NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 PO WYBORCZY KOMENTARZ13 października 2019
3 dni temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

FILM – IPN NA POLECENIE PiS o POLSKICH BANDYTACH RYCERZACH Z SS BOHATERACH Z UPA I NARODZIE WYBRANYM

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

Lada chwila minie 41 lat od kiedy pomniki tzw. dwóch mieczy – albo jak kto woli dwóch krzyży – stoją na terenach, gdzie pod koniec II Wojny Światowej toczyły się walki o Wał Pomorski. Dziś to pogranicze Wielkopolski i Pomorza Zachodniego. Niewykluczone, że pomniki, które wpisały się w lokalny krajobraz i pamięć mieszkańców – niebawem znikną. Opinię w ich sprawie wydali historycy z Instytutu Pamięci Narodowej, zdaniem których monumenty to relikty Polski Ludowej.

O historii ustawienia monumentów na terenach, gdzie toczyły się walki o Wał Pomorski, pisaliśmy już w połowie września.

Dziś sprawa znów wraca na tapetę. Kilka samorządów w Wielkopolsce otrzymało pisma od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w których widnieje prośba o ustosunkowanie się do pomników. Dyrekcja namawia samorządy do przejęcia monumentów. Z czego wynika ta prośba?

Chcemy, aby samorządy wypowiedziały się w tym temacie, czy byłyby gotowe przejąć pomniki. Czekamy na odpowiedź i jak tylko dostaniemy jakąś informację, to jesteśmy gotowi do tego, żeby współpracować. Prośba wynika z tego, że zwrócił się do nas IPN z informacją, iż należy te pomniki usunąć w związku z ustawą, która obowiązuje. Czekamy na stanowisko samorządów – tłumaczy rzecznik GDDKiA w Poznaniu Alina Cieślak.

Chodzi o ustawę dekomunizacyjną, która zakłada usunięcie z przestrzeni publicznej symboli i nazw mogących kojarzyć się z poprzednim ustrojem. Według opinii historyków z IPN, za takie właśnie należy uznać grunwaldzkie miecze z terenów Wału Pomorskiego. Przedmiotowe obiekty przedstawiają miecze Grunwaldu w formie, która została im nadana przez prosowiecką Gwardię Ludową, rozkazem dowódcy głównego GL z listopada 1943 roku, ustanawiającego odznaczenie „Krzyż Grunwaldu” w formie dwóch pionowych mieczy umieszczonych równolegle. (…)Tym samym, symbol ten, był zasadniczo wytworem sił postsowieckich, które w sposób siłowy i w oparciu o ZSRR, przejęły władzę w Polsce, tworząc tzw. władzę ludową – napisali historycy IPN w opinii nadesłanej pod koniec wakacji do wojewody zachodniopomorskiego. Wtedy jako pierwszy pismo z prośbą o usunięcie monumentu otrzymał burmistrz Mirosławca w Zachodniopomorskiem.

Po kilku miesiącach podobne pismo znalazło się m.in. na biurku burmistrza Jastrowia. To w tym mieście, przy obecnej drodze krajowej nr 22 stanął pierwszy z 21 monumentów. IPN chyba oszalał, że jest to relikt komunizmu – mówił podczas ostatniej sesji rady gminy Piotr Wojtiuk.

W internecie powstała grupa, której członkowie przygotowali m.in. list otwarty w sprawie ocalenia mieczy. Niewykluczone, że lokalny samorząd w porozumieniu z mieszkańcami zorganizuje też protest wobec opinii IPN-u. Czas na odpowiedź na pismo GDDKiA samorządy mają do końca przyszłego tygodnia.

Autor: Mateusz Chłystun

Jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego, które było i jest częścią dziedzictwa polskiego – uważa wicepremier Piotr Gliński, komentując sprawę Muzeum Getta Warszawskiego.

W minioną środę gościem telewizji wPolsce.pl był wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Podczas rozmowy był pytany m.in. o sprawę Muzeum Getta Warszawskiego. W marcu ub. roku podał, że orientacyjny koszt budowy tego muzeum oraz Muzeum Chasydyzmu to 32 mln złotych. Teraz wyjaśniał, że obecnie jest przygotowywana koncepcja zagospodarowania budynku, w którym do czasów II wojny światowej znajdował się Szpital Dziecięcy Bersohnów i Baumanów. Pracował w nim m.in. dr Janusz Korczak.

– Chcemy, żeby to muzeum upamiętniało największe i najtragiczniejsze miejsce śmierci Żydów w czasie II wojny światowej. To nasz obowiązek – podkreślił Gliński.

Wicepremier, dopytywany o to, czy takie działania pomogą w zażegnaniu konfliktu z Izraelem, odpowiedział, że nie wie, czy to się wydarzy. Jak wyjaśniał, jego zdaniem są takie środowiska, które próbują jątrzyć i szukać w tej decyzji złych emocji.

– Uważam, że jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego, które było i jest częścią dziedzictwa polskiego, żeby takie muzeum powstało. Przed nami kwestia realizacji tej koncepcji. To jedna z ponad 20 instytucji muzealnych, które są reformowane lub budowane od nowa – powiedział minister kultury.

Podczas rozmowy wicepremier odniósł się także do braku oficjalnego zaproszenia dla Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych na uroczystości rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz. Jak podkreślił, to „niepotrzebny spór wynikający zapewne z emocji po obu stronach” i twierdził, że „są różne wersje wydarzeń”, które miały miejsce rok temu. – Jedni twierdzą, że polska flaga coś zasłaniała, inni twierdzą, że nie – mówił Gliński. Powiedział, że w najbliższym czasie spotka się z każdą z obu stron konfliktu, „bo 27 stycznia nie życzymy sobie żadnych konfliktów”. Zaznaczył, że wspomniane stowarzyszenie jest związane z byłymi więźniami obozu, to ma prawo brać udział w uroczystościach.

– Myślę, że zostanie to wyjaśnione i reprezentanci tego stowarzyszenia zostaną zaproszeni na uroczystości. Dopilnuję tego.

Odnosząc się do trudnej sytuacji Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Gliński podkreślił, że to on podjął decyzję o powołaniu tego muzeum, gdyż jego poprzednik uznał je za niepotrzebne. Dodał, że podległy mu resort kultury przekazał na muzeum ponad 30 milionów zł. W lutym ma ono zostać oddane do użytku. Odpowiedzialnością za opóźnienie w kwestii ekspozycji obarczył „lokalnych gospodarzy”.

Wicepremier jest przekonany, że w tym roku PiS zwycięży zarówno w wyborach do Europarlamentu, jak i do Sejmu i Senatu. -To będzie bardzo ważny rok dla Polski. Będzie chodziło o przyszłość naszego kraju, więc stawka jest wysoka. Jestem przekonany, że Prawo i Sprawiedliwość wygra jedne i drugie wybory. Mamy duże szanse na sukces, ale to będzie zależało od Polaków i tego, na ile będziemy w stanie utrzymywać dobry kontakt z Polakami.

Jak pisaliśmy na początku marca ub. roku, Gliński poinformował o powołaniu Muzeum Getta Warszawskiego. Natomiast jeszcze w styczniu br. wiceminister kultury Jarosław Sellin podczas wizyty w Muzeum Żydów Polskich proponował zbudowanie w przyszłości muzeum polskiego chasydyzmu. Pomoc ministerstwa miałaby polegać na wsparciu finansowym dla inicjatyw prywatnych lub samorządowych, które miały pojawić się w tej sprawie. Szczegóły tych zamierzeń nie były jednak znane opinii publicznej.

Wpis Glińskiego spotkał się z odpowiedzią Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego, który zadał wicepremierowi pytania m.in. o to, kiedy powstanie Muzeum Kresów i Muzeum Ziem Zachodnich.

Czytaj także: Gliński porównał PiS do Żydów – Żydzi protestują i żądają jego dymisji

Wpolityce.pl / Kresy.pl

OGŁOSZENIE !!! sory ale tak musi być jeszcze jakiś czas
============================================
ZWROTY WPŁAT ABONAMENTU Z „JACKCALEIBCOM”
Witam oto adres i dane osoby która dysponuje kwotami wpłacanymi w ramach ABONAMENTU dostępowego do materiałów zamieszczanych na stronie internetowej „jackcaleibcom”
MICHAŁ TALAŚKA
ul. Sandomierska 24/46, 85-830 Bydgoszcz
żądanie zwrotu możliwe na podstawie podania numeru transakcji PAY PAL
LUB TREŚCI OTRZYMANEJ SMS – ZWROTNY PO WPŁACIE DO SYSTEMU HOT PAY
ŻĄDANIE ZWROTU OPŁATY ABONAMENTOWEJ KIEROWAĆ NALEŻY W FORMIE ŻĄDANIA ZGODNIE Z PRZEPISAMI K.C W FORMIE PISEMNEJ NA W/W ADRES WŁAŚCICIELA KONT HOT PAY I PAY PAL

17 thoughts on “FILM – IPN NA POLECENIE PiS o POLSKICH BANDYTACH RYCERZACH Z SS BOHATERACH Z UPA I NARODZIE WYBRANYM

  1. Mnie by kolilo. Jestem starowierca…sam Jack napomknął aby walczyć w imię wartości nadrzędnej czyli Naszej Ojczyzny! Pozdrawiam

  1. może nie sprawdzałem polegałem na dacie jego publikacji ale nie oto chodziło mitylko o te jego bezdźwięczne fragmęty ……….. wypowiedzi prawdziwa wolność słowa n Y.T

 1. Wydanie przez Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej komunikatu ws. nominacji Adama Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji skomentował Rafał Ziemkiewicz.
  Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej w oficjalnym oświadczeniu wyraził zaniepokojenie nominacją nowego wiceministra.”Decyzja o powołaniu byłego prezesa organizacji nacjonalistycznej na wiceministra do spraw cyfryzacji zaskakuje, szczególnie w świetle ostatnich sondaży, które pokazują, że antysemityzm w cyberprzestrzeni jest dla Europy rosnącym zagrożeniem” – napisano w oświadczeniu warszawskiego biura Komitetu.

  – Przyznanie sobie przez jakieś żydowskie komitety prawa do recenzowania nominacji w polskim rządzie to bezczelne okazywanie Polakom i państwu polskiemu „ubermenschowskiej” wyższości – skomentował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. – Ale „tak się gra, jak przeciwnik pozwala”, jak mawiał sławny trener – dodał dziennikarz.

  Rafał A. Ziemkiewicz
  @R_A_Ziemkiewicz
  Przyznanie sobie przez jakieś żydowskie komitety prawa do recenzowania nominacji w polskim rządzie to bezczelne okazywanie Polakom i państwu polskiemu „ubermenschowskiej” wyższości. Ale „tak się gra, jak przeciwnik pozwala”, jak mawiał sławny trener.

  1 149
  11:28 – 5 sty 2019
  Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności
  Ludzie o tym mówią: 331
  Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

  „Polityczne dziedzictwo ruchu, który otwarcie głosił idee rasistowskie i propagował dyskryminację na tle etnicznym na uniwersytetach – jak to czyniła Młodzież Wszechpolska w latach trzydziestych – rodzi poważne pytania dotyczące jego dzisiejszej obecności w sferze publicznej” – twierdzą tymczasem władze Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej.

 2. HRUBIESZÓW: ISAJEW WRAZ Z OBYWATELAMI RP DOMAGA SIĘ ZMIANY NAZWY ULICY MAJORA „RYSIA”, ZNANEGO Z WALK Z UPA

  Lewicowo-liberalny, prounijny i proukraiński ruch Obywatele RP domaga się od władz Hrubieszowa zmiany nazwy ulicy Stanisława Basaja ps. Ryś, dowódcy największego oddziału BCh, znanego z walk z UPA na Zamojszczyźnie. Pod wnioskiem podpisał się m.in. kontrowersyjny ukraiński dziennikarz Igor Isajew.

  W listopadzie do Rady Miasta Hrubieszowa złożono wniosek ws. likwidacji nazwy ulicy Stanisława Basaja ps. Ryś. Dokonała tego lewicowo-liberalna, radykalnie antyrządowa, prounijna i proukraińska organizacja Obywatele RP, twierdząc, że honoruje to „osobę, która była dowódcą akcji przeciwko cywilnym obywatelom Rzeczypospolitej w marcu 1944 roku, w tym masakry w Sahryniu”. Portal Kresy.pl dotarł do tego pisma, w którym oskarża się „Rysia” o mordowanie Ukraińców, „obywateli Rzeczypospolitej” ze względu na ich narodowość.

 3. Prąd w Polsce może jednak drastycznie podrożeć
  https://wolnemedia.net/prad-w-polsce-moze-jednak-drastycznie-podrozec/

  „Nasi kolonizatorzy z Unii Europejskiej nie odpuszczają Polakom, którym w oczy zajrzała gigantyczna podwyżka cen prądu na skutek milczącej zgody polityków PO i PiS na wdrożenie w naszym uzależnionym od węgla kraju, absurdalnej antywęglowej polityki klimatycznej. Rząd PiS, w roku wyborczym wykonał wymyk na drążku bez trzymanki i zamaskował wzrost cen za pomocą podatków, ale to może im się nie udać, bo Komisja Europejska jest bliska uznania tego za niedozwoloną pomoc.”

  „Być może w politycznych kalkulacjach wyszło im, że anulowanie obniżek podwyżek cen energii, pozwoli wygrać wybory ich protegowanym, a jeśli tak jest, oznacza to, że zakładają oni, że wyborcy w Polsce mają pamięć niczym rybka akwariowa i nie pamiętają już kto zgotował im ten ekoterroryzm fiskalny. „

 4. Minister rolnictwa odwleka temat BEZPIECZNEJ ŻYWNOŚCI, żeby niemiecki sanepid mógł dalej niszczyć POLSKI rynek.

  http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/ardanowski-na-razie-nie-bedzie-jednej-inspekcji-bezpieczenstwa-zywnosci,166679.html

  „”Tutaj są istotne rozbieżności z ministrem zdrowia, który bojąc się DEMONTAŻU DOBRZE, SKUTECZNIE DZIAŁAJĄCEGO SYSTEMU NADZORU NAD ŻYWNOŚCIĄ prowadzoną przez INSPEKCJĘ SANITARNĄ nie jest skłonny, by tę część Sanepidu do tej wspólnej inspekcji przyłączyć” – tłumaczył Ardanowski.”

  BO SANEPID WOLI SPRZEDAWAĆ TOKSYCZNE SZCZEPIONKI i wychodzi znowu ta sama śpiewka NIE DA SIĘ to po co mi rząd?
  Coś pieprzy o ASF który zrzucili pewnie z samolotu chemtrails i ludzie chorują oraz zwierzęta. Najlepszy przykład to Chiny bo nawet tam to jest CZYLI TO TRUCIZNA Z SAMOLOTU noszona przez wiatr i koło się zamyka.

  Sprawę chcą zamieść pod dywan przed wyborami, żeby nie obrazić niemców. Michał Kołodziejczak ma dobry temat do działania.

  Rząd woli pozorowane działania
  http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/ardanowski-w-2019-r-zostana-podjete-dzialania-wzmacniajace-wizerunek-polskiej-zywnosci,166676.html

  1. Kasę wzięli za dopuszczenie tych goowien do obrotu, kasę wzięli za nieprzeprowadzanie inspekcji. …UJ zrobią bo swoim syjonistycznym właścicielom z korporacji nie podskoczą.

   1. Pół żartem, pół serio…Czyli krzyż chrześcijański i hakenkreuz odpada ? Hehe

    Dałem od siebie taki o to pomysł. Najprostsze rozwiązania z reguły są najlepsze

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: