KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

UKRAINA AMERYKAŃSKI GENERAŁ ETATOWYM PRACOWNIKIEM w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Ukrainy

Generał Dayton rozpoczął pracę na Ukrainie dzień po tym, jak ukraiński parlament wyraził zgodę na zaprowadzenie stanu wojennego w 10 obwodach Ukrainy na okres 30 dni.

 

 

W ukraińskim ministerstwie obrony oraz w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Ukrainy rozpoczął pracę Keith Dayton, strategiczny doradca, który ma m.in. pomagać Ukraińcom w zbliżaniu się do standardów NATO.

Dayton został przedstawiony we wtorek podczas spotkania ambasador USA w Kijowie Marie Yovanovitch z ministrem obrony Ukrainy Stepanem Połtorakiem.

„Jestem tutaj i będę tutaj z wami, aby poprzez regularne spotkania, konsultacje, dialog i analizę sytuacji zrozumieć i usłyszeć, co potrzebujecie” – mówił o sobie Dayton na spotkaniu. Jak twierdził, jest obeznany z ukraińską kulturą a także z wyzwaniami, jakie stoją przed Ukrainą „na drodze do wprowadzenia zasad i standardów NATO”. Obiecał, że będzie pomagał w tych staraniach.

Jak podało ukraińskie ministerstwo obrony, na spotkaniu omawiano realizację kluczowych projektów reformy sektora obronnego na Ukrainie, w tym wprowadzenie kontroli cywilnej w ministerstwie obrony, zwiększenie przejrzystości zamówień w celu zapobieżeniu nadużyciom w tej dziedzinie, reformę edukacji wojskowej, przeprowadzenie oceny stanu i gotowości sił zbrojnych oraz reformę ich dowodzenia.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, generał Keith Dayton jest szefem Europejskiego Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. Marshalla w Garmisch-Partenkirchen. W przeszłości był koordynatorem bezpieczeństwa ds. szkoleń policji w Autonomii Palestyńskiej i attache wojskowym w ambasadzie USA w Moskwie.

mil.gov.ua / PAP

? ZAWODOWIEC ! PROWOKATOR ?

 

 

One thought on “UKRAINA AMERYKAŃSKI GENERAŁ ETATOWYM PRACOWNIKIEM w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Ukrainy

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: