spory problem. Zdrowe świnie również są wybijane z powodu ASF, a społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy jak jest to robione.

Przypomniał też, że rząd unika wypłacania rolnikom odszkodowań za szkody wyrządzone przez dziki.

Osadzony film

Łukasz Konarski@lukonarski

Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii o odstrzale dzików. @RadioZET_NEWS

https://twitter.com/twitter/statuses/1083345644104896514
Lider AGROunii zapowiedział też, że w piątek przed południem w różnych miejscach w Polsce rolnicy będą na krótki czas blokować krajowe drogi. Akcja ma mieć charakter ostrzegawczy. – Główne postulaty to obrona krajowego rynku rolniczego, kontrola żywności, solidaryzujemy się też z producentami trzody chlewnej – mówił Kołodziejczak.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FUniaWarzywnoZiemniaczana%2Fvideos%2F2298776923733656%2F&show_text=0&width=267

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FUniaWarzywnoZiemniaczana%2Fvideos%2F355048951942906%2F&show_text=0&width=267

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FUniaWarzywnoZiemniaczana%2Fvideos%2F229161311304143%2F&show_text=0&width=267

Farmer.pl / pomorska.pl/ facebook.com / Kresy.pl

 

 

 

5 thoughts on “PROTEST AGROUNII POD SIEDZIBAMI KRAJOWEJ RADY IZB ROLNICZYCH

  1. Chciałam się przekonać co rodacy myślą o protestujących i zaczęłam tu i ówdzie przeglądać komentarze …. najpierw pomyślałam, że to sami opłacani trolle, ale jak na 6 stron komentarzy znalazłam w miarę sensowne 2, to doszłam do wniosku , że chyba nie tylko !! Żenujące !! Poziom wiedzy i wyobraźni społeczeństwa zerowy!!! Nawet ktoś wpadł na pomysł, że to kreml i putin są inicjatorami i sponsorami p. Kołodziejczaka !! Dno i zgniłe wodorosty !!!

    1. To wyruszam na inne fora wypisywać te broniące 😉 😛
      Te mendy przebiegłe trollują , a potem reszta hołoty chce być ze wszystkimi i nabierają przekonania, że trzeba rolników potępiać 🙁 🙁 🙁

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: