DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Pułapka na naiwnych GIGANTYCZNE ZAGROŻENIE !!

WITAM DZIŚ ART. A JUTRO FILM CIEKAWE CZY WIDZICIE W TYM ZAGROŻENIE ??

JA WIDZĘ I JUTRO OPOWIEM CO IJAK I TO WSZYSTKO JUŻ TUŻ TUŻ

🙂 JAK SIĘ SPROSTYTUOWAĆ A PÓŹNIEJ PŁAKAĆ ……

Użytkownicy Facebooka będą otrzymywali pieniądze za udostępnienie swoich danych? Polacy opracowali innowacyjny projekt IOVO

Opracowana przez Polaków technologia może okazać się lekarstwem na chorobę, która toczy współczesny internet. „To rozwiązanie może naprawić Facebooka” —powiedziała na konferencji prasowej w Nowym Jorku Brittany Kaiser. Była dyrektor Cambridge Analytica ogłosiła, że chce walczyć o prawa internautów do własności danych i z tego powodu zdecydowała się dołączyć do zespołu IOVO. Polski projekt wspiera również Jeffrey Wernick — inwestor, który finansował takie startupy jak Uber i Airbnb.

Przed kamerami amerykańskich stacji telewizyjnych Brittany Kaiser raz jeszcze odniosła się do afery z udziałem największego serwisu społecznościowego na świecie.

Wielkie korporacje i hurtownie danych przywłaszczają cyfrowe informacje na nasz temat, handlują nimi za naszymi plecami zarabiając ogromne kwoty — alarmuje była dyrektor Cambridge Analytica, firmy zamieszanej w wyciek danych z Facebooka. Przed wybuchem skandalu Kaiser zrezygnowała ze swojego stanowiska, by m.in. zająć się poszukiwaniem rozwiązań, które mogą pomóc internautom w ochronie ich prywatnych informacji. Jej zdaniem jednym z podstawowych i notorycznie łamanych praw człowieka we współczesnym świecie, jest prawo do zarządzania własnymi danymi. Dotychczas brakowało technologii, która mogłaby to prawo egzekwować, jednak wraz z powstaniem IOVO pojawiła się nadzieja na zmianę.

To rozwiązanie może naprawić Facebooka i pozostałe portale społecznościowe, diametralnie zmieniając zasady gry — powiedziała dziennikarzom Kaiser.

W jaki sposób polski projekt, o którym rozpisują się dziś międzynarodowe media, może uzdrowić internet? IOVO opiera się na technologii DAG. To czwartej generacji blockchain pozwalający nie tylko na bezpieczne przechowywanie cyfrowych informacji i kontrolowanie dostępu do nich, ale także na pobieranie mikropłatności za udostępnienie naszych danych.

Teraz każdy internauta będzie mógł samemu decydować komu i w jakim zakresie udostępnia dane, a za każde wyświetlenie otrzyma stosowne wynagrodzenie – tłumaczy Krzysztof Gagacki, twórca IOVO.

Do tej pory na takich informacjach zarabiały duże firmy. Dzięki naszemu rozwiązaniu odzyskamy nad nimi kontrolę i sami będziemy je monetyzować. To koniec dzikiej inwigilacji i wyzysku — dodaje współtwórca IOVO.

Blockchain to inaczej bloki informacji zapisywane kryptograficznie w rozproszonym rejestrze. Według analityków z MarketsandMarkets rynek rozwiązań opartych o tę technologię w 2017 r. osiągnął wartość 415.5 mln dolarów, a do roku 2022 wart będzie już ponad 7 i pół mld dolarów, co oznacza wzrost na poziomie 79.6 proc. rdr. Firmy sięgają po nią przede wszystkim ze względu na transparentność, najwyższy poziom bezpieczeństwa i brak możliwości niepożądanej ingerencji w zapisane treści. Jest to obecnie najbezpieczniejsza forma przechowywania informacji, co tym bardziej przemawia za polskim projektem. Jego możliwości dostrzegł m.in Jeffrey Wernick, inwestor, znany z zaangażowania w takie projekty jak Uber czy Airbnb.

– Nie możemy mówić o sobie, że jesteśmy wolnymi ludźmi, gdy nie posiadamy prawa do własnych danych – zauważył Wernick. Wszyscy prelegenci są zgodni co do tego, że wspierając IOVO działają na rzecz przyszłych pokoleń, by nie były cyfrowymi niewolnikami, lecz wolnymi obywatelami zarówno offline jak i online.

Jedna sieć, wiele możliwości

Infrastruktura IOVO jest fundamentem, na którym powstawać będą zdecentralizowane aplikacje. To nowa internetowa konstytucja obiegu danych, która przyznaje fundamentalne prawa własności i prywatności danych wszystkim użytkownikom. Portale takie jak Facebook mogą się z nią zintegrować, by w transparentny i kontrolowany sposób korzystać z danych swoich użytkowników. Na tym jednak nie kończą się zastosowania IOVO. Już dziś scenariuszy jest sporo, a ich liczba cały czas rośnie. Jak przewiduje Gagacki, z opracowanej przez polaków sieci korzystać będa m.in. banki, kupując od jej użytkowników dostęp do informacji potrzebnych w procesach scoringowych. Dzięki nowej technologii wzrośnie także skuteczność targetowania reklam online. Internauci będą mogli sprzedawać hurtowniom danych indywidualnie wyselekcjonowane i dokładniejsze dane niż te zbierane obecnie za pośrednictwem plików cookies lub innych metod śledzenia użytkowników sieci.

— W sieci IOVO każde wyświetlenie danych wymaga zgody ich właściciela oraz uiszczenia na jego rzecz stosownej mikroopłaty. W ten sposób użytkownik wybiera, jakie dane chce w danej sytuacji zmonetyzować. Może również odrzucić propozycję zachowując pełną anonimowość.W praktyce oznacza to, że internauci będą mogli partycypować w budżetach reklamowych. To początek „data democracy” — wyjaśnia Gagacki i dodaje, że jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań na rzecz cyfrowej wolności, nasze dzieci nie będą wiedział czym jest prywatność.

Wtóruje mu Brittany Kaiser przekonując, że brak zasad w tworzeniu internetu doprowadził do utworzenia scentralizowanej ekonomii danych i kultury eksploatacji jego użytkowników. — IOVO ma szansę naprawiać problem z danymi w sieci, o którym mówi dziś cały świat, jednak nikt nie ma pomysłu, jak wyzwolić ludzkości z cyfrowych wyłudzeń. Prawne regulacje tu nie wystarczą. Sprawy zaszły za daleko. Z tego impasu może wyzwolić nas wyłącznie technologia zabezpieczająca nasz internetowy kapitał — przekonuje była dyrektor biznesowa Cambridge Analytica.

 

Użytkownicy Facebooka będą otrzymywali pieniądze za udostępnienie swoich danych? Polacy opracowali innowacyjny projekt IOVO

TO JEST ŚCIŚLE ZWIĄZANE Z TYM !!!!!

12 thoughts on “Pułapka na naiwnych GIGANTYCZNE ZAGROŻENIE !!

 1. Jak można dr Lucyny Kulińskiej nie kochać ??? 😉 😛 Kończy pracę na uczelni, to powinna zająć się polityką !!! Ile spokojniej bym spała, gdyby ta kobieta rządziła ??? … mmmm … pomarzyć wolno 😉 😛
  Słuchajcie , co spotka banderowców – co im tam szykują ( czułam, że tak zrobią !!! ) … a jak potem wskażą jako winnych Polaków ??? … Boję się myśleć 🙁 🙁 🙁

 2. Będzie jak patostrim „lewel dymany frajer” bo oddadzą się i swoje dane za parę groszy jak żule czy cichodajki. FB przeniesie dane pod klucz i sam będzie dysponwał na wyłączność info o adresach, upodobaniach itp. FB będzie miał wszystkie klucze PGP i może jeszcze ktoś (chcieli je rejestrować). Także gówno z prywatności w korpach. Nawet chipa RFID nie trzeba dla bezrobotnych.

  „Do tej pory na takich informacjach zarabiały duże firmy. Dzięki naszemu rozwiązaniu odzyskamy nad nimi kontrolę i sami będziemy je monetyzować. To koniec dzikiej inwigilacji i wyzysku — dodaje współtwórca IOVO.” to kompletna bzdura jak z kryptowalutami.

  Banki mają mieć dostęp do info po wykupieniu – czyli będą mieli kupione czasowe klucze deszyfrujące. Nie ma się co podniecać. I tak nie zaoferują niczego ryzykantom.

  To gigantyczna bańka spekulacyjna. TYLKO GOTÓWKA 🙂

 3. Mówię i TRĄBIĘ DO TYCH DEBILII! / bo to już nie można inaczej nazwać!!!/ – JAK ŻRESZ TAK CHORUJESZ!!!! – parówki które zmnieszaja w lodówce swoją objętość a po podgrzaniu puchną do podwójnej objętości, w niemieckich mrożonkach- brokuły to są same pokrojone łodygi i ze 2 różyczki na całą torebkę,mięso mielone ubywa/kotlety/ ubywa na patelni i przykleja się że nie można go przekręcić na drugą str, żółty” PLASTIKOWY „ser za ok 30zł/kg,który skrzypi, piszczy w zębach przy gryzieniu i po podpaleniu kawałka zapalniczką ANI SIĘ NIE TOPIŁ,ANIE ZMIENIŁ W ŻADEN SPOSÓB! TYLKO OKOPCIŁ NA CZARNO! – można ”wykąpać i sprzedać ponownie!, ale po zwróceniu uwagi co za G….NO KUPILI to:- ” przecież prawie 30zł/kg i TAK LADNIE WYGLĄDAŁ i MA DUŻE DZIURY”!!! – pokazałam to wszystko! i: „to co robić ,przecież nie wyrzucimy!” – NO TO KU…WA MÓWIĘ SMACZNEGO!!!! tylko potem mi nie mówcie,że się nie MOŻECIE WY…SRAĆ! i na deser tabl.przeczyszczające z ASPARTANEM lub E-951!!!,jak kto woli nazywać!!!!- KOSZMAR!!!!!…….

 4. „prywatne życie nie jest za darmo dla kogoś, chyba że ta osoba wyrazi zgodę za nieodpłatne usługi” „jest mały problem. To ja powinienem wystawiać rachunek, a tu oczywiście każdy by chciał wyolbrzymione kwoty. a nie w tym rzecz, tylko ile kosztuje nasze prywatne życie lub co. coś z niego kosztuje””

 5. Kluczem tu jest „mikroopłata” 😉 Już była w szatanach draka , jak to ludzie dawali zdjęcia na fb, a potem je widzieli na reklamach np. jogurcików – Kolonko o tym kiedyś mówił ( jak jutro ten film znajdę, to Wam wrzucę ) 😉 😛
  Dostaniecie 2 centy za zdjęcie , może 1 centa za wypełnienie ankiety … a potem nie płaczcie , że Was sprofilowano i sprzedano , bo sami się daliście 😉 😛
  Jak to dobrze, że ja w ten syf nie weszłam 🙂 🙂 🙂

  1. Obejrzyjcie nowy film na CW24, następne co pis-dzielce ukrywają przed Polakami, tak jak próbują ukrywać marsze ss-galizien na upainie. Szykuja na nas nie tylko bandy upa, ale to samo z tamtej strony. Analogia to upainy sama się nasuwa, bo chodzi o NKWD, które nie było „ruskie” tylko żydowskie.Jak wiadomo Polaków ma być 15 mln., dobiją tylko do reszty przemysł, rolnictwo-hodowlę, i zrobia parę montowni i filii jakichś parchatych interesów z robolami do roboty w polin. A z podatków na zarządców tego gułagu wystarczy, będa doić i gnębić do takiego stopnia jak w Palestynie. Teraz DOTUJĄ CAŁY CZAS z podatków każde dziadostwo pseudobiznesowe, które włazi do Polski ale-na pozór „niemieckie”, na pozór „hiszpańskie”, a jest….jakie? Stamtąd, ale kosherne. Drugi film wstawiam dr-a Jaśkowskiego przede wszystkim o zarzynaniu do reszty polskiego rolnictwa i hodowli.
   Jack, weź pogrzeb w temacie, jakie są uwarunkowania prawne, czy da się założyć i stworzyć instytucję, ale W PEŁNI LEGALNĄ I Z UMOCOWANIEM PRAWNYM NIE DO RUSZENIA, czegoś takiego jak Gwardia Narodowa, lub Samoobrona Obywatelska, uzbrojonego-za własne pieniądze i z datków patriotów i założonego poza strukturami państwa, czego nie mogliby zlikwidować i zdelegalizować. Chyba się nie da w polin, ale może jest jakiś przepis międzynarodowy, na który można się powołać albo jakiś wyrok z Hagi itp. w przypadku UDOKUMENTOWANYCH I NIE DAJĄCYCH SIĘ PODWAŻYĆ zagrożeń wewnętrznych w kraju. Pzdr. dla wszystkich myślących, których tu spotykamy.

   https://www.youtube.com/watch?v=UU93s3Zpeas&list=PLr3SVJhoemBqPKdXl-unQvFfjL9JKiI6f

  2. Mnie też nie ma na fb 🙂 i czuję się świetnie 😀
   Wolę poczytać inne żeczy 😉 A jeśli już mam tam wleść to najlepiej na pijaka 😉 jak kiedyś mówił Mizia 🙂 😀

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: