NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

PILNE SKANDAL !! POLSKA AGENCJA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO – ABW STAWIA ZARZUTY DZIECIOM I WNUKOM OFIAR RZEZI WOŁYŃSKIEJ !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

POWIERNICTWO KRESOWE ORGANIZACJA ZRZESZAJĄCA OSOBY POSIADAJĄCE AKTY WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI POZOSTAWIONE W SKUTEK UCIECZKI PRZEZ RZEZIĄ WOŁYŃSKĄ POLSKICH OBYWATELI

„Jesteśmy organizacją społeczną mającą na celu odzyskanie polskiej własności i odbudowę naszego narodowego dziedzictwa na dawnych Kresach Rzeczypospolitej”

https://www.facebook.com/pg/powiernictwo/about/?ref=page_internal

Jak informują na swojej stronie spadkobiercy członkowie „POWIERNICTWA KRESOWEGO”

SĄ MASOWO WZYWANI DO AGENCJI BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO – A.B.W

GDZIE STAWIANE SĄ IM ZARZUTY DZIAŁANIA NA SZKODĘ PAŃSTWA UKRAINA

POPRZEZ FAKT IZ NA PODSTAWIE ZAPISÓW SPADKOWYCH ORAZ AKTÓW WŁASNOŚCI WYKAZUJĄ IŻ SĄ PRAWNYMI SPADKOBIERCAMI I WŁAŚCICIELAMI ZIEMI DOMÓW KAMIENIC I INNYCH NIERUCHOMOŚCI !!

TAK TO PRAWDA !! ABW ROZPOCZĘŁO OPERACJĘ NĘKANIA I ZASTRASZANIA !!

PRAWNYCH WŁAŚCICIELI SWOICH DZIADKÓW RODZICÓW !

OTO KOMUNIKAT NA ICH STRONIE INTERNETOWEJ

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła przesłuchania członków Powiernictwa Kresowego. Przyczyna? „Podejrzenie działania na szkodę państwa… ukraińskiego”.

Nie, to nie pomyłka. POLSKA (?) ABW broni, nieważne – prawdziwych, czy wydumanych interesów UKRAINY!

A kiedyś się zloscilismy, że Niemcy Ukraincom jeden Chełm oddali…

JEDYNE MEDIUM JAKIE ODWAŻYŁO SIĘ NAPISAĆ O TEJ SPRAWIE TO
LINK

Czy to jeszcze polskie ABW, czy już Służba Bezpeky Ukrainy?https://pl.sputniknews.com/…/201707195915767-Sputnik-Polsk…/

ABW przesłuchuje członków Powiernictwa Kresowego i podejrzewa o działanie na szkodę Ukrainy.
PL.SPUTNIKNEWS.COM

 

LINKUJCIE TEN MATERIAŁ TO JEST SPRAWA BEZ PRECEDENSU I NAJWYŻSZEJ WAGI !!

 

 

Wywiad z prezesem Powiernictwa Kresowego, politologiem i publicystą Konradem Rękasem.

 — Wiem, że Pan redaktor bardzo energicznie zajmuje się restytucją polskiego mienia na Ukrainie. Czy ten problem ruszył z miejsca? Jeśli tak to, jakie są szanse na sukces?

— Jesteśmy cierpliwi dlatego, że zdajemy sobie sprawę jak znaczący i poważny, żeby nie powiedzieć historyczny, jest ten problem nie tylko dla Polaków, mających roszczenia kresowe, ale także dla Ukraińców. Pierwsze pozwy, które w ubiegłym roku trafiły do sądów ukraińskich, wciąż czekają na rozpatrzenie.

Nieuchronnie zbliża się termin, po którym będziemy mogli wystąpić już od razu przeciwko państwowości ukraińskiej w związku z przewlekłością postępowań. Nasi prawnicy są przekonani, że którejkolwiek by drogi sądy ukraińskie nie wybrały, a więc zarówno, jeśli w przewidywanym terminie nie zgodzą się na rozpatrzenie naszych pozwów lub też odrzucą je stosunkowo szybko, czy też, jak do tej pory będą zwlekać, zanim minie wyznaczenie pierwszych terminów i zakwalifikowaniem naszych powództw do rozpatrzenia — tak czy siak będzie wystarczająca podstawa prawna, aby skierować nasze wnioski do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Od początku podejmując naszą działalność przed dwoma laty mieliśmy pełną świadomość, że zakończy się ona prowadzeniem postępowań w Strasburgu dlatego, że mamy świadomość, że współczesna, teraźniejsza Ukraina opiera się na pewnym bardzo znaczącym oszustwie.

Ukraińcom wmawia się tam, że będą tylko nowe prawa dla nich, jak na przykład rozpatrywane dzisiaj przez Parlament Europejski prawo wjazdu do UE bez wiz, iż nie będzie żadnych europejskich obowiązków, także nie będzie obowiązku poszanowania prawa własności, czyli także własności majątków dawnych właścicieli na Ukrainie. Oczywiście jest to po prostu oszustwo, którym Kijów się posługuje.

My powtarzamy konsekwentnie — chcecie europejskich praw, musicie przyjąć europejskie obowiązki.

Dlatego sprawa posuwa się do przodu, być może powoli, natomiast z całą pewnością konsekwentnie i planowo, zegar bije i przybliża moment, kiedy sprawy restytucji polskiego mienia i nie tylko polskiego na Kresach będą ostatecznie rozpatrzone.  A my sami kibicujemy również naszym rumuńskim przyjaciołom. Od kilku miesięcy bardzo intensywne przygotowania trwają w Rumunii. Obecnie są oni na etapie zbierania wniosków. Również co najmniej kilka tysięcy Rumunów, właścicieli majątków na terenach południowo-zachodniej Ukrainy jest zainteresowanych takimi wnioskami. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce Rumuni, których europosłowie w tej sprawie interweniowali w Parlamencie Europejskim, będą wspólnie z nami występować przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, domagając się restytucji mienia na Ukrainie. Przed tą decyzją jakkolwiek długo by tej sprawy nie przewlekano, Ukraina po prostu nie ucieknie.

 — Czy ambasador Polski w Kijowie Jan Piekło wspiera roszczenia związane z pozwami?

— Gdybyśmy wywiesili czarno-czerwone flagi banderowskie, obrzucili mu ambasadę najlepiej granatami i wznieśli okrzyk „Lachom śmierć”, myślę, że zyskalibyśmy jakąś pozytywną opinię u pana ambasadora Piekło. Jednak Powiernictwo Kresowe składa się z Polaków, potomków tych, których banderowcy mordowali i tych, którzy są krytyczni wobec banderyzmu na Ukrainie, to niestety pan ambasador nie reprezentuje naszych interesów. A mówiąc poważnie, jego ekscelencja ambasador Piekło to ewenement na skalę światową, bo to jest ambasador ukraiński na Ukrainie, na pewno nie polski. Jest to człowiek, który zajmuje się jedną jedyną rzeczą, mianowicie jeżdżeniem od kolejnego zniszczonego polskiego pomnika do następnego zniszczonego cmentarza, z przerwami na niszczone polskie konsulaty i ambasady, żeby tam przed ewidentnymi dowodami na wzrost ukraińskiego nacjonalizmu opowiadać, że nacjonalizmu na Ukrainie nie ma.

Jest to postać z pogranicza fantastyki, a nie dyplomacji. Powiem jeszcze coś, co powinno się spodobać ukraińskiemu wymiarowi sprawiedliwości, otóż polski wymiar sprawiedliwości też nie jest za szybki dlatego, że pozwaliśmy pana ambasadora jeszcze pod koniec ubiegłego roku za opowiadanie ewidentnych zniesławień pod adresem Powiernictwa Kresowego do Sądu Okręgowego w Krakowie.

Jeszcze nie mamy pierwszego terminu. I tak ukraińskie zwyczaje sądowe wdzierają się do Polski. My jednak liczymy, że europejskie zwyczaje sądowe trafią wreszcie i na Ukrainę, ale lepiej, żeby trafiły tam wtedy, gdy ambasador Piekło sobie stamtąd pojedzie i przestanie udawać polskiego dyplomatę.

 — A jak mają się w takiej sytuacji sprawy polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie?

— Polska po 1989 roku daje przykłady, pewnie chciano by powiedzieć, niebywałej filantropii, ale to jest niestety przykład głupoty politycznej, jeśli chodzi o politykę narodową. Mniejszość polska na odcinku ukraińskim jest pozostawiona sama sobie.

Przypomnijmy — pierwszym krokiem euromajdanu było odebranie mniejszościom ustawy językowej, było odebranie ustanowionych jeszcze przez Partię Regionów Janukowycza ustaleń pozwalających na rozwój samorządów i języka kultury, tradycji narodowych na obszarach zamieszkałych przez znaczące grupy mniejszościowe. Pierwszym ruchem euromajdanu  po zdobyciu władzy, po obaleniu Janukowycza było odebranie tych praw. To właśnie był powód, dla którego podniosła głowę — i czego mamy dzisiaj rocznicę — rosyjskojęzyczna ludność Donbasu. I powtórzmy, w tym zakresie polityka Ukrainy w żaden sposób się nie zmieniła.

Sytuacja mniejszości polskiej, węgierskiej, rumuńskiej i innych jest w dalszym ciągu taka sama, a nawet pogarsza się z każdą chwilą. Mamy tego coraz wyraźniejsze sygnały.

Nasze misje są na Kresach, docierają do Żytomierza, do Winnicy, do dużych skupisk polskich i to widzimy. A dlaczego nie widzi tego polityczna Warszawa?

Dlaczego obecna władza PiS-u Ukrainę nadal popiera, a opozycja zajmuje się rzekomymi problemami demokracji w Polsce, zamiast zająć się tym, że demokracji na Ukrainie także wobec mniejszości polskiej nie ma?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

86 thoughts on “PILNE SKANDAL !! POLSKA AGENCJA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO – ABW STAWIA ZARZUTY DZIECIOM I WNUKOM OFIAR RZEZI WOŁYŃSKIEJ !

  1. Szubrawcy! Kiedyś był spór o przecinek a teraz jest całe zdanie – jednoznaczne – na bruk. Taka jest ich troska o obywateli?

 1. Rok 2012 – Bolek o strajkujących :
  https://www.youtube.com/watch?v=YN-zIPMdy28
  Rok 2017 -” Młodzi ludzie musicie odzyskać trójpodział władzy. To jest najważniejsze. Nie ma tłumaczenia. Poprawiać trzeba elementy, bo nie funkcjonują dobrze, ale nie można pozwolić ucinać obu nóg – ocenił Lech Wałęsa.
  Były prezydent ocenił, że trójpodział władzy w Polsce można odzyskać na dwa sposoby. – Są dwa kryteria. Pierwsze to uliczne, ale tego nie proponuje. Ale jest drugie, pokazywania ludziom do czego to prowadzi i każdy z nas musi to obronić. Na każdym spotkaniu mówcie, że Lech Wałęsa jest z wami i zawsze was popiera – zaapelował Wałęsa w Gdańsku.”
  Krótką chłopina ma pamięć ……

  1. Jakie to towarzystwo żałosne ….. a ja myślałam, że tylko ojciec Tadeusz ma takie „waleczne szwadrony” ! Stare a głupie !

  2. Rzekomo spontaniczny zryw społeczny jakim jest fala demonstracji w związku z reformą Sądu Najwyższego okazuje się, wbrew pozorom, wcale nieprzypadkowa. Wszystko sponsorowane jest zza kulis m. in. przez Georgea Sorosa, finansistę żydowskiego pochodzenia.
   W jej imieniu działają głównie Bartosz Kramek i – prezes zarządu organizacji Otwarty Dialog – Ludmiła Kozłowska, współpracująca m. in. z Georgem Sorosem.
   https://medianarodowe.com/wp-content/uploads/2017/07/soros-225×300.jpg.
   Wspomniana dwójka nawołuje w internecie do wychodzenia na ulice, anonimowych wpisów w portalach internetowych i rozpowszechniania wcześniej zaplanowanych informacji. Ludzie związani z Otwartym Dialogiem współpracują także z posłami opozycji. Niedawno jeden z prawników organizacji pisał Kamili Gasiuk-Pichowicz pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.
   Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a wszystkie „oddolne ruchy społeczne” w Polsce do starego grandziarza Sorosa !!!!

  3. …jak tym ludziom jest nie wstyd ! wielu z nich to polskie gęby a tak dały się zmanipulowac i ogłupic. zygac sie chce jak patrzy sie na te tluste brzuchy po chemicznym jedzeniu walczacych aby bylo jak bylo.

 2. Mądruś z „Rzeczpospolitej”
  ” …… nie powinniśmy naciskać na kwestię Wołynia, ponieważ Ukraina jest słaba. Rokowania Ukrainy są marne, państwo to może upaść jeszcze za tego pokolenia, z fatalnymi konsekwencjami dla bezpieczeństwa Polski. Warto mieć to na uwadze, wchodząc z nią w spory, szczególnie historyczne. Nie wadzimy się z równym partnerem, lecz z obłożnie chorym. Za 20 lat możemy nie mieć już komu dowodzić naszych racji moralnych w sprawie ludobójstwa na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.”
  http://kresy.pl/wydarzenia/talaga-naciskajmy-ukraine-tym-ws-wolynia-slaba/
  Strasznie upierdliwa ta chora upadlina i jednak ma bardzo dużo siły …… w propagowaniu banderyzmu !!!!

   1. Kto jest na tyle durny żeby uwierziż ,że tam jest flaga polska ? Barwa czarna komponuje się idealnie.

    1. Jak na razie odebrał im rozum i robią z siebie pośmiewisko. W sondażach PIS ma więcej niż ta cała kupa gnoju razem.

  1. Całą politykę zagraniczną PiS robią smarki w króciutkich majteczkach … takich na szeleczkach , by w piaskownicy nie zgubili 🙁 Za to Rosja uzna Rzeź Wołyńską za ludobójstwo – PATRZCIE GNOJE I UCZCIE SIĘ !!! 🙁 🙁 🙁
   Te z*eby myślą , że uda im się skonfliktować Polaków z Rosją w imię upadliny … a tu ani nienawiści do Rosji , ani miłości do tego banderowskiego tworu 🙁 🙁 🙁

   1. Ktoś, nie pamiętam kto, zauważył, że być może antek taki głupi nie jest na jakiego pozuje. Chodzi o tworzony przez niego wot, który oficjalnie ma nas bronić przed rosyjskimi jednostkami specjalnymi, a tak naprawdę ma zabezpieczać przed ewentualną rebelią upadlińską w Polsce. Czy to tylko życzliwe tłumaczenie ministra wojny?.. być może tak

    1. Wot ma właśnie ten plus, że stanowi zabezpieczenie przed tego typu ,,insurekcjami”.

     Najważniejsze w tej chwili to uświadamiać ludzi o zagrożeniu zwiazanym z imigracją ukraińską.

    2. to jest życzliwe widzi mi się pana michalkiewicza pis stoi mórem za banderyzmem niestety dla czego radzę pis zrobić stan wyjątkowy BO NAJLEPIEJ DLA LUDZI JEST WTEDY GDY KURWA Z ZŁODZIEJEM SIĘ POBIJE

    3. To po co tu wroga wpuszcza ??? Żeby potem tworzyć jednostki do obrony przed nimi ??? To jest chore !!! 🙁 🙁 🙁 Więc dla mnie macior to jednak trep 🙁 🙁 🙁

  1. 1. Mimo wszelkich różnic – konieczna jest ścisła współpraca i koordynacja szeroko rozumianych środowisk opozycyjnych i obywatelskich, którzy stworzą wspólną strukturę służącą podejmowaniu kluczowych decyzji i wyłonią spośród siebie oficjalną reprezentację. Na Majdanie taką platformą była po części RADA MAJDANU i Sztab Sprzeciwu Narodowego. U nas może to być Front Demokratyczny, w ramach którego zostaną powołane odpowiednie, tematyczne zespoły zadaniowe odpowiedzialne za realizację działań w poniższych sferach.
   2. Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a – zanim to nastąpi – wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan).
   (…)
   4. Warto rozważyć otwartą i zakrojoną szeroko akcję czasowego powstrzymania się od płacenia podatków i innych należności na rzecz skarbu państwa pod hasłem np. „Nie płacę na PiS”.
   5.(…)
   Sądy powszechne muszą stosować konstytucję bezpośrednio. Sądy muszą być otoczone szczególną obywatelską opieką, wsparciem symbolicznym i – w razie potrzeby – materialnym, jak i nieustannie dyżurującymi manifestantami.
   12(…)Siłą Polski są samorządy. Szczególna rola przypaść powinna samorządowi m. st. Warszawy. Rada Miasta winna przyjąć uchwałę o niekonstytucyjności działań PiSu i zapewnieniu szerokiego wsparcia manifestującym
   (…) Jeśli szeroki protest społeczny może wyłączyć państwo, to czy miasto nie może wyłączyć Sejmu i Senatu, Ministerstwa Sprawiedliwości, Kancelarii Premiera i Prezydenta? Czy pod pretekstem remontu w siedzibie PiS-u nie może zgasnąć światło?(…)
   14. Europa i świat. Konieczna jest ścisła współpraca z zagranicą

   Przeczytajcie Państwo tę instrukcję.Paraliż,sabotaż,destabilizacja.

    1. Oni prą do wojny domowej !! Nieważne , że może się polać krew, chcą ocalić swoje synekury i wpływy, a w wielu przypadkach może nawet umoczone w przekręty dupy. Zresztą zarówno bolek jak i frasyniuk (celowo z małej litery) otwarcie mówią o stawianiu barykad na ulicach . Szczekaczki michnika i lisa również za wszelką cenę próbują wypchnąć ludzi na ulice. Angażują różne „autorytety” które osiągnęły poziom kurew – płacisz i żądasz !!! a my to zrobimy !!!!

  2. nie strasz nie strasz bo się zesrasz lepiej niech nie podskakują bo ich chuj szczeli

  3. Autorem tych rewelacji jest fundacja „otwarty dialog” , autorstwa polskiej szui bartosza kramka.
   Fundacja Otwarty Dialog na początku zajmowała się tylko Kazachstanem, potem zaczęli zajmować się także Ukrainą, Rosją, krytykując władze tych krajów, tylko po to żeby stworzyć sobie historię działalności, żeby się uwiarygodnić, ale ich głównym celem jest to żeby oczyścić oligarchę Abliazowa. On wszystko opłaca, ich wystawne życie, działalność. Idą na to olbrzymie sumy i nikt nie wie skąd u nich te pieniądze. Oczywiście my nie mamy na to dowodów, oni robią to w ukryciu, pieniądze płyną z rąk do rąk. Groźne jest to że ich szef za olbrzymie pieniądze ukradzione narodowi kazachskiemu tworzy mafijne struktury. Już zaczął to robić w Polsce. Mafijne, bo mafia to pieniądze i władza – a oni mając pieniądze próbują podkupić polskich polityków i wpływać na polską politykę.
   Cała działalność Fundacji Otwarty Dialog jest nakierowana na to, żeby bronić ich szefa, oligarchy z Kazachstanu Muchtara Abliazowa. To człowiek który ukradł 6 miliardów dolarów narodowi kazachskiemu i wyjechał na Zachód, a teraz chce zapisać się do opozycji kazachskiej. (…) Ich zadaniem jest przedstawiać Abliazowa jako męczennika, że działa w opozycji, po to żeby mógł spokojnie żyć na Zachodzie, mając te 6 miliardów, żeby Zachód go bronił przed ekstradycją. To nie jest opozycjonista. Opozycjonista musi być kryształowo czysty, jak żona cezara, nie być złodziejem który ukradł i teraz chce zapisać się do nas do opozycji.
   http://kresy.pl/bez-kategorii/fundacja-otwarty-dialog-publikuje-instrukcje-majdan-warszawie/

  1. Głupiejemy masowo budzimy się pojedynczo, dlatego hasełko korwinowców jest obliczone na hurra efekt dla mas, żeby ich wspierać i żeby ten system nadal mógł utrzymywać ludzie w błędnym mniemaniu z nadzieją na lepszą „przyszłość”, bo ta czy inna partia dla nich i za nich to załatwi !

   Teraz wyjaśniam dlaczego, bo żaden złodziej nie zrezygnuje sam ze złotego runa, które mu „bydło robocze” przynosi samo, bo hodowla „bydła ludzkiego” ( niewolników z peselem) jest najbardziej opłacalna i oczym pisał H.Balzac w książce „Eugenia Grandet”.

   Pastwiska z normalnym bydłem trzeba pilnować, karmić, leczyć czy doić mleko od krów czy kóz, a bydlątko dwunożne samo musi o siebie zadbać, zapłacić wysoki czynsz (!) wraz z zawyżonymi opłatami za wodę i prąd, samo wychowuje swoje pociechy, które wysyła do systemowych szkół i na religię, itd., żeby „państwo” i „kościół” miały ciągły strumień „złotego runa” i żeby miało za co prowadzić wojny wraz z opłacaniem niewolniczych urzędasów czy policyjnych psów.

   Nadeszły jednak czasy, gdzie te triki prawa rzymsko-kanonicznego i morskiego oparte na kłamstwach zostały zdemaskowane i co otwarło wrota do samodzielnego wyzwalania się spod terroru „władzy” okupacyjnej też na terenie Polski, gdzie jaskinie zbóji zwane „urzędami skarbowymi” przyjmują dobrowolne datki (!) od ogłupionego „obowiązkami” wobec „państwa” nieświadomych tego w sumie poczciwych i naiwnych ludzi.

   Ten satanistyczny system niszczy również klasę średnią i co doprowadza oczywiście do pogłębiania się tego sztucznie wywołanego „kryzysu” i nędzy wokół, ale i na to są skuteczne wyjścia z tego diabelskiego zaprogramowania.

   Pewien właściciel stacji benzynowej w Portugalii sprzedaje benzynę bez odpowiednika podatku VAT, bo wie , że nie ma na niego żadnych podstaw prawnych i co oczywiście skutkuje dużą ilością klientów u niego czyli na wszystkie „problemy” znajdują się rozwiązania łącznie z wszelkimi haraczami na „państwo” !

   Dlatego też nie ma obowiązku zameldowania jakiejkolwiek działalności gospodarczej, a z istniejącego już zameldowania można, a nawet trzeba się wycofać !!!

   Dobrze, że zaczyna się w końcu głośniej mówić o sprawach materialnych, które i Polacy tak długo sobie lekceważyli i co wykorzystali bezlitośnie pasożydy ludzkości i świata !

   1. Wszystko to jest prawdą, ale …. można się buntować jak się ma zabezpieczenie materialne „po rodzicach”, które pozwoli przez kilka lat funkcjonować rodzinie. Normalnego szaraczka, który ma na utrzymaniu dzieci i dom tzw. system zgnoi w przeciągu kilku miesięcy tak, że jeszcze następne pokolenie będzie odczuwać skutki ! Nie bez powodu postawiono na straży tylu usłużnych strażników ! Z wielką skutecznością wpojono zasadę ” mnie jest źle, ale jest dobrze… bo sąsiadowi jest gorzej”

 3. Dalej, cytując eksperta: „Rekompensatę za pozostawione przez obywateli polskich nieruchomości wypłaca państwo polskie. Przesłanką potwierdzenia prawa do rekompensaty jest pozostawienie nieruchomości poza obecnymi granicami państwa, a w granicach przedwojennej Polski. Warunkiem niezbędnym nie jest już udział w tzw. repatriacji tuż po wojnie, ale trzeba wówczas wykazać, że swoją nieruchomość opuściło się w innych okolicznościach związanych z wojną, takich jak emigracja bezpośrednio po wrześniu 1939 r. na Zachód Europy, ucieczka przed czystkami etnicznymi po 1942 r. lub przymusowe wywiezienie w głąb ZSRR.

  Ze względu na wielką skalę problemu i możliwości budżetowe, rekompensata ustalona jest na jedynie 20% wartości pozostawionej nieruchomości. Wartość tę ustalają biegli rzeczoznawcy majątkowi”. Innymi słowy umowy republikańskie stanowiły tzw. indemnizację, czyli przyjęcie (wzięcie na siebie) roszczeń swoich obywateli wobec drugiego państwa. To państwo polskie wzięło na siebie obowiązek rozliczenia się ze swoimi obywatelami, jakkolwiek ramy prawne dla tego tworzone były latami.
  http://www.polukr.net/blog/2016/11/powiernictwo-kresowe-miedzy-propaganda-dezinformacja/
  Ależ to państwo polskie hojne !!!!! zwroty mienia eskimosom , rekompensaty za upadlinę Polakom też wypłaci ….. takie umowy pozawierało…

  1. Hojni z naszych kieszeni bo wszystkiego nie mogą wziąć dla siebie to rozdają na prawo i lewo, żeby nas okradać.

   1. Jeszcze będziemy moskom płacić za to co zostawili na upadlinie, przecież byli obywatelami polskimi .

 4. Powiernictwo Kresowe ma powiązania z partią Zmiana poprzez osobę p. Konrada Rękasa. Już od momentu powstania czyli od 2015 roku Powiernictwo było solą w oku polskojęzycznych polityków „To szkodnictwo, działanie na skłócenie Polaków z Ukraińcami, co jest w oczywistym interesie Rosji” – przekonywał Paweł Kowal.
  „W związku z faktem, że zawierając układy stowarzyszeniowe z Unią Europejską Ukraina uznała również pewną równorzędność systemów prawnych, komplementarność tych systemów prawnych, będziemy stawać przed sądami zarówno w Polsce jak również w tych państwach, których teraz są obywatelami ludzie pozbawieni własności, mówimy o obywatelach Stanów Zjednoczonych, Australii i innych państw” – mówił Rękas. Są to osoby, które zgodnie z prawem europejskim nadal pozostają prawnymi właścicielami majątków o wartości szacowanej na 5 mld dolarów” .
  Zaczną się pewno oskarżenia o agenturalność na rzecz Putina i Bóg wie jeszcze kogo, bo Piskorskiemu już przypisują szpiegowanie na rzecz nie tylko Rosji ale i Chin .

  1. Kiedy ta dzicz pojmie co to prawo? Dla nich prawo to siekiera i butelki z benzyną a my jesteśmy w ich zasięgu! 🙁

 5. Słucham!?? Co to ma być!?
  Tym ludziom skrzywdzonym na Kresach Wschodnich należą się odszkodowania!
  Za stratę najbliższch zamordowanych w bestialski sposób!!! Oraz stratę dorobku życia!
  Czy ktoś ma wątpliwości!!!???

 6. No, czyli sie wszystko zgadza. ABW pod kontrolą PiSu pilnuje, aby ,,Powiernictwo Kresowe” nie pogorszyło relacji z naszymi ,,braćmi” chachłakami.

  Oj wyjdzie im bokiem ten bufor między nami i Rosją. Szkoda tylko, że znowu będziemu musieli złożyć ofiare żeby wyrwać się z ucisku.

 7. Nie bronię tej skandalicznej od dziesiątków lat władzy ale może oni boją się, że jak upadlińcy się rozjuszą to nas napadną, zrobią nam drugą rzeź (już są pogróżki) i dlatego chcą wyciszyć tę tragedię. Czy to tchórzostwo czy dyplomacja.

  1. Czym nam zrobią tę krzywdę? Chwytaj co masz pod ręka i w razie W rób to co oni, bez zadnych sentymentów. Jesteśmy u siebie. PS. Ukraina się właśnie rozpada. Z popierdami ruskich nie dają sobie rady na swoim terenie. Ty myslisz ze dadza cokolwiek zrobic na cudzej ziemi? Moze i beda mieli chwilowa przewage podczas zaskoczenia, ale to będa ich ostatnie sekundy.

 8. A może ich zastraszają , by się bali dochodzić roszczeń … po to by się pojawili 'zbawcy” pt, wykupywacze roszczeń ???
  W każdym razie jest to skandal !!! 🙁 🙁 🙁

 9. WIĘKSZOŚĆ TYCH KRESOWIAN I WOŁYNIAKÓW WZYWANYCH DO ABW TO DZIECI …. KTÓRE W ROKU 1943 MIAŁY KILKA LAT I PAMIĘTAJĄ JAK NA ICH OCZACH ZARĄBANO SIEKIERĄ OJCA MATKĘ I DZIADKÓW …………. A PRZEŻYLI CUDEM … DZIŚ BEZPIEKA POLSKA DOKOŃCZY DZIEŁA UPA …

  1. A teraz taki Kresowianin idzie do siedziby abwehry i tam od progu słyszy tylko banderowski akcent ??? 🙁 🙁 🙁

   1. kuzwa a czy wiecie ze tych terrorystow sponsoeuje soros i w liczbie okolo 17 tys juz wyslal do europy wiec lada moment bedzie allah bah bah tu i tam

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: