M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

15.12.2018 – WAŻNE INFORMACJE DNIA -POROSZENKO JAK HENRYK ÓSMY – SZOK !

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

UKRAINA: POROSZENKO OGŁOSIŁ POWSTANIE NOWEGO KOŚCIOŁA PRAWOSŁAWNEGO 

W Kijowie przy udziale prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki odbył się sobór zjednoczeniowy biskupów kilku działających na Ukrainie wspólnot prawosławnych, który obrał zwierzchnika nowo powstałego Kościoła. Po zakończeniu soboru Poroszenko ogłosił powstanie nowej struktury, którą nazwał Ukraińskim Miejscowym Autokefalicznym Kościołem Prawosławnym. Zjazd został zbojkotowany przez większość hierarchów Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego podległego Patriarchatowi Moskiewskiemu.

Jak informował portal Religijnej Informacyjnej Służby Ukrainy (RISU), w soborze zapowiedziało swój udział 40 biskupów Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego (UKP PK), 12 biskupów Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (UAKP) i tylko dwóch biskupów jedynego kanonicznego (legalnego w myśl prawa kanonicznego) na Ukrainie Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego (UKP PM)- metropolita perejesławsko-chmielnicki Aleksander i metropolita winnicki Symeon. Każdemu z hierarchów mógł towarzyszyć jeden ksiądz i jeden przedstawiciel parafian. W soborze brali również udział dwaj biskupi wysłani na Ukrainę przez Patriarchę Konstantynopola – Hilarion i Daniel.

 • Król Henryk VIII ogłosił się głową kościoła w Anglii w skutek konfliktu z papieżem
 • Waltzman vel Poroszenko też to zrobił bo sie pokłuciłz Putinem 🙂

DZIŚ FILM NA TEN TEMAT ZA CHWILKĘ 

===============================

Polak usiłował powstrzymać zamachowca ze Strasburga. Teraz jest w stanie krytycznym

11 grudnia w okolicach Jarmarku Bożonarodzeniowego w Strasburgu doszło do ataku terrorystycznego. Wiele wskazuje na to, że ofiar zamachowca mogło być więcej, gdyby nie postawa Polaka i Włocha, którzy nie dopuścili do tego, by wszedł on do klubu. Niestety, Włoch przepłacił to życiem a Polak jest w stanie krytycznym.

36-letni Bartosz Niedzielski walczy obecnie o życie po tym, jak został postrzelony przez zamachowca ze Strasburga. 29-letni Cherif Chekatt otworzył ogień do tłumu w okolicach Jarmarku Bożonarodzeniowego. W czwartek wieczorem został on zastrzelony przez policję na granicy dzielnic Neudorf i Meinau.

POSTARAM SIĘ ZROBIĆ COŚ W TEJ SPRAWIE OSOBIŚCIE – kto wie jak ten wie 🙂

==========================

Francja: Sąd nakazał władzom miasta usunąć szopkę. Mają 48 godzin

Władze Beziers w południowej Francji muszą usunąć bożonarodzeniową szopkę – orzekł sąd administracyjny departamentu Herault. Zgodnie z decyzją miasto ma na to 48 godzin. Za każdy dzień zwłoki zapłacą karę 2 tys. euro. To nie pierwszy tego typu przypadek w tym mieście.

Beziers to liczące ponad 70 tys. mieszkańców miasto na południu Francji o którym zrobiło się ostatnich dniach głośno. Przyczyną zainteresowania mediów jest sprawa szopki bożonarodzeniowej, którą mer miasta Robert Ménard wystawił na terenie ratusza.

Sprawą konstrukcji zajął się sąd administracyjny departamentu Herault. Okazuje się, że mer miasta już po raz czwarty wystawił bożonarodzeniową szopkę w ratuszu. W ubiegłym roku sąd ogłosił wyrok, w którym zastrzegł, że nie odbiera władzom miasta prawa do ustawiania szopki. Jednak zgodnie z francuskim prawem obowiązującym od 1905 roku, na terenie kraju obowiązuje rozdział Kościoła od państwa. Natomiast wspomniana konstrukcja, narusza ją.

Sąd zastrzega, że instalacja szopki w miejscu publicznym i przez osobę publiczną nie jest zakazana jedynie wówczas, gdy: „ma charakter kulturalny, artystyczny lub świąteczny”. Zdaniem sądu, w omawianym przypadku mamy do czynienia z charakterem religijnym, natomiast władze miasta dopuściły się „recydywy”, po raz kolejny stawiając szopkę w ratuszu.

W związku z tym postanowiono, że bożonarodzeniowa szopka ma być usunięta z ratusza. Mer miasta musi to zrobić w ciągu 48 godzin, w przeciwnym razie grożą mu wysokie kary pieniężne. Za każdy dzień zwłoki trzeba zapłacić 2 tys. euro.

=========================

 

5 thoughts on “15.12.2018 – WAŻNE INFORMACJE DNIA -POROSZENKO JAK HENRYK ÓSMY – SZOK !

 1. No , na pewno socjotechnika zrobi swoje … tylko pamiętajmy , że jest też druga strona która nie będzie stać bezczynnie … może tak być , że Petro za bardzo się wysunie do przodu i dostanie linijką po łapach .

  Zobaczymy jak to rozegrają w ”kuchni” kochane służby .

 2. No i zaczęła się walka agresywnych ”buldochów” po dywanikem . Pies im tam wszystkim mordę lizał całym ”patriarchom” .
  Tego bez pomagiera w postaci 0,7 ”Dębowej” nie rozbierze na prostsze ”części” .
  Jak życie uczy … jak nie wiadomo o co chodzi …. to zawsze chodzi o kasiejkę .
  Całą wojenkę rozpętał sam Konstantynopol czyli Patriarchat Ekumeniczny … na uderzenie w stolik odpowiedział Patriarchat Moskiewski stanowczym … niet …. co było do przewidzenie gdyż mają autokefalię i głęboko w dupie mają wszelkie ustalenia Konstantynopola … olali ich ciepłym moczem i zapoczątkowali ”schizmę” .
  W praktyce oznacza to , że wierni należący do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej , w tym autonomicznej Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej nie mogą od 15 października przystępować do sakramentów podczas liturgii .

  Azorek Poroszenko nie mógł już wysiedzieć na swoich zbutwiałych jajach w budzie … więc wyskoczył na afisz i dalej obszczekiwać ”Moskwę” za ”błędną” decyzję ogłaszając ”małą” schizmę czyli wyjście autonomicznej Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej z pod ”kurateli” Moskwy … a co można , można . ”Carulek” Ukrainy myśli według prostej zasady … nie ważne koszta , ważna zabawa … no i postawienie się syberyjskiemu miśkowi .
  I efekt ”dominka” mamy w pełnej krasie … jaki morał z tego … nie choć boso po lodówce …

  1. to proste bez flaszki ……… waltzman bedzie szarą eminęcja ukraińskiego kościoła narodowego i bedzie nim zarządzał za pomocą pachołków z SBU – to wielki oręż który może nastroić miliony ukrów na gotowość pójścia na moskwę za wiarę !!! TO NIE ŻART …….. a sprawdzony mechanizm nie raz nie 2 wojny religijne protestanckie !!!

   1. … i nareszcie bez usłyszenia „niet” da upadlińcom nowego świętego czyli Stiepana . Próby beatyfikacji dwóch Banderów ( księdza Andrzeja i wodza Stiepana) podejmowane są od kilku lat.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: