DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Cyberwojna co to na prawdę znaczy w praktyce ! i jak się to robi

Nie raz nie 10 razy mówiłem wam że ! komputer wpięty w sieć + 1 mądry człowiek = siła działania kilku dywizji 🙂

przeczytajcie i dopasujcie do nadchodzących już niedługo ograniczeń w internecie w U.E

🙂

Wojna w cyberprzestrzeni najczęściej kojarzona jest z uszkodzoną lub zniszczoną infrastrukturą krytyczną, zakłóceniami działania satelitów wojskowych i systemów wojskowych w wyniku zaawansowanych operacji hakerskich. Taki scenariusz przedstawia książka Petera Singera i Augusta Cole’sa zatytułowana „Ghost Fleet”. Okazuje się, że wizja potencjalnego konfliktu w środowisku wirtualnym może być diametralnie inna. Przykładowy scenariusz zademonstrowany został w raporcie Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, w którym pokazano wpływ zakrojonych na szeroką skalę operacji dezinformujących na zdolność wojska do działania.

Raport poświęcony jest operacjom zaczepnym i zaskoczeniu na wojnie. Przedstawia kilka wybranych scenariuszy. Jeden z nich dotyczy działań w cyberprzestrzeni i wart jest uwagi, ponieważ może znacznie wpłynąć na działania taktyczne na polu bitwy. Scenariusz ten przedstawia hipotetyczny konflikt pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Został przedstawiony amerykańskiemu sekretarzowi obrony, na którym zrobił duże wrażenie.

Hipotetyczny scenariusz zakłada szereg operacji dezinformujących wymierzonych w wojska Stanów Zjednoczonych. Marynarze 7 floty U.S. NAVY stacjonującej w Japonii budzą się rano i stwierdzają, że ich konta bankowe zostały całkowicie wyczyszczone. Oszczędności, środki na emeryturę czy na ratę kredytu wyparowały.

W tym samym czasie żołnierze piechoty morskiej stacjonujących na Okinawie zmagają się z olbrzymimi protestami mieszkańców wyspy. Rozpoczęły się one po umieszczeniu filmu na koncie youtube jednego ze stacjonujących żołnierzy. Materiał wideo przedstawiał pijanych żołnierzy piechoty morskiej gwałcących dwie japońskie nastolatki. Video okazało się jednak fałszywe. Wykryła to jednak dopiero analiza przeprowadzona przez ekspertów NSA, dodatkowo znaleziono dowody świadczące o tym, że konto żołnierza piechoty morskie zostało zhakowane. Wyjaśnienie tego japońskiego społeczeństwu i uspokojenie nastrojów nie było łatwe, a proces odbudowy reputacji okazał się długotrwały.

W tym samym czasie historia przeglądanych stron oficera dowodzącego bazą sił powietrznych Edwards Air Force Base została opublikowana na oficjalnym koncie Facebooka. Wynikało z nich, że dowódca ma dziwne skłonności do perwersyjnych zachowań. Pomimo to, że bronił się publicznie, że części z tych stron nie odwiedzał, to jednak przyznał się do oglądania kilku z nich, co negatywnie wpłynęło na zaufanie do niego. W Forcie Sill żołnierze skakali sobie do gardeł po tym jak otrzymali szereg informacji o szajce złodziei, do której miała należeć część z nich.

Podobnych wariacji dezinformacji paraliżujących działanie poszczególnych jednostek wojskowych jest mnóstwo. Raport wymienia żołnierzy piechoty morskiej, którzy otrzymali informacje o wzięciu kredytu na setki tysięcy dolarów, groźby na Twitterze adresowanych do ich bliskich. Intymne zdjęcia kobiet-żołnierzy były publikowane w Internecie, a starsi członkowie dostawali fałszywe informacje o wykryciu nowotworu podczas ich ostatnich badań.

Celem nie byli tylko szeregowi żołnierze, ale również dowództwo. W mediach społecznościowych pojawił się hashtag # PACOMMUSTGO oskarżający Dowódcę Floty Pacyfiku o molestowanie seksualne i domagający się jego ustąpienia.

W odpowiedzi na szereg incydentów, sekretarz obrony zadeklarował operacyjną pauzę i wydał polecenie wycofania się jednostek do czasu wyjaśnienia spraw.

Ruch ten został wykorzystany przez Chiny, które wysłały swoje konwencjonalne siły morskie na Morze Południowochińskie, wprowadzając strefę identyfikacyjną obrony powietrznej i morskiej oraz blokując Tajwan. Sekretarz obrony mógł skorzystać tylko z niewielkich sił morskich i powietrznych, które nie były w stanie zapobiec działaniom Państwa Środka. Rząd Tajwanu pozbawiony swojego głównego sojusznika skapitulował.

Przedstawiony scenariusz demonstrujący paraliż części amerykańskiego wojska poprzez użycie skradzionych danych osobowych oraz fałszywych informacji jest jak najbardziej realny i wykonalny. Warto przypomnieć, że chińscy hakerzy wielokrotnie łamali amerykańskie zabezpieczenia i wykradali olbrzymie ilości danych. W 2015 roku dokonali włamania do Office of Personnel Management, w którym to przechowywano informacje o pracownikach administracji federalnej, jak również członkach sił zbrojnych. Z pewnością to nie jedyne takie włamanie, a o części z nich cały czas nie wiemy. Czasem trudno jest też oszacować jakie dokładnie informacje zostały wykradzione.  Zdaniem autora raportu liczba zebranych informacji pozwalałaby na fałszowanie historii transakcji finansowych, dokumentacji medycznej, włamania do skrzynki pocztowej czy kont w mediach społecznościowych. Nie ma skuteczniejszej metody niszczenia spójności organizacji niż szerzenie niezgody oraz braku zaufania. Oczywiście taka zakrojona na szeroką skalę kampania dezinformująca nie zatrzyma wojskowej odpowiedzi Stanów Zjednoczonych, ale znacznie ją spowolni oraz obniży morale wojska.

Małe co nieco na ten temat ale , dla ……….. wystarczy .

Więcej konkretów na ten temat nie wrzucam 🙂

p.s czy jesteście już przygotowani na zmiany ? t/z europejska – czytaj Niemiecka wyszukiwarka :

Siemens zamiennik Google ……..

Europejski zamiennik F.B I Y.T – CZYTAJ NIEMIECKI ……

i ważne bo może to wszystko , ta zmiana nastąpić jeszcze przed końcem tego roku !! 

 

wprowadzam nowe określenie „CYBERWOJNA DOMOWA” …….

20 thoughts on “Cyberwojna co to na prawdę znaczy w praktyce ! i jak się to robi

  1. Przeczytałem ta publikacje o Wielgusie i nie agentach. Szkoda,że dzieki nie agentowi Lejbie Kohne nie wyszedl ten ogólnopolski strajk w ’80.

 1. A co wy się przejmujecie…Najwyżej wybuchnie 100tysieczna rewolta. Tu nawet 1066 nie pomoże, jak zaczną z wiejskiej palić wroty i tych obŻydliwych ratuszy stołecznych. Milicjanty już nie te same, dużo młodych głów w prewencji. Może bacznie będą się tylko przyglądać jak na Bałkanach, a ludzie zaprowadza nowy porządek sami.

  Najgorszy jest lans na świętowanie w STOLYCY, a zapominanie o własnym podwórku. Czy idziemy w dobrym kierunku, WĄTPIĘ.

 2. Gronkowiec grozi rozwiązaniem Marszu Niepodległości jeśli „„będzie jakiś element nienawiści, będą race”. Gronkiewicz-Waltz stanowczo podkreśliła, że zamierza osobiście zająć się kwestią Marszu Niepodległości. Jak zapowiedziała w czasie trwania pochodu będzie w miejskim Centrum Bezpieczeństwa. „Bez wahania rozwiążę tę manifestację i sama to podpiszę, nie pani Gawor” – powiedziała prezydent Warszawy – „Wezmę to na własną odpowiedzialność. Nie będą mi potem urzędnika poniewierać”.
  Czyli powtórka z historii ! Ta krowa zamiast siedzieć w pierdlu próbuje jeszcze napsuć krwi innym .
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/gronkiewicz-walt-zapowiada-mozliwe-rozwiazanie-marszu-niepodleglosci/

  1. Jeśli uznam to za stosowne, to rozwiążę Marsz Niepodległości. Powodem może być użycie rac albo transparentów z takimi hasłami jak „Polska dla białych” – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek w rozmowie z Onet.pl.

   Hanna Gronkiewicz-Waltz /Grzegorz Krzyzewski /Reporter
   Hanna Gronkiewicz-Waltz /Grzegorz Krzyzewski /Reporter
   Organizatorem Marszu Niepodległości jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego członkowie są związani z Ruchem Narodowym. Demonstracja odbywa się co roku 11 listopada, począwszy od 2010 r.

   „Będziemy wszystko analizować, będziemy wszystko fotografować i jeżeli (…) będą race w takim zakresie, jak w zeszłym roku, to bez wahania rozwiążę tę manifestację” – zapowiedziała w poniedziałek w Onet.pl Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że tegoroczny marsz zostanie rozwiązany również wtedy, jeśli pojawi się „element nienawiści”, taki jak np. transparent na zeszłorocznym Marszu Niepodległości z hasłem „Polska dla białych”.

   Na uwagę dziennikarza, co w sytuacji, kiedy pojawi się jeden nieodpowiedni transparent, Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że to jest „nieważne”. „Niech pilnują, organizator za to odpowiada. Wszystko będziemy nagrywać” – podkreśliła.

   W ubiegłorocznym Marszu Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy 11 listopada pod hasłem „My chcemy Boga”, według szacunków policji wzięło udział ok. 60 tys. osób. Wśród transparentów trzymanych przez uczestników marszu znalazły się takie, na których widniały hasła: „Wszyscy różni, wszyscy biali” czy „Europa tylko dla białych”. W zeszłym roku media donosiły też o skandowaniu haseł „Sieg Heil”, „Biała siła” czy „Żydzi won z Polski”.

   Sprzeciw wobec „tolerowania przez władze państwowe zachowań rasistowskich i ksenofobicznych” przyjęła Rada Warszawy. Stanowiska tego nie poparli radni PiS, którzy zapewniali, że władze państwowe nie tolerują takich zachowań.

   Śledztwo dot. publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa i nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych, etnicznych i wyznaniowych podczas marszu prowadzi warszawska Prokuratura Okręgowa.

   PAP

   Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-gronkiewicz-waltz-jesli-uznam-to-za-stosowne-to-rozwiaze-mar,nId,2654072#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  2. rozpisują sie o tym wszędzie 🙂 toż to zwykły szantaż i groźba w normalnym kraju NIEDOPUSZCZALNE !!!

   DZISIEJSZY ART DAŁEM POD ROZWAGĘ BO CAŁY CZAS nikt nie potrafi rozwiązać sytuacji z rządzącymi skurwielami jak z nimi wygrać

   ŻEBY WYGRAĆ Z PRZECIWNIKIEM SILNYM I ZASOBNYM ……… 🙂 MAMY XXI wiek zatem 🙂 polem walki które zrównuje szanse może być CYBERPRZESTRZEŃ ……… TAM PAŃSTWO WIELKOŚCI DANII MOŻE BYĆ RÓWNYM LUB SILNIEJSZYM PRZECIWNIKIEM DLA N.P CHIN

   W KONFLIKTACH WEWNĘTRZNYCH RÓWNIEŻ MAŁY MOŻE ZNISZCZYĆ WIELKIEGO 🙂 myśleś trzeba 🙂

   cyber wojna 🙂 domowa 🙂

   NA WOJNIE WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE

   1. W normalnym kraju… my o takim póki co możemy tylko pomarzyć. Pewno że będą prowokacje, bo ten marsz od samego początku jest dla polskojęzycznych eskimosów solą w oku, bo pokazuje ilu młodych ludzi czuje się Polakami a przecież wg założeń już dawno powinni być homopindami bez tożsamości ! Budy przy ambasadzie już nie podpalą bo nie zdało egzaminu, ale wszystko inne już przećwiczyli w innych miejscach i czasie ! Ile już było prób zdelegalizowania ONRu ? Gronkowiec sama kilka razy próbowała uruchomić procedurę, a słynna Róża jaka jadowita? a Adaśko aż sobie brodę zapluwał jak fafaaaszyści krzyczał ! A pis-uar im nie przeszkodzi w szkalowaniu, bo to taki bezzębny kundel, który co najwyżej poślinić może.

    1. I tego też mam dość !!! 🙁
     gronkowiec to sobie z takimi tekstami może wyjeżdżać do lustra … jak się uchleje !!! Nad nią jest jeszcze wojewoda – dodać należy , że pisiorski !!! I szykuje się ciekawa rozgrywka , bo to obnaży prawdziwą twarz tych zdrajców !!!
     Jak rozwiążą , a wojewoda nie zmieni tej decyzji ( czyli zdradzi Rodaków ) , to ludzie powinni iść dalej , a gdy pisiorska władza użyje siły … niech no tylko jedno dziecko trafi do szpitala , bo się będzie dusić po gazie , albo staruszka sobie rękę złamie … TO K***A PO PISIORACH !!! 🙁 🙁 🙁
     brudziński ma zachować kordon sanitarny odgradzający tych bandziorów od patriotów … i już wcześniej pisałam – TAKIE OGŁOSZENIA TO ON MA ŚLEDZIĆ I PROWOKATORÓW TŁUMIĆ W ZARODKU , A NIE MY !!!
     JAK COŚ SIĘ STANIE – TO JEGO WINA I BASTA !!! 🙁 🙁 🙁

     1. Mnie ciekawi jakie dyrektywy wydał ten mamuła odnośnie 11, że policjanci masowo uciekają na L4 . Zaczęli już od Wszystkich Swiętych.

      1. Podobno policjantów na siłę koszarują ( coś się święci ) – już im współczuję 🙁
       Skończą się szpagaty moralne pisiorów … w końcu pękną w kroku 🙁 Jak oni mogą popierać unię ,skoro ta walczy z rodziną , religią i patriotyzmem ??? Muszą się w końcu opowiedzieć po którejś ze stron !!! Jak cokolwiek się temu Marszowi stanie ( choćby odwołanie ) … albo na Marszu – to już oficjalnie będziemy wiedzieć , czy są po stronie Polski , czy nazioli z ue ??? 🙁 🙁 🙁
       I nie uda im się już zwalenie tego na peło , gronkowcem się nie zasłonią – to oni mają pełnię władzy !!! 🙁 🙁 🙁

 3. Ogarnijcie temat danych połączonych. Są napisy polskie pod przyciskiem CC a potem trzeba wybrać w ustawieniach pod tym kółkiem

 4. Główna zasada :
  Pkt 1 – usa muszą zrobić wojnę Chinom , a do tego potrzebują Rosji !!!
  Pkt 2 – W przypadkach spornych , czy jak nie wiadomo o co chodzi – patrz pkt 1 !!!

  A jak dla mnie to ta gra jest jeszcze „parszywsza” 😉 😛 Podwójna … potrójna fałszywa flaga 😉 😛
  Y.t. ma już takie filtry, że puszcza co chce … i jeśli by taki filmik przeszedł , to wg mnie „za wiedzą i zgodą” 😉 😛 A w Japonii już takie gwałty były , ludzie protestowali … i co ??? …. I jajco !!! 😉 😛
  Moje dane pewnie łatwo wykraść , a dane wojskowych na 100 % są chronione lepiej i skuteczniej !!!
  Jak ktoś mi na fb może napisać, że mam raka , skoro dzwonią z wynikami , a ja pielęgniarki znam !!!

  A może plebsowi się takie możliwości teraz opisuje , żeby już zrobić grunt i np. zhakować wszystkie banki w Polsce , zwalić wszystko na Putina , cebule wyjdą na ulice i będą domagać się „ukarania Putina ” , czyli wojny ??? 🙁 🙁 🙁

  1. Cebule to sobie wzajemnie gardła popodgryzają ! a żeby tak się stało dbają odpowiednie służby rozlokowane w RP i sprzedajne rządy ! Wojna dezinformacyjna przecież trwa cały czas. Stawką jest porozumienie się Polaków, ktokolwiek wystaje poza ustalone ramy należy go zdyskredytować, opluć i pokazać że jest strasznie be ! Na piedestał stawia się ludzi wątpliwych moralnie, każe im się wygłaszać „postępowe” creda życiowe i tym sposobem pompuje we łby „ludków” zaprogramowaną ideologię.

 5. Wyciekły dane z wiadomości prywatnych 81 tys. kont na Facebooku. Cyberprzestępcy wystawiali je na sprzedaż w internecie w cenie 10 centów za komplet – poinformowała stacja BBC w swoim serwisie internetowym. |@CyberDefence24 #Facebook #Leak #cybersecurity

  https://twitter.com/CyberDefence24/status/1059460329501949953?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3Acyberdefence24%7Ctwcon%5Etimelinechrome&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cyberdefence24.pl%2Fzaskakujacy-obraz-cyberwojny

 6. ad arta szkoda ze nie mogę zaprezentować – opisać jak skutecznie się i szybko bronić przed takim atakiem ………. z wiadomych względów ………. nie mogę 🙂 ale może ktoś z was wie i napisze w komentarzu jak taki atak zneutralizować

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: