loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
19 godzin pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

Film Polscy kastraci …

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

 

W sobotę pod gmachem głównym Uniwersytetu Wrocławskiego zgromadzili się przeciwnicy umieszczenia w nim tablicy ku czci ukraińskiego arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego.

Tablica ku czci promotora ukraińskiego separatyzmu w II Rzeczpospolitej została odsłonięta na Uniwersytecie Wrocławskim 15 listopadaInicjatywa opuszczającego urząd prezydenta Wrocławia Dutkiewicza oraz władz uczelni wywołała silny sprzeciw środowisk kresowych. W sobotę w południe, pod gmachem głównym UWr zebrało się kilkadziesiąt osób sprzeciwiających się instalowaniu tego rodzaju tablicy na wrocławskiej uczelni, tworzonej po 1945 r. w znacznej mierze przez naukowców z dawnego Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Sobotnią manifestację wraz ze środowiskami kresowymi organizował Obóz Narodowo-Radykalny. Pojawili się na niej także działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

Mimo marznącej mżawki i niskiej temperatury na wrocławskim Placu Uniwersyteckim pojawiło się kilkadziesiąt osób – działaczy i sympatyków Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej a także kresowian.

Szef wrocławskich struktur wrocławskich Obozu Narodowo-Radykalnego Paweł Luberadzki rozpoczął wiec od zaapelowania o wystąpienie rektora prof. Adama Jezierkiego. Mimo, że rektor pojawił się na Placu Uniwersyteckim (co zostało uchwycone na jednym z zamieszczonych poniżej zdjęć) nie chciał przemówić przed protestującymi ani wejść z nimi w dialog. Jezierski szybko jednak zniknął – „Widocznie boi się prawdy” – ocenił Luberadzki Mówca przedstawił krótki życiorys abp. Andrija Szeptyckiego. Podkreślił przy tym, że ukraiński duchowny „nie ma zasług dla Uniwersytetu, nie ma zasług dla miasta Wrocław, nie ma zasług dla Polski”. Jak zadeklarował – „nie możemy pozwolić by jawny wróg narodu i państwa polskiego był czczony jako postać o pozytywny dorobku”. Luberadzki uznał, że abp Szeptycki ponosi moralną odpowiedzialność za działania ukraińskich nacjonalistów w czasie drugiej wojny światowej, których otwarcie nie potępił. „Jest niegodny uhonorowania, nie tu, nie w Polsce” – zaznaczył mówca. „To jest wstyd, ten człowiek powinien zostać usunięty ze stanowiska” – mówił z kolei o osobie rektora Jezierskiego. „My tej sprawy nie zostawimy” – obiecywał oenerowiec. Wezwał zebranych do propagowania informacji o tablicy ku czci abp Szeptyckiego i działaniach jakie będą podejmowane na rzecz jej zdemontowania.

Działania arcybiskupa Szeptyckiego Halszka Bielecka z Fundacji Akademia Patriotów określiła „czarną kartą historii dla Ukrainy”. „Powiedzenie kontrowersyjne, to jest za mało powiedziane” – charakteryzowała w czasie swojego przemówienia postać abp Szeptyckiego Bielecka – „będziemy je czcić, upamiętniać? W jakim celu? Żeby wywoływać prowokację, zaogniać sytuację? Na to wygląda”. Jak zaznaczyła – „Nie możemy dawać na to zgody. Szczególnie taka uczelnia jak Uniwersytet Wrocławski powinna dokładnie sprawdzać życiorysy przyszłych autorytetów. Studenci, którzy przekraczają powinni wiedzieć, kto jest tutaj czczony, kogo należy czytać, w jaki sposób należy odczytywać pewne symbole. To właśnie władze uczelni, naukowcy powinni stać na straży prawdy. Nie można budować przyszłości, ani pozytywnych relacji z innym narodem jeśli opiera się o kłamstwo”. Bielecka zaznaczyła, że „Nie możemy dawać zgody dla tej cichej aprobaty, której symbolem stał się Andrzej Szeptycki. Bo to on aprobował, nie mówił, nie przychodził, nie miał odwagi stanąć w obronie mordowanych”. Wspomniała o „wiernopoddańczych listach” jakie ukraiński duchowny wystosował zarówno do Adolfa Hitlera jak i Józefa Stalina.

Głos zabrał także uczestnik manifestacji, syn kresowian ze Lwowa i Stanisława, mieszkający obecnie we wsi Spalona pod Legnicą – „czekam na odpowiedź i przeprosiny dla ludzi z Kresów. Nie przynoście Polsce wstydu”. Jak porównywał równie dobrze można by powiesić tablicę upamiętniającą Stepana Banderę – „on też się uczył na polskiej uczelni. Dla was ważne tylko gdzie studiował, a nie to kim był potem. Gdzie tu honor?”. Ocenił też, że rektor Jezierski „stchórzył” nie chcąc spotkać się z manifestantami.

„Istnieje jakaś możliwość, że jest to po prostu ignorancja. Niewiedza. Jak przeczyta się biografię Szeptyckiego na Wikipedii to ona jest taka ułagodzona. Można by też powiedzieć – chcieli uczcić jakiegoś Ukraińca, który studiował na uniwersytecie wybrali jego, nie do końca to było przemyślane. Przeciwko tej teorii jest jeden argument. Filologia ukraińska akurat odkładnie badała życiorys Andrzeja Szeptyckiego więc nie ma możliwości aby nie wiedzieli” – powiedziała w rozmowie z reporterem naszego portalu Halszka Bielecka  – „Wydaje mi się, że po prostu zostało to celowo zignorowane”.

Paweł Luberadzki powiedział powiedział naszemu portalowi, że pikieta była niezbędna by nagłośnić kwestię – „Pikieta uliczna, coś głośnego i wyrazistego zrobi dobrą robotę dla tej sprawy. Jeżeli ludzie nie wiedzą, to przeciwko czemu mają podnosić głos”. „W magistracie, wśród radnych jest kilku historyków” – podkreślił narodowiec uznając, że włodarze miasta musieli wiedzieć kogo honorują, a zatem ich działanie było „antypolskie”. „Pan Dutkiewicz będąc prezydentem , chyba w 2003 roku powiedział o profesorach lwowskich, którzy tworzyli Uniwersytet Wrocławski i wrocławskie uczelnie, że to byli >>uczeni najczęściej publikujący po polsku<<. Jak można powiedzieć o Polakach, że to byli Polacy? ” – pyta Luberadzki. „Dymisja to powinno być najmniej. Ten człowiek nie powinien już znaleźć zatrudnienia w szkolnictwie wyższym” – mówił z kolei o rektorze Jezierskim. „Pojawią się oficjalne pisma, zawiadomienia do oficjalnych organów państwowych, może do ministra szkolnictwa wyższego. Możliwe, że spotkamy się jeszcze tutaj na proteście” – zapowiadał dalsze działania kierownik wrocławskiego oddziału ONR.

3 thoughts on “Film Polscy kastraci …

  1. to są wariaci i opętańcy co wszystkich nienawidzą
    nie zmienisz ich możesz tylko nie dopuszczać do takich akcji
    ale jak większość leni ma w dupie to jest jak jest

  2. Kurwa czy prezydent Dutkiewicz i przedstawiciele rady miasta Wrocław ,zglupieli do reszty . To że rektorom odbija z Uniwersytetu Wrocławskiego to jakoś można zrozumieć ,,kasa i splendor , na nich spadnie ,ale żeby prezydent Wrocławia nie znał historii i pozwalał na taką hańbę to jest po za moim rozumowaniem. . CZY Cały rząd w tym kraju , moim kraju zgupiał..

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: