NA ŻYWO 20.00 TELEKONFERENCJA ROSJA -POLSKA-NIEMCY MACIEJ PORĘBA JACK CALEIB I ALEKSANDER JABŁONOWSKI "CO SIĘ DZIEJE W ROSJI?" RELACJA BEZ CENZURY23 sierpnia 2019
20.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

ZA KILKA TYGODNI EUROPA W OKU POLARNEGO WIRU TEMPERATURY MOCNO W DÓŁ

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Nad Arktyką trwa zjawisko zwane nagłym ogrzewaniem stratosfery lub SSW od ang. Sudden Stratospheric Warming

Zdaniem synoptyków oznacza to, że w Europie zagości na stałe zimowa aura z mrozem i obfitymi opadami śniegu. Na wschodzie i w centrum naszego kontynentu pokrywa śniegowa powinna przetrwać przynajmniej do lutego. Obecnie trwające zjawisko SSW rozpoczęło się mniej więcej tydzień temu i obecnie pogodowe szaleństwo zaczyna już docierać do troposfery, czyli warstwy atmosfery w której żyjemy.

Co jakiś czas stratosfera nagle ogrzewa się do kilkudziesięciu stopni pod wpływem ciepła słonecznego odbitego od Ziemi i w efekcie osłabia arktyczny wir polarny, czyli atmosferyczny prąd strumieniowy pędzący nad Arktyką z prędkością ponad 130 km/h. Zdarzały się przypadki, gdy zjawisko SSW wpływało na jego kierunek powodując meandrowanie prądów strumieniowych wchodzących w skład wiru polarnego. Takie zjawisko będzie napędzało do Europy mroźne masy powietrza.

Eksperci obawiają się też, że w takich warunkach jak obecnie istnieje duże prawdopodobieństwo blokowania się układów niskiego ciśnienia, co może skutkować pozostawaniem polarnego mrozu na danym obszarze w bardzo długim okresie czasu.

 

14 thoughts on “ZA KILKA TYGODNI EUROPA W OKU POLARNEGO WIRU TEMPERATURY MOCNO W DÓŁ

 1. Coś mi się zdaje, że to już 3 albo 4 artykuł tego typu znowu w początku zimy i znowu nie trafiony zatopiony pewnie będzie inaczej niż tutaj piszesz, t jak rok temu i wcześniej było, zobacz na accuweter lub choćby interia .pl /prognoz długoterminowa 25 dni tam 0isza całkowicie inne rzeczy i nikt tam nie słyszał o tym co tu piszesz .Trochę rozwagi .

 2. Ludzie kupują dziadowską żywność, Inspekcja Sanitarna miała TO W DUPIE, płaci PODATNIK – taki przydługi komentarz

  http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/raport-nik-brakuje-wlasciwego-nadzoru-nad-stosowaniem-dodatkow-do-zywnosci,166619.html

  „Przeciętny konsument spożywa w ciągu roku ponad 2 kg dodatków do żywności oznaczonych różnego rodzaju „E”. ”

  „Mimo, iż żywność nafaszerowana jest substancjami dodatkowymi, to organy odpowiedzialne za jej bezpieczeństwo oraz zdrowie publiczne dotychczas nie monitorowały, ani nie oceniały ryzyka związanego z kumulacją wielu dodatków w produktach spożywczych, ewentualnego ich działania synergistycznego, jak również interakcji z innymi składnikami diety, czy też np. lekami.”

  „Najwięcej dodatków jest w produktach, które dzieci lubią najbardziej, czyli ciastach, aromatyzowanych napojach, lodach, parówkach. Z monitoringu spożycia i stosowania dodatków do żywności, przygotowywanego przez Instytut Żywności i Żywienia wynikało, że przyswojenie z dietą kwasu sorbowego i sorbinianów – konserwantów dodawanych głównie do ciast, przetworów warzywnych, pieczywa, aromatyzowanych napojów – znacznie przekraczało limit i w grupie dzieci 4-10 lat wynosiło 291 proc. akceptowanego dziennego spożycia (ADI).”

  „Tymczasem dostępnych jest coraz więcej dowodów i publikacji, które wskazują na szkodliwość niektórych dodatków do żywności. W zleconej przez NIK ekspertyzie wśród dodatków, które mogą wywoływać alergie wymieniono barwniki spożywcze, szczególnie syntetyczne (m.in. E 123, E 110, E 122) oraz konserwanty z grupy siarczynów.”

  „NIK zwraca także uwagę, że Inspekcja Sanitarna w ramach prowadzonych kontroli nie weryfikowała procesów technologicznych i tym samym nie kwestionowała zasadności użycia w jednym produkcie nawet kilkunastu różnych dodatków do żywności.”

  „W Polsce brakuje zindywidualizowanego podejścia do problematyki dodatków do żywności w porównaniu ze standardową regulacją unijną, tak jak stało się to w Danii. ”
  BO PEWNIE NIEMCOM I INNYM KRAJOM NIE ZALEŻY ŻEBY PODNOSIĆ KOSZTY PRODUKCJI. PODOBNO SANEPID TO FIRMA NIEMIECKA która niszczy polskich przedsiębiorców za kurz na pułkach.

  1. Kasę wzięli za dopuszczenie tych goowien do obrotu, kasę wzięli za nieprzeprowadzanie inspekcji no to przecież nie odbiorą korporacjom ich zysków. Najwyżej tego co wyprodukował ten raport spotka ciężarówka z gruzem.

 3. Rosyjski silnik plazmowy https://pl.sputniknews.com/swiat/201901039509372-syberia-reaktor-sputnik/

  Ciekawe co na to nasi spece z rządu od iiiiii nnnnoooo wacjiii???
  Wolą gadać o Chinczykach na Księżycu byle nie o osiągnięciach, które nas cofają o lata świetlne 🙂

  Ale mamy uskłady z usa jak będziemy kupować gówna (oni wykończą wszystkich za parę dolców) https://wolnemedia.net/amerykanski-lek-mial-nie-byc-refundowany-w-polsce/

  „Georgette Mosbacher interweniowała w listopadzie u szefa polskiego rządu w sprawie wpisania na listę leków refundowanych produktu amerykańskiej firmy Genentech. Wcześniej Ministerstwo Zdrowia uznało, że naszego kraju nie stać na taki wydatek. Szef rządu, postawiony do pionu, posłusznie zgodził się na żądania ambasador.”

  z 1 strony niemce a teraz usa – kurwa to żadni partnerzy tylko bandyci

  I coś ekstra https://wolnemedia.net/hakerzy-groza-ujawnieniem-sekretow-zamachu-na-wtc/

  1. Indianie zapytali szamana, jaka będzie w tym roku zima.

   „Szaman wykonał odpowiednie obrzędy i wyszło mu, że będzie mróz. Indianie nazbierali więc chrustu, ale zima była wyjątkowo lekka. Gdy w następnym roku szamana zapytano jaka będzie zima, poszedł do najbliższej stacji meteorologicznej. Tam powiedziano mu, że będzie sroga i długa. Kazał więc zdobyć jeszcze więcej chrustu, ale zima znowu była łagodna. Szaman zupełnie realnie stanął przed utratą autorytetu w plemieniu, więc w następnym roku znowu poszedł do stacji meteo, ale gdy ponownie powiedziano mu, że zima będzie ostra, zapytał meteorologów, skąd mają tę informację. Odpowiedzieli: „To pewne, Indianie już trzeci rok z rzędu zbierają chrust”.”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: