NA ŻYWO 21.00 - STREAM SPRAWY TECHNICZNE ZMIANA DOSTĘPU DO BLOGA NA PŁATNY + NOWE OPCJE DLA WIDZÓW I CZYTELNIKÓW19 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

Rzecz Pospolita PISOWSKA – ANALIZA I WNIOSKI

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Trzecia Rzeczpospolita nigdy nie miała dobrej polityki zagranicznej – to oczywiste.
Brakowało w niej przede wszystkim : podmiotowości, reprezentowania polskich interesów czy też pewnej, wielowektorowej myśli. Nie mówiąc już o grzechach pomniejszych. Jednakże artykuł ten nie ma na celu dalszego powielania banałów i oczywistości, które nota bene znane są nam wszystkim. Dzisiaj postaramy się naświetlić siedem grzechów głównych pisowskiej dyplomacji.

1. Fort Trump.

W czasach słusznie minionych na terenach Polski stacjonowały dziesiątki tysięcy żołnierzy Armii Radzieckiej. Pewne tereny kraju były niemalże wyłączone spod jurysdykcji władz polskich. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że to była forma upokarzającego zniewolenia nas wszystkich.
Racjonalnie myślącemu człowiekowi powinna ta, niechlubna przeszłość dać do myślenia – nigdy więcej obcych wojsk w Polsce. Co robi niby patriotyczny i niby niepodległościowy PiS ?
Z własnej, nieprzymuszonej woli zgłasza się do prezydenta USA z prośbą o stworzenie w Polsce obcej bazy wojskowej, która nie dość, że ma powstać za polskie pieniądze, to będzie nosić imię amerykańskiego prezydenta. Nawet stalinowski zbrodniarz, jakim niewątpliwie był Bolesław Bierut nie posunął się nigdy do tego, aby błagać Stalina, żeby ten rozlokował za polskie pieniądze żołnierzy radzieckich w bazie, która to by nosiła jego imię.
Wszakże po co w ramach obronności wydawać własne pieniądze na umocnienie własnej armii skoro można je oddać innym państwom?

2. Najlepszy sojusznik? Państwo w stanie rozkładu!

Gdzie Polska ma szukać sojuszników w Europie ? Czy państwo, które jest rozdarte wojną domową, krachem walutowym, kryzysem gospodarczym, astronomiczną korupcją i licznymi niepokojami społecznymi jest wystarczająco dobrym sojusznikiem dla Polski ? Według pisowskich tuzów intelektu jak najbardziej. Z niewiadomych względów, to właśnie w Ukrainie nasi „dyplomaci” widzą sprzymierzeńca w walce z Rosją.

3. Walczyć z Rosją ? Bo tak.

Dyplomacja i polityka zagraniczna to twarda gra o interesy narodowe, wymaga dużej dozy pragmatyzmu, braku emocji, stalowych nerwów i chirurgicznej precyzji.
Prawo i Sprawiedliwość wybiera zamiast tego jakąś dziką martyrologiczno-emocjonalną perwersję, która ma emanację w patologicznej rusofobii. W myśl rządu Rosja to nie podmiot prawa międzynarodowego, z którym trzeba utrzymywać stosunki w oparciu i dla dobra polskich interesów : politycznych, gospodarczych, obronnych; tylko tolkienowski Mordor, z którym w myśl smoleńskiej mitologii należy walczyć każdym kosztem – kosztem zwykłych Polaków zwłaszcza.
Dobrym przykładem tego są skutki sankcji nałożonych na Rosję- oczywiście skutki odczuwalne przez zwykłych Polaków.
Oczywiście, każdy kto interesy Polski i Polaków przekłada wyżej nad bezcelowe „dokopanie” Rosji jest z miejsca nazywany rosyjskim agentem. ZSRR miał doktrynę Breżniewa, PiS jak widać ma doktrynę Targalskiego.

4. PiS klęczy nie tylko w Kościele.

Każdy, kto ma dostęp do mediów widzi wiernopoddańczą politykę względem USA – światowego mocarstwa. Niestety, to dopiero początek listy państw i podmiotów, przed którymi chętnie klęka nasza dyplomacja. Ustawa o IPN pokazała, że polskie władze klęczą w Izraelu również poza obrębem Ziemi Świętej – w swoich działaniach będąc bardziej syjonistyczne od Betaru. Klęknięcie wywołuje także każde, mocniejsze tupnięcie Brukseli – vide ustawa o Sądzie Najwyższym.
A samą wisienką na torcie jest klęczenie przed najbiedniejszym państwem Europy – Ukrainą.
Organizmem państwowym otwarcie plującym nam w twarz przy każdej, możliwej okazji.
Patrzcie państwo ! Tak o to Polska odzyskuje godność.

5. Mniejszość Polska ? Nie znamy.

Jeden z grzechów głównych wszystkich rządów III RP.  Zdrada Polaków na Kresach Wschodnich w zamian za wydumane sojusze i urojoną przyjaźń z państwami takimi, jak np. Litwa. To zresztą bardzo symptomatyczne – PiS non stop warczy na Rosję w takim tonie, jakbyśmy to my byli w posiadaniu ich zasobów broni jądrowej i całego arsenału zdolnego do wymazania życia z planety Ziemia. Z drugiej zaś strony klęczymy przed kilkanaście razy mniej liczną Litwą, państwem, które nic nie znaczy na arenie międzynarodowej , a w dodatku wciąż czuje się bezkarne w represjonowaniu polskiej mniejszości z Wileńszczyzny . Czy tak wygląda zdrowa i racjonalna polityka zagraniczna?
Polski rząd, jak sama nazwa wskazuje powinien dbać o interesy całego narodu polskiego, bez względu na to, po której stronie granicy na dzień dzisiejszy naród ten się znajduje,

6. Działalność na szkodę wizerunku Polski za granicą.

Wczoraj w TVP  odbyła się dyskusja w jednym z programów publicystycznych. Dr Targalski dyskutował razem z innym tuzem intelektu, którego to nazwiska nawet nie zapamiętałem. Dzień jak co dzień w Republice Żoliborskiej. Jedynym co wyróżniało tę audycję była wielka grafika z głową Putina jako czaszką z Totenkopfu i napisem RuSSia stylizowanym na logo SS.  Na początku myślałem, że to recenzja jakiejś płyty RAC. Po chwili dotarło do mnie, że publiczna, rządowa telewizja w mojej ojczyźnie ucieka się do wojny medialnej na poziomie gimnazjum z klasami integracyjnymi. To przecież niepoważne, ośmieszające, ponadto mogą z tego wyjść różne konsekwencje natury dyplomatycznej. Zero profesjonalizmu. W Polsce znieważenie głowy państwa jest przestępstwem. Poza tym, jeśli porównamy w absurdalny sposób Putina do Hitlera, to oczywistym jest, że kompromitujemy tym jakiekolwiek, również te słuszne formy krytyk Kremla, które również są Polsce i Polakom potrzebne. Oczywiście, przykładów takich jak ten są tysiące.

7. Brak : wielowektorowości, alternatyw i horyzontów intelektualnych.

Świat według PiSu jest prosty. Trzeba ślepo i kurczowo trzymać się USA i Izraela, jak to dobrzy neokonserwatyści. Nie myśleć, nie szukać alternatyw. Nie obserwować zmieniającej się rzeczywistości. Bo po co ? A może Chiny to dobry kierunek współpracy gospodarczej ? A może chłodny pragmatyzm w relacjach z Rosją sprawi, że coś ugramy? A może silne stosunki bilateralne z mniejszymi państwami w konkretnych przypadkach mogą rozwiązać konkretne problemy?
Jaki mieć stosunek do organizacji ponadnarodowych i międzynarodowych ?
Te, hipotetyczne pytania jak widać za trudne są dla geniuszy z pisowskiego MSZu.
Wszakże po co myśleć ? Skoro nad Nowogrodzką wciąż powiewa gwiaździsty sztandar ?
Jakoś to będzie!

7 thoughts on “Rzecz Pospolita PISOWSKA – ANALIZA I WNIOSKI

  1. ” Powiedz mi matko Polsko gdzie, wychowywałaś dzieci swe. Gdy dzisiaj płaczesz, a one śmieją się ! „

  2. Obce wojsko w państwie = okupacja. Bo jak inaczej to nazwać ? Nie wierzę, że przed kimkolwiek będą nas bronić. To są pisowskie baje.

  3. Podoba mi się to porównanie do klas integracyjnych … otóż pis, to taki klasowy głupek , któremu kazano powiedzieć do szatana z 7 klasy, że jest starym ch… 😉 😛 I debil polazł … i tak powiedział , a nie wie, że lania nie dostał z litości … bo jak tu bić małego, słabego i ułomnego ??? 😉 😛

    Jednak nie podoba mi się fraza : „A samą wisienką na torcie jest klęczenie przed najbiedniejszym państwem Europy – Ukrainą.”
    TO NIE JEST ŻADNA WISIENKA NA TORCIE – TO JEST , Q…A , MUCHA W ZUPIE !!! 🙁 🙁 🙁 }:-(

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: