NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

POLACY SKAZANI NA UKRAINIE ! nie wrócą do Polski !

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Witam , mamy kuriozalna sytuację skazani na Ukrainie Polscy studenci z paragrafów dotyczących „chuligaństwa ” – czyli mówiąc prosto językiem prawnym polskim , skazani za wykroczenie !! NAKAZEM SĄDU UKRAIŃSKIEGO MUSZĄ POZOSTAĆ PRZEZ PRAWIE 2 MIESIĄCE NA UKRAINIE  (sic!) CZYLI DEFACTO OGRANICZONO IM WOLNOŚĆ !!

JEST TO FORMALNY ZAKAZ MOŻLIWOŚCI POWROTU DO DOMU W POLSCE

pytanie brzmi z czego będą przez ten czas żyli ??

PRZYPOMINA TO SYTUACJĘ GDY W CARSKIEJ ROSJI WYDAWANO WYROKI NAKAZU OSIEDLENIA SIĘ NA SYBERII I ZAKAZ POWROTU DO POLSKI ………… LUDZIE WTEDY TAM Z MOCY WYROKU MUSIELI SAMI SIE UTRZYMYWAĆ …… PRACOWAĆ ZBUDOWAĆ DACH NAD GŁOWA …….. NIE BYŁO TO OSADZENIE W WIĘZIENIU , OBOZIE …….

TYLKO NAKAZ MIESZKANIA W OKREŚLONYM MIEJSCU PRZEZ NAKAZANY OKRES CZASU LUB DOŻYWOTNI POBYT W TYM WSKAZANYM MIEJSCU

NO TAK TO WYGLĄDA ……… UPAIŃSKIE PRAWO JAK UKAZ CARSKI ……

=============

Lwowski sąd uznał trzech Polaków, którzy zapalili race na Cmentarzu Orląt, za winnych przestępstwa chuligaństwa i skazał ich na grzywny w wysokości 8,5 tys. hrywien dla każdego. Według jednego z ukraińskich portali pomimo wyroku Polacy wciąż nie będą mogli opuścić Ukrainy.

Rozprawa nad Polakami odbyła się w piątek w Łyczakowskim Sądzie Rejonowym miasta Lwowa. Jak napisano w komunikacie na stronie internetowej sądu, podczas rozprawy oskarżeni przyznali się do winy i wyrazili skruchę. Z komunikatu wynika, że sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wymierzył wszystkim kary grzywny w wysokości 8,5 tys. hrywien (ok. 1100 złotych).

Polakom groziło nawet do 4 lat pozbawienia wolności jednak „sąd wziął pod uwagę, że oskarżeni, którzy są studentami 4. roku, mieli pozytywną opinię na swojej uczelni, szczerze przyznali się do winy i poprosili o wybaczenie, współpracowali w dochodzeniu przestępstwa”. Sąd nie stwierdził okoliczności obciążających, które nakazywałyby orzeczenie surowszej kary. O karę grzywny wnioskowała również obrona.

Według ukraińskiego sądu zapalenie dwóch rac „stwarzało niebezpieczeństwo uszkodzenia grobów w celu znieważenia pamięci zmarłych, demonstrowało znieważający stosunek wobec miejsca pochowań, społecznych i religijnych wartości oraz tradycji”. Podkreślono, że odbywało się to bez powiadomienia odpowiednich organów.

Wyrok nie jest prawomocny. W ciągu 30 dni można się od niego odwołać do sądu apelacyjnego.

Pomimo wyroku Polacy prawdopodobnie będą musieli pozostać na Ukrainie, być może przez co najmniej dwa miesiące. Jak napisał w piątek, już po wydaniu wyroku, lwowski portal Zaxid.net, polskim studentom zabroniono opuszczania Ukrainy i zobowiązano ich do informowania prokuratora o zmianie miejsca pobytu i meldowania się na policji na każde wezwanie. „W związku z tym, że zatrzymani są cudzoziemcami, którzy mieszkają w Polsce, z postanowienia sądu nie wiadomo, gdzie dokładnie we Lwowie będą mieszkać przez dwa miesiące. W konsulacie RP we Lwowie portalowi Zaxid.net odmówiono komentarza, czy udzielił on pomocy zatrzymanym Polakom, szczególnie w zakresie mieszkania”. – napisał ukraiński portal.

O braku możliwości wyjazdu z Ukrainy napisał również w mediach społecznościowych jeden z Polaków, którzy pojechali na Ukrainę, by udzielić wsparcia studentom. „Wracamy!!! Blisko było ale nie lecimy. W systemie na lotnisku nadal mają blokadę i nie mogą opuszczać terenu Ukrainy. Mimo pomocy dyplomatycznej zostajemy. Jednak już z paszportami.” – napisał na Facebooku.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fkwiatekfoto%2Fposts%2F2179301388800820&width=500

PRZYPOMNIENIE O CO CHODZI W TEJ SPRAWIE

Jak pisaliśmy, 22. listopada około godziny 11 trzech polskich studentów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zapaliło race na Cmentarzu Obrońców Lwowa (tzw. Cmentarzu Orląt). Zostali oni zatrzymani najpierw przez ochronę cmentarza, a później przez policję i Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. W związku z tym wydarzeniem wszczęto dochodzenie z artykułu kodeksu karnego dotyczącego „chuligaństwa”. Grozi za to grzywna, do 5 lat ograniczenia wolności lub do 4 lat pozbawienia wolności. Studenci tłumaczyli, że nie mieli jakichkolwiek złych zamiarów i chcieli nakręcić okolicznościowy film.

====================

p.s BYĆ MOŻE CHODZI TU Z TYM ZAKAZEM O TO ŻEBY SKAZANI NIE MOGLI ZAPŁACIĆ KWOT ZASĄDZONYCH ……….. BRAK PIENIĘDZY BRAK PRACY !

I WTEDY ZAMIENIĆ IM W SADZIE SUMY ZASĄDZONE NA DNI ODSIADKI ……..

PRZYPOMINAM ŻE !! WPŁACANIE KAR NAWIĄZEK GRZYWIEN NAŁOŻONYCH NA OSOBĘ SKAZANĄ NIE MOŻE REGULOWAĆ OSOBA INNA NIŻ SKAZANY !

TEN PRZEPIS OBOWIĄZUJE NA CAŁYM ŚWIECIE ……. PONIEWAŻ CIĘŻAR KARY MUSI ODCZUĆ SKAZANY !!

o czym w Polsce na przykład przekonał się naczelnik więzienia gdy wpłacił za skazanego za kradzież batonika grzywnę w wysokości symbolicznej

TEN CZYN DOPROWADZIŁ NACZELNIKA WIĘZIENIA PRZED SAD !!

Dyrektor więzienia Krzysztof Olkowicz skazany za dobre serce – Fakt


https://www.fakt.pl › Wydarzenia › Polska

9 wrz 2014 – To ma być sprawiedliwość? Szef służby więziennej w Koszalinie skazany za uratowanie chorego psychicznie! Zapłacił za niego grzywnę, …

 

3 thoughts on “POLACY SKAZANI NA UKRAINIE ! nie wrócą do Polski !

  1. Głupie fiuty nie wiedza jak się zachować na cmentarzu, typowe cebulaki zagranica, powinni wysprzątać cały cmentarz oprócz kary pieniężnej. Qrwa taka w Polsce mamy inteligencje, studenci z Bożej łaski.

  2. ZA CHWILĘ FILM !! WAŻNY !! WYJAŚNIAJĄCY JAK UŻYTKOWAĆ STRONĘ !! W NOWEJ FORMIE ……… WŁAŚNIE ZMIENIAM JUZ
    WSZYSTKO DO POZIOMU NA GOTOWO

    🙂 W CZASIE OKOŁO KILKUDZIESIĘCIU MINUT BĘDĄ NASTĘPOWAŁY ZMIANY WYGLĄDU I STANA SIĘ WIDOCZNE NOWE FUNKCJE
    🙂

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: