NA ŻYWO 21.00 - STREAM PIOTR RYBAK WIELOLETNI WSPÓŁPRACOWNIK POLITYCZNY PAWŁA KUKIZA - CAŁA PRAWDA O DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ PAWŁA KUKIZA !!22 sierpnia 2019
9 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Ostra i brutalna polityka pis w stosunku do Polaków z za wschodniej granicy WSTYD ! I HAŃBA!!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Mamy do czynienia z określonym elementem zdrady w stosunku do Polaków kresowych, również ze strony niektórych przedstawicieli polskich władz – przypominamy o przemówieniu lidera AWPL-ZChR Waldemara Tomaszewskiego na Forum Polonijnym w Toruniu. Zaznaczył, że Polacy z Litwy oczekują od polskich instytucji ukierunkowania na utrzymanie polskości na Kresach. Skrytykował też wpływ na polskie instytucje takich postaci jak Grzegorz Kostrzewa – Zorbas i Jerzy Giedroyć. „Teoria Giedroycia jest nieaktualna, szkodliwa, osłabia Polskość i zdradza nas, Polaków na Wileńszczyźnie”.

W swoim wystąpieniu na Forum Polonijnym zorganizowanym 28 kwietnia przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, lider Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski zwracał uwagę, że czasem brakowało im wsparcia ze strony Polski. Przypominał, że Polacy na Kresach nie są Polonią:

Nigdy nie wyjechaliśmy z Polski, to Polska na mocy zdrady jałtańskiej od nas wyjechała. Chociaż nie żyjemy w państwie polskim, to żyjemy na własnej ziemi, konkretnie na Wileńszczyźnie, którą zamieszkiwaliśmy od pokoleń. To są tereny I RP i II RP, porównując do dzisiejszej Polski, terytorialnie to jest 80 proc. Rzeczpospolitej.

Tomaszewski przypomniał też o wielkim dorobku polskiej kultury i dziedzictwa narodowego na Kresach. W tym kontekście pytał, dlaczego mimo to czasem Polakom na Kresach brak wsparcia ze strony państwa polskiego.

– Doszedłem do wniosku, i podzielają to moi współpracownicy i rodacy z Kresów, że mamy do czynienia z określonym elementem zdrady w stosunku do Polaków kresowych, również ze strony niektórych przedstawicieli władz naszego kraju i polityków – powiedział lider AWPL-ZChR. Zaznaczył, że obecnie rządząca opcja polityczka w Polsce jest im najbliższa, „ale również tam nie brakuje tych, którzy albo nie rozumieją sytuacji, albo nie chcą tej sytuacji zrozumieć”.

Polityk powiedział, że Polacy na Litwie są zakładnikami określonych przemian w regionie z lat 70, a szczególnie przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Przypomniał też o formowaniu innych organizacji, które miały na celu odzyskanie niepodległości i jej wzmocnienie, a „zostały opanowane przez element niepewny, (…) w jakimś stopniu obcy naszym interesom narodowym”. Dodał, że słusznie „ten element sowiecki jest przez wszystkich napiętnowany”, ale jednak przyszły też nowe zagrożenia z Zachodu. Zwrócił w tym kontekście uwagę na nazwanie go wcześniej „posłem UE”.

– Nie ma takich posłów Unii Europejskiej. Na razie, dzięki Bogu, nie mamy federacji [europejskiej] (…) i mam nadzieję, że jej nie będzie, bo to byłby koniec Polski jako naszego kraju powiedział Tomaszewski. Zwracał też uwagę na negatywne aspekty przyjęcia przez Litwę waluty euro, w tym częściową utratę niezależności przez to państwo.

Tomaszewski wymienił też niektóre osoby w kontekście zagrożenia z Zachodu dla Polaków na Litwie. Jako pierwszego  wskazał Grzegorza Kostrzewę-Zorbasa, który według lidera AWPL-ZChR jako wysoki urzędnik MSZ, w imieniu tej instytucji powiedział w 1990 roku „jesteśmy gotowi poświęcić 300-tys. społeczność polską na Wileńszczyźnie w imię dobrych stosunków z Sajudisem i Landsbergisem”.

– Takie stwierdzenie nas wszystkich zaszokowało. Ale jesteśmy też jego zakładnikami – ono pokutuje i dzisiaj – powiedział lider AWPL-ZChR, zaznaczając, że Kostrzewa-Zorbas nie został przez nikogo skrytykowany i w pewnym stopniu „jest nietykalny”. Przypomniał też, że od 5 lat pracuje w  Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego WAT. – On pracuje dziś w ważnej instytucji państwa polskiego. Powstaje pytanie: jeżeli tacy ludzie jeszcze mają wpływy i stanowiska, co my możemy mówić o solidarności z Polakami na Kresach.

Tomaszewski wymienił także Jerzego Giedroycia, który w podobnym czasie wzywał do „ewakuowania” polskości z Kresów, gdyż rzekomo drażni ona odradzające się kraje, takie jak Litwa, Ukraina, Białoruś. – Zdaje się, niewinne stwierdzenie, ale ono wciąż pokutuje. I często mamy do czynienia z politykami państwa polskiego, którzy przyjeżdżają do nas, nie tylko z opcji liberalnych czy lewicowych, ale też z innych, którzy jakby tkwią w tym twierdzeniu i starają się nie zrobić nic, albo bardzo mało, a nawet wręcz wspierać takie środowiska, które z tym się zgadzają.

– Ale to byłoby wówczas to, o czym mówiłem – zdrada Kresów i mieszkających tam Polaków, zdrada naszej tam obecności i naszych ideałów – mówił polski polityk z Litwy. Zwrócił uwagę, że powstał nawet taki termin „giedroyciowcy”. Przypomniał też, że jakiś czas temu w Wilnie odbyło się Forum Jerzego Giedroycia, zorganizowane przez litewskich polityków, z udziałem kilku miejscowych polskich „działaczy czy pseudo-działaczy”, związanych ze środowiskiem Gazety Wyborczej, na którym gościli przedstawiciele państwa polskiego, w tym ministrowie i przedstawiciele ambasady RP.

– Dla nas powstaje niezrozumiałe i retoryczne pytanie: dlaczego tak się dzieje? –mówił Tomaszewski. Zaznaczył, że w tej sytuacji Polacy z Litwy oczekują od polskich instytucji rządowych („bo instytucje społeczne działają bardzo dobrze”) wyraźnego, planowego ukierunkowania na utrzymanie polskości na Kresach, tak jak robią to inne kraje, np. Niemcy. Opowiedział też, jak na tym polu działają przedstawiciele Niemiec w PE. – My tego nie mamy. Jest totalna dezorientacja różnych instytucji  – powiedział polityk.

Na końcu swojego wystąpienia zacytował Adama Mickiewicza: „Jeżeli ja zapomnę o nich, Ty Panie Boże na niebie zapomnij  o mnie”. – Myślę, że to zdanie powinno być mottem dla naszych polityków – zaznaczył Tomaszewski. – Dziś naprawdę są inne czasy. Nie musimy wykonywać jakiejś teorii Giedroycia, bo ona jest już nieaktualna, szkodliwa, osłabia Polskość i zdradza nas, Polaków na Wileńszczyźnie.

Przypomnijmy, że w Forum Polonijnym brała udział delegacja wspólnoty naszych rodaków z Wileńszczyzny, na czele z prezesem Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin Waldemarem Tomaszewskim, i szefową frakcji parlamentarnej polskiej partii Rita Tamašunienė. Z krytyką polityki władz RP wobec Litwy i społeczności naszych rodaków zamieszkujących to państwo wystąpiła między innymi Renata Cytacka, przewodnicząca Forum Rodziców Szkół Polskich rejonu solecznickiego i radna miasta Wilna z ramienia AWPL-ZChR. Ta znana z organizacji kampanii protestów w obronie polskich szkół, radna miasta Wilna stała się celem bezpardonowego ataku marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz litewskich mediów. Po tym, jak w swoim wystąpieniu zarzuciła Karczewskiemu, że władze Rzeczpospolitej nie mają żadnej całościowej strategii wspierania Polaków na Wschodzie i Polonii w państwach zachodnich, a działania władz w Warszawie wobec kresowych rodaków sprowadzają się do „klepnięcia po ramieniu”. Cytacka sugerowała też objęcie programem 500+ polskich rodzin na Wileńszczyźnie. Jednak główna część wystąpienia działaczki dotyczyła wsparcia politycznego Warszawy dla jej społeczności, zderzającej się z dyskryminacyjnymi działaniami władz litewskich.

41 thoughts on “Ostra i brutalna polityka pis w stosunku do Polaków z za wschodniej granicy WSTYD ! I HAŃBA!!

 1. NIE WGRYWA MI SIĘ STR. JACKCALEIB.COM Co się dzieje??może tylko u mnie??…dajcie znać kto może…
  może coś robią???…….

  1. Wiadomo co powoduje taki dym – astma, rak krtanii, gardlo, rak pluc… Latwiej spalic niz zutylizowac a to, ze podtruje sie troche polaczkow to chuj 🙂

  2. Tam nie tylko były zwykłe śmieci. Wg artykułu Newsweeka , napisanego ponad tydzień temu, to jedna z ośmiu bomb ekologicznych w Polsce…
   „Zakłady Produkcji Barwników „BORUTA” w Zgierzu
   Góry z azbestu i dziwny kolor płynącego strumienia to tylko drobny wycinek ogólnego zanieczyszczenia w dawnych zakładach produkcji barwników „BORUTA” w Zgierzu. Jak pokazują badania ekologów, pod powierzchnią ziemi zalega nawet pół miliona ton niebezpiecznych odpadów, nie wiadomo jednak, jakie dokładnie substancje zakopywano. W rejonie tym często dochodzi do samozapłonów, przez co niebezpieczne związki chemiczne trafiają również do atmosfery. To jednak nie wszystko – tuż pod skażonym terenem znajduje się zbiornik wody pitnej. Władze Zgierza wyjaśniają, że teren jest prywatny, a właściciela nie można zlokalizować.”
   http://www.newsweek.pl/polska/bomby-ekologiczne-w-polsce-moga-doprowadzic-do-katastrofy-ekologicznej,artykuly,427362,1.html

   1. a ty co z tym newsweekiem – przeciez to pejsata tuba, slepy jestes czy ogluchles?? poje…o cie krab ?

    1. 🙂 myślę, że do nietoperza trochę mi brakuje (ślepy, głuchy i wszystkiego się czepia) i może dlatego rozróżniam informację od lisiej tuby.
     Ich propagandowe punkty widzenia mnie nie interesują. Ta informacja wydała mi się o tyle istotna, że krótko po niej zaczęły się dziwne pożary takich obiektów.

   2. W Zgierzu juz w czasie wojny niemiaszki niezle namieszaly bo byla tam FABRYKA BRONI CHEMICZNEJ IG Farben. Niemcy produkowali tam sarin, fosgen, gaz musztardowy i inne paskudztwa. Caly teren gdzie byla ta fabryka + poligon gdzie to niemcy testowali wielokrotnie przekracza ekologiczne normy skarzenia! 🙁 🙁 🙁 To BOMBA z opoznionym zaplonem. Te chemikalia skazily nie tylko glebe w calej okolicy- warzywa, owoce tam hodowane maja cala TABLICE MENDELEJEWA, lecz woda rowniez jest skazona bo chemikalia dotarly do wod gruntowych. Na dodatek co najgorsze mnostwo ludzi w okolicy choruje na choroby gornych drog oddechowych jak astma 🙁 Jednym slowem Zgierz i okolice to jedno wielkie wysypisko trujacych chemikali, bronii chemicznej od ponad 78 lat! 🙁

    1. Nawet zielonego pojęcia nie mamy co jest składowane w Polsce. Odpady radioaktywne zwożone z państw gdzie są elektrownie atomowe, te gawna muszą gdzieś składować, byle nie u siebie. Nikt tego nie udowodni ale władze o tym wiedzą i … pozwalają.

    2. Tuż po wojnie, gdzieś na Śląsku była kopalnia uranu. Rosja to brała, dobrze płacili ale pracujący tam nie wracali żywi do rodzin. Śmierć czekała każdego. Teraz jest tam miejsce do zwiedzania, ludzie chodzą i trują się.

    1. Wczoraj był pożar składu opon w Trzebini,jadąc autostradą w tamtych stronach była mgła z tego powodu,jeszcze wieczorem.Coś tu śmierdzi.

 2. NIESAMOWITY SZOK!!! – ale USZANUJCIE, CO NAPISAŁ NA SWOIM KANALE J.C jakieś 6 godz. TEMU!!! – J.CALEIB POZDRAWIAM.

 3. No to trzeba bedzie samemu zaczac robic filmy z kresy.pl, media narodowe, magna polonia, niewygodne.info.pl, prawy.pl, itd.
  Jack dal nam wedke i pokazal jak lapac ryby! Wiec do dziela, tworzcie, publikujcie i rozpowszechniajcie bolesna dla pisdzielcow Prawde! 🙂

 4. Jack….. Zapewne człowiek tak rozsądny i mocno stąpający po ziemi wie co robi. Zatem przyjmuję, że Twoja decyzja o odejściu z platformy jackcalejb.com była przemyślana, jednak nie potrafię sobie wyobrazić dnia bez Twojego głosu i tych Twoich komentarzy „w punkt”. Masz całą rzeszę wiernych Ci słuchaczy, którzy ubolewają nad Twoją decyzją. Nie ukrywam, że ja również… Bardzo… Napisz nam proszę, co dalej.. czy forum będzie istniało dalej? Czy może masz asa w rękawie? Daj nam choć kilka słów.. Pozdrawiam z serducha…

 5. Wątroba musi odpocząć? ;D Zresztą starzy bywalcy tego forum wiedzą, że co jakiś czas Jack odchodzi na „zawsze”, to jest tak jak z końcem świata-jest to ruchome święto.

    1. Od prawie godziny już strona spółki nie działa… Jack zamieścił film z wyjaśnieniem…. Ech… Cóż tu więcej dodać…. Uderz w stół, a nożyce…

 6. Jack nie rób nam tego nie odchodź, bez Ciebie internet jest bezwartościowy ,szkoda prądu i czasu. Myślę ,że po tylu latach spędzonych z Tobą będzie to dla ludzi trauma i osierocenie,bo dla mnie jest. Teraz jak przejmują i rozbierają nasz kraj, jesteś potrzebny jak nigdy dotąd. Przemyśl jeszcze raz swoją decyzję ,nie opuszczaj nas. !!

  1. Ja rowniez!!! 🙁 Ogladalem Twoje filmy Jack od marca zeszlego roku. Czuje sie jak wiekszosc Miziakow osierocony. Bez Ciebie komentowanie i napierdalanie na koalicje korytowa POPIS-PSL juz nie bedzie takie same! 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

   1. Nie dramatyzuj, znając (wirtualnie) Mizię, to tylko chwilowa dysfunkcja systemu motywującego . On nie z tych co odpuszczają z byle powodu!

    1. @jackcaleib 2 godziny temu
     Przestancie szukać teorii spiskowych i ch.. wie czego poprostu tak jak powiedziałem i tyle ……….. jade na ryby 🙂 i tyle co powiedziałem

 7. Co się dzieje Jack 🙁 ???…. dla czego odchodzisz??..
  mam pewne przypuszczenia, ale nawet nie chce myśleć 🙁
  od tak???….plum i pa pa ???….ludzie odejdą ze str, J.C….
  jak ty odejdziesz 🙁
  Zawsze małeś asa w rękawie i szczerze wierze, że teraz
  też tak jest.

  1. Moze Jacka odwiedzili smutni panowie z wsi, albo sie poklucil z adminem. Innych powodow chyba nie ma. Wczoraj zamiescil sporo filmow i wyglada na to, ze komus nastapil na stoe i ten kto sie ostro sie na Jacka wkurwil.

 8. Zbierzmy sie Polacyz calego Swiata jednego dnia w Warszawie stanmy na ulicach Warszawy, zadajac dobrego traktowania narodu Polskiego. Zadajmy rzadu, ktory bedzie stawial Polakow na pierwszym planie. My Mamy mandrych i pieknych ludzi na caly swiecie, dlaczego wpuszcza sie Jakis pomazancow, ktorzy wprowadzaja juz zament od ponad 100 lat. Wstyd

 9. A kogo to obchodzi, czy tam Sa Polscy patrioci. Ukraincy sa wazniejsi. Bardzo mi sie nie podoba co on mowi, parszywe.Nikomu nie zalezy na Polsce.

  1. Każdy rząd po kolei pokazuje kto jest jego plemienną wspólnotą i na pewno nie są to Polacy,, ani ci w kraju, ani ci poza granicami !! Trzeba uczciwie przyznać że pis w tym względzie wygrał wszystkie konkursy !!!!

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: