NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PILNE BANDERYZM SYCONY RELIGIĄ !! to jest droga do zbrodni i tragedii

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Rozmowy polsko-ukraińskie. Ukraińcy chcą odnowienia pomników UPA, w tym także nielegalnych

Jan Paweł II, Niebiańska Sotnia oraz bojownicy OUN-UPA na freskach w ukraińskiej cerkwi [+FOTO]

Freski w ukraińskiej wsi Weryń przedstawiają m.in. dwóch miejscowych sotników UPA oraz zbrodniarzy z OUN – Biłasa i Danyłyszyna.

W położonej w obwodzie lwowskim na Ukrainie wiosce Weryń znajduje się cerkiew pw. św. Michała Archanioła, w której artysta Mykoła Hawryłow namalował nietypowe freski. Na malowidłach tematyka biblijna miesza się z elementami z historii Ukrainy, w tym z postaciami zbrodniarzy z OUN-UPA. – wynika z informacji podanej w czwartek przez ukraiński portal RISU poświęcony tematyce religijnej.

Jak pisze RISU, biblijny Józef ma na freskach Hawryłowa twarz greckokatolickiego biskupa Josifa Slipego, a Jan Chrzciciel śpiewaka Kuźmy Skriabina. Aniołowie grają na ukraińskich instrumentach muzycznych. W scenie chrztu Rusi razem z księżną Olgą i księciem Włodzimierzem Wielkim namalowano także współczesnego zwierzchnika grekokatolików Swiatosława, a nad nimi… Niebiańską Sotnię, czyli ludzi, którzy zginęli na kijowskim Majdanie w 2014 roku.

„Nie mogłem nie namalować Niebiańskiej Sotni – Żyżniewskiego, Nikojana, Werbyckiego. Razem z Jezusem i bohaterami Niebiańskiej Sotni przedstawiłem duchownych – uchodźców ze wsi Weryń, którą nazwano +kuźnią+ duchownych” – mówi autor fresków. Jak podaje RISU, na freskach są także… miejscowi sotnicy UPA Hrebenko i Jawir, oraz Biłas i Danyłyszyn – zbrodniarze z OUN, którzy zabili w 1931 roku posła na Sejm Tadeusza Hołówkę.

Miejscowy duchowny Wasyl Howhera uważa, że mieszając wątki biblijne ze współczesnymi artysta nie narusza kanonów teologii. Identyczne zdanie ma sam autor fresków. „To nie są po prostu ładne obrazki z Ewangelii i ilustracje do Biblii, są tu one połączone z narodowymi i historycznymi elementami ukraińskimi” – twierdzi Hawryłow. – „One wplatają się w wątki ewangeliczne, nie poruszając przy tym żadnych ewangelicznych kanonów”.

Portal Vholos, na który powołuje się RISU, pisał także, że nie wszystkim podobała się twórczość Hawryłowa.

„Na początku [ludzie] pytali, dlaczego Chrystus nosi wyszywankę, ponieważ uważali, że w tych czasach nie było takich ubrań. Dziwili się także, dlaczego zwykłych ludzi namalowano na ścianach cerkwi, a nie tylko świętych. Ale taka tradycja jest na Ukrainie jeszcze od czasów Kozaczyzny” – tłumaczy Hawryłow – „Komuś nie podoba się też podobizna Juszczenki, komuś – sotnicy UPA na ścianie. Jednak mieszkańcy Werynia są z nich dumni. Polacy dyplomatycznie milczą, kiedy pokazuje się im tych bohaterów. Chociaż przy okazji wspomina się im, że to część historii wsi” – mówi artysta.

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ:

PRZEPISY O PENALIZACJI BANDERYZMU ZOSTAŁY ZASKARŻONE DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO PRZEZ PREZYDENT ANDRZEJA DUDĘ

33 thoughts on “PILNE BANDERYZM SYCONY RELIGIĄ !! to jest droga do zbrodni i tragedii

  1. Wysłałem swoje i tez widzę,ze ich nie ma, to sie nazywa CENZURA !!!!!!!!!!!! wszystko zażydzone az jedzie czosnkiem na 100 kilometrów albo i wiecej.

  2. Normalka he he , a co mysleiscie, ze dadza sie nam wypowiedziec??…bez bicia??…Ja nawet tam niepisze….na yt. troche mniej kasuja ale czasem
   tez potrafia wqrwic tz. zmieniaja forme komentow…pfff…niestety… 🙂

  1. Piekny kraj, kiedys sie tam przejade 🙂 Spoko Ci kolesie 🙂 Tez sie ubawilam 😀
   A tak na marginesie : to Knur1 dawaj na blog bo niema sie z kim droczyc 😀 masz nowy kanal na yt. ??.. 🙂 chyba taaak ….

  1. Już na ten film Radosławowi Patlewiczowi agenciury ch*jeckiego doniosły ??? Czuuuł. że tak będzie 🙁 🙁 🙁 Pewnie powołał się na zdjęcia z fb, czy yt ( dłużej niż 15 s ) i go uwalili … niech zrobi ten film jeszcze raz , a ryj pejsora da tylko na chwilkę, to może filmu tak szybko nie uwalą … i tak ten ryj znamy i dosyć mamy !!! 🙁 🙁 🙁 Allle go prawda boli !!! 🙁 🙁 🙁

     1. Jaka gapa?? Llubie 🙂 madra osobka z Ciebie 🙂 potem jak mozesz to napisz mi nazwe kanalu i tytul filmu to poszperam 🙂
      bo wszystkich kanalow w pamieci niemam 🙂 Ostatnio grzebie sporo na arabskich stronach i leb rozwala taka to metalnosc 🙂
      Dlatego jakbym wczoraj najpierw zabrala sie za ten film to bym zdazyla, ale sie zaczytalam gdzieindziej…ech 😮 🙂

      1. Kanał się nazywa ~Radosław Patlewicz ,,,a ten film już jest drugi raz wrzucony … i dałam niżej 😉 😛

       1. no rozwiną to wszystko co ja sygnalizowałem brawo że mu sie chciało ja daje tylko po łebkach właśnie po to żeby ktoś podjął wątek ………..:-)

       2. Trochę używa Twoich sformułowań 😉 😛 Oni naprawdę chcą Armagedonu !!! Ich trzeba izolować !!! 🙁 🙁 🙁

       3. A potem się wypierali ??? 😉 😛 Myślą, że kto głupi i jak skasowali komuś z tymi dowodami konto, to ktokolwiek im uwierzy ??? 😉 😛

  1. Niczym …Egipcjanie kurde, robia z siebie bogow….Ciekawe czy maja przygotowane miejsca pochowku tak jak Faraoni(???) 🙂

 1. Mordercy wsrod swietych!! Czyli mozna by zainterpretowac, ze swieci tez sa mordercami(nie urazajac wierzacych), (sama pochodze z rodziny katolickiej)
  Ale obiektywnie patrzac to swieci niczym sie nieroznia od mordercow jezeli tak sie zastanowic 😮

  1. Na tych freskach to same łajzy 🙂 nie obrazajac wierzacych gdyz i ja pochodze z poteznej turbokatolickiej rodzinki.

   1. Ci Ukraincy np., ktorzy nie sa zainteresowani banderyzmem ale sa wierzacy sa wstanie sie przylaczyc do jakis stowarzyszen ze wzgledow religijnych.
    W ten sposob Ukry kultu Banderyzmu moga zgromadzic wiecej ludzi w swoje szeregi. A tych co juz maja, wzmocnic metalnie do boju poprzez religie 🙁

     1. Nie zrozumialas mnie….chodzilo mi o to, ze religia kontroluje sie cale narody, !!!! Jak zlaczymy to zpolityka to bedziemy mieli „Coran 2” i tyle!!! Beata…

 2. po raz kolejny mówię o sile dźwięku, myśli, modlitwy. Kontroluj swój umysł, bo inaczej ktoś go skontroluje za Ciebie

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: