NA ŻYWO 21.00 - STREAM MACIEJ MACIAK CW24TV I JACK CALEIB " EKSMISJE I WYSIEDLENIA POLAKÓW JUŻ REALIZOWANE"20 sierpnia 2019
6 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

Pomoc charytatywna Polakom na Ukrainie ZABRONIONA SPECJALNYM ROZKAZEM !!!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka”, wiozące dary świąteczne dla Polaków na Ukrainie, zostały zawrócone z przejścia granicznego. Ostatecznie dwóm pojazdom z paczkami udało się przekroczyć granicę w innych miejscach. To już kolejny tego rodzaju przypadek w ostatnim czasie.

Jak podał w piątek „Dziennik Wschodni”, samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka” zostały zawrócone z przejścia granicznego z Ukrainą. Akcję tę od kilku lat organizuje stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy. W tym roku dary świąteczne, m.in. żywność i chemia gospodarcza, miały trafić do Polaków z różnych miast na Ukrainie, m.in. z Dubna, Równego czy Łucka. Zebrano około 120 paczek o łącznej wadze ponad 600 kg. Ponadto, w pomoc włączyło się wiele szkół, m.in. z Puław, Międzyrzeca Podlaskiego czy Kazimierza Dolnego), a także instytucji, takich jak Starostwo Powiatowe w Puławach i ZUS w Hrubieszowie oraz firmy.

W ubiegłym roku ukraińskie służby graniczne nie wpuściły na Ukrainę jednego z pojazdów „Kresowej Paczki”. Dzięki pozytywnym rekomendacjom od polskich konsulatów, w tym roku sytuacja miała wyglądać inaczej. Jednak na przejściu granicznym w Dołhobyczowie samochody akcji zostały zawrócone. Jak relacjonował radny powiatu puławskiego Marcin Pisula, obecny na miejscu, nie nie pomogły ani pisma, ani dokumenty, ani prośby. – Polityka wzięła górę nad ludzkim odruchem pomocy. Próbujemy działać dalej – komentował Pisula w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

Według Pisuli, ukraińskie służby mają „odgórny rozkaz nie wypuszczać paczek z pomocą z Polski”. Skarżył się, że jego i innych uczestników akcji potraktowano niczym przemytników. Prezes stowarzyszenia, Henryk Kozak zapowiedział, że będzie rozmawiał na ten temat z konsulem.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie odnosząc się do sprawy przypuszcza, że powody niewpuszczenia konwoju mogły być zupełnie inne. Zaznaczono, że przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów nie ma statusu towarowego. Stąd duża ilość paczek mogła zostać potraktowana inaczej, niż bagaż podręczny, co skutkowało decyzją odmowną. Według przedstawicieli Izby, tego rodzaju transporty powinny być kierowane na przejścia towarowe, na przykład w Hrebennem lub w Dorohusku.

W piątek organizatorzy poinformowali, że część świątecznych paczek dotrze do adresatów, gdyż dwa samochody „z licznymi perturbacjami (…) przejechały granicę przez różne przejścia graniczne”. Wołyński Rajd Motocyklowy stara się też dowiedzieć, jak bez problemów przewozić takie paczki na Ukrainę, żeby podzielić się tą wiedzą z innymi organizacjami.

Zaznaczono też, że organizatorzy decydując się na przekroczenie granicy w Dołhobyczowie poprosili Konsulat RP we Lwowie o przesłanie stosownego pisma na granicę, co zostało uczynione. Osobne pismo przyszło od rady miasta Ostróg, dokąd miało trafić najwięcej paczek. Podkreślono też, że organizując transport dostosowano się do ukraińskich przepisów celnych, zachowując limit 50 kg na osobę.

„Pomimo tych środków 3 auta zostały zawrócone do Polski z argumentem że pomoc humanitarną może czynić jedynie Caritas. (…) Ogółem udało się przekazać także dzięki wcześniejszemu transportowi około 90 paczek” – podali na Facebooku organizatorzy.

Wołyński Rajd Motocyklowy dodaje, że rozmawiano min. z Caritas w Łucku, ale ze względu na procedury przekazanie paczek tą droga jest niemożliwe. Paczki, które pozostały siedzibie stowarzyszenia będą sukcesywnie, w miarę możliwości, przekazywane adresatom w styczniu. Wiadomo, że przesyłki dotarły m.in. do Lubieszowa.

Przypomnijmy, że przed świętami ukraińscy celnicy nie wpuścili na Ukrainę busa z darami na święta wiezionymi dla Polaków we Lwowie i w Samborze, zebranymi w małopolskich szkołach. Ukraińcy nawet nie wytłumaczyli, dlaczego zablokowali transport darów.

Na początku listopada br. informowaliśmy, że strona ukraińska blokowała przewiezienie na Ukrainę zniczy na polskie groby w Mościskach i na Cmentarz Orląt Lwowskich. Ponadto, tegoroczna akcja na „Światełko pamięci dla cmentarza Łyczakowskiego” została skrócona ze względu na oficjalne obchody stulecia antypolskiej Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej.

dziennikwschodni.pl / facebook.com / Kresy.pl

26 thoughts on “Pomoc charytatywna Polakom na Ukrainie ZABRONIONA SPECJALNYM ROZKAZEM !!!

 1. Chciałem również dodać do gorącej debaty między Marta, a Historykiem swoje 3gr. Ale krab i Llubię wyjęły asy z rękawa tzn. Dokladnie to samo miałem na myśli. Co nie znaczy, ze Marta lub historyk nie mają racji. Punkt widzenia zależy od…. Ogólnie to fajnie czytało się ta merytoryczna potyczke.

 2. Polityka jest jedna.Zarówno dla Polaków ze wschodu,jak i z zachodu.
  Opiera się na jednym zdaniu.”Polacy won” I taka jest prawda.Czy słyszał ktoś reklamę o pomoc dla Palaków ze wschodu?Owszem dla Afryki,Donbasu itd,ale nigdy dla Polaków.A pomawianie naszych rodaków ze wschodu o żebranie,to szczyt chamstwa.Oni mają jeszcze honor,w przeciwieństwie do niektórych tutaj.Oni są się z nami gotowi podzielić ostatnim kawałkiem chleba..Mam „kolegę” lekarza w Anglii.Chodziliśmy do jednej klasy.Ma w Anglii prywatną klinikę,a jak do niego zadzwoniłem,to płakał ,że za dużo zapłaci za telefon,bo roaming itd.Już do niego nie dzwonie.
  I to on zasługuje na szacunek,czy ten nasz rodak spod Wilna?

  1. Przyznaję Ci rację 😉 😛
   Marcie się wydaje , że syn w każdej chwili może wrócić, ale tak będzie jeszcze tylko przez chwilę 🙁 A niby po co wymyślili, że Polacy , którzy mają jakąkolwiek łączność z krajem muszą wypełniać PITy ??? Wg mnie po to, by ich straszyć ew zaległymi podatkami !!! Odechce im się wracać, a najlepiej, jak sobie załatwią inne obywatelstwo . A dlaczego już dziś, jak chcą wracać i posłać dzieci tu do szkoły , to się je odpytuje z lewych dopływów Wisły , a gdy te nie znają, to utrudnia się przyjęcie do szkoły ???
   I w końcu dlaczego eskimosy . którzy nigdy nie mieli żadnych przodków w Polsce na pstryk dostają polskie paszporty ???
   Komu się życie ułatwia , a komu utrudnia … odpowiedzą będzie , tym jest dobrze, do których ten kraj należy … i czy są to Polacy ??? 🙁 🙁 🙁

   1. Często, po kolejnych posunięciach rządzących „dla dobra narodu” odnoszę wrażenie, że ich cały wysiłek skierowany jest na zniszczenie tego co polskie i polskości w Polakach.

    1. Bo tak jest !!! 🙁
     Pamiętasz, jak poliniarz żebrał o głosy w UK i jak mówił ; ” Jeszcze nie wracajcie , bo nie ma do czego ” … kadencja mu się kończy , a Polonia ma do czego wracać ??? Miliony banderowców i innych brodatych … taaak , dla tych jest miejsce !!! I ciekawe , że polskie rodziny nie mają mieszkań , a przybylcy jakoś na ulicach nie koczują ??? Skąd się dla nich miejsca wzięły ??? 🙁 🙁 🙁

      1. ichni oligarchowie są bogatsi niż wszyscy Nasi miliarderzy razem wzięci … sponsorują, bo liczą w przyszłości na plebiscycik … i przyłączenie Polski do nich 🙁 Gudłajopolonia rozciąga się od Morza Czarnego do Bałtyku !!! 🙁 🙁 🙁

 3. @ do krab .Nie oceniam pochopnie .Uczestniczyłam w akcjach dla Polaków na wschodzie .Nie chce mi się wracać do tego ,bo szkoda słów .Gdzieś kiedyś znalazłam ostatni wywiad śp. Anny Walentynowicz i jej opinie na temat ks Isakowicza .Internet huczał ,a ksiądz zablokował komentarze. Afera ucichła i brodaty klecha znowu zabiera głos i mieni się obrońcą rodaków na wschodzie .Polacy nie widzą co się dzieje? Co klecha zrobił dla Polaków poza pieprzeniem głodnych kawałków ?Ale co może zrobić człowiek ,który przyczynił się do pacyfikacji pewnej huty? Nie chce mi się więcej pisać. ,,Jeżeli nie możesz rzec prawdy chociaż masz ją w cenie ,pamiętaj ,że od kłamstwa lepsze jest milczenie „Ukraińcy przyjeżdżają i pracują ,można ,można .a widział ktoś pracujących Polaków ? Tak do końca to nawet nie wiemy ilu z tych starszych chciałby tu wrócić ?Bo z tego co ja widziałam i słyszałam ,to oni nie bardzo tu ciągną.

  1. Oni nie chcą wracać.bo są u siebie.I nie powinniśmy ich do tego nakłaniać.Powinniśmy im pomóc zachować polskość na tych ziemiach.
   Oni są solą w oku,tych co właśnie chcą ich się pozbyć.

  2. W przeciwieństwie do Ciebie mam wielki szacunek dla ks. Isakowicza-Zaleskiego za walkę o zachowanie polskiej pamięci Kresów i pamięci o ofiarach upadlińskiego ludobójstwa.

 4. Powrót Polaków ze wschodu ….. a czym ta macierz by ich przyjęła ? pogardą i miejscem w schroniskach Brata Alberta ??? Wszyscy doskonale pamiętamy jak chętnie przyjęli „repatriantów” z okolic Donbasu, kiedy tam zaczęło być gorąco- ano uzbierali chyba 2 autokary „Polaków”, którzy nawet nie bardzo wiedzieli gdzie leży Polska !!! O Polakach z polskim pochodzeniem nie bardzo chcieli słyszeć !!! Po wtóre- Oni nie żebrzą o pomoc, bo w większości przypadków ta pomoc jest skierowana do ludzi starszych i styranych życiem, a tacy są zbyt dumni żeby żebrać !!! Są zgłaszani przez same organizacje kresowian.
  Nie oceniajmy zbyt pochopnie drugiego człowieka, bo nigdy nie wiadomo co nas może spotkać za najbliższym zakrętem.

 5. @ do JackCaleib .Czemu tak mądrych zdroworozsądkowych ludzi jak pan nie ma więcej ? Dlatego moje dziecko z tych samych powodów co pan, nie chce tu na razie wracać .Jednakże swoich włości nie chce się pozbyć ,zawsze mówi ,że wcześniej czy później wróci ,,na Ojczyzny łono”.

 6. Mizia.Ja nie mam nic do ludzi,którzy wyjechali.Jednak do kraju nie wrócą.Takie zrobią im warunki,aby im się nie opłacało.Samemu kiedyś się nad tym zastanawiałem.Jenak pamiętam słowa gen.Sosabowskiego.
  My nie jesteśmy emigracją ekonomiczną,tylko polityczną.Ja za telewizor,czy samochód ,nie dam zarobić tej zgniłej zachodniej bandzie.
  Co do powrotu,to wiesz jak Ciebie traktuje się w niemieckich urzędach.Samemu to sprawdziłem,więc wiem o czym mówię.Ludzie,którzy tego doświadczyli,nie zgodzą się ponownie być nikim w kraju.Dlatego władza ich nie będzie tu zapraszać.
  A o Katyniu pani Marto ,to ma pani blade pojęcie.Prawda jest zupełnie inna.NkWD,tylko nadzorowało .

  1. @ do Historyk. Niech pan przestanie konfabulować i mi tu imputować ,bo przestane być miła .A co w pana mózgu uroiło się na temat mojej wiedzy o Katyniu ?Ja wiem to ,co mi powiedziała babcia ,bo ona znała to z autopsji i nie sądzę ,abym konwersowała z panem na temat wiedzy ,którą posiadam ? Poprzestańmy na tym i nich pan nie CYGANI panie HISTORYK .

   1. A babcia tam była?Widziała kto przez parę tygodni wstawał rano i cały dzień strzelał ludziom w tył głowy.Jak musiał nas nienawidzić,aby to znieść?W końcu się przyznał na łożu śmierci.I nie mieszkał wtedy w ZSRR.

 7. @ do Historyk .Pojechałeś po bandzie .Moje dziecko w każdej chwili może tu wrócić ,kto mu zabroni ?Nawet dziś miał propozycje pracy ,jest w tej chwili w Polsce. Ma zameldowanie , ma mieszkanie ma dowód osobisty i sądzisz ,że nie mógłby tu zostać ? Masz rację zrobił miejsce dla polskich repatriantów ,niech zbierają tyłki i przyjeżdżają ,nasze dzieci zrobiły im miejsca .

  1. historyk wykonał taki skowyt z bezsilnosci 🙂 ja sobiejadę kiedy chcę i mieszkam ile chcę na swoich włosciach 🙂 tyle że w Polsce nie tknę się żadnej pracy żeby nie płacić podatków na tych ch…….. w wawie i tka mnie trafia szlag jak coś kupuje bo mam świadomość tego że jednak dokładam się podatkiem do złodziei

 8. I jeszcze jedno.Dla tych,którzy wyjechali.Nie ma dla was już powrotu do kraju.Warszawskie rządy zrobią wszystko,a by się was pozbyć na zawsze.Oczywiście forsę możecie przysyłać,ale wasza noga już tutaj nie stanie.Zrobiliście miejsce dla innych i nie będziecie już tutejszej władzy bruzdzić.

 9. Właśnie.Taki Naród.Zamiast walczyć,ucieka.Jaką ,więc ma przyszłość?
  Żadną.Oni tam walczą.Nie dają się zastraszyć.Nie uważają,że należy porzucić ziemie ojców za nowy telewizor,który ich będzie dodatkowo ogłupiał.Dlatego mam dla nich ogromny szacunek.

  1. @ do Historyk .Prosiłam pana ,aby pan nie polemizował ze mną ,bo mnie nie interesują pana poglądy ,gdyż jak dla mnie jest pan typowym ,że tak powiem kolokwialnie TW. A tak na koniec dodam ,że babcia mojego męża była kresowianką,i zanim wy żeście słyszeli o Katyniu ,to ja wiedzę o nim miałam w małym palcu .
   Ukraińcy mogą przyjeżdżać do pracy ,a Polacy jak to Polacy żebrzą od rodaków .I proszę swoje ideologia przedstawiać tubylcom.

 10. @ do Historyk. Mojemu dziecku jak było źle w Polsce ,to wyjechało za granicę i nie żebrze .Mnie gdyby było tu źle , też bym wyjechała . Skoro się tu ostałam , tzn. ,że nie jest najgorzej .Jak im tam źle to niech uciekają ,tak jak moje dziecko .Dlaczego mój syn musiał wyjechać za chlebem ,a oni z dupskami tam siedzą i wyciągają do nas łapy ?

 11. Marta,przecież oni są u siebie.Oni Polski nie opuścili,tylko Polska ich.Ukraińcom zależało ,aby Polacy opuścili te tereny i właśnie dlatego należy im pomagać i nagłaśniać fakt,że to ich ziemia rodzinna.

 12. A ja mam odrębne zdanie o polskich tubylcach na Ukrainie i w ogóle kresowiakach .Mówiąc kolokwialnie dupy z nich , a nie Polacy .Cała Europa atakowana jest przez uchodźców, jest ich wszędzie pełno ,każdy to wie. Zbierają się w grupy i uciekają skąd im źle. A nasi tworzą jakieś dziwne stowarzyszenia ,akcje dla kresowian i huk wie czy nasi dostają coś z tych darów ? Zamiast się spakować i tak jak imigranci z Afryki przyjechać do Polski ,choćby nawet spali początkowo pod namiotami ,przecież my byśmy pomogli naszym , a rząd musiałby coś w końcu z nimi zrobić, to siedzą tam i utyskują ,widząc ,że nikt im nie pomoże ,jak sami sobie nie pomogą .A skoro tam siedzą tzn. ,że jest im dobrze .Ileż razy można oszukać Polaka i kopać go w żyć ?Otóż można i to bez ograniczeń czasowych .Zatem to nie Polacy i ja ani złotówki nie dam dla biedaków kresowych .Jak przyjadą ,mogę przyjąć dwie osoby dopóki nie staną na przysłowiowe nogi ,chociaż u mnie ciasno ,ale dla rodaków serce na dłoni .Marzy mi się ,aby w centrum mojego miasta powstał miasteczko polskich uciekinierów ze wschodu .Jestem gotowa im pomóc ,ale w innym przypadku ,niech się bujają .

  1. Głupiutka jesteś Marto….a może Oni nie chcą opuszczać Ojcowizny i miejsc gdzie w Dołach Śmierci leżą ich Krewni(nie chcą do czasu godnego pochówku……)

 13. jak duda pomaga im charytatywnie nie pytajac polaczkow o zdanie to jest cacy ale w druga strone ooo to juz bardzo zle, no I dobrze bo glupim sie nie pomaga.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: