NA ŻYWO 20.00 TELEKONFERENCJA ROSJA -POLSKA-NIEMCY MACIEJ PORĘBA JACK CALEIB I ALEKSANDER JABŁONOWSKI "CO SIĘ DZIEJE W ROSJI?" RELACJA BEZ CENZURY23 sierpnia 2019
20.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Wojna……….

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

„Chiny nie pohamują swoich ambicji, a Waszyngton nie zaakceptuje status drugorzędnej potęgi na Pacyfiku, konflikt handlowy, cyberatak lub wypadek na morzu może wkrótce przerodzić się w otwartą wojnę” 

 

W ciągu minionych kilku tygodni byliśmy świadkami szybkiego i bezprecedensowego (z punktu widzenia ostatnich 50 lat) pogorszenia stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Na razie nie ma pewności, czy jest to efekt celowej zmiany strategii przez Waszyngton, czy też szeregu ruchów, które stwarzają wrażenie niebezpiecznie pogarszających się i wrogich relacji. W swoim przemówieniu przed Radą Bezpieczeństwa ONZ 26 września, prezydent Donald Trump oskarżył Chiny wprost o „próby ingerencji w nasze nadchodzące wybory w 2018 roku. . . przeciwko mojej administracji”. Z chińskim ministrem spraw zagranicznych Wang Yi słuchającym beznamiętnie zaledwie kilka metrów dalej, Trump zapewniał, że Chińczycy „nie chcą, żebym wygrał ja, lub żebyśmy my wygrywali, ponieważ jestem pierwszym prezydentem, który kiedykolwiek rzucił wyzwanie Chinom w sprawie handlu, a my wygrywamy w handlu, wygrywamy na każdym poziomie”. Wang próbował następnie zignorować zarzuty Trumpa, stwierdzając później w trakcie sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ, że długoletnia polityka Chin opiera się na nieingerowaniu w sprawy wewnętrzne innych krajów.

Incydent ten odzwierciedla temat przewodni tegorocznego Zgromadzenia Ogólnego ONZ, „rosnącą rywalizację pomiędzy dwoma supermocarstwami świata”. Oskarżenie sformułowane przed Radą Bezpieczeństwa były poprzedzone przez odważne przemówienie Trumpa przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ z 25 września, w którym oświadczył, że polityka gospodarcza Pekinu „nie można być dalej tolerowana”. Trump był o wiele ostrzejszy w sprawie Chin niż w swoim pierwszym wystąpieniu w ONZ rok temu. „Mam wielki szacunek i sympatię dla mojego przyjaciela prezydenta Xi [Jinpinga], ale wyjaśniłem mu, że nasza nierównowaga handlowa jest po prostu nie do przyjęcia” – powiedział Trump.

„Nie można tolerować chińskich zniekształceń rynkowych i sposobu, w jaki postępują (…) Stany Zjednoczone straciły ponad 3 miliony miejsc pracy w przemyśle wytwórczym, prawie jedną czwartą wszystkich miejsc pracy w przemyśle stalowym i 60 tys. zakładów pracy po tym, jak Chiny dołączyły, a w dwóch ostatnich dekadach powstał deficyt handlowy o wartości 13 bilionów dolarów, ale te czasy się skończyły. Nie będziemy dłużej tolerować takich nadużyć, nie pozwolimy, aby nasi pracownicy byli represjonowani, nasze firmy oszukiwane, a nasze bogactwo plądrowane i transferowane gdzie indziej”.

Ostre słowa Trumpa padły dzień po tym, jak Stany Zjednoczone oficjalnie narzuciły cła na kolejne chińskie towary o wartości 200 miliardów dolarów, co skłoniło Pekin do nałożenia ceł na warte 60 miliardów dolarów amerykańskie towary. Łączna wartość towarów między oboma krajami, które są obecnie objęte cłami, wynosi 360 miliardów dolarów, co skłoniło Pekin do anulowania planów prowadzenia negocjacji handlowych z USA. W tym samym czasie administracja podjęła bezprecedensową decyzję o nałożeniu sankcji na chiński rząd (w szczególności agencji ds. zamówień wojskowych i jej dyrektora) za zakup rosyjskich myśliwców i rosyjskiego systemu rakietowego obrony powietrznej S-400. W odpowiedzi chińskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało ambasadora USA w Pekinie, Terry’ego Branstada, aby złożyć na jego ręce oficjalny protest 22 września. Chiny ogłosiły także odroczenie dwustronnych rozmów wojskowych na wysokim szczeblu, zaplanowanych pierwotnie na ten miesiąc. Trzy dni później rząd chiński nie zezwolił amerykańskiemu okrętowi USS Wasp na złożenie wizyty w porcie w Hongkongu. Rzecznik rządu powiedział, że chińskie transakcje z Rosją były normalnym przejawem współpracy między suwerennymi krajami, a USA „nie miały prawa się wtrącać”.

Następnie miało miejsce ważne przemówienie wiceprezydenta Pence’a w Hudson Institute w Waszyngtonie. Długo zapowiadane jako mające stanowić strategiczny zarys polityki wobec Chin, było zarówno szczegółowe, jak i srogie. Pence podkreślił wkład USA w rozwój Chin i wytłumaczył, w jaki sposób Chiny rzekomo zdradzały amerykańską życzliwość, czynnie szkodząc interesom gospodarczym i bezpieczeństwu USA. Przedstawił także nowe podejście USA do Chin, które zasadniczo zakłada rywalizację zamiast współpracy. Przemówienie jednak nie było zaskoczeniem.

Przemówienie Pence’a nie zmieniło zbytnio stanu gry. W połączeniu ze wszystkim innym, co miało miejsce w ostatnich tygodniach i miesiącach, stanowiło ono doktrynalne podbudowanie tego, co wydaje się być nową amerykańską strategią kompleksowego powstrzymywania azjatyckiego giganta. Według niektórych chińskich obserwatorów, szczególnie niepokojącym dla Pekinu było twierdzenie Pence’a, że ​​istnieje obecnie rosnący konsensus w sprawie Chin wśród dwóch głównych partii politycznych w USA, co oznacza, że ​​obie strony są gotowe obrać bardziej konfrontacyjne podejście do Chin: „Wniosek jest taki, że niezależnie od tego, kto zostanie następnym prezydentem USA, nowe konfrontacyjne podejście do Chin nie ulegnie zmianie, ponieważ powstaje nowa amerykańska wersja całościowego podejścia do Chin. Nic dziwnego, że ten pesymistyczny pogląd wymaga aktywnych chińskich środków, aby zrównoważyć ewentualne agresywne działania USA w możliwym konflikcie”.

Jeden z wariantów tego poglądu podziela pesymistyczną ocenę, że USA usiłują teraz sprawić kłopoty Chinom we wszystkich możliwych obszarach, lecz uznaje również, że sytuacja nie będzie aż taka zła, jeśli pojawią się inne okoliczności: „Takimi okolicznościami mogą być m.in nowy amerykański prezydent, bardziej podzielona amerykańska scena polityczna, spowolnienie amerykańskiej gospodarki i izolowane Stanów Zjednoczonych na arenie światowej”. Niektórzy Chińczycy nie wydają się specjalnie przejęci przemówieniem Pence’a i nie widzą jeszcze nowej zimnej wojny między dwoma mocarstwami, ale istnieją powody do obaw.

Witając przywódców światowych w trakcie Zgromadzenia Ogólnego ONZ dwa tygodnie temu, Sekretarz Generalny ONZ António Guterres ostrzegł przed zagrożeniami wynikającymi ze zmiany międzynarodowej dynamiki siły, powołując się na teorię politologa Grahama Allisona, o tym, że ​​wojna między Chinami i Stanami Zjednoczonymi, podobnie w przypadku wschodzących i już istniejących mocarstw w historii, jest oczywiście możliwa, choć nie jest nieunikniona. Uderzające jest to, że Guterres powołuje się na książkę Allisona. Książka omawia różne przykłady „pułapki Tukidydesa”, czyli zabójczego naruszenia strukturalnego, które powstaje, gdy wschodząca potęga rzuca wyzwanie potędze panujące, i pyta, czy Ameryka i Chiny mogą tego uniknąć. Allison przekonująco argumentuje, że jeśli Chiny nie pohamują swoich ambicji, a Waszyngton nie zaakceptuje status drugorzędnej potęgi na Pacyfiku, konflikt handlowy, cyberatak lub wypadek na morzu może wkrótce przerodzić się w otwartą wojnę.

„Myślę, że wielu ludzi nie rozumie dokładnie, o co tu chodzi” – stwierdził w telewizji FOX News doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Trumpa, John Bolton, przed przemówieniem Trumpa w ONZ. „To nie jest jedynie kwestia gospodarcza. Nie chodzi tylko o cła i warunki handlu. To kwestia potęgi. Myślę, że wszystko to dotyczy tego, co będzie głównym tematem XXI wieku, czyli w jaki sposób Chiny i Stany Zjednoczone dogadają się ze sobą”.

W tym przypadku Bolton ma rację, jest to kwestia potęgi, a w ostateczności to problemy potęgi powodują wojny. Jedynym sposobem uniknięcia wojny jest zaakceptowanie geopolitycznych konsekwencji – w tym korekt – zmieniającego się układu siły. Najwyraźniej rosnąca siła gospodarcza kraju znajduje odzwierciedlenie w jego geopolitycznej sile. W latach 70. XIX wieku, USA wyprzedziły Wielką Brytanię jako największą gospodarkę świata; dekadę później, po pokonaniu Hiszpanii, Ameryka przejęła resztki jej imperium. W tym samym okresie ogromny wzrost gospodarczy Niemiec umożliwił  założenie kolonii w Afryce i zbudowanie oceanicznej marynarki wojennej (co było strategicznym błędem, ponieważ zrażało Wielką Brytanię, ale to już inna historia). Nawet maleńkie Niderlandy, które stały się bogate w 1600 roku, przystąpiły do ​​stworzenia imperium zorientowanego na handel we wschodnich Indiach i na Karaibach.

Gospodarka Chin jest obecnie większa niż gospodarka Stanów Zjednoczonych, a Pekin chce się geopolitycznie dostosować do tej rzeczywistości. Jego wielka strategia koncentruje się na zabezpieczeniu bliskiej zagranicy w obrębie pierwszej sieci wysp i zabezpieczeniu łańcuchów dostaw, a nie na przejmowaniu odległych krajów lub na machaniu flagą ze względu na prestiż. Program budowy wysp na spornych obszarach Morza Południowochińskiego oraz ich militaryzacja mogą być postrzegane jako strategicznie defensywne posunięcie, mające zabezpieczyć najważniejszy węzeł chińskich łańcuchów zaopatrzenia wodnego w niepewnych czasach, co jest odzwierciedleniem konfucjańskiego dążenia do harmonijnej stabilności a nie zuchwałą próbą ustanowienia regionalnej hegemonii.

Wydaje się, że administracja zdecydowała się traktować to jako zagrożenie. Stawka staje się wysoka. Trump często powtarzał, że będzie szukał przyjaźni i dobrej woli z narodami świata, uznając prawo wszystkich narodów do stawiania własnych interesów na pierwszym miejscu. Takie realistyczne spojrzenie na stosunki międzynarodowe wymaga zrównoważenia celów i środków polityki wobec Chin z trzeźwą oceną interesów. Mnogość kwestii handlowych i walutowych, które słusznie podniósł wobec Chin, nie są problemami, ani ideologicznymi, ani egzystencjalnymi. Z drugiej strony nakładanie sankcji na silne państwo w odpowiedzi na zakup rosyjskiej broni jest głupotą.

Przyszły dialog z Pekinem powinien opierać się na „sztuce ubijania interesów”, która zakłada akceptację faktu, że Chiny nie mogą być zastraszane (zbiorowa pamięć „wieku upokorzenia” jest wciąż żywa), że nie wycofają się z dostosowywania swojej siły geopolitycznej do potencjału gospodarczego, i że będą gotowe pójść na wojnę, dążąc do realizacji tych celów. Nadszedł czas, aby postawić pytanie, czy w żywotnym interesie Stanów Zjednoczonych leży utrzymanie pełnej dominacji na Pacyfiku na zawsze i być może za cenę wojny.

42 thoughts on “Wojna……….

 1. Odniosę się do artykułu 😉 😛

  No to jest przecudny przykład moralności Kalego !!! Co mówią te bandziory ??? Cyt. ” Nie będziemy dłużej tolerować takich nadużyć, nie pozwolimy, aby nasi pracownicy byli represjonowani, nasze firmy oszukiwane, a nasze bogactwo plądrowane i transferowane gdzie indziej”. – A wam z Polską tak postępować to już wolno ??? Kto położył łapę na Naszych złożach metali ziem rzadkich ??? 🙁 🙁 🙁

  Kolejny cytat … zaraz pęknę ze śmiechu … ” Trump często powtarzał, że będzie szukał przyjaźni i dobrej woli z narodami świata, uznając prawo wszystkich narodów do stawiania własnych interesów na pierwszym miejscu. ” – NOOOO … USTAWA 447 NAJDOBITNIEJ O TYM ŚWIADCZY !!! 🙁 🙁 🙁

  Mam nadzieję, że inne Narody nie mają takich głupków jak My u sterów i niech z Naszej biedy płynie do Nich nauka JAK WYGLĄDA „PRZYJAŹŃ ” Z TYMI BANDZIORAMI !!! 🙁 🙁 🙁

  1. Za niedługo powiedzą, że to Polacy ich mordowali i dokonywali rzezi , a banderowcy z rządu powiedzą, że deszcz pada 🙁 🙁 🙁

  1. Główna pacynka w tym kraju ma z tym problem, ale jak to go k*rwin określa mianem mistrza intrygi 🙂 😛 wprowadzi tę ideologię ” bo z łuniji kazali ” 😉 😛
   Już daaawno temu wsiowy głupek ( bolęsa ) mawiał o „przyjściu na przyjęcie z żoną/mężem … urban pisał o zboku na prawicy , stonoga o jakichś zdjęciach w lasku …
   … a potem to Nas czeka 🙁 🙁 🙁

   Homofaszyzm 🙁 🙁 🙁

   1. Jest nadzieja:

    Propozycje zmian mających na celu rozdzielność Kościoła, od społeczeństwa:

    1. Transparentność seksualna, czyli zakaz pokątnych stosunków seksualnych dokonywanych w miejscach niepublicznych.
    2. Delegalizacja instytucji małżeństwa, jako działalności monopolistycznej małżonków względem siebie, blokującej ich przedsiębiorczość na rynku seksualnym.
    3. Obowiązkowe szczepionki przeciw HIV dla wszystkich obywateli, podawane z częstotliwością gwarantującą ich skuteczność.
    4. Naturalizacja godła poprzez usunięcie korony i zastąpienie jej genitaliami.
    5. Penalizacja używania języka, w celach nieseksualnych, oraz umożliwienie swobodnej wymiany zdań w internecie, poprzez zastąpienie alfabetu, emotikonami związanymi wyłącznie z kopulacją.
    6. Delegalizacja przejawów sztuki, np. muzyki, złożonej z dźwięków nie powiązanych z aktem seksualnym.
    7. Usunięcie z przestrzeni publicznej, jakichkolwiek elementów, które mogłyby sugerować, że słowo historia, wyraża jakiś walor o większym znaczeniu niż onomatopeja.
    8. Wprowadzenie alternatywnej świeckiej obrzędowości, zastępującej obrzezanie, które może być przyczyną zranienia organu decydującego o człowieczeństwie, rytualnym wycięciem mózgu…
    …i myślę, że ten punkt wyczerpuje, jakikolwiek potencjał sporów, we wszelkich dziedzinach życia.

  1. Obejrzałam ten film o śmierci … i stwierdzam – godzina życia zmarnowana 🙂 😛
   Pan „doktór” to typowy profan butem 😉 😛
   Dzisiejsza medycyna to leczenie objawów , a ten film, to odtwarzanie objawów 😉

   A jak pan doktór wyjaśni, że po grzybkach każdy ma inne haluny , a podczas śmierci wszyscy praktycznie to samo ??? … Nooo, niektórzy lądowali w piekle 😉 😛

   I ten tani trik z wirtualnym wychodzeniem z ciała … wyjaśniam : oczy widzą do góry nogami ( tak widzą maleńkie dzieci ) i dopiero mózg to przetwarza na obraz prawidłowy !!!
   Zrobili doświadczenie z tymi „okularami” , że obraz był przesunięty i kazali wrzucić piłkę do kosza, czy nalać szampana do kieliszków … i nikomu to się nie udawało … do czasu, aż mózg ten fałszywy obraz nie przetworzył i nie wziął poprawki na to przesunięcie . I potem wykonywali zadanie „prawidłowo” . … Ale jak im te „okulary” zdjęli ( czyli widzieli zgodnie z rzeczywistością ) , to znowu nic nie potrafili , bo mózg był jeszcze w poprzednim schemacie 🙂 😛
   I to ma coś udowodnić ??? Jedyne co udowadnia to to , że tę dziedzinę nauka może jedynie sprofanować … tu byśmy się świetnie z Jackowskim dogadali 😉 😛 Tego fenomenu ( jasnowidzenia ) żadna naukowa małpa nie wytłumaczy 😉 😛
   A jak odtworzą to, że ślepcy po wyjściu z ciała kolory widzieli … a jak wytłumaczą to, że ludzie widzą swoich płaczących bliskich na korytarzu , czy w kaplicy ( i to jest zbieżne w czasie ) ??? A skąd ci ludzie wiedzą , że ( przykładowo ) najpierw dawali im zastrzyk , potem siostra krzyczała , i co krzyczała , potem zastrzyk … a potem ręczny masaż … itd itp … a potem lekarz zakasał rękawy ( wymyślam, ale ci ludzie naprawdę opisywali najdrobniejsze szczegóły ) ???

   Film służył tylko i wyłącznie do zaspokojenia racjonalistów … może i się im coś kołatało po głowie … że może jest coś więcej … no to już wiedzą , że nie ma … i każdego katola będą do tego gniotu odsyłać … tfuuu … 😉 😛

   1. a ja ten film obejrzałem …. i odebrałem jako materiał który na chama ma udowodnić że człowiek to tylko kupa mięcha i nic więcej 🙂 ja nie muszę już takich filmów ogladać bo sam miałem bardzo specyficzną operację chirurgiczną w której warunkiem powodzenia i procedurą jest NIE PODAWANIE ZNIECZULENIA W ŻADNEJ FORMIE ŻADNYCH ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH przez całą operacje i 12 godzin po dopiero pierwsze środki farmakologiczne … operacja polega na zatrzymaniu krążenia …….. I WTEDY BĘDĄĆ W PEŁNI ŚWIADOMY BEZ ŻADNYCH LEKÓW …………. I NIKT MI JUŻ NIE BEDZIE PIERDOLIŁ CO TAM JEST PO DRUGIEJ STRONIE PRAKTYCZNIE ŻADEN Z OPISANYCH SYMPTOMÓW NA PROGU ŚMIERCI NIE PRZEŻYŁEM ………. JEST ZUPEŁNIE CO INNEGO ……. PRZYPOMINAM ŻE NIE MIAŁEM UTRATY PRZYTOMNOŚCI BO TO NIEDOPUSZCZALNE W TEJ OPERACJI = ZGON PEŁNA ŚWIADOMOSĆ I CZUCIE BÓLU ……. NO ALE NIE JESTEM OD RELACJOINOWANIA TEGO Z BARDZXO WAŻNEGO WZGLĘDU NIE OPISZE WAŻNEGO DLA WAS !!

    1. I ja właśnie tak samo ten film odebrałam … wszystkie przeżycia to produkt uboczny mózgu 😉 😛
     Czy coś jest, czy nie ma dowiemy się w swoim czasie 😉

     Pamiętam tę Twoją operację … baaardzo się o Ciebie martwiliśmy 🙁

     1. zrobię o tym film BĘDZIE PIERWSZY NA MOIM WŁASNYM WIDEOBLOGU niedługo się miziaforum zamieni w wideoblog czyli to co jest teraz treści pisane + filmy własnej produkcji – zmieni się szata graficzna na ładniejszą

  1. Nie obrażaj prawdziwych Polaków Panie Jack. Problem wziął się stąd, że swoje wcinki z przekleństwami ( choć zgrabnie ubrane) wpierniczałeś w kontekst wypowiedzi i tym przyciągnąłeś patologię, z którą masz dziś problem. Ja też klnę, ale tylko wtedy , gdy jestem na maksa zdenerwowana.

 2. TU CIEKAWE I BARDZO CIEKAWY KANAŁ JEST TO KANAŁ JEDNEGOZ 5 ZŁODZIEJI PORTALU jackcaleibcom którzy stale dla was publikują tam przytocze 2 przykłady
  1- zastępca naczelnego 🙂 debila”redaktora” 🙂 tworzy to Koledzy redakcyjni Michała Talaśki ………. berety poryte ćpaniem i alkoholem ………..
  https://www.youtube.com/watch?v=lTg1W2S_8E0

  A TU DEBIL 1 REDAKTOR 🙂 KTÓRY PROWADZI CYKL 🙂 NAGRAŃ W KTÓRYCH OPOWIADA WAM CO WIDZI W TELEWIZORZE 🙂 !!!!!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=BiEzE9seBCw&feature=youtu.be

  musiałem bo bym umarła ze śmiechu 🙂

    1. Nie zgadzam się z tym do końca. Jako katoliczka stwierdzam, że byli ludzie słyszący głos Boga. Nawet taki Mojżesz, który słyszał dosłownie, a potem zrobił co głos kazał. Co ? Też schizofrenik ? A Faustyna itd. I nie wychowano Pana w wierze katolickiej ? Wiem , że w Opolskim dominują mniejszości niemieckie, ale akurat one są w dużej mierze chrześcijańskie. I nie chodzę do Kościoła co niedziela, żeby nie było, że mocher.

  1. Debil 1: co on kurła pier#oli, ze ma żyć dla kogo…dla widzów. Japierdole gamoń w chuj !
   Żyje to się dla dzieci i rodziny.

   1. Przecież to imbecyl, koleś uważa się za hakera a pokazuje publicznie skrzynkę emailową i pulpit z programami. W dodatku ewidentne objawy manii prześladowczej i psychozy. W Polsce nawet z ideii anonymous zrobili chlew debile.

 3. 🙂 nieudaczniki i ćwoki dalej minusują 🙂 to tylko potwierdza słuszne wnioski że cebulak nawet jak ukradnie sobie maszynką do produkcji złota z n.p piasku zawsze wyprodukuje GÓWNO 🙂 – CZYLI ZŁODZIEJE PIJAKI ĆPUNY I DEBILE 🙂

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=W0xDjbd8xFE

  TEN SAM PRZEKAZ TYLKO DOSADNIEJ CEBULAKI CEBULAKI ……….

  https://www.youtube.com/watch?v=Ul4rtqLlBU8

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  1. O DEBILACH DODATEK SPECJALNY ………… Z WCZORAJ NADAWALI TAKZWANY PROGRAM NA ŻYWO DLA WIDZÓW –
   alkoholik – kretyn z ćpunem debilem dzwonią do …..

   https://www.youtube.com/watch?v=bewqURIFxoI&feature=youtu.be

   A TU ICH KORESPONDENT Z HOLANDII TEŻ SCHIZOL ………. OD ĆPANIA I KOPCENIA ZIOŁA NIEZŁY POJEB …..
   p.s to jest ten jego 2 i 3 filmik
   https://www.youtube.com/watch?v=0EkXirq7BPA

   🙂 pod tym filmem bardzo fajne komentarze szczególnie ten usziego który aż pieje z zachwytu nad tym co wrzucił ewidentnie chory umysłowo ………… DZIWNE CO NIE NIE NIE DZIWNE USZIEMU JEST WSZYSTKO JEDNO Z KIM BYLE ……… NO DOPUKI MIAŁ NADZIEJE ŻE UDA MU SIĘ TYCH BIEDNYCH DEBILI OSZWABIĆ ZA KILKA ZŁ …….. ZGROZA BYDLE I CHAM CZYSTEJ WODY dla tego za karę będzie musiał pójśc dopracy fizycznej dosłownie fizycznej

   a tu 2 film myślę że juz wystarczy

   1. Co ten uszi pieprzy ??? Przecież cała wojna się zaczęła od tego, że knur tego pornola tam wrzucił ??? Ty , agent sorosa ??? … Niech on zmieni leki 🙁 🙁 🙁

    1. 🙂 WŁAŚNIE 17 CZYLI ZA 3 DNI BĘDĘ W OPOLU W KANCELARII ADWOKATA WSZYSTKO JUŻ JEST POKOMPLETOWANE DO DZIAŁANIA – A USZI ……. SPRAWDZONE ZWYKŁA MENDA I ZŁODZIEJ KTÓRY CHCIAŁ WYKORZYSTAĆ ALKOHOLLIKA DO SPRZEDARZY STRONY ZA JAKIĘŚ 2000 ZŁ – POTO WŁAŚNIE PANOWIE DEBATOWALI NA TYM TIMSPIKU NA KTÓRY JA NIE MIAŁEM DOSTĘPU …… ALE MIAŁEM I MAM NADAL TAM OSOBĘ KTÓRA ZGRYWAŁA TREŚCI ROZMÓW USZI IVA …… i td ……… spiskowcy ZWYKŁA CHOŁOTA KTÓREJ WYDAWAŁO SIĘ ŻE ZROBIĄ INTERES TYLE ŻE USZI CHCIAŁ WYP…. I TYCH KTÓRZY MIELI MNIE WYELIMINOWAĆ ……. 🙂 no a teraz to wszystko trafi na wokandę wycena moich utraconych zarobków w oparciu o dochody z Y.T . CZYLI NA PODSTAWIE PRZELEWÓW ADSENS GDY WSTAWIAŁEM NA Y.T MIESIĘCZNIE ŚREDNIA 1300 EURO

   2. Panie i panowie z portalu z domeną JC jesteście winni przestępstwa większego niż wam się wydaje. okradliscie nie tylko Jacka Caleiba ale również Polaków ,wierzących ,mających wsparcie w tym że portalu ,na lepsze jutro, na prawdę , nadzieję na walkę z wierchuszką i całym szlamem zalewajacy nasz kraj.
    Męczy mnie pytanie …. DLACZEGO CALE ZAJŚCIE MIAŁO MIEJSCE TUŻ PRZED WYBORAMI????
    Panie Uszi straciłam wiarę w uczciwość dla kasy jesteś gotowy zatracić wszystko czym się chelpileś za co podziwiali cię widzowie
    Portal z domeną JC ma wartość taką jaką prezentują techniczny i wspólnicy.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: