NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Iran koniec z płaceniem dolarami za transakcje handlowe , w tym za ropę

Iran: Rezygnujemy z petrodolara

Prezes banku centralnego Iranu Veliollah Seif poinformował, że Iran zamierza zaprzestać używania dolara jako waluty rozliczeniowej. Decyzja ma wejść w życie 21 marca, zamiast dolara Iran ma przejść na euro w rozliczeniach za ropę.

Sytuacja jest o tyle poważna, że głównym towarem eksportowym Iranu jest ropa naftowa. Roczne zyski ze sprzedaży surowca wynoszą ok. 40 mld dolarów. Jednocześnie rozliczanie ropy w dolarach stanowi o sile amerykańskiej waluty. W ten sposób generowany jest popyt na dolara, co pozwala mu pełnić rolę waluty rezerwowej. Jest to tzw. system petrodolara, zaprojektowany na początku lat 70-tych przez Henry’ego Kissingera, obecnego doradcę Donalda Trumpa ds. polityki zagranicznej.

To nie pierwszy raz, kiedy muzułmański kraj zamierza zrezygnować z rozliczania ropy w dolarach. W 2000 roku Saddam Husajn ogłosił, że Irak będzie sprzedawał surowiec wyłącznie w euro. Zaledwie kilka miesięcy później w mediach zaczęły pojawiać się informacje o posiadaniu przez Irak broni masowego rażenia. Ostatecznie Stany Zjednoczone dokonały inwazji i siłą przywróciły rozliczanie ropy w dolarach.

Krok dalej od Husajna poszedł libijski przywódca Muammar Kaddafi, który opracował plan stworzenia złotego dinara. W tej walucie sprzedaż ropy miały rozliczać wszystkie afrykańskie państwa eksportujące surowiec. Rozwiązanie Kaddafiego stanowiło ogromne zagrożenia dla petrodolara. W efekcie doszło do wywołania libijskiej rewolucji. Rebelianci wspierani przez Zachód przejęli władzę w kraju, a pomysł wprowadzenia złotego dinara upadł.

Obecnie odejście od rozliczeń w dolarach zapowiada Iran, będący kluczowym sojusznikiem Chin oraz Rosji.

Za: Independenttrader.pl, PressTV

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

28 thoughts on “Iran koniec z płaceniem dolarami za transakcje handlowe , w tym za ropę

 1. USAmani dostają czkawki…. jesli reszta zrobi to samo…..to….
  dolarami będziemy się podcierać….

   1. Kiedyś był taki dowcip o milicjantach(suchar). Trzeba pamiętać, że było 20 złotych w papierku, ten kto miał 19,50 zł. miał brązowe palce 😉

 2. Oj tam oj tam się zbombarduje demokrację przyniesie nowego boga wstawi chyba lichwe się nazywa albo jahwe,a nie czekaj to oni atomówkę mogą mieć no yyyyyyyyy to może jako inaczej do nich podejść. Dla nas to może oznaczać obniżkę cen ropy tylko ciekawe jak długo usmanom zwieracze wytrzymają z tym zaniżaniem już ruskich próbowali w ten sposób załatwić słabo im to wyszło

  1. w 2015r Niemcy przyjeli 182 tys. „imigrantow” natomiast Polska przyjela 527 tys. podaje EUROSTAT (Ihr Schlüssel zur europäischen Statistik), wszystko co pisze prasa to klamstwo…

  2. ten kto zminusowal wyklady Jaskowskiego jest lewackim trolem, bo wiedza Jaskowskiego jest bezcenna…

 3. PATRZCIE TU !!!!!!!!1

  DEBKA złożyć Exclusive Raport lut 6, 2017, 22:43 (IDT)
  Premier Beniamin Netanjahu wydał „priorytet dyplomatyczny”, aby podkreślić niebezpieczeństwa, jakie stwarza irański sponsorowanych terroryzmu i jego broni balistycznej broni jądrowej zdolna, i umieszcza je na szczycie swoich rozmowach z premier Wielkiej Brytanii Theresa May w Londynie w poniedziałek, 6 lutego, oraz z prezydentem Donald Trump w Waszyngtonie 15 lutego, ale ponieważ jego retoryka nie jest wspierana przez działania militarne, Izrael ma nic do powiedzenia w co dzieje się dalej w Syrii, a mały siłę dla utrzymywania Iran i Hezbollah z Golan. więcej>

  1. Ciekawe czy żydy zdążą się ewakuować do judeopolin, przed rozdupczeniem tego pustynnego wrzoda parchatego którego ktoś dla niepoznaki nazwał państwem Izrael.

   1. to zobacz też dziwne nagle coś takiego

    „moja Polska” tytuł
    Poruszający list Szewacha Weissa dostępny w jęz…. – Do Rzeczy
    https://dorzeczy.pl/…/Poruszajacy-list-Szewacha-Weissa-dostepny-w-jez-francuskim-i-…
    9 godzin temu – Prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce / Źródło: … Olivier Bault opublikował na portalu Visegrád Post poruszający list prof.

    1. Szewach Weiss zaznacza również, że polska młodzież „jest jego nadzieją”. „To pokolenie, które staje przed realizacją tych wielkich celów i wyzwań związanych z przesłaniem: „Nigdy więcej!”. Czuję, że ci młodzi ludzie darzą mój naród sympatią i mają mnóstwo współczucia do tej wielkiej niesprawiedliwości i okropnej zagłady, która spotkała Żydów na polskiej ziemi podczas niemieckiej okupacji” – podkreśla w publikacji.

     i tu miałbym kilka niewygodnych pytań odnośnie israela i tego co obecnie robią zydzi.. „nigdy więcej” tylko dlaczego są wobec palestynczykow ustosunkowani jak SSmani wobec nich w 39??
     I tu chciałbym powiedzieć iz w pierwszej kolejnosci w oswięcimiu mordowano POLSKĄ inteligencję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     Pierwszy etap IIWS polegał wlasnie na wykonczeniu najbardziej wartościowej grupy polskiego społeczeństwa!
     Okropna zagłada to spotkała nas Polaków!

 4. Krew diabła czyli ropa naftowa niegdyś odkryta przez Polaka Łukasiewicza niestety stała się przekleństwem dla całego kręgu ziemskiego niszczonego brutalnie czy to przez odwierty, spalanie gazów i oczywiście przez wojny drukarzy petrodolara.
  Dlatego też wszelkie wynalazki dotyczące wolnej, zystej energii zostały brutalnie zablokowane, gdzie wielu wynalazców zapłaciło za nie swym życiem z Teslą na czele.
  Jego auto oparte na siłach grawitacyjnych zostało po jego śmierci zniszczone, a o czym w szkółkach czy na uczelniach się nie wspomina, bo to temat tabu.

  1. auto tesli nie było napędzane siłami grawitacji tylko wolną energią eteru… czyli energią kosmiczną.
   Niestety do dziś nie wiadomo co takiego zrobił Tesla, i jak to działało. Wiadomo tylko iz z częsci elektrycznych (lampy, przewody, kondensatory itp) zbudował uklad, zabudował w skrzynce drewnianej z ktorej wystawały małe anteny i pręty które po wsunięciu uruchamiały całe urządzenie.
   Ford T z silnikiem elektrycznym zasilany FreeEnergy Tesli jeżdził tak coś ok tygodnia. (jak dobrze pamiętam) Tesla zniszczył urządzenie wkórwiony ciąglym posądzaniem o szarlatanerię i oszustwo.

    1. to co miał powiedzieć taki Tesla???? on to miał przeyebane! geniusz ktorego podziwiam i będę podziwiac do końca zycia!
     spoko mnie też nazwano wariatem swego czasu, i tu nie kryję mam swoje odchyły od normy lecz niestety nie mam daru Tesli…..

      1. oj nie wiem czy warto Mizia! znam przypadek (od kumpla wujek) pracował nad konwersacją silnika standartowego benzynowego na zasilanie spręzonym powietrzem z butli wysokocisnieniowych. Byłoby to genialne rozwiązanie i bardzo ekonomiczne.
       projekt był tak zaawansowany i tak wydajny iż…. gościa odwiedzili smutni panowie.
       Firma mu podupadła, ciągłe kontrole ale nie poddał się! wtedy dostał propozycję nie do odrzucenia albo skonczy z projektem albo komuś stanie sie krzywda bo jak wiadomo wypadki chodzą po najbliższej rodzinie….
       dopowiem iz gosc do wieku ponad 30 lat był analfabetą, miał umysł czysto techniczny.
       więc takie „szaleństwo” to niestety czasem przekleństwo, dla mnie byłoby jeszcze gorsze bo chciałbym to dać za free ! aby rozp….. te lobby !

  2. filmik który zapodałaś to nie auto na wode a dodatek wody (pary) w celu zmniejszenia spalania.
   Jest francuski econokit (i podobne urządzenia) jak i polski ecokit obydwa na bazie bąblowania/parowania wody, czy systemy wg p. Gułaga (jak dobrze pamietam nazwisko) ktorym wode kieruje sie na kolektor wydechowy gdzie ma zamienic się w parę przegrzaną…
   Sa jeszcze systemy podawania zimnej wytwarzanej ultradzwiękowo pary wodnej czy wyczynowe systemy podawania mgły wodnej do kolektora dolotowego.
   Co jest znane od czasów IIWS i wykorzystywane w samolotach niemieckich.
   temat rzeka

 5. Czyli, że banksteria pod wodzą USraela znowu musi wprowadzać dymo-krację !! Podpalą kolejne państwo ! Powód się znajdzie np. wystrzelenie rakiety w kierunku hajfy.

 6. Euro czy dolar. Nie robi to wielkiej roznicy..wiec przejdzieto bez echa. Euro nalezy praktycznie do tej samej rodziny

  1. Dokładnie, wszystkie banki centralne są w łapskach rot-shit-lda (teraz to chyba się już tylko Kuba i może Syria ostała). Petrodolar, czy ojro są „drukowane” z powietrza. Iran przechodząc na ojro powoduje, że usrael szybciej zdechnie, a zdechnie napewno. Iran wybiera mniejsze zło, od systemu banksterskiego w dzisiejszych czasach tak z marszu nie uciekniesz (kraje BRICS zrobiły duży krok w tym kierunku, z Chinami i Rosją na czele). Co do źródła zła, to nie jest ono w usraelu czy israhellu, tylko w CITY OF LONDON (nawet słynne „pejsate” wall street to tylko „córka” COL).

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: