JEDWABNY SZLAK CHINY- ROSJA NIEMCY umowy podpisane …. a my a my mamy ch…

Oś Berlin-Moskwa w praktyce: Jedwabny szlak przez Kaliningrad z ominięciem Polski oraz brak unijnych kar dla Gazpromu

środa, 16.05.2018 r.

  

wykorzystana grafika: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Przyspiesza współpraca na linii Berlin-Moskwa, której efektem będzie eliminacja Polski, jako istotnego państwa transferowego w Europie. Po tym jak niemieckie firmy dogadały się z rosyjskimi w/s budowy gazociągu Nord Stream II, przyszła kolej na ogarnięcie tematu nowego jedwabnego szlaku. Rosyjska spółka kolejowa RŻD Logistics i niemiecka Deutsche Bahn Cargo właśnie dogadały się, aby towary z Chin do UE przewozić do portów w Kaliningradzie i Bałtyjsku, a stamtąd – omijając Polskę – transportować je statkami do portu w Rostoku i dalej do całej UE.

Dyrektor generalny rosyjskiej RŻD Logistics oraz prezes niemieckiej Deutsche Bahn Cargo (DB Cargo) podpisali wczoraj w Moskwie umowę w/s uruchomienia wspólnej, multimodalnej usługi dotyczącej przewozu kontenerów na linii Chiny – Europa. Zgodnie z umową RŻD Logistics będzie odpowiedzialna za organizację pociągów towarowych od punktów granicznych z Chinami do portów znajdujących się w Obwodzie Kaliningradzkim (w praktyce chodzi o port w Kaliningradzie oraz Bałtyjsku). Z kolei DB Cargo zorganizuje transport kontenerów na morskim odcinku pomiędzy portami Obwodu Kaliningradzkiego, a niemieckim portem w Rostoku oraz zapewni dalszą obsługę ładunków kontenerowych na terytorium UE (tj. dostarczanie ładunków do poszczególnych terminali kontenerowych rozlokowanych na terytorium całej Unii).


       

O przyspieszającej współpracy na linii Berlin-Moskwa świadczy nie tylko umowa między RŻD Logistics a Deutsche Bahn Cargo. Wiele wskazuje na to, że do końca maja Komisja Europejska (pod naporem Berlina) zaproponuje, aby w żaden sposób nie karać rosyjskiego Gazpromu za nadużycia i wykorzystywanie pozycji dominującej w państwach UE w Europie Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo wyszło na jaw, że grupa dziennikarzy niemieckiego „Der Spiegel” prowadzi działania zbieżne z rosyjską propagandą. W swoich artykułach podkreślą oni walory projektu Nord Stream II oraz nawołują rząd RFN do uznania „rosyjskiej strefy wpływów” rozciągającej się na kraje byłego ZSRR.

Historia z niemiecko-rosyjską umową w/s obsługi nowego jedwabnego szlaku pokazuje również, że współczesne relacje polityczno-gospodarcze nie lubią pustki. Przypomnijmy, że pod koniec 2016 rokuAntonii Macierewicz (jako minister obrony narodowej) nie wyraził zgody na sprzedaż terenów po byłej jednostce wojskowej pod Łodzią, na których polsko-chińska firma miała zbudować gigantyczny hub przeładukowo-kolejowy (tzw. „suchy port”, czy jak kto woli – terminal intermodalny) dla pociągów towarowych jeżdżących do i z Chengdu w Chinach.

– „Ta koncepcja ekspansji Chin jest częścią całościowej koncepcji porozumienia Europy Zachodniej z Rosją i Chinami, a takżewyeliminowania z obszaru eurazjatyckiego wpływów Stanów Zjednoczonych oraz zlikwidowania niepodległego bytu Polski, bo to Polska na styku między wpływami rosyjsko-chińskimi i niemieckimi jest jedynym krajem mogącym zorganizować alternatywę wobec takiej eurazjatyckiej super potęgi” – stwierdził Macierewicz podczas wywiadu udzielonego polonijnemu medium „Goniec TV Toronto”.

   


 

No cóż – skoro reprezentuje się interesy USA w Europie, a pomija własne, to trzeba się liczyć z tym, że niewykorzystane okazje (takie jak perspektywa osiągnięcia statusu strategicznego hubu towarowego Europy) będą gospodarowane przez inne państwa. Wszystko wskazuje na to, że dogadanie się Niemców z Rosjanami w zakresie obsługi nowego jedwabnego szlaku, jest tego klasycznym przykładem.

Źródło: DB Cargo and RZD Logistics start container service China-Europe (railfreight.com)
Źródło: Ugoda KE-Gazprom w przyszłym tygodniu? (BiznesAlert.pl)
Źródło: Skandal w Der Spiegel. Niemieccy dziennikarze bronią Rosji oraz Nord Stream 2 i kupczą losem Ukrainy (Energetyka24.com)
Źródło: Polska nie wykorzystuje możliwości Jedwabnego Szlaku. Polityka ważniejsza od gospodarki? (Money.pl)

MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG ……… pozdrówcie macierewicza a i prezia karakana tyż 

17 myśli w temacie “JEDWABNY SZLAK CHINY- ROSJA NIEMCY umowy podpisane …. a my a my mamy ch…”

    1. Dokladnie! Tak bylo Werni Polsce Suwerennej wielokrotnie mowili, ze nie handlujac z Bialorusia to sie na nas okrutnie zemsci. Zostaniemy dziadami bedac ujezdzani na oklep przez pasozytow eskimosow i chachlakow. Mam znajomych z Bialorusi tam jest w huj Polakow – ponad million i nie maja w sobie nienawisci i wrogosci do Polakow wyssanej z mlekiem matki jak chachlaki! Po zatym podobna kultura i mentalnosc slowianska, i jezyk bialoruski jest w 70% bardzo bliski polskiemu – to zasluga polskiej szlachty, ktora chojnie fundowala i budowala tam szkoly i cerkwie. Mielibysmy rynek na zbyt naszych towarow bo Bialorus to kraj rolniczy. A tak na polecenie oficerow prowadzacych z losingtonu Zdrajcy i tumany nierzadu warszawskiego – Musialy za to wziasc w lape – by upierdolic na starcie inwestycje, ktora wzbogacilaby Polske na tranzycie chinskiego badziewia na lata!

     Teraz juz nikt nie ma zludzen, ze trzoda chlewna karakana z Zoliborza to nie sa Polacy z krwi i kosci a litwaki!

     Polubienie

     1. Mam szwagierkę „czystą” Białorusinkę. Jedna z najlepszych Kobiet jakie w życiu spotkałem, w pełnym tego słowa znaczeniu. Nadmienię, że Białoruś „kartoflem stoi”.

      Polubienie

 1. to robota PIS’u a konkretnie Maciorewicza, który to powiedział że jedwabny szlak zagraża interesom USA w Europie i On zrobi wszystko żeby to zablokować. W Łodzi jakieś tereny wojskowe dawne chcieli Chińczycy kupić pod magazyny i ten typek to wszystko uwalić. No to nie ma jedwabnego szlaku przez Polskę! Dobra zmiana w toku!

  Polubienie

  1. Na dzień dzisiejszy trasa jedwabnego szlaku „przez Polskę” na nic by się zdała, gdyż nie mamy czym handlować. Człowiek całe życie ma wpajane, że czasy przeszłe są zawsze „gorsze” od teraźniejszych, a pomyśleć, że 40 lat temu to Polska mogła zalać Azję „towarem” i to najwyższej jakości.

   Polubienie

   1. A teraz to ruskie i szkopy beda zalewac eurokolhoz – chinskim badziewiem. Przeciez ten zalew chinszczyzny zniszczy doszczetnie przemysl w calej Europie!

    Polubienie

 2. Wielka szkoda, ze bojuwkarze nie dorwali Krzywoustegoi i nieprzypomnieli mu skad mu nogi wyrastaja! 🙂 Nastepnym razem moze im sie to udac, ale niech wezma kije, taczki, race i petardy 🙂 Zorganizowane grupy, wręcz bojówki próbują zakłócić spotkania z Polakami. Mam jeden komunikat: będziemy rozmawiać dalej – tak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska skomentowała niedzielną awanturę podczas spotkania z Mateuszem Morawieckim w gdańskiej Sali BHP.

  W niedzielę po południu Mateusz Morawiecki spotykał się z mieszkańcami Gdańska w Sali BHP gdańskiej stoczni. Przeciwnicy szefa rządu PiS przynieśli ze sobą transparenty, wznosili okrzyki. Premier musiał przerwać spotkanie i w asyście ochrony opuścić pomieszczenie. Na sali pojawiły się transparenty z napisami takimi jak m.in. „Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie”, „Pycha i szmal”, „PiS to pic”. W kierunku premiera wykrzykiwano „kłamca” i „Lech Wałęsa”. Swoje hasła wznosili zwolennicy PiS. Doszło do szarpaniny, interweniowała policja.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/awantura-na-spotkaniu-z-morawieckim-w-gdańsku-premier-opuścił-salę-w-towarzystwie-ochrony/ar-AAxyFDc?ocid=spartandhp

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/rzeczniczka-rządu-komentuje-awanturę-w-sali-bhp-atak-zorganizowanych-grup/ar-AAxypgK?ocid=spartandhp

  Polubienie

 3. Jack zajebisty temat na FILM! TRZEBA TO NAGLOSNIC NA CALA POLSKE! NAJLEPIEJ BYLOBY JAKBYS POJECHAL NA MIEJSCE i przeprowadzil wywiad z mieszkancami ZEGOCIN. Skoro mowi o tym Zagorski placzliwym glosem – sytuacja musi byc bardzo powazna i oznacza to precedens w Historii Polski – cala gmina wraz z infrastruktura, budynkami uzytecznosci publicznej bedzie przejeta przez gmine eskimoska. Wszystko przez to, ze to porzucone mienie przejal PRL w latach 60-tych i je zagospodarowal na potrzeby wsi Zegocin.

  Brońmy polskiej własności przed żydowskimi roszczeniami – 24 maja 2018 Bochnia

  W dniu 24 maja 2018 roku w Bochni (Małopolska) odbędzie się rozprawa sądowa w sprawie roszczeń 24 domniemanych spadkowbierców, którzy chcą odebrać prawowitym włascicielom wsi Żegocin dziesiątki nieruchmomości. Janusz Zagórski komentuje ten niebezpieczny dla Polski proceder i postuluje solidarne działania obronne i powołanie oddolnego Narodowego Komitetu Obrony Polskiej Własności.

  Polubienie

 4. Grzegorz Braun: „Minister Gowin powinien wisieć na latarni” #41 KONDOMINIUM News

  Grzesiek ma nadzieje, ze dozyje czasow, kiedy Guwin zawisnie na latarni – skazany – wyrokiem sadu wojennego. Guwin wygral casting do judenrautu, dlatego przyjechal taki napompowany i optymistycznie nastawiony do ustawy 447.

  Tomasz Gryguć „Pan Nikt” o geopolityce, perspektywach rozwoju Polski, sanacji

  Pan Nikt optymistycznie konczy – mowiac, ze ma telephony i maile z calego swiata – Argentyny, Kanady, stanow, australii, anglii. Polacy sie powoli budza, ale wciaz nie ma w Polsce tylu swiadomych ludzi co w Anglii i Francji. Z tym ostatnim raczej sie nie zgadzam sami sobie wybrali francuskiego rysia petru 🙂 wystruganego z banana 🙂 przez francuski wywiad wojskowy!
  Wazne co mowi pan nikt czytac, analizowac to co sie dzieje i co moze potem nastapic. Musimy czytac ksiazki z historii nie tylko najnowszej, ale jak to rzadzila u nas obca agentura of czasow Sasow! Angole nigdy nie byli nasimi przyjaciolmi – angielski ambassador otrul krola Stasia w petersburgu i otrul cara Pawla I by uniemozliwic wyprawe i podoboj anglosaskicj Indii. To misjonarze adwentysci- a raczej ich agentura doprowadzila do wybuchu powstania Listopadowego w 1831 Roku i styczniowego 1863, ale nie udalo sie im zrobic powstanie antyustriackie we Lwowie w 1905 Roku. Widzicie wiec, ze angole nie nawidza Slowian-katoli jak diabel swieconej wody i zawsze beda nas niszczyc i zdradzac jak parszywe kurwy!

  Dobra nacielnika karakana zmiana wyizolowala Polske na arenie miedzynarodowej, podobnie jak sanacja. Mamy glupkowaty nic nie wart sojusz z bandytami zza 7-miu morz, ktorzy w kazdej chwili nas sprzedadza, porzuca i ubija jak psa…

  Jest dla nas nadzieja bo bibi netaniahu nie wygral u Putina nic co chcial i wyszedl ze spotkania zalamany i zmeczony. Eskimosy maja wielki apetyt, ale slabe zeby wiec nie zawsze im wszystko wyjdzie tak jak chca. Ciaputowicz zeby wkurwic eskimosow nie powinien wogole przyjezdzac do losingtonu i tel awiwu a do Teheranu i Moskwy. Trzeba grac na kilka fortepianow!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s