NA ŻYWO 20.00 TELEKONFERENCJA ROSJA -POLSKA-NIEMCY MACIEJ PORĘBA JACK CALEIB I ALEKSANDER JABŁONOWSKI "CO SIĘ DZIEJE W ROSJI?" RELACJA BEZ CENZURY23 sierpnia 2019
20.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

czaputowicz kapituluje przed ukrami………. SZYBKO …..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

Proces legislacyjny nowelizacji ustawy o IPN nie został zakończony – oświadczyło w sobotę polskie MSZ. To odpowiedź na piątkowe stanowisko MSZ Ukrainy, które wyraziło zaniepokojenie tą ustawą, ponieważ umożliwia ona postępowania karne za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

„W związku z komunikatem MSZ Ukrainy w sprawie uchwalenia 26 stycznia 2018 roku przez Sejm RP ustawy +o zmianie ustawy o IPN – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu i niektórych innych ustaw+, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP informuje, że proces legislacyjny wyżej wymienionego aktu prawnego nie został zakończony” – napisał resort spraw zagranicznych w komunikacie przesłanym PAP.

Wyjaśniono, że „intencją wnioskodawców ustawy jest przeciwdziałanie negowaniu lub umniejszaniu odpowiedzialności sprawców zbrodni dokonanych przez formacje kolaborujące z III Rzeszą Niemiecką”. „Odnosi się jedynie do osób, które publicznie i wbrew faktom zaprzeczają ww. zbrodniom. Podkreślamy, że działalność naukowa i artystyczna nie stanowi przestępstwa w rozumieniu omawianej ustawy” – napisało polskie MSZ.

 

W komunikacie podkreślono, że „strona polska potwierdza swoją wolę budowania strategicznego partnerstwa z Ukrainą”. „Jednakże, co wielokrotnie podkreślaliśmy, partnerstwo to musi być oparte na prawdzie” – zaznaczył polski resort spraw zagranicznych.

 

MSZ Ukrainy wyraziło w piątek głębokie zaniepokojenie w związku z przyjętą przez Sejm ustawą, która umożliwia wszczynanie postępowań karnych za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów. „Przykro nam, że ukraińska tematyka po raz kolejny jest wykorzystywana w polityce wewnętrznej Polski, a tragiczne stronice wspólnej historii są nadal upolityczniane” – głosi komentarz ukraińskiej dyplomacji opublikowany w piątek wieczorem.

MSZ w Kijowie oświadczyło, że strona ukraińska „kategorycznie sprzeciwia się kolejnej próbie narzucenia jednostronnego traktowania wydarzeń historycznych, w tym użyciu w oficjalnym dokumencie Rzeczypospolitej Polskiej niepoprawnej nazwy części terytorium współczesnej Ukrainy”. „Chcielibyśmy przypomnieć autorom projektu ustawy, że Ukraińcy, jak i Polacy, doznali ogromnych cierpień ze strony totalitarnych reżimów w latach drugiej wojny światowej, a także z oddaniem walczyli o wolność swojej ojczyzny” – napisano w stanowisku.

 

„W tym kontekście niezwykłe zaniepokojenie wywołuje zamiar przedstawienia Ukraińców wyłącznie jako +zbrodniczych nacjonalistów+ i +kolaborantów III Rzeszy+” – podkreślono w komunikacie.

 

MSZ Ukrainy wyraziło nadzieję, że Senat, do którego ustawa ma trafić, „okaże mądrość polityczną w związku z kwestiami, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój relacji dwustronnych”. Zaapelowało także do strony polskiej o „otwartość i konstruktywność w dalszym rozwoju stosunków” między Ukrainą i Polską.

 

W piątek Sejm uchwalił zmiany w ustawie o IPN – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Posłowie zdecydowali m.in., że w ustawie znajdą się przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów (także zbrodniom tych ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką).

 

W nowelizacji ustawy o IPN zapisano definicję takich zbrodni. Są to „czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności”. Wskazano również, że taką zbrodnią był udział ukraińskich nacjonalistów w eksterminacji Żydów i popełnione przez nich ludobójstwo na obywatelach II RP na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. (PAP)

 

autor: Marta Rawicz

 

mkr/ eaw/

48 thoughts on “czaputowicz kapituluje przed ukrami………. SZYBKO …..

 1. ~Krabiczko … Twoja wrzutka o reakcji eskimosów tak mnie rozżaliła i zasmuciła , że dopiero jutro się do tego odniosę … nie mam teraz na to cenzuralnych słów 🙁 🙁 🙁

  Ale teraz Wam podrzucam , o co tak naprawdę walczy niejaka „róża hande hoch” 🙁 🙁 🙁

 2. Miziu, zrób tu ankietę, żebyśmy mogli wyrazić swoje poparcie dla tej ustawy i niech to władze zobaczą bo oni uwielbiają cyferki.

  1. ja dodam prośbę o podanie nazwisk posłów, kt. nie poparli karania banderyzmu.

   Pora także uchwalić ustawę o prawie gniazdowym (mniejsza o nazwę- może być prawo Piasta) – działającą tysiąc lat wstecz –
   na każdego przyjętego do Polski cudzoziemca nałożyć dług np. 0,5 mln zł za przyjęcie na nasz teren, oprocentować za każdy rok pobytu, ten dług ma przechodzić na każdego członka jego rodziny, potomków. Czyli jak kogoś ratowaliśmy np. 800 lat temu, to pomnożyć te 0,5 mln przez 800. Drugi punkt takiej ustawy – zakaz wszelkich roszczeń takich cudzoziemców od państwa polskiego pod karą banicji bez odszkodowania.
   Nakaz szanowania polskich obyczajów, zakaz praktykowania na terenie Polski zwyczajów, kt. dla Polaków są szokujące, obrzydliwe, okrutne – np. ubój rytualny- pod karą dożywotniej banicji bez odszkodowania.
   Za działanie na szkodę Polski – tak jak w każdym współczesnym cywilizowanym państwie czyli…

   Muzułmanie w Polsce wyrazili swoje zaniepokojenie wydarzeniami w Polsce. To ja powiadam, że wielu Polaków jest zaniepokojonych prześladowaniem chrześcijan w krajach muzułmańskich.

   1. Brawo, brawo, już popieram takie prawo. Partia Kukiz’15 ma duże pole do działania, tylko trzeba słuchać Narodu.

    1. dziękować.
     Jeszcze uzupełnię swoje propozycje do prawa gniazdowego –
     każda instytucja/firma/fundacja, osoby prawne i fizyczne, które pomagają finansowo cudzoziemcom w Polsce np. kupują mieszkanie w Polsce dla cudzoziemca, mają obowiązek taką sama kwotę przekazać dla biednego Polaka w Polsce. (martwią się o obcych, a wielu Polaków w Polsce jest na granicy wyniszczenia biologicznego – pora to zrównoważyć, żeby Polacy w swojej własnej ojczyźnie nie mieli gorzej niż obcy),
     przewóz okaleczonych zwierząt przez granicę nie może się opłacać. Trzeba nałożyć opłatę w wysokości 10-krotności wartości zdrowego zwierzęcia za przewóz zwierzęcia okaleczonego.
     Wzorem ukrainy – trzeba nałożyć wysokie kary za krytykowanie Polski i Polaków, posądzanie patriotów o faszyzm – kara banicji bez odszkodowania

 3. Nie bać się i nie lękać. Bóg już wyraźnie pokazał kierunek działania (widzieliśmy naocznie na nagraniu). Banderowcy nie mają prawa bytu. Racja jest po naszej stronie.

     1. Mój kot życie mi uratował. To jej „miau, miau…” usłyszałam gdy straciłam przytomność i byłam sama.

      1. oh to takie wzruszające mój któregoś dnia nie wrócił z polowania od tamtej pory juz mi nikt nie miauczyy 🙁 jestem taki samotny

 4. Uderz w stół, a nożyce się odezwą !!!! S-syny !!!!
  Polska będzie ścigać za „polskie obozy śmierci”. Reakcja Izraela
  – To prawo jest bezpodstawne – tak premier Izraela odniósł się do ustawy przyjętej w piątek przez Sejm, która zakazuje używania słów „polskie obozy śmierci”. W związku z tym Binjamin Netanjahu zarządził spotkanie pomiędzy ambasadorem Izraela w Warszawie, a premierem Polski Mateuszem Morawieckim.
  Do nowych przepisów odniósł się premier Izreala Binjamin Netanjahu, który zaznaczył, że „zdecydowanie sprzeciwia się” ustawie – Nie można zmienić biegu historii, nie można negować Holokaustu – stwierdził Netanjahu. Jego wzburzenie miał wywołać fakt, że Polska wspomnianą ustawą zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście.
  To jednak nie wszystko. Premier Netanjahu zażądał natychmiastowego spotkania ambasadora Izreala z premierem Morawieckim. Jednocześnie izraelski MSZ wezwał na jutro polskiego ambasadora w Tel Awiwie.
  Do ustawy odniósł się również izraelski polityk Knessetu Yair Lapid. Były minister finansów Izraela oraz były telewizyjny dziennikarz napisał dziś na Twitterze, że „potępia polską ustawę, która zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście”. „To były polskie obozy śmierci i żadna ustawa tego nie zmieni”.

  Głos zabrała polska ambasada: „Pana bezpodstawne stwierdzenia pokazują, jak bardzo potrzebna jest edukacja na temat Holocaustu, nawet tu w Izraelu” – czytamy na Twitterze.

  Sprawę skomentował również Barak Ravid, znany korespondent dyplomatyczny jednej ze stacji TV w Izraelu. Odniósł się do wymiany zdań na Twitterze, pisząc: „ludzie z ambasady nie mają wstydu. Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie”.

  1. PolitykA zawsze uważałem ze jest delikatnie rzecz ujmując szwynska ale swoją droga buta narodu wybranego pokazuje nam ich prawdziwą twarz

   1. Tak, polityka jest brudna, ale najbardziej brudni są politycy ! To „nasze” kolejne rządy zajmowały się „robieniem dobrze” wszelkim wpływowym nacjom po to żeby zostawiono im święty spokój i możliwości napychania własnych kieszeni krwawicą narodu ! Kto dopuścił i nadal bardzo stara się , aby Polska była postrzegana jak tania dziwka !!, do której każda łajza może się dobierać !!!
    Naród przebrany podnosi larum bo to przecież oni najwięcej psów na Polsce i Polakach wieszają w imię rozkwitu koncernu „Hol…ust” ! a nuż Polakom zachce się (jak wielu się domaga) zrewidować Jedwabne , czy też pokazać prawdziwe oblicze przebranych wobec swojej nacji w tamtym czasie. Geszeft musi kwitnąć !! Nie jest wiedzą tajemną, ale też i nie uogólnianą, że w ostatnich latach na teren Polin i upadliny przeflancowano 4,5 mln przebranych, nasączonych ideologią ” krzywdy wpisanej w geny”- sami tak określają- jak im teraz powiedzieć, że to może troszkę nie tak było jak oni wiedzą. Przecież wg nowego prawa (jeżeli przejdzie) , będą karani .

  1. Myślę, że żadnych. Haki za to mają przyjaciele znad Potomaku, a dla nich upadlina jest bardzo ważna w przepychankach z Rosją w sprawie jej polityki względem Azji. Przecież już oczami wyobraźni widzieli swoje „pokojowe” bazy na Krymie, dlatego „nasi” politycy włącznie z Dudusiem częściej publicznie domagają się zwrotu Krymu niż sami upadlińcy.
   Chyba jakiś miesiąc temu Bolek w przypływie intelektu walnął, że powstanie tutaj nowe państwo złożone z Polski i upadliny, ale przecież on już Polskę z Niemcami chciał łączyć w jedno państwo !

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: