TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1907324 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

ACTA 2.O przyjęte 13 parszywy punkt ustawy POGRZEBIE TERAZ INTERNET.

Art. 13 
1. Dostawcy usług społeczeństwa informacyjnego, którzy przechowują i zapewniają publiczny dostęp do dużej liczby utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną zamieszczanych przez swoich użytkowników, we współpracy z podmiotami praw podejmują środki w celu zapewnienia funkcjonowania umów zawieranych z podmiotami praw o korzystanie z ich utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną bądź w celu zapobiegania dostępności w swoich serwisach utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną zidentyfikowanych przez podmioty praw w toku współpracy z dostawcami usług. Środki te, takie jak stosowanie skutecznych technologii rozpoznawania treści, muszą być odpowiednie i proporcjonalne. Dostawcy usług przekazują podmiotom praw adekwatne informacje na temat funkcjonowania i wdrażania środków, a także, w stosownych przypadkach, adekwatne sprawozdania na temat rozpoznawania utworów i innych przedmiotów objętych ochroną oraz korzystania z nich.

Oznacza to, że serwisy typu Facebook czy Google mają zostać zmuszone do uruchomienia algorytmów, które będą „badać” treść publikowaną przez internautów. Ich celem będzie wyłapanie czy w nie znajdują się w niej treści objęte prawem autorskim (niektórzy twierdzą, że podobny „prikaz” otrzymają wszystkie serwisy internetowe, również te mniejsze i znacznie mniej zamożne. W praktyce oznacza to całkowitą likwidację komentarzy, w obawie przed naruszeniem praw autorskich, a w konsekwencji upadek serwisów – algorytmy będą przecież kosztować i to niemało). Nietrudno jednak wyobrazić sobie, że system ten doprowadzi do prewencyjnej cenzury w sieci. W praktyce oznacza to śmierć memów, które bardzo często wykorzystują chronione prawem autorskim np. klatki z filmów, krótkich treści blogerskich opartych na cytatach, które następnie są omawiane przez autora, a nawet recenzji oraz zwykłych wpisów, w których znajdzie się fragment, który algorytm zakwalifikuje jako naruszenie prawa autorskiego.

Co ciekawe, pierwsze rozwiązanie (art. 11) zostało już wprowadzone w Hiszpanii i Niemczech. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku poniosło totalną klęskę (więcej w linkach poniżej). Wielkie korporacje, które są głównym orędownikiem nowych przepisów twierdzą jednak, że we wspomnianych krajach nowe przepisy nie przyjęły się właśnie ze względu na fakt, iż nie wprowadzono ich na terenie całej UE. Teraz, poprzez wprowadzenie legislacyjnego przymusu, wprowadzenie w życie szalonego prawa ma pójść zdecydowanie łatwiej…

Więcej na temat art. 11 TUTAJa 13 TUTAJ.

Wykop.pl przestanie istnieć?

Serwis wp.pl przeprowadził rozmowę z Michałem Białkiem, właścicielem popularnego portalu Wykop.pl. Rozmówca wp.pl nie ukrywa, że jego serwis stanie się pierwszą ofiarą nowego unijnego prawa. „W najgorszej wersji będziemy musieli wyłączyć komentarze i ograniczyć linkowanie. To będzie oznaczało praktycznie koniec portalu, bo jesteśmy agregatorem linków z możliwością komentowania” – mówi.

„(dyrektywa – przyp. red.) nakłada na nas obowiązek filtrowania wszystkiego, co wrzucają użytkownicy, pod kątem praw autorskich. Oznacza to, że jeśli ktoś wrzuci tekst z fragmentem piosenki albo książki, to powinniśmy to zablokować zanim jeszcze pojawi się na naszych stronach” – tłumaczy.

Białek przyznaje, że zgodnie z nowym prawem serwisy internetowe zmuszone będą do wprowadzenia na swoich stronach algorytmów filtrujących wszystkie treści udostępniane przez internautów. „Ani my, ani żaden inny mały lub średni portal nie ma środków na monitorowanie wszystkiego, co wrzucają internauci. Na Wykopie pojawiają się codziennie setki tysięcy komentarzy. Musiałbym zatrudnić dodatkowych 200 osób, by monitorować to, co publikują u nas użytkownicy” – mówi.

Na sugestię, iż Białek mógłby zrezygnować z monitorowania treści, podpisując umowy licencyjne z twórcami, szef Wykopu odpowiada: „Teoretycznie tak, ale w praktyce oznacza, to że musiałbym podpisać licencje ze wszystkimi na świecie. To jest po prostu niemożliwe”.

Cały wywiad TUTAJ.

Głos będą miały tylko wielkie korporacje

Ostatnia kwestia, która poruszona została przez Białka budzi przerażenie wśród społeczności internetowej. Nowe przepisy mogą bowiem doprowadzić do tego, że Facebook oraz Google, zmuszone do podpisywania umów licencyjnych z mediami, podpiszą je tylko z „wielkimi graczami”.

Co to oznacza w praktyce? Ano to, że giganci nie będą w stanie podpisać umów ze wszystkimi wydawcami na świecie. Dojdzie więc do tego, że w wyszukiwarce Google oraz na Facebooku internauta będzie mógł znaleźć jedynie treści wyprodukowane przez wielkie korporacje medialne. Pozostali wydawcy medialni, ci mniejsi, którzy często przedstawiają racje wszystkich członków debaty publicznej, zostaną po prostu wycięci z mediów społecznościowych i wyszukiwarek. Nietrudno wyobrazić sobie więc, jak łatwo można w ten sposób kształtować światopogląd opinii publicznej przedstawiając jej jedyną słuszną narrację.

Ważne linki

Specjalnie dla państwa zebraliśmy linki dotyczące unijnej dyrektywy wśród nich ten (zaznaczony tłustym drukiem), dzięki któremu możemy zwrócić się bezpośrednio do europosłów (apelujemy również o indywidualne naciski na polskich europarlamentarzystów, czy to na Facebooku, Twitterze, czy poprzez e-maile na ich skrzynki pocztowe).

– https://mobirank.pl/2018/06/17/zbliza-sie-cenzura-internetu-podatek-od-linkow-artykul-13/

– https://bezprawnik.pl/artykul-13-przyjety/

– https://niebezpiecznik.pl/post/filtry-i-podatek-od-linkow-uzyskaly-poparcie-w-komisji-pe/

– https://www.dobreprogramy.pl/Komisja-Prawna-Europarlamentu-przyjela-podatek-od-linkow-i-filtrowanie-platform,News,88855.html

19 thoughts on “ACTA 2.O przyjęte 13 parszywy punkt ustawy POGRZEBIE TERAZ INTERNET.

 1. Pan Nikt: Jarosław Kaczyński jest śmiertelnie chory

  Kaczynski ma miec raka trzustki. Ale to jest sciema. O raku trzustki u Jarosława Kaczyńskiego mówi się już zbyt długo ,by w to uwierzyć,ponieważ przy najgorszym rodzaju raka dawno byłoby już po nim gdyby była to prawda. Mysle, ze raczej ma problemy z kolankiem, boli go przyjmuje codziennie zastrzyki z morfiny, chwieje sie na nozkach i chodzik i kule mu nie pomagaja bo wciaz boli jak chodzi bidulek. Podobno wiedza o tym niemcy, ruscy, amerykanie, eskimosi i jmaja przygotowane scenariusze. Pisdzielce prawdopodobnie skocza na tej kadencji, a po nich wejda odswiezone platfusy albo jakis nowy twor stworzony przez sluzby typu KUKIZ 15 wytrych na prawicowy elektorat, lub nowa nowoczesna lep na lewakow!

  Czyli Jackowski miał racje, mówiącże Kaczyństki jest bardzo chory i odejdzie z polityki. Skurwiele sprzedali Polske myśląc że ciągle będą u władzy. Ale nie wiedzą że do czasu aż obcy pan ich pogoni !

  1. Kolanko to jest właśnie sciema.

   Astrolog Gibaszewski już dawno rozczytał ściemniaczy pisowskich i chorobę jarkacza

   https://www.youtube.com/channel/UClaEh-FWEerrmkkZw3CA-1Q

   Mówi o tym niemalże w każdej prognozie miesięcznej i rocznej.

   Do tego Kaczyńskiego pogoni jego własne środowisko. Zostanie zdradzony przez pretorian i usunięty od jakiegokolwiek wpływu na partie. Władze w niej przejmą rydzykowcy i bedą marzyli o wygranej w wyborach, ale choć zdobedą procentowo najwięcej głosów, to przerżną, bo pozostałe ugrupowania stworzą koalicję antypis ( z oporami i tarciami a jakże). Do tego Moraw-Icek już jesienią poleci ze stołka, bo to akoń trojański Unii Wolności i Geremka jest (jak Czaputowicz, ta sama szkoła), nie w smak to rydzykowcom, takie jego panoszenie się. Teraz w obozie zjednoczonej prawicy to się tak kotłuje, że o matko:)

 2. Bosak u Gadowskiego: Rząd PiS nie radzi sobie z problemem masowej imigracji do Polski

  Krzysztof Bosak o podpisanej przez 98 delegatów Ruchu Narodowego w ostatnio sobotę w Warszawie podczas kongresu partii „Deklaracji Niepodległości 2018″, która zapowiada m.in. „podejmowanie działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej”. Podkreślił, że Ruch Narodowy – w kontekście ruchach migracyjnych z Bliskiego Wschodu i Afryki i Europy –odrywa się od radykalnych frakcji, które deklarują wobec uchodźców bardzo skrajne stanowiska. Niemniej jednak RN nie zgadza się na przyjmowanie przez Polskę uchodźców lub imigrantów, którzy mieliby tylko posłużyć jako „niewolnicza siła robocza”. Mówił również dość krytycznie o politycznej działalności Mariana Kowalskiego. Oznajmił bowiem, iż prezes partii Ruch 11 Listopada prędzej jest osobowością medialną niż politykiem.

 3. Kongres Ruchu Narodowego (m.in. Robert Winnicki i Maria Mirecka) – 16.06.2018, Warszawa (Część 1)

  Winnicki mowi tutaj o NARODOWEJ MOBILIZACJI. NIe siedzicie tylko robcie cos i wstepujcie do RUCHU NARODOWEGO! Przynajmniej sobie powiecie, ze cos robiliscie…

 4. Komisja prawna UE zagłosowała za cenzurą Internetu.
  Wzrasta liczba cudzoziemców, którzy ubiegają się o zezwolenie na pobyt w Polsce.
  Na Węgrzeh przyjęto poprawkę do konstytucji wbrew Komisji Europejskiej, a.zakazującą osiedlania obcej ludności na terenie Węgier.
  Mamy ACTA 2 of 25 czerwca!!! Nie dajmy się zmanipulować !
  STOP IMIGRANTOM !!! Okłamali NAS ! Państwo Polskie jest nadal TEORETYCZNE ! Rządzą nami LACHOCIAGY, ZDRADZIECKIE KURWY!!!!
  Węgry to mądry naród ale zaczęli od wyrzucenia Sorosa chociaż był Żydem węgierskim brawo dla Orban szkoda ze my nie mamy takiego Orbana
  Węgry zaczęły od spłacenia długów dla MFW i chyba w związku z tym wyproszenia tej organizacji z kraju 🙂 Dobre to było ale w mendiach była cisza jak o Islandii i jej rozliczeniu banksterów za kryzys finansowy… A my dalej jestesmy w MFW i splacamy procenty od kredytow!

 5. Rzecz ad rem

  https://youtu.be/HF_RGTOPdxc

  Swojego czasu obiła mi się o uszy pewna opinia, mianowicie: ” W naszym (słowa te wypowiadał Rosjanin) interesie geopolitycznym jest, aby Polska (tożsamość, przyp. MK) była słowiańska lub katolicka…”. Szczęść Boże Kochani.

 6. Mam nadzieję, że ruszy się nie tylko Wrocław !!!

  Stop cenzurze internetu – pikieta we Wrocławiu
  Zapraszamy na protest do Wrocławia! 30.06.2018 godz. 13:00 Rynek.
  https://www.facebook.com/events/2102500770019222/

  Wczoraj Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego zaakceptowała projekt dyrektywy o prawie autorskim na rynku cyfrowym. Kolejne głosowanie może się odbyć już nawet 3-5 lipca.

  Komisja Europejska zamierza wprowadzić nowe narzędzie, rzekomo do ochrony praw autorskich, a w rzeczywistości do podporządkowania rynku informacji największym korporacjom medialnym. Najbardziej kontrowersyjne są dwa artykuły:

  Art. 11 – wprowadza obowiązkową opłatę za dzielenie się materiałami w sieci, oznacza to zahamowanie przepływu informacji, pozbycie się małych wydawców oraz ograniczenie nawet linkowania do stron (tzw. „podatek od linków”).
  Art. 13 – dotyczy właścicieli platform internetowych, którzy będą musieli zapewnić o legalności zamieszczonych treści. Oznacza to, że treści użytkowników platform takich jak np. Facebook, Twitter, Google czy Onet, Wirtualna Polska, będą obowiązkowo monitorowane. Bezpośrednio uderza to w swobodę wymiany informacji, prawo do prywatność czy wolność wypowiedzi.

  Wyrażamy zdecydowany sprzeciw ograniczeniu Naszej wolności w Internecie, ostatnim miejscu, w którym wszyscy mogą bezpłatnie się wypowiedzieć. Nie zgadzamy się, żeby Internet został zawłaszczony przez koncerny medialne. Nie pozwolimy zniszczyć niezależnych blogerów, niszowych wydawców czy startupów.

  Udało Nam się zatrzymać porozumienia ACTA, ale teraz zagraża Nam nowe, znacznie bardziej restrykcyjne prawo. Najwyższa pora głośno się temu sprzeciwić.

  Zapraszamy wszystkie organizacje, partie, stowarzyszenia, portale internetowe do współorganizowania protestu.

  Zaczynamy w sobotę 30 czerwca o godzinie 13:00, na wrocławskim rynku pod fontanną. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych. Prosimy o przynoszenie transparentów, wyrażających sprzeciw wobec unijnej dyrektywy oraz o organizację protestów w innych miastach.

  Pytania odnośnie protestu prosimy kierować do organizatora – Fundacji Akademia Patriotów. Informacje o dyrektywie można znaleźć na wielu portalach, póki jeszcze możemy udostępniać linki, zapraszamy do lektury:

  —-Na stronie z art. jest podanych 10 linków, których nie wstawiam tutaj ponieważ nie przebiły by się przez moderację.—-

  Szczegóły wydarzenia i lista organizacji, które zechcą się przyłączyć będą na bieżąco aktualizowane. Akcję protestacyjną będziemy powtarzać dopóki nasi europosłowie nie sprzeciwią się narzuceniu Europie cenzury.

  https://akademiapatriotow.pl/stop-cenzurze-internetu—pikieta-we-wroclawiu

   1. No tak kontrolowali, iż w pewnym momencie było tam więcej pornografii dziecięcej niż jakiejkolwiek innej treści. Dopiero hakerskie pospolite ruszenie wyjebało to ścierwo.

    1. Przecież to był efekt tej kontroli, chyba mamy tu problem ze zrozumieniem o jakich służbach mowa. A są to perfidni sataniści, którzy tak potrafią obrócić kota ogonem, że prosty człowiek się zagubi w intrydze. Oni to kontrolują, inaczej już dawno by to rozjebali. Paniał?:)

 7. Napchali ludziom w polin ryja 500 plusem i pies z kulawą nogą nawet nie zaprotestuje teraz. Wychodzi na to, że pejsy mają rację, że traktują tubylców jak bydło, bo oni sami siebie tak traktują, byle napchać bandziocha, zerżnąć brzydką, grubą żonę, zrobić bachora i mieć kolejne 500 na żarcie i wódę. A wolność? A chuj z nią. Koniec świata!

 8. PRZYPOMINAM PISAŁEM O TYM JUŻ ROK TEMU PORAZ PIERWSZY ZROBIŁEM 3 FILMY KTÓRE JUŻ WYPAROWAŁY SKUTEK MOICH ARTYKUŁÓW W TEDY ………. STWIERDZENIE PRZEZ CZYTELNIKÓW IŻ JESTEM CHUJEM CHORYM UMYSŁOWO ………….. KONIEC Y.T F.B I INNYCH 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UUUUUUUUUUUUUU CHACHA !!!!!!!!!!!!

  I ZNOWU MIAŁEM RACJE 🙂

  1. Kim Jack jesteś to się okaze jak i Ty zaczniesz cenzurować wpisy na swoim blogu. Póki co to tylko idioci i trolle się śmiali. Pozdrawiam cieplutko.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: