NA ŻYWO 21.00 - STREAM MACIEJ MACIAK CW24TV I JACK CALEIB " EKSMISJE I WYSIEDLENIA POLAKÓW JUŻ REALIZOWANE"20 sierpnia 2019
8 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

CZY Z SYRII NADEJDZIE WOJNA ? ANALIZA WYDARZEŃ…..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Początek kwietnia przyniósł przyspieszenie wydarzeń na arenie geopolitycznej. Stany Zjednoczone poinformowały o nałożeniu sankcji na Rosję za szkodliwą działalność tamtejszych władz. Oberwali głównie oligarchowie z bliskiego otoczenia Władimira Putina, a także zarządzane przez nich koncerny. Główne indeksy na rosyjskiej giełdzie straciły kilkanaście procent, podobnie ucierpiała waluta.

Niedługo potem z Syrii zaczęły napływać doniesienia o kolejnym ataku chemicznym przeprowadzonym rzekomo na zlecenie rządu Baszara al Asada. W reakcji prezydent Donald Trump zaapelował do Rosji, by ta nie wspierała syryjskiego dyktatora i ostrzegł na Twitterze, że amerykańskie rakiety już niebawem pojawią się w Syrii.
Sytuacja zrobiła się bardzo poważna. Warto zatem uporządkować fakty i ustalić co tak naprawdę dzieje się na świecie, bo jeśli Trump zrealizuje swoje obietnice o ostrzale Syrii, to mało kto będzie zadawał sobie pytanie: od czego to się wszystko zaczęło?

 

Jak działają Stany Zjednoczone?

W ostatnich latach Amerykanie wielokrotnie nakręcali propagandę przeciwko Rosji i Syrii. Zaraz przekonacie się dlaczego o tym wspominamy.

1.    Kontakty Trump – Rosja

Przy okazji wyborczego zwycięstwa Donalda Trumpa wielokrotnie podnoszono kwestię jego powiązań z Rosją. Był to jeden ze sposobów na odstraszenie Amerykanów od głosowania na obecnego prezydenta. Media zgodnie przekonywały: „głosujesz na Trumpa = głosujesz na Putina”. Po czasie okazało się, że jeśli można było mówić o jakichkolwiek biznesach ze stroną rosyjską, to tylko w odniesieniu do kontrkandydatki Trumpa, czyli Hillary Clinton.

2.    Broń chemiczna w Syrii

Niemal dokładnie rok temu pisaliśmy o zbombardowaniu przez Stany Zjednoczone bazy powietrznej w Syrii. Pretekstem był atak chemiczny na ludność cywilną, zlecony rzekomo przez Asada. Brzmi znajomo? Stwierdziliśmy wówczas, że syryjski dyktator nie miał kompletnie żadnego interesu w tym aby atakować swoich obywateli w tak straszliwy sposób i wystawiać się na uderzenie ze strony USA. Dodaliśmy także, że była to najprawdopodobniej operacja fałszywej flagi, mająca dać Stanom Zjednoczonym pretekst do ataku.

Niedawno do wydarzeń sprzed roku oraz sprzed 5 lat (atak chemiczny w Ghoucie) odniósł się sekretarz obrony USA James Mattis. Stwierdził on, że Stany Zjednoczone nie mają tak naprawdę żadnych dowodów na winę syryjskiego rządu. Z kolei amerykański Newsweek przytomnie zauważył, że w 2013 roku w Ghoucie wykorzystano rakiety domowej roboty preferowane przez syryjskich powstańców (w dużej mierze terrorystów współpracujących z Amerykanami).

Oskarżając Syrię o użycie broni chemicznej Biały Dom opierał się na relacjach członków syryjskiej organizacji Białe Hełmy. Problem w tym, że Internet pełen jest filmów pokazujących jak Białe Hełmy tworzą nieprawdziwe nagrania z obszaru wojny. Dzięki wsparciu zachodnich mediów siła przebicia tej zakłamanej syryjskiej organizacji jest jednak tak duża, że film na temat „dokonań” Białych Hełmów został nagrodzony Oscarem.

3.    Otrucie Skripala

Ostatnio okazją do rozkręcenia propagandy przez USA stała się próba otrucia agenta Siergieja Skripala oraz jego córki. Sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Brytyjska premier Theresa May bardzo szybko stwierdziła, że za atakiem stoi Rosja. Co ciekawe, kilka dni później opinię Brytyjczyków poparł sekretarz stanu USA Rex Tillerson, a następnie… wyleciał ze stanowiska. Nie mamy jednak całkowitej pewności na ile decyzja Trumpa była powiązana ze sprawą Skripala.

Tak czy inaczej, sprawa przybrała na sile i wiele europejskich krajów posłusznie wydaliło rosyjskich dyplomatów. Miała to być reakcja na otrucie Skripala przez Rosję, natomiast żadnych dowodów na udział strony rosyjskiej nie przedstawiono do dziś.  Dodajmy, że brytyjskie władze zaangażowały w śledztwo grupę naukowców, jednak Ci stwierdzili, że nie da się w żaden sposób dowieść, iż broń pochodziła z Rosji.
Naszym zdaniem Rosja z pewnością miała motyw, aby zabić Skipala. Oczywiście otrucie każdej osoby jest tragedią, jednak śmierć podwójnego agenta to w świecie wywiadu codzienność. Każdego roku takich przypadków są setki.

Mamy zatem 3 przypadki (ten dotyczący Syrii można podzielić na kilka osobnych wątków), kiedy zachodnie kraje pod przewodnictwem USA atakują władze Rosji i Syrii nie podpierając się żadnymi dowodami.

Wiecie co jest najgorsze?

Oni dowodów nie potrzebują. Siła przebicia amerykańskiej propagandy osiągnęła taki poziom, że nie potrzeba im dowodów. Niezależnie od sytuacji niemal wszystkie główne media w USA mówią jednym głosem. Dosłownie: jednym głosem. Zobaczcie (znajomość jezyka nie jest potrzebna):

 

Obecna sytuacja

Po lekkim odświeżeniu wydarzeń z ostatnich 2 lat, możemy przejść do analizy obecnej sytuacji. Kiedy ułożymy wydarzenia z ostatnich tygodni w porządku chronologicznym, wyciągnięcie wniosków będzie bardzo łatwe.

10 luty 2018

Izrael atakuje Iran, opisaliśmy sytuację szerzej w artykule „Najważniejsze wydarzenia minionych tygodni – Luty 2018”.

13 marca 2018

Strona rosyjska ostrzega przed kolejną operacją fałszywej flagi w Syrii. Rosjanie twierdzą, że powstańcy zamierzają użyć broni chemicznej, a następnie zrzucić winę na syryjskie władze. Amerykanie odpowiadają, że w ten sposób Rosja próbuje odciągnąć uwagę świata od ataków przeprowadzanych na zlecenie Asada.

15 marca 2018

Siódma rocznica wybuchu wojny w Syrii – do tej pory 460 000 zabitych, 11 000 000 uchodźców.

23 marca 2018

John Bolton zostaje nowym doradcą Trumpa ds. bezpieczeństwa. Zła informacja? To mało powiedziane. Swoim prowojennym nastawieniem Bolton wyróżnia się nawet na tle reszty neokonserwatystów. Jego zdaniem sposobem na rozwiązanie problemu Iranu jest wymiana rządu w tym kraju. Takie podejście może niepokoić. Warto też wspomnieć, że Bolton był wśród grupy osób, które wpakowały USA w idiotyczną wojnę w Iraku, uzasadnioną rzekomym posiadaniem przez Saddama broni masowego rażenia (kolejny wymysł).

25 marca 2018

Syryjska armia z pomocą Rosjan przechwytuje przesyłkę z bronią chemiczną mającą dotrzeć do wschodniej Ghouty. Chodzi o brytyjską broń, wyprodukowaną w Porton Down (Salisbury, Wielka Brytania). Komunikat nie pojawia się w zachodnich mediach.

30 marca 2018

Masowe protesty w Strefie Gazy, przy granicy z Izraelem. Służby izraelskie zabijają kilkanaście osób, ranią ponad 1000. (Co działoby się w mediach gdyby Palestyńczycy (najprawdopodobniej wspierani przez Rosjan) zabili kilkunastu Izraelczyków?)

31 marca 2018

Stany Zjednoczone blokują stanowisko Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiające zastrzelenie przez Izrael kilkunastu Palestyńczyków.

31 marca 2018

Prezydent Donald Trump informuje o chęci wycofania wojsk amerykańskich z Syrii.

6 kwietnia 2018

Stany Zjednoczone informują o nałożeniu sankcji na 24 rosyjskich biznesmenów i 14 firm. Powodem jest szkodliwa działalność rządu rosyjskiego na świecie.

7 kwietnia 2018

Z Syrii docierają informacje o ataku chemicznym przeprowadzonym we wschodniej Ghoucie, niedaleko Damaszku. Ginie kilkadziesiąt osób. Media natychmiast zaczynają trąbić o kolejnych okrucieństwach Asada.

8 kwietnia 2018

Kolejne doniesienia o broni znalezionej we wschodniej Ghoucie, tym razem jest ona oznakowana jako produkt koncernu Merck. Poniżej zdjęcia i nagrania:

Dalszą kolejność wydarzeń większość z Was zna: Stany Zjednoczone wezwały Rosje do zaprzestania pomocy dyktatorowi, który morduje własnych obywateli. Jednocześnie Trump  zapowiedział zbombardowanie Syrii.

Szczerze mówiąc informacje nt. broni znalezionej w Syrii dodaliśmy w formie ciekawostki, bo prowokują one mnóstwo pytań: dlaczego na zdjęciach jest tak stara broń, kto ją tak naprawdę podrzucił itd. Informacje pochodzą ze strony Veterans Today.

Pewne rzeczy za ostatnie tygodnie możemy jednak podsumować z całą stanowczością:

– Stany Zjednoczone nakładają sankcję na Rosję bez konkretnych powodów,

– USA atakuje Asada, obarcza go winą za ataki nie mając tak naprawdę żadnych dowodów,

– neokonserwatyści zyskują wpływy w USA,

– Izrael korzysta z okazji i robi co chce, korzystając z przychylności mediów.

Dla części osób takie przedstawienie sytuacji może być szokiem. My jednak jesteśmy przekonani, że mamy właśnie do czynienia z kolejną operacją fałszywej flagi, która ma podkręcić konflikt w Syrii.

Jesteśmy oczywiście w stanie przyjąć, że to Asad przeprowadził atak chemiczny, pod warunkiem, że ktoś nam w komentarzu wyjaśni jaki miałby w tym interes? Dlaczego syryjski rząd mający ogromne poparcie Syryjczyków i jednocześnie przeciwko sobie większość światowych mediów miałby dać im powód do ataku w momencie, gdy wojna jest już niemal wygrana?

Tymczasem dla Amerykanów wykorzystywanie broni chemicznej do własnych interesów to nie nowość i nie odnosimy się tutaj wyłącznie do obecnej wojny w Syrii. W marcu 1988 roku irackie wojsko przeprowadziło atak chemiczny na kurdyjskie miasto Halabdża. Zginęło 5 tysięcy osób. Ci którzy przeżyli, skutki odczuwają do dziś. Z akt odtajnionych w roku 2013 wynika, że CIA wspierało całą akcję udostępniając Irakijczykom zdjęcia satelitarne i informując o ruchach wojsk Iranu.

 

Wnioski

1.    O ile jest to już któraś z kolei podobna sytuacja w Syrii, to nie uważamy żeby utrzymywano status quo. Pewne zbrodnie i przekłamania w wykonaniu USA i sojuszników wychodzą na jaw, co wywołuje coraz silniejsze próby wzniecenia dużego konfliktu. Ich rozumowanie jest bardzo proste – kiedy dojdzie do wybuchu dużego konfliktu, nikt nie będzie już pytał „kto faktycznie używał broni chemicznej?”. Dzięki temu osoby mające sporo na sumieniu będą mogły poczuć się pewniej. Póki co, winni desperacko szukają konfliktu, co jest bardzo niebezpieczne.

2.    Za sprawą mediów świadomość ludzi na temat zmian zachodzących na Bliskim Wschodzie jest niska. Tłumy żyją przekonaniem, że każdy kraj z tego regionu świata rządzony przez dyktatora przechodzi straszliwe męki, które są łagodzone interwencją wojsk z demokratycznych państw. Fakty wskazują, że jest inaczej. Poniższy filmik jest oczywiście za krótki, ale dzięki „powiązanym filmom” możecie zobaczyć np. jak wyglądała Libia (rządzona przez dyktatora) tuż przed interwencją USA.

3.    Wokół prezydenta USA pojawia się coraz więcej neokonserwatystów, co sugeruje próby rozpoczęcia kolejnych konfliktów zbrojnych. Trump wygląda dziś żałośnie na tle swoich wpisów z 2011 roku. Sugerował wówczas, że Obama rozpoczyna wojnę w Libii, aby poprawić swoje sondaże. Z naszej perspektywy jedynym plusem Trumpa jest fakt, że jego ataki koncentrują się bardziej na Syrii niż Rosji, co odsuwa widmo ewentualnego konfliktu w Europie.

4.    Tak czy inaczej, kolejne sankcje wobec Rosji stały się faktem. Amerykańskim podmiotom narzucono wyprzedaż akcji wielu rosyjskich firm, co poskutkowało ostrymi spadkami indeksów i osłabieniem rosyjskiego rubla. W myśl zasady „kupuj gdy leje się krew” uznajemy obecną sytuację za okazję inwestycyjną (po ostatnich spadkach zwiększyliśmy ekspozycję na Gazprom).

5.    Zamieszanie wokół Syrii doprowadziło do wybicia ceny ropy naftowej. Warto jednak pamiętać, że tuż przed ostatnim kryzysem finansowym również mieliśmy silny wzrost ceny ropy. Następnie nadeszły ostre spadki. Nie można wykluczyć, że i tym razem będzie podobnie. Jeśli skala spadków będzie znacząca (25-35%) do gry najprawdopodobniej wejdzie FED. Pisaliśmy na ten temat już kilkukrotnie, a ostatnio w tym przekonaniu utwierdził nas dyrektor JP Morgan – Jamie Dimon. W liście do akcjonariuszy Dimon stwierdził, że „podczas podwyżek stóp procentowych i redukcji bilansu musimy być przygotowani na radykalne działania ze strony banków centralnych – FED i inni będą musiały reagować na sytuację na rynku”. To słowa jednego z najbardziej wpływowych bankierów na świecie.
Zespół Independent Trader

36 thoughts on “CZY Z SYRII NADEJDZIE WOJNA ? ANALIZA WYDARZEŃ…..

 1. Ej te artykuły co dajesz na interii to chyba można było przeczytać 8 czy 10 lat temu http://jackcaleib.com/medium/3824fb0
  Wtedy też było zajebiście tylko nikt nie pracował oprócz znajomych królika. Niech kurwy pokarzą jak na zadupiu wygląda rynek pracy.
  Biorą pensję średnią w korpo w Warszawie i uogulniają na całą Polskię a to gówno prawda.

  UE podaje że bezrobocie w PL będzie 4.4% (liczone chyba wakatami w szkopskich korpach) wcześniej podawali że 6%
  Co podaje reżym chyba wiadomo.
  1 gość z OPZZ w TVPInfo podał kiedyś takie liczby że wychodzi tego bezrobocia jakieś na oko 20-25% populacji Polaków w Polsce. Pewnie w przypływie szczerości.

  1. Powtorka z rozrywki! Pamietacie jak w marcu w Olsztynie sedzia skazal polskiego obywatela za naklejanie antybanderowskich naklejek! Musicie sie juz do tego przyzwyczaic bo teraz tak juz zawsze bedzie. Taki maja tumany w sadach prikaz od karakana, kurdupla Kalksteina – WIEZIENIE, GRZYWNY DLA POLAKOW WALCZACYCH Z banderyzmem. Musicie sie juz do tego przyzwyczaic, ze Polski juz nie ma I nie bedzie a mamy juz eskimosko-banderowski POLIN 🙂 W Pisdzielcach o czym pisalem wiele razy jest bardzo silne lobby pro-banderowskie z Pod-Karpacia 🙂 Mamy teraz Przedwiosnie KONDOMINIUM PRUSKO-RUSKIE w eskimoskim zarzadzie powierniczym 🙂

   To po jakiego huja na kazdym panstwowym UNIWERSYTECIE w Polsce jest HEBRAISTYKA!!!!???? Dla debili-pasjonatow, filo-semitow czytajacych Biblie po hebrajsku? 😉 A moze dla przyszlych zarzadcow, ktorzy beda musieli miec tlumaczy.

   Po co jest ta POLONIZACJA!!?? Zeby zrobic dobrze Polakom?? Nie, bo Polacy maja zapierdalac od switu do nocy za miske zupiny a wieczorem maja wyladowac stress ogladajac durnowate polsko-jezyczne seriale dla debili 🙂 Te 300 miliardow dolcow bedzie oddane w naturze: lasy, ziemia, kopaliny, woda. Oddane beda eskimosom za darmoche topowe polskie jeszcze firmy jak PGNiG, kopalnie, elektrownie, stocznie. Bo przeciez im sie w koncu nalezy. Nie chce siac pesymizmu, ale skoro jest cisza i nawet siwy, skurwialy kurdupel nie pisnal ani slowka. Znaczy, ze jest naprawde zle. A Krzywousty kasjer mafii z szelmowskim, krzywym usmiechem pali glupa. O Maliniaku juz nie wspomne bo to jest totalny ignorant, samolub, narcyz, nieluk i tuman. Karakan i jego trzoda chlewna z Nowogrodzkiej podpisaly juz stosowne papiery oddajace zwierzchnictwo ekonomiczne nad polska eskimoskim przedsiebiorcom
   Mieszkania+ nie sa budowane dla Polakow, a dla szlachty eskimoskiej. Dostana jeszcze skurwysyny eskimosy wyprawke na zagospodarowanie, otwarcie firm i dojenie Polakow. POLONIA nam nie pomoze.

   Ta cala zadyma z usunieciem POMNIKA SMOLENSKIEGO z Jersey jest po to by odwrocic UWAGE POLONII od USTAWY 447. CHODZI o to by LOBBY POLSKIE w stanach nie nawolywalo trampka do nie podpisywania tej ustawy.

   Bez wyjscia z domu i posprztania szamba na WIEJSKIEJ, NIGDY, PRZENIGDY Nic sie nie zmieni!

   W środę przed Sądem Rejonowy w Olsztynie zapadł wyrok ws. Roberta D. Przypomnijmy, że jak informowaliśmy wcześniej, w październiku 2016 roku pan Robert D. z Olsztyna został zatrzymany przez policję po tym, jak wcześniej rozklejał w swojej okolicy tzw. wlepki z antybanderowskimi motywami, które kupił legalnie przez internet. Pierwsza przedstawiała przekreśloną podobiznę lidera OUN, Stepana Bandery. Na drugiej widać było grafikę z płonącymi wiejskimi zabudowaniami i napisem „UPA. Ukraińscy mordercy”. Mężczyzna przykleił te wlepki m.in. na samochodzie należącym do młodego małżeństwa Ukraińców, którzy trzy lata temu przyjechali do Olsztyna za pracą. Oburzeni Ukraińcy zawiadomili policję, która od razu zatrzymała Roberta D. Śledczy bez żadnej ekspertyzy uznali, że wlepki te miały charakter antyukraiński.

   https://kresy.pl/wydarzenia/sad-w-olsztynie-uznal-ze-antybanderowskie-wlepki-nawoluja-do-nienawisci-wobec-ukraincow/

 2. hrab cz. 3 😉 😛 Mizia kopiuj szybko, bo widziałam, że Ci Patlewicz pozwolił 😉 😛

  1. Swietny Material! 🙂 Pokazuje debilizm, brak kultury pana chrabjego Potuckiego od 7-miu bolesci 🙂 Jego kumpel Pazik jest eskimosem jest tu z nim film w jarmulce jak razem z Polakozerca weissem sa na akademii w SWPBN.

   WG tego tlumana potuckiego jak wyjdziemy z unii to ratyfikujemy traktat lizbonski, ktory by ratyfikowany ponad 10lat temu 🙂 I bedzie handlowac tylko z Rosja. Nawet zalozyl organizacje polsko-rosysjka przyjazn. Nie zdziwilbym sie jakby byl na liscie plac GRU.

   Puszczajcie ten film na pejsbuku na grupach: POLSKA TO MY GOSPODARZE NIGDY GOSCIE I POSPOLITE RUSZENIE. Te 2 grupy maja ponad 30,000 oczadzialych JELENI, patriotow specjalnej troski, ktorych uwiadl chrabja CIEPLE KLUCHY 🙂

 3. „Dlaczego senator Anders sławi polakożercę Begina?” – Prof. Jerzy R. Nowak: Minął Tydzień #33

  Pewnie kalksteina kuzynka bo jego korzenie tez gdzieś na krymie z pejsami… cały pis to żydowskie wesele. A Kalksteina familia pochodzi z odessy i wujaszkowie matki pracowali bardzo ciezko i wytrwale by wybic POLSKA INTELIGENCJE. Jeden wuj byl min sprawiedliwosci, a drugi stalinowskim prokuratorem generalnym. A siostra matki pani Anders byla gorliwa dzialaczka UPA. Wiec teraz widac skad u tej wiedzmy taka sympatia do banderowcow.

  General Anders to był chorobliwy babiarz, porzucił swą żonę i dwoje dzieci w okupowanej Polsce, gdy podczas walk II Korpusu w Italii, piosenkarka Zofia Terne wprowadziła mu do łóżka żwawą Ukrainkę córkę popa Irinę Jarosewycz (późniejszą „generałową” Irenę Anders) która była w tamtym czasie legalną żoną jego adiutanta Gwidona Boruckiego. Siostra Iriny, Tatiana, była wtedy działaczką banderowską we Lwowie. Przez tę babę i jej wpływ na generała, bandyci ukraińscy Własowcy zawdzięczają, że po 1945 r. Anders wpłynął na pozostawienie ich w Kanadzie przez Anglików i niewydanie Stalinowi (który by ich zdrowo przetrzepał). Takie są po dziś dzień straszne dla Polski skutki chutliwych poczynań „wielkiego generała”, bo diaspora banderowska w Kanadzie szkodzi do dziś Polakom może jeszcze bardziej, niż żydzi. Trzeba takiej nieprzytomnej ślepoty na ludzi, jak u p. Kaczyńskiego, aby tak obciążoną antypolonizmem babę jak Anna Anders wprowadzić do Senatu RP! Prawicowe portale alarmowały wtedy, przytaczając fakty z jej biografii – np. że nie nauczyła swego syna ani słowa po polsku, że nie wiadomo, co tak naprawdę robi w USA, bo nigdy tego jasno nie powiedziała, i kim jest jej mąż – czy to nie agentura CIA? Ale Kaczyński, jak zawsze głuchy i ślepy na głos elektoratu, bo on „wie lepiej” – a nic nie wie i tylko syci swe kompleksy. Niech pan prezes obejrzy się za siebie i popatrzy na ten dłuuugi rząd szkodników, których wprowadził do polityki na nieszczęście dla Polski. Z Dudą na czele.

  Matka owej paniusi to ukraińska zydowka, to dawno powinniście wiedzieć. Paniusie anders należy pognać na zbity pysk. Pan Kaczyński niech przetrze oczy zanim zarekomenduje takich osobników na stanowiska ministerialne, to wstyd i hańba panie Kaczyński. Taki przykłady można by mnożyć jak np. glinski, czaputowicz, gowin i ta paniusia od gowina, która biła brawo w trakcie przemówienia żydowskiej ambasador lytwaczki w OSWIECIMIU.

 4. Kneset debatuje nad prawem, które jest nazywane wstępem do ustaw norymberskich. A mówią, że to w Polsce odradza się faszyzm…

  Pewnie niedlugo bedzie ta USTAWA obowiazywac w POLIN. W Izraelu mieszka obecnie około 8,5 mln ludzi. Około 1,5 mln z nich to Arabowie. Do tej pory mogli oni korzystać z pełni praw obywatelskich. Sytuacja ta może jednak ulec zmianie, jeśli w życie wejdzie procedowana właśnie w Knesecie (odpowiednik polskiego parlamentu) ustawa o tożsamości narodowej (tzw. „Nation-state bill”).

  Ustawa ta przede wszystkim deklaruje, że Izrael jest państwem dla narodu żydowskiego. Wzmacnia ona szereg istniejących już regulacji dotyczących m.in. ochrony flagi, hymnu narodowego oraz symboliki narodowej. Ponadto przyznaje każdemu Żydowi na świecie prawo do osiedlenia się w Izraelu. Zupelnie jak PRL bis -POLIN jest tylko dla Eskimosow, a Polacy sa tu tylko do sprzatania, ciezkiej niewolniczej pracy i uslygiwania szlachcie jerozolimskiej 🙂

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04387-Kontrowersyjna-Nation-state-bill-juz-w-Knesecie.htm

  Stanisław Michalkiewicz: Sukcesy Polski? To, że jest! NOWY WYWIAD

  Ogladalem wczoraj Michalkiewicza i nic nowego nie wnosi. Ciagle jak zdarta plyta powtarza „nasi przywodcy.” Jacy nasi przeciez to komunistyczne pociotki i bekarty SOLIDARNOSCI o rodowodzie ELYTY, ktora w kufajach przyjechala do nas na ruskich czolgach. Nie powie prawdy, ze to nie Polacy a eskimosy, litwacy pracujacy dla obcych wywiadow i majacy w dupie interes narodowy. Ciagle, ze dyplomacja jest nieudolna. Czemu nie powie prawdy, dlaczego tak jest – skoro 99% to komunistyczne pociotki i wnuki ubekow i nkwdzistow. Nigdy nie powie nam prawdy, ze to eskimosy rzadzi Polska. I ciagle to czarnowidzenie, ktore ma sprawic, ze powinnismy sie przyzwyczaic do tej beznadziejnosci i katastrofy, V ROZBIORU POLSKI. Nie jestesmy nic w stanie zrobic, bo pisdzielce juz cos tam podpisaly jakies PACTA CONVENTA cos obiecaly i musze sie wywiazac z danych obietnic przed eskimoskimi zbujami. Ogladajac go, odnosi sie wrazenie, ze juz nic Polacy nie moga zrobic i nie powinni zrobic, bo lepiej byc pod szlachta jerozolimska i miec wsparcie hameryki. W przeciwnym razie bylibysmy po wyjsciu z eurokolhozu pod silnym wplywem Rosji i Putina. A tego pan Michalkiewicz nie chce. Problem z jego felietonami jest taki, ze ladnie opowiada – to w koncu mistrz eurydycji i znawca historii, ale jak sie go dluzej slucha, zawsze jest niedosyt, ze nie dochodzi do sedna sprawy i uzywa polslowek. Tak samo nie powie prawdy, ze Kaczynski to Kalkstein, a Kwach to Sztolcman. Cos mi sie wydaje, ze Michalkiewicz musi byc na pasku rezimu pisdzielcow, dlatego nigdy nie ma kanalu blokowanego. Musi miec z nimi jakas cicha umowe, ze jesli bedzie mowil nie cala prawde i kto rzeczywiscie kreci tym wszystkim to go zostawia w spokoju 🙂

 5. Przekret stulecia przez wielkie KORPORACJE w PRL bis.

  Mieli dziesiątki miliardów złotych przychodu, a nie zapłacili w Polsce żadnego podatku dochodowego. Jak to możliwe?

  Innym sposobem generowania kosztów są pożyczki udzielane spółce-córce w Polsce przez spółkę-matkę z siedzibą zagranicą. Spółka-córka musi oczywiście zwrócić kwotę pożyczki powiększoną o stosowne odsetki. W tym kontekście warto wspomnieć, że w lutym 2016 roku Orange Polska zawarła ze spółką Atlas Services Belgium, która jest w 100 proc. zależna od francuskiego Orange, umowę pożyczki do wysokości 2,7 mld zł z terminem zapadalności przypadającym na czerwiec 2021 r. Zgodnie z oficjalnym komunikatem spółki Orange Polska, oprocentowanie wykorzystanych środków oparte miało być na stawce WIBOR dla odpowiednich okresów odsetkowych powiększonej o określoną w umowie marżę. Zakładając nawet, że wspomniana marża (której z oczywistych względów nie ujawniono) będzie niewielka, to przy kwocie 2,7 mld zł i tak będzie ona generować dla spółki całkiem spore nominalne koszty odsetkowe.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04388-Koszty-wieksze-niz-przychody.htm

 6. Jarosław Kaczyński w szpitalu! Czeka go poważna operacja

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie może już dłużej odwlekać leczenia. Stan prezesa jest na tyle poważny, że trafił do szpitala. I nie wygląda na to, by miał to być krótki pobyt. Świadczy o tym choćby waliza, którą przytaszczyli do szpitala ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego – podaje „Fakt”. Dalej przeczytać można, że najbardziej prominentny polityk w Polsce „ledwo chodzi”.

  https://miziaforum.wordpress.com/2018/05/03/czy-z-syrii-nadejdzie-wojna-analiza-wydarzen/#comment-347158

 7. Magnolia
  ostrzegalem Jacka i 1kEyes, ze za lizaniem dupska przez ”olszanska” zacznie się pierdolnik

 8. JC „wyrąbali w kosmos” pierwszych użytkowników z nowego konta i czatu nie wchodzą komentarze.

 9. Nie DAJCIE SIE NA TO NABRAC!!! JONNY sie wstawi ocali POMNIK SMOLENSKI!!!!???? KOLEJNA MANIPULACJA by ciemniakom w Polsce pokazac jak sierzant z kraju w Palestynie dba o POLSKI INTERES NARODOWY I O PAMIEC POLSKIEJ INTELIGENCJI POMORDOWANEJ PRZEZ ROSJAN I ZYDOW W KATYNIU!

  Edward Mosberg i Jonny Daniels: apelujemy o nieusuwanie Pomnika Ofiar Katyńskich

  Pamięć o masakrze w Katyniu jest częścią pamięci o Holokauście; zachęcamy do nieusuwania Pomnika Ofiar Katyńskich – napisali w liście do burmistrza miasta Jersey City prezes fundacji From The Depths Jonny Daniels oraz ocalony z Holokaustu Edward Mosberg.

  Prezes fudancji From The Depths Jonny Daniels oraz ocalały z Holokaustu Edward Mosberg, zwrócili się w czwartek w liście do burmistrza Jersey City Stevena Fulopa o nieusuwanie Pomnika Ofiar Katyńskich z Exchange Place. „Pamięć o masakrze w Katyniu jest istotną częścią pamięci i wspomnień o Holokauście i zachęcamy do ponownego rozważenia swojej decyzji o usunięciu tego pomnika” – napisali w przesłanym PAP liście.

  „Błagamy pana burmistrza oraz radę miejską o to, aby pomnik dla tych 22 tys. obywateli polskich zamordowanych w serii masowych egzekucji przeprowadzonych przez NKWD, sowiecką tajną policję w kwietniu i maju 1940 r. w Katyniu, pozostał widoczny i stał się wiecznym pomnikiem dla tych brutalnie zamordowanych” – czytamy w liście, którego sygnatariusze dodali, że wysyłają go jako „ocalali z Zagłady, Żydzi z Polski i ci, których rodziny zginęły w Holokauście”.

  Jak czytamy w informacji prasowej, dołączonej do przesłanego PAP listu, „po raz pierwszy grupa żydowska z USA (…) pokazuje znaczenie i wielokulturowość tej ważnej walki, aby zapewnić pozostawienie pomnika tak brutalnie zamordowanych przez Sowietów w czasie II wojny światowej ofiar”. Zapowiedziano również, że do grupy w ciągu „następnych kilku dni” dołączą „kolejne organizacje”.

  Daniels i Mosberg w swoim apelu odnieśli się do zapowiedzi Fulopa, który w poniedziałek na Twitterze poinformował o projekcie stworzenia parku na terenie, gdzie stoi pomnik, naprzeciwko Manhattanu. „Przeniesiemy pomnik z Exchange Place i tymczasowo go przechowamy w DPW (Departament Prac Publicznych), aby nie został uszkodzony. Podejmujemy prace inżynieryjne przygotowujące teren pod park” – napisał Fulop. O zamierzeniach usunięcia pomnika nie powiadomił bezpośrednio Polonii.

  Sytuację wokół pomnika skomentował m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który – pytany w środę w radiowej „Jedynce”, czy Senat będzie się zajmował sprawą pomnika – odpowiedział, że „być może będzie (w tej sprawie) oświadczenie Senatu, być może uchwałę podejmiemy”. „Sytuacja naprawdę skandaliczna, bardzo przykra dla nas” – ocenił Karczewski. Dodał, że Pomnik Katyński w Jersey City, „mówi o naszym heroizmie, o naszych bohaterach, mówi też o tragicznych wydarzeniach”.

  SZAREK NIEROBIE CO TY ROBISZ W TYM IPNIE???? ZA CO JEBANA CIOTO I CWELU bierzesz kase PISdzielcu, pisowska kurwo, skurwysynu za promowanie banderyzmu i zatajanie zbrodni ukraincow zydow na POLAKACH

  Z kolei prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek we wtorkowym komunikacie poinformował, że „zapowiedź usunięcia i przeniesienia w inne miejsce Pomnika Katyńskiego z Exchange Place w Jersey City przyjął z wielkim niepokojem” i dodał, że Instytut Pamięci Narodowej sprzeciwia się temu działaniu.

  AMBASADOR WILCZEK to komunistyczny POCIOTEK DROBNEJ ZMIANY TZW ESKIMOSKIEJ ZMIANY. Zaniepokojenie w tej sprawie wyraził też ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek. Wyraził je w poniedziałek na Twitterze w reakcji na oświadczenie burmistrza i brak dialogu z diasporą polską. Przypominał o trwających dekadę wysiłkach społeczności polsko-amerykańskiej, mających na celu wzniesienie monumentu.

  Wiecie co to znaczy, ze dla amerykanow tyle znaczymy co pylek na wietrze. Wszystko przez tzw emigracje SOLIDARNOSCIOWA z lat 80-tych gdzie wiekszosc to cwaniacy, zlodzieje, bandyci, wtyki SB i agenci polskiego wywiadu LWP, ktorzy mieli za zadanie sklocic, siac zamet, harmider wsrod starych, dobrze zorganizowanych organizacji polonijnych. Od przyjazdu MOTLOCHU SOLIDARNOSCIOWEGO – POLONIA i Polskie Lobby w Stanach zaczelo sukcesywnie tracic i przegrywac na rzecz lobby eskimosow!

  http://dzieje.pl/aktualnosci/edward-mosberg-i-jonny-daniels-apelujemy-o-nieusuwanie-pomnika-ofiar-katynskich

 10. Zobaczcie jakie karczewski ma wielkie BYCZE JAJA 🙂 w sprawie LIKWIDACJI POMNIKA SMOLENSKIEGO W NEW JERSEY. POMNIK Smolenski ma byc usuniety a ten karaluch-mieczak napisze list do burmistrza New Jew Jersey! 🙂 Nic tylko pogratulowac ROZUMU, a raczej jego braku! 🙂 Kon by sie USMIAL!!! 🙂

  Marszałek Senatu o zapowiedzi usunięcia Pomnika Ofiar Katyńskich: napiszę list do burmistrza Jersey

  Napiszę bardzo staranny list i wytłumaczę panu burmistrzowi o czym jest ten pomnik, czego dotyczy i jakie to ma wielkie znaczenie dla Polaków – mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski odnosząc się do zapowiedzi usunięcia Pomnika Ofiar Katyńskich stojącego w Jersey City.

  Burmistrz Jersey City Steven Fulop w poniedziałek na Twitterze poinformował o projekcie stworzenia parku na terenie, gdzie stoi Pomnik Ofiar Katyńskich, naprzeciwko Manhattanu. „Przeniesiemy pomnik z Exchange Place i tymczasowo go przechowamy w DPW (Departament Prac Publicznych), aby nie został uszkodzony. Podejmujemy prace inżynieryjne przygotowujące teren pod park” – napisał Fulop. O zamierzeniach usunięcia pomnika nie powiadomił bezpośrednio Polonii.

  W czwartkowym oświadczeniu Polonijna Rada Konsultacyjna, która doradza Senatowi w sprawach dotyczących Polonii i Polaków za granicą, wyraziła „zdecydowany protest” przeciw planom przeniesienia pomnika.

  Marszałek Senatu podkreślił, że zna ten pomnik, który określił jako „bardzo sugestywny”. „Pokazuje żołnierza polskiego z zakneblowanymi ustami, związanymi z tyłu rękoma i wbitym bagnetem w plecy. Jest to taka alegoria, jest to taki obraz tego, co się stało w 1939 r. i w 1940 r. w Katyniu. To jest pomnik pana profesora Pityńskiego, zresztą kawalera Orderu Orła Białego (…) To wyjątkowa praca” – ocenił Stanisław Karczewski w czwartek w TVP Info.

  „Jestem bardzo wdzięczny swojej Radzie, bo to jest Rada, która jest powołana przeze mnie i ona wystosowała ten apel (…) Ja również napiszę bardzo staranny list i wytłumaczę panu burmistrzowi o czym jest ten pomnik, czego dotyczy i jakie to ma wielkie znaczenie dla Polaków. Jaki ten pomnik ma ważny dla nas wymiar, przekaz (…) już sobie układam ten list, jego kształt” – powiedział marszałek.

  http://dzieje.pl/aktualnosci/marszalek-senatu-o-zapowiedzi-usuniecia-pomnika-ofiar-katynskich-napisze-list-do

 11. Polskie elektrownie będą zasilane amerykańskim węglem.

  Główny strateg Morgan Stanley (nie mylić z J.P. Morgan) – Ruchir Sharma – już w lipcu tego roku ekscytował się gospodarką naszego kraju. Porównywał nas do azjatyckich tygrysów, takich jak Singapur. Amerykanie doskonale wiedzą, ile warta jest polska ekonomia, i chcą ją po prostu przejąć. Polska natomiast zachowuje się jak przedsiębiorca, którego interes znajduje się na granicy stref wpływów dwóch rodzin mafijnych. Zmienia grupę, której płaci za ochronę i rezygnuje z budowania bezpieczeństwa na podstawie własnych interesów.

  Polak przed i po szkodzie głupi

  W 1989 roku i po ostatecznym upadku systemu jałtańskiego w 1991 roku, Polska stanęła przed ważnym dylematem. Kontakty handlowe i gospodarcze ze wschodem dobiegały kresu. Przez lata, to Rosjanie decydowali o polskiej gospodarce. To oni narzucali ceny transakcyjne i drenowali nas ze wszystkiego, co ich zdaniem miało jakąś wartość. Wówczas jako kraj postawiliśmy na integrację polityczną i gospodarczą z Niemcami. Upatrywaliśmy w odradzającym się mocarstwie niemieckim swojego adwokata w drodze do UE. Niemcy to wykorzystali i uczynili z nas swoją polityczną i gospodarczą strefę wpływów. Przez lata traktowali Polskę jak kolonię, która nie leży za oceanem i wyciągali to, co najlepsze z naszej gospodarki. Wpływy gospodarcze Niemiec w naszym kraju były olbrzymie, stanowiły ponad 1/5 naszej ogólnej wymiany handlowej. Nikt nie policzył ilości przedsiębiorstw, które przejęli Niemcy w czasach polskiej transformacji ustrojowej. Policzono natomiast, że od naszego wejścia do UE niemieccy przedsiębiorcy wypompowali z Polski ponad 100 mld złotych przychodów, które powinny zostać opodatkowane w naszym kraju. Słowem, zamieniliśmy Moskwę na Berlin.

  Miłość USA, tak jak innych Anglosasów, nigdy nie była za darmo. Nie kieruje nimi sentyment, a zimna kalkulacja i egoistycznie rozumiana racja stanu USA. Niemiecką protekcję w latach 90. opłacaliśmy zamykanymi kopalniami, masową migracją, czy niszczeniem polskiego rolnictwa. USA też płacimy haracz, tylko po cichu, w taki sposób, żeby nie wywołało to protestów społecznych. Ta danina jest często przedstawiana jako rozwiązanie naszych problemów. Grunt przecież, aby ofiara nie wiedziała, że jest wykorzystywana, i z chęcią występowała w swojej roli.

  Amerykanom płacimy oczywiście dolarami i to liczonymi w grubych miliardach. Zapłacimy za gaz LNG, który niebawem zaczniemy importować przez gazoport w Świnoujściu. Płacimy intratnymi kontraktami na dostawy sprzętu wojskowego. Śmigłowce, kolejne myśliwce, system obrony powietrznej Patriot to najbardziej znaczące przykłady. Nikt natomiast nie liczy, ile kosztuje nas wypełnienie sojuszniczych zobowiązań w ramach NATO. Nie policzono też mniejszych przetargów na sprzęt wojskowy. Wreszcie płacimy też część kosztów pobytu wojsk US Army w naszym kraju. Utrzymujemy wojska, które nie gwarantują nam bezpieczeństwa w przypadku konfliktu z Rosją, a jedynie stanowią gwarancję i ochronę dla interesów USA w Polsce. Płacimy też krwią polskich żołnierzy, którzy – rozsiani po całym świecie – pełnią służbę w imię ochrony amerykańskich interesów gospodarczych i politycznych. Jednocześnie liczymy, że Amerykanie zapamiętają nam zaangażowanie dwóch tysięcy polskich żołnierzy w działania wojenne. Ponury żart mówi, że będą to pamiętać tak samo, jak zaangażowanie 200 tys. Polaków w walki na zachodzie Europy podczas II wojny światowej, tylko że sto razy mniej.

  A to nie wszystko. Amerykańskie koncerny farmaceutyczne czy żywieniowe przejmują kolejne części „polskiego tortu”. Nie produkujemy leków generycznych, które mogłyby stanowić tanią konkurencję dla korporacji zza oceanu. Zamiast tego NFZ refunduje drogie leki właśnie z USA. Inwestorzy za oceanu coraz bardziej angażują się na polskim rynku. Nie jest też przypadkiem, że największy bank inwestycyjny na świecie J.P. Morgan otworzył niedawno swoje przedstawicielstwo w naszym kraju. Czerwony dywan przed jego przedstawicielami rozwinął polski rząd. W mediach pojawiła się informacja, że to dowód na rozwój polskiej gospodarki, a nikt tak naprawdę nie przywołał historii J.P. Morgana, założyciela banku i jego biznesów. Amerykańska kontrola nad naszą gospodarką, finansami i bezpieczeństwem stała się faktem, nie zaś perspektywą.

  Są głosy, że tak naprawdę etap postkolonialny, który charakteryzuje nasze relacje gospodarcze z USA, to normalne stadium i podobne przechodziliśmy w przeszłości, integrując się ze wspólnotami europejskimi. Problem w tym, że sami Amerykanie nie pozostawiają nam złudzeń. Od lat jesteśmy ich „najbliższym” sojusznikiem, którego obywatele nie mogą doprosić się zniesienia wiz. Nawet Ukraińcy mogli liczyć na ten gest w relacjach z Unią Europejską. Polskie firmy nie są też obecne za oceanem i raczej nie będą. Wektor zysków jest jeden i wcale nie jest skierowany w stronę Warszawy. Od lat importujemy więcej z USA niż eksportujemy i raczej to się nie zmieni w najbliższej perspektywie. Dowód? Węgiel, którego import z USA stanowi chyba największy powód do gospodarczego wstydu.

  https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/787-polska-gospodarcza-kolonia-usa

 12. Batalia o Śląsk
  Całkiem interesujący film dokumentalny poświęcony tematyce Powstań Śląskich.

 13. 97. rocznica wybuchu III powstania śląskiego

  W nocy z 2 na 3 maja 1921 r. wybuchło III powstanie śląskie, które przesądziło o sposobie podziału Górnego Śląska między Polskę i Niemcy. 97. rocznica tego wydarzenia będzie obchodzona w regionie głównie w czwartek, wraz z uroczystościami narodowego święta Konstytucji 3 maja.

  http://dzieje.pl/aktualnosci/97-rocznica-wybuchu-iii-powstania-slaskiego

  Prof. Woźniczka: III powstanie śląskie było argumentem za nowym podziałem Górnego Śląska

  III powstanie śląskie z 1921 r. było bardzo ważnym argumentem na rzecz nowego podziału Górnego Śląska po niekorzystnych dla Polski wynikach zorganizowanego kilka miesięcy wcześniej plebiscytu – ocenia historyk z Uniwersytetu Śląskiego prof. Zygmunt Woźniczka.

  http://dzieje.pl/aktualnosci/prof-wozniczka-iii-powstanie-slaskie-bylo-argumentem-za-nowym-podzialem-gornego-slaska

 14. Do tego trzeba dodać tzw. samoistne aborcje, powodowane między innymi szczepieniami DiPerTe. Dane demograficzne z początku lat 60. ubiegłego wieku mówiły, że w 2000 roku Polska będzie liczyła 55-60 milionów mieszkańców. Wielcy tego świata przestraszyli się i w 1970 roku tzw. Klub Rzymski opublikował Raport, w którym podał możliwość wzrostu ludności w Polsce do liczby 15 300 000. Polskę, jak wiadomo, reprezentowały wybitne umysły, takie jak na przykład Kołakowski, oficer Informacji Wojskowej biegający z TT po Uniwersytecie. Policzmy, jak te kobiety miały „nadążyć z porodami” po takiej hekatombie ofiar? Nie wspominam o stratach materialnych. Proszę zauważyć, że tzw. inteligencja, od uczelni poczynając, w ogóle nie zabiera głosu w tych demograficznych kwestiach i ich wpływie na rozwój państwa. Natomiast wszelkiej maści partyjki cały czas trąbią o konieczności męstwa przeciw Moskalowi, czyli przygotowują do kolejnych strat.

  „Polscy” politycy i „polskie” media przygotowują Polaków do roli mięsa armatniego w razie eskalacji konfliktu na Ukrainie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie skala tego zjawiska w Polsce. Jak pisze J.W. Dean, cenzura w polskiej prasie wygląda dokładnie tak, jak to było w czasach komunizmu. Jednak tym razem, zamiast sowieckiej, mamy amerykańską okupację. Nie jest to specjalnie dziwne, ponieważ podano oficjalnie, że 99% „polskiej” prasy jest w rękach jednego niemieckiego wydawnictwa.

  Nie ma także żadnego problemu, aby publikować największe bzdury na temat Rosji, z hasłami wzywających do wojny z Rosją włącznie. Każdy, kto pisze inaczej, jest oskarżany o bycie agentem Putina i nazywany zdradziecką szumowiną. Te same hasła są realizowane przez dwie główne partie proamerykańskie: Platformę zwaną Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. Ta rusofobia jest napędzana przez całą armię pracowników tzw. kultury w kraju i za granicą. Dziwnym trafem w tym samym czasie, we wszystkich mediach ukazuje się masa rozmaitego rodzaju piosenek, haseł negatywnie oceniających Rosję, oraz na gwałt powstają audycje i filmy o roli Sowietów-Moskali w niszczeniu Polski. [Tak, tak, obecny prezydent Rosji jest szarmanckim dżentelmenem, pałającym szczególną miłością do Polski, Polek i Polaków – przyp. TAW]. Zły agent KGB Putin jest głównym celem kpin prozachodnich gazet i telewizji. Ameryka jest pokazywana w roli Santa Clausa, czyli św. Mikołaja rozdającego prezenty, Myszki Miki czy Coca-Coli. Żadnych informacji o mordowaniu przez drony ludności w Pakistanie, Afganistanie, Iraku czy Libii lub Jemenie i Somalii nie ma. Podobnie jak nie było prawie żadnych prawdziwych informacji o wojnie w Jugosławii, za to cała masa dezinformacji o Serbach. Jest oczywiście zupełnym zbiegiem okoliczności, że syn wiceprezydenta USA, Joe Bidena, zaraz po przewrocie „demokratycznym” na Ukrainie zasiadł w radzie nadzorczej Burisma Holdings, największego ukraińskiego producenta gazu. Oczywiście jest także zupełnym przypadkiem to, że w tej samej radzie siedzi były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski-Stolzman. A co, nie mogą zarabiać? Demokracja jest przecież najważniejsza. A będąc członkiem rady dyrektorów największego koncernu gazowego, znacznie łatwiej walczyć o demokrację.

  Ironią tej sytuacji jest fakt, że Polska szkoli ludzi, którzy oddają hołd człowiekowi [Stepanowi Banderze], który w czasach II wojny światowej zaczął oczyszczać (mordować) Ukrainę z Polaków. Wypada przypomnieć, że za mordy ludności cywilnej na terenach okupowanych, zgodnie z konwencjami międzynarodowymi, jest odpowiedzialna strona okupująca, w tym konkretnym przypadku za mordy i działalność UPA odpowiedzialna jest III Rzesza i jej spadkobiercy.

  Przypomnieć należy, że szkolenie przyszłych upowców odbywało się w latach trzydziestych w Polsce i w Austrii: Bandera w Gdańsku, a Mielnik w Wiedniu. Szkolenie obejmowało: zarządzanie tłumem, cele identyfikacji, taktyka przywództwa, zarządzenie behawioralne w stresujących warunkach, ochrona przed gazami policji, budowa barykad i zajęcia strzeleckie i kursy snajperskie. Kursy prowadzone w Legionowie dla „studentów” w 2013 roku, miały ten sam zakres. Nazwisk oficerów szkolących przyszłych neonazistów za pieniądze polskiego podatnika na wszelki wypadek nie ujawniono [„polskich” „dziennikarzy śledczych” temat ten w ogóle nie interesuje – przyp. TAW].

  Tak zwana „polska elita” to bardzo obliczalna i cyniczna grupka destabilizująca Ukrainę i Białoruś. Sytuacja byłaby niebezpieczna, gdyby Polska była krajem suwerennym, a nie poligonem doświadczalnym USA. Jak podał prezes Narodowego Banku Polskiego, a wcześniej specjalny Komisarz w Iraku, Marek Belka, członek CFR: „Polska jako kraj praktycznie nie istnieje”. Minister wie, co mówi. 90% banków w Polsce jest zagranicznych, także ponad 70% dużych przedsiębiorstw. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Już teraz Polacy są robotami we własnym kraju, ale poprzez odpowiednie obniżenie poziomu edukacji i wprowadzeniu grantów na uczelniach, jeszcze to do nich nie dotarło.

  Zakres podporządkowania poszczególnych instytucji państwowych, służb specjalnych, tego, co pozostało z wojska, i różnych środowisk politycznych Stanom Zjednoczonym, sprawia, że moje wcześniejsze ostrzeżenia o „okupacji Polski przez USA” okazały się prawdziwe. To jeszcze nie jest okupacja o charakterze wojskowym, ale od dłuższego czasu zarządzanie mediami i decyzjami politycznymi (plus służbą zdrowia). Wytworzony klimat polityczny sprawia, że ludzie, którzy w II Rzeczypospolitej czy w Polsce Ludowej siedzieliby na ławie oskarżonych za zdradę stanu, nadal cieszą się nie tylko swobodą, ale uchodzą za elity.

  Jak podaje Jim W. Dean, głównym celem V kolumny amerykańskiej w Polsce jest promocja amerykańskich i zachodnich „wartości”, propagowanie nienawiści do Rosji. Strategia ta jest widoczna na co dzień gołym okiem. Codziennie politycy i piewcy mediów zachęcają do dostarczania broni na Ukrainę. Ostatnio nawet Minister Spraw Wewnętrznych pochwalił się, że za darmo nie tylko odda, ale i przewiezie sprzęt policyjny. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby wcześniej nie narzekano, jak mało sprzętu posiada krajowa policja i jak w związku z tym trudno walczyć z przestępstwami, mniej lub bardziej zorganizowanymi. Przykład z własnego doświadczenia ze Stowarzyszenia FRECH: mieliśmy 3 kradzieże, złodziei schwytano, ale policja gdańska przez 4 lata nie może przesłuchać świadków, a prokuratura gdańska opracować aktu oskarżenia.

  Cały czas głoszone są ostrzeżenia o możliwości napaści Rosji na Polskę. Nawet generałowie, którzy już dawno zatracili wiedzę o technice wojskowej (np. broni elektromagnetycznej czy antymaterii), zabierają głos w sprawach politycznych i nawołują do uzbrojenia i posłania ochotników na Ukrainę. Ukraińscy neonaziści spełniają podobną rolę jak Al-Kaida i inne tego rodzaju organizacje islamskie. Polska otwarcie popiera nazistowski rząd na Ukrainie. Polska nawet nie kwestionuje sensowności tego działania. USA ożywia sytuację na Ukrainie kosztem głupiej i gospodarczo, i politycznie zniszczonej Polski. Autor twierdzi jednoznaczne, że to nie USA czy NATO, poniosą straty w czasie rzeczywistego konfliktu. To polskie społeczeństwo będzie mięsem armatnim w tej grze. Będzie to sytuacja podobna do tej w 1939 roku, kiedy to pan Beck na polecenie USA zmienił o 180 stopni opcję i wdał się w wojnę z Niemcami siłami polskiego społeczeństwa, a sam uciekł z kraju [A co, po aneksji Austrii i Czechosłowacji Hitler zadowoliłby się jedynie „korytarzem” przez Polskę i wspaniałomyślnie ostawiłby nas w pokoju? – przyp. TAW].

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-52-stanem-stanow-zjednoczonych-2014-09

  1. To zenada!!!! Teraz juz sie nawet skurwysyny pisdzielce nie kryja sie dla kogo tak naprawde pracuja i kto im daje hajs, by mogli WYDOIC BIDNA POLSKE NA 300 MILIARDOW DOLCOW!!!!

 15. OJ, będzie płacz !!
  Rosyjskie Siły Powietrzne przeprowadziły w środę wieczorem kilka nalotów na pozycje rebeliantów położone północnym rejonie prowincji Hama w Syrii.
  Rosjanie mieli zaatakować wiele obszarów kontrolowanych przez islamskich rebeliantów w pobliżu granicy z prowincją Idlib.
  Syryjskie źródła wojskowe poinformowały, że rosyjskie lotnictwo skoncentrowało swoje działania na miastach Kafr Zita i Al-Lataminah, które są kontrolowane przez organizację uznawaną przez rząd Baszara za islamistyczną – Jaysh Al-Izza.
  Wśród wielu celów rosyjskich nalotów był skład broni Jaysh Al-Izza, który znajdował się w Kafr Zita.
  Media informują, że naloty były bardzo skuteczne, a skład broni został zniszczony po pięciokrotnym uderzeniu na cel.
  https://kresy.pl/wydarzenia/rosyjskie-lotnictwo-zbombardowalo-sklady-broni-rebeliantow-w-hamie-video/

  1. Niech zgadne w nalotach mogli zginac INSTRUKTORZY CIA, MI6 I MOSSADU, ktorz znalezli sie tam zupelnie przypadkowo

  2. Ostatnio również IZRAEL zbombardował podobno bazę IRAŃCZYKÓW w Syrii. chyba kilkunastu zginęło

 16. W Syrii szykuje się nowa prowokacja z „atakiem chemicznym” z udziałem amerykańskich służb specjalnych.
  Poinformowało o tym kompetentne źródło związane z syryjskimi służbami specjalnymi.
  Podkreśla się, że mają zostać użyte substancje chemiczne.
  „Operacją dowodzi były członek PI Miszan Idriz Al Hamasz. Celem akcji jest inscenizacja ataku chemicznego przeciwko cywilom z jego dalszym nagłośnieniem w mediach” — poinformowało źródło. Według niego przygotowania do „ataku chemicznego” rozpoczęły się 23 kwietnia. Na miejsce przyszłej inscenizacji wybrano pole naftowe Al Dżafra 27 km na wschód od Dajr az-Zaur, gdzie jest rozmieszczona baza wojskowa USA. Obecnie są tam sprowadzani mieszkańcy zachodniego brzegu Eufratu do udziału w filmowaniu inscenizacji.
  W akcję terrorysta planuje zaangażować swojego brata Muhammeda Ramadana Al Idriza i członków jego rodziny — dodał informator.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805037893156-USA-Syria-prowokacja-bron-chemiczna/
  To „tylko” rewelacje „Sputnika”, ale poprzednie były prawdziwe. Kwestia około 2-3 tygodni.
  Niedawno podawali o możliwości prowokacji na Łotwie… zobaczymy.

 17. Nic sie nigdy do Kurwy Nedzy nie zmieni, jesli nie wyjdziemy z domu i zbierzemy sie pod Sejmem na Wiejskiej i wyprowadzimy sila knurow przyspawanych do stolkow na TACZKACH! 🙂

  Chcecie Zmian, trzeba zrobic REWOLUCJE tym kurwom, cwelom hamom z tzw. ELTY walonkowo-kufajkowej na NOWOGRODZKIEJ i Wiejskiej. Codzienne Protesty, Pikiety, Strajki, Demonstracja najpierw kilka godzin, potem 24 godziny az do kilku dni. Tak zeby cala POLSKA stanela, i wtedy te kurwy poczuja sile NARODU i zrobi im sie mokro w gaciach! 🙂

  21 WIEK POLSKA NA KRAWĘDZI UPADKU TAK JAK W 18 WIEKU !

  https://jackcaleib.com/medium/34536e2

 18. W nowej Konstytucji powinien być zapis, że ktoś kto źle się wyraża o Polsce, czy Polakach nie może dostawać jakichkolwiek pieniędzy z budżetu !!! Pozamykały by gęby takie persony 🙁 🙁 🙁

  1. Pierwszy na liscie powinien byc POLIN, prezydent Juda i jego eskimoska Trzoda Chlewna z najbardziej Eskimoskiej Partii – UNII WOLNOSCI + NaCiulnik Kalkstein ns czsrno-bialym kocurku 🙂 i tumany PIS-dzielce

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: