DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

WAŻNE !!! Słowenia uznała zapisem konstytucyjnym że woda jest dobrem narodowym, i należy do Narodu !

WAŻNE ARCY WAŻNE !!! DECYZJA O UZNANIU WODY ZA DOBRO NARODOWE I WŁASNOŚĆ NARODU SŁOWEŃSKIEGO ZAPADŁA PO PRZEANALIZOWANIU UMOWY CETA KTÓRĄ U.E ZAWARŁA Z KANADĄ !!
TAKI BYŁ POWÓD BEZPOŚREDNI BEZ UZASADNIENIA W MEDIALNYCH OŚWIADCZENIACH DLA PRASY I TV !! 
CZYLI ……. CO ? DOMYŚLCIE SIĘ ..
Parlament Słowenii przyjął poprawkę do konstytucji, na mocy której za podstawowe prawo przysługujące każdemu obywatelowi uznany został dostęp do wody pitnej. Woda stała się tym samym dobrem publicznym zarządzanym przez państwo, a nie, jak to było wcześniej, „towarem rynkowym”.

Słoweński parlament jednogłośnie przyjął poprawkę do konstytucji. Od głosu powstrzymali się jednak deputowani centroprawicowej opozycyjnej Słoweńskiej Partii Demokratycznej. Jak tłumaczyli, takie działania rządu nie są potrzebne, natomiast ich prawdziwym celem jest uzyskanie wzrostu poparcia ze strony społeczeństwa. Po wprowadzeniu zmian w ustawie zasadniczej,. Co ważniejsze, oznacza to, że za wodę w tym kraju po prostu nie trzeba będzie płacić.

„Zasoby wodne stanowią element dobra publicznego zarządzanego przez państwo. Źródła wody mają być wykorzystywane w pierwszej kolejności w sposób stały dla zapewnienia obywatelom dostaw wody pitnej do gospodarstw domowych i w związku z tym nie mogą być traktowane jako towar rynkowy”– czytamy w dokumencie.

„Płynne złoto XXI wieku”

Jak podaje „Guardian”, Słowenia jako pierwsza spośród krajów UE zdecydowała się na wpisanie dostępu do wody pitnej do konstytucyjnego katalogu praw podstawowych.

/ Źródło: The Guardian
P.S
OD RAZU ODPOWIEM TU PYTAJĄCYM Z NIEWIEDZY … ALE I AGRESYWNYM CZUBKĄ PROWOKATOROM W TYPIE PASTOR CHÓJECKI CZY MARIAN KOWALSKI , KTÓRZY SAMI O SOBIE MÓWIĄ ŻE SĄ TWARDYMI WOLNORYNKOWCAMI !! I Z AUTOMATU UZNAJĄ TO
oznacza to, że za wodę w tym kraju po prostu nie trzeba będzie płacić.”
ŻE JEST TO BOLSZEWICKIE ROZDAWNICTWO
MOŻNA TO ŁATWO I NATYCHMIAST POGODZIĆ Z PŁACENIEM ZA WODĘ ALE INACZEJ
OTÓŻ JEŚLI CENA DOSTARCZENIA 1 METRA 3 WODY KOSZTUJE ZAŁÓŻMY 1 EURO A CENA ODBIORU ŚCIEKÓW 1 METRA 3  ,1,5 EURO
USTALAMY ZGODNIE Z ZAPISEM KONSTYTUCJI CENA 1 METRA 3 WODY = O EURO.
A NOWA STAWKA NA ODBIÓR ŚCIEKÓW ZA 1 METR 3 WYNOSI 2,5
OBYWATEL PŁACI TYLE ILE PŁACIŁ ……. I TYLE 
ŁATWO TO ZROBIĆ BO WODOCIĄGI W 99% NA ŚWIECIE I W POLSCE NAZYWAJĄ SIĘ
PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW i KANALIZACJI
ZATEM JEST TO 1 FIRMA …… DECYZJE MOŻNA PODJĄĆ W 5 MINUT … KSIĘGOWI W FIRMIE WPROWADZIĆ ZMIANY MOGĄ W MAX 2 GODZINY ….
CO WAŻNE UCHRONIONE ZOSTAŁY BY ZASOBY WODNE W POLSCE I ZABEZPIECZONE ZAPISEM KONSTYTUCYJNYM PRZED UZNANIEM WODY ZA SUROWIEC WYDOBYWCZY NA KTÓRY MOŻNA NAKŁADAĆ DOWOLNĄ CENĘ ….
TO CO ZROBILI SŁOWEŃCY JEST BARDZO DOBRYM PRZYKŁADEM ŻE MOŻNA !!
ale podejrzewam ze teraz jak Słoweńcom się udało …. KORPORACJE NA KTÓRYCH USŁUGACH DZIAŁA UMOWA CETA SZYBKO NAPRAWIĄ TEN BŁĄD ODPOWIEDNIM ZAPISEM KORYGUJĄCYM ODPOWIEDNI PARAGRAF UMOWY CETA OBOWIĄZUJĄCEJ JUŻ U.E I KANADĘ
LINK DLA OSÓB NIE ZA BARDZO W TEMACIE I JAK ZAPŁACIŁY PAŃSTWA ZA SKOMERCJALIZOWANIE SWOICH ZASOBÓW WODNYCH 

45 thoughts on “WAŻNE !!! Słowenia uznała zapisem konstytucyjnym że woda jest dobrem narodowym, i należy do Narodu !

 1. Dobrze, „woda dla wszystkich za darmo, woda dobrem ogólnym”. Zaś źle, czepianie zysków „dla własnej korzyści”. Tak jak Planeta, Jest „dobrem ogólnym, nie płaci się a nią, za darmo a nie dla własnego zysku”. A to co robią tej planecie „krzywdę”, nie pozostanie bez echa i mam nadzieje że nas pozabija „MOCNYM PIEPRZNIĘCIEM, ZATOPIENIEM LĄDÓW”, PO PROSTU WSZYSTKICH LUDZI.

  1. i skończy się, „MOJE TWOJE”, „Zysk, Wyzysk”, „pieprzenie o tym kto ma rację, traktowanie ludzi jak śmieci…………….(……………..)”….

 2. https://youtu.be/w_DKWlrA24k
  Warto słuchając czytać te słowa:

  Gdzieś nad tęczą wysoko
  Są marzenia o których marzyłeś kiedyś w kołysankach
  Gdzieś nad tęczą, latają niebieskie ptaki
  I marzenia o których marzyłeś, marzenia naprawdę się spełniają

  Któregoś dnia poproszę gwiazdy,
  Bym obudził się tam, gdzie chmury będą już daleko za mną
  Tam, gdzie problemy rozpływają się jak cytrynowe cukierki
  Wysoko ponad kominami
  Tam mnie znajdziesz

  Gdzieś nad tęczą latają niebieskie ptaki
  I marzenia, na które się odważyłeś, więc czemu, oh czemu nie mogę i ja?

  Widzę zielone drzewa i czerwone róże też
  Oglądam je jak rozkwitają dla mnie i dla Ciebie
  I tak sobie myślę Jaki piękny jest świat

  Widzę błękit nieba i biel chmur
  I jasność dnia
  Lubię ciemność
  i myślę sobie
  Jaki piękny jest świat

  Kolory tęczy tak piękne są na niebie
  Są też na twarzach ludzi, którzy przechodzą obok
  Widzę przyjaciół ściskających sobie dłonie
  śpiewających :Jak się masz?
  Oni naprawdę mówią, Kocham Cię
  Słyszę jak dzieci płaczą i patrzę jak dorastają
  Nauczą się dużo więcej niż my już umiemy
  I tak sobie myślę, jaki piękny jest świat

  Któregoś dnia poproszę gwiazdy,
  Bym obudził się tam, gdzie chmury będą już daleko za mną
  Tam, gdzie problemy rozpływają się jak cytrynowe cukierki
  Wysoko ponad kominami
  Tam mnie znajdziesz

  Gdzieś nad tęczą latają niebieskie ptaki
  I marzenia, na które się odważyłeś, więc czemu, oh czemu nie mogę i ja?
  (tekstowo)

 3. jutro „zmiana ustroju” Polski. Jezus Chrystus zostanie koronowany na króla Polski, a przyglądać się temu będzie Andrzej Duda i pielgrzymi z Polski, USA, Kanady i Niemiec.

  Pomysł intronizacji Jezusa Chrystusa pojawił się jeszcze przed drugą wojną światową. Miało to być odpowiedzią na wizję Rozalii Celakówny, której objawił się Chrystus i obiecał, że uratuje kraj przed wojną jeśli zostanie królem Polski. Choć podjęto próbę intronizacji, to ostatecznie nie doszła ona do skutku.

  Kolejne próby podejmowano również po wojnie. W 2006 roku grupa posłów bezskutecznie zabiegała o uznanie zbawiciela królem. Co ciekawe, Episkopat był przeciwny tym inicjatywom. W 2008 roku uznał, że „ogłaszanie Chrystusa królem Polski jest niewłaściwe i niepotrzebne”. Jeszcze w 2012 roku podtrzymywał tę opinię.

  1. NO ZOBACZYMY JAKIE TO BEDZIE MIAŁO SKUTKI ……………. OBAWIAM SIE ŻE …….. NIE NAJLEPSZE ………….. ZRESZTĄ JUŻ TU PISAŁEM A 2 DNI TEMU KRAB WSPOMINAŁ ZE JAN KAZIMIERZ i td i tp ……..

   1. POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci – rzecz o opiece NMP nad Polską!

    Posted by miziaforum w dniu Grudzień 19, 2013

    9 Votes

    TEN AR. NIE MA NA CELU NIKOGO OBRAŻAĆ JEST MATERIAŁEM DO PRZEMYŚLENIA PEWNYCH SPRAW I PEWNYCH NADZWYCZAJNIE NIEKORZYSTNYCH DLA POLSKI PASM ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI

    NA PRZESTRZENI WIEKÓW

    NIE POLECAM TEJ LEKTURY UMYSŁOM ZBYT HERMETYCZNYM W PEWNYCH DZIEDZINACH

    Ojczyzna Nasza od wieków, od początku swojego istnienia doświadczała przedziwnej tajemnicy królowania Matki Jezusa. Kiedy doświadczenie to stało się szczególnie wyraźne w czasach szwedzkiego potopu i obrony Jasnej Góry, ówczesny władca Polski, król Jan Kazimierz w lwowskiej katedrze 1 kwietnia 1656 r. obwieścił to, co od wieków czuły polskie serca. W ręce Maryi oddał berło swej władzy, a jej skronie przyozdobił królewską koroną, uroczyście stwierdzając: ` Wielka Boga – Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico. Ja, Jan Kazimierz, król, Ciebie dziś za Patronkę moją i za królowę Państwa obieram.

    Odtąd naród zapatrzony w Janową wizję niewiasty obleczonej w słońce i ukoronowanej gwiazdami oraz cudowny obraz w jasnogórskim sanktuarium związał się jeszcze bardziej z Jezusową Matką. Doświadczał w dalszym ciągu i doświadcza także dzisiaj Jej matczynego królowania. Doroczna uroczystość 3 maja stanowi szczególne wyznanie tego doświadczenia, będąc także wyrazem dziękczynienia i ponownego zawierzenia się Matce Królowej.

    Świętowanie tajemnicy królowania Maryi w naszym narodzie to również okazja, aby postawić pytanie, co stanowi istotę tego królowania? Co wyraża tytuł Maryi Królowej Polski? (…) Nasz naród znalazł się pod macierzyńskim płaszczem miłosiernej Matki i Królowej, a jego synowie przez wieki z ufnością wołali: `Witaj Królowo, Matko miłosierdzia’… i `Pod twoją obronę uciekamy się’.

    Czynimy to także i my, dzisiaj… zwłaszcza pielgrzymując do sanktuariów naszej Matki i Królowej. Można mówić o polskiej drodze maryjnej, o polskim przyzwyczajeniu wiązania naszych narodowych i osobistych spraw z nią, przynoszenia swych modlitw przed jej tron, przed Jej oblicze. Dotyczy to na pierwszym miejscu jasnogórskiej królewskiej stolicy Maryi’.

    Warto jeszcze wspomnieć, że pod jej opiekuńczymi skrzydłami Polska straciła ogromne Kresy Wschodnie, charakteryzujące się przepadkiem 3/4 terytorium Rzeczypospolitej (w porównaniu z obszarem XVIII wieku;
    #liczne wojny domowe począwszy od rokoszu Lubomirskiego i późniejsze konfederacje;

    # zaraza 1707-1712. która zabiła 1/3 ludności Polski

    # wojny: tureckie, północna, sukcesyjna, siedmioletnia, bunty chłopskie w 1755 i konfederacja barska oraz wojny z Rosją w 1792 r.;

    # grabież kraju przez stale stacjonujące i maszerujące obce wojska. Jej opaczności zawdzięczamy m.in. dalszy upadek gospodarczy kraju, w wiekach XVII i XVIII uwieczniony rozbiorami i utraceniem niepodległości przez 123 lata [utrata autonomii po powstaniu listopadowym; wywózki na Sybir i zniszczenie gospodarki po powstaniu styczniowym ], germanizacja, rusyfikacja. Polacy są również wdzięczni za:

    # dwie wojny światowe, których główne fronty przetaczały się właśnie przez ziemie pobłogosławione ręką Mateńki. Ale opieka Najświętszej Panienki najwyraźniej dała znać o sobie w kampanii wrześniowej, Katyniu, Oświęcimiu, Majdanku, Treblince, Brzezince, sowieckich łagrach, kompletnym zniszczeniu Warszawy. Wspomnieć należy komunistyczny reżim lat powojennych (50lat), towarzysza Bieruta itp., a ostatnio także..:

    # największe na świecie zadłużenie na jednego mieszkańca; największa bieda wśród krajów Unii Europejskiej;

    Jest za co dziękować. Oj, biedne są np. narody zachodniej Europy, które nie mają takiej Królowej. Zauważmy jednakże, że kraje przodujące w kulcie maryjnym przodują też w gospodarczym i cywilizacyjnym zacofaniu w odróżnieniu od tych, które zwróciły się do Biblii i których wiara znalazła oparcie w Bożym Słowie. Porównajmy Meksyk i Stany Zjednoczone kolonizowane mniej więcej w tym samym okresie.

    Porównajmy Irlandię i Anglię. Porównajmy katolickie południe Europy (szczególnie Portugalię czy Hiszpanię) z państwami Europy zachodniej o tradycjach protestanckich. Wiele wskazuje na związek między wizytami emisariusza Czarnej Madonny w Czechach i Polsce w 1996 roku oraz w Rumunii i Polsce w 1999 roku, a katastrofami naturalnymi, jakie spadły na te kraje, gdy zostały one poświęcone Królowej Niebios.

    Plag Egipskich było tylko dziesiec. Na Polskę spadło ich, licząc po kolej – kilkadziesiąt, a większość długotrwałych – z ponadwiekową niewolą na czele. Za co? A gdzie pomniejsze lokalne plagi – pożary nawet całych miast, zarazy, klęski głodu, powodzie, powstania kozackie, kontrybucje i pobór rekruta przez obce wojska? Drobnica niewarta przy lawinie ogólnonarodowych klęsk. A może “Łask”? Co to za “opieka”?

    Po każdej z tych klęsk Kościół wmawiał Polakom, że to kara za grzechy, rzucał ich na kolana aby modlili się o kolejne Łaski i… rozstawiał skarbonki, i posuwał pod glace tacę… W tym samym czasie schizmatyckie sąsiednie państwa takie jak luterańska Szwecja, czy prawosławna Rosja rosły w siłę, pomimo jawnych błędów teologicznych. Kto im błogosławił…?

    Przyznać trzeba, że “podopieczni” Maryi mają pecha. Kiedyś Krzyżacy stracili potężne państwo i zdeptani zostali do roli małej kongregacji zakonnej. Polska straciła niepodległość, a w finale – 3/4 terytorium. Została zdegradowana z potężnego państwa do roli lokalnego średniaka i drugi raz w swoich dziejach stała się pośmiewiskiem Europy. W XVIII w., a gdy inni budowali imperia, nasi przodkowie odprawiali egzorcyzmy, palili książki, czarownice i chlali na umór, wedle zasady: za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa.

    Iście diabelska lawina plag częstochowskich spadłych na Polskę każe zadać pytanie: dlaczego? Czy to kara za odrażające moralnie i wiarołomne śluby oraz detronizację Boga? Warto jeszcze przypomnieć postać księcia Władysława Opolczyka, który założył klasztor i sprowadził “cudowny” obraz do Częstochowy. Opolczyk był to arcyzdrajca i szubrawiec, jeden z największych zdrajców w historii Polski. Można go postawić w jednym szeregu z kanaliami miary św. Stanisława, Radziejowskich i biskupa Młodziejowskiego.

    Chciał oderwać od Polski Ruś Halicką, Krzyżakom zastawił Kujawy i Ziemię Dobrzyńską i planował z nimi rozbiór Polski! Nawet spowodował trzyletnią wojnę z zakonem. I już wiemy, dlaczego doszło do rozbiorów: jeżeli założyciel klasztoru częstochowskiego, inicjator kultu NMP, planował rozbiór Polski z Krzyżakami, których patronką była właśnie Najświętsza Maria Panna, to do rozbiorów dojść musiało! Chyba jasno wykazaliśmy, że ten kult właśnie w Polsce uzasadnienia nie ma. Chyba że wyłudzanie pieniędzy…

    Jaka jest moralność ludzi, którzy tę lawinę sprowadzonych przez siebie nieszczęść nazywają “opieką” i każą za nią dziękować? Którzy zdradę, wyłudzanie pieniędzy i ogłupienie nazywają “zasługami”, zdrajców robią patronami Polski? Cel religii od przedszkola jest jasny: ogłupić Polaków tak, żeby w to uwierzyli. Historia dowodzi, że Polska była potęgą tylko w okresach względnej tolerancji. Także wtedy w Polsce szukali schronienia ludzie wykształceni, rozkwitała nauka i literatura.

    I CO DAJE DO MYŚLENIA …

    W POŁĄCZENIU Z TYM TEMATEM WIELE MOZE WYJAŚNIĆ

    1. KORONACJA JEZUSA NA KRÓLA POLSKI TO JEST JAWNA DETRONIZACJA BOGA SAMEGO !!

     tak to wynika z hierarchii podanej w biblii i wszystkich nauk chrześcijańskich gdzie Bóg jest wskazany jako najwyższy !!

     co mówi Biblia ?

     w Biblii czytamy : „Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.” /Wj 20,3-6/

     Nie będziesz miał bogów obcych przede mną…………… czyli BÓG JEST JEDEN I ŻADEN KORONOWANY INNY PÓŹNIEJ ………..

      1. Jak mozemy przeczytac w Biblii szatanowi nie udalo sie namowic Jezusa na „ziemskie krolestwa” . Ale PiS jest zdecydowanie bardziej bezczelne niz szatan, i wpakuja Jezusa w „ziemskie krolestwo” bez pytania

       1. a ja się pytam kiedy król podniesie nam płace i kwotę wolna od podatku by zyło sie lepiej????

       2. Abecadło- Bóg nie moze być królem, ziemski tytuł wg mnie jest obrazą i uwłaczaniem Boskiemu statutowi!
        Jak juz Mizia wspomniał Samael oferował Jezusowi krolestwa i bycie królem na ziemi ten odmówił! A teraz dzieki tobie i tobie podobnym ma zostać krolem polski? grajdołka z ktorym nikt w europie sie nie liczy? Król tak marnego kraju z badą zawistnych katoli????
        ja pierd….. Gdybym był Jezusem zszedłbym na ziemię i podziękował WAM za taki grajdołek! kara byłaby sroga!
        I tak tez będzie!
        A jesli ty tak na powaznie iz jak krol siądzie na tronie to będzie zaraz lepiej to ja poproszę króla o lepsze zarobki (nie tylko dla siebie ale i wszystkich nawet tych zawistnych katolików) podniesienie kwoty wolnej od podatku, odbudowanie przemysłu aby ludzie mieli gdzie robić i najwazniejsze podsnieśc status Polskie w UE i całym świecie!

     1. Bóg jest jeden w trzech Osobach. Popatrz na jeden trójkąt – jest jeden a ma trzy boki, nikt nie powie, że 3 boki oznaczają, że to 3 trójkąty

  1. NO WŁAŚNIE ZATEM TAKIE PYTANIE NIEWINNE OD OBTWATELI DO POSŁÓW O MOŻLIWOŚĆ ZAPISU WODY JAKO DOBRA NARODOWEGO W KONSTYTUCJI

   UJAWNIŁO BY NAM PRAWDĘ …….. CAŁĄ PRAWDĘ !! NIE PRAWDAŻ

   A NAWET MILCZENIE I ZIGNOROWANIE TEGO PRZEZ POSŁÓW WIELE BY NAM WYJAŚNIŁO

   TERAZ JEST DOBRY CZAS [PRZY OKAZJI SŁOWENII

    1. Nie za kubek wody, tylko za wirtualne pieniądze, które musimy oddać w postaci dóbr i pieniędzy rzeczywistych. Kto nas sprzedał ?? było kilkunastu, ale szalę jednoznacznie przechylił ten, który reaktywował B’nai B’rith – Loża Polin !!

     1. A przy podpisywaniu Traktatu Lizbońskiego …… nawet pióro odmówiło mu posłuszeństwa !! Ale nic to… poradził sobie!

   1. A tu wisienka z wodnego tortu. Te ich cholerne (koszerne) nazwy handlowe zmieniane zależnie od pogody 😉
    Transl. goo

    Data publikacji: Sun, 17 listopada 2013 Corporate Finance / Eastern Europe / finansowe / Izrael i Bliski Wschód | Przez Ilan Shavit
    Kardan Sprzedaje GTC Polska Stawka Lone Star Real Estate Fund III Za € 160 Milionów
    Świergot Facebook Google Plus E-mail LinkedIn Reddit Pinterest StumbleUpon

    Kardan N.V LOGO
    Kardan NV (TASE: KRNV , AEX: KARD ) sprzedał swój 27,75% akcji Globe Trade Centre SA do Lone Star Real Estate Fund III za 160 mln €.
    GTC działa w 10 krajach Europy Wschodniej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,2 mld €. Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie na WIG30 indeksu. Akcje spółki są zawarte w międzynarodowym Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 indeksu, GPR250 indeks, który obejmuje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie, a FTSE EPRA / NAREIT Emerging Index.

    Kardan postanowił sprzedać GTC w Polsce głównie ze względu na jego potrzeb płynnościowych dla jego oczekującego zasadzie obligacji oraz płatności odsetek w lutym 2014 a lutym 2015 r.

    Cena sprzedaży odzwierciedla wartość firmy dla GTC Polsce wynosi 1,4%. Kardan zarezerwowane GTC w Polsce o wartości 194 mln € na koniec czerwca 2013 r.

    Kardan CEO Shouky Oren powiedział „Globes”: „Jesteśmy ukończenie z wielkim sukcesem kompleksową sprzedaż w szczególnie trudnym rynku. Sprzedaż udziałów w spółce GTC Polsce jest ważnym krokiem dla Kardan w radzeniu sobie ze swoją sytuacją płynności. Kardan będzie nadal koncentrować się na nieruchomości i wodnych infrastruktury na rynkach wschodzących, które powinny mieć szybszy wzrost niż na rynkach rozwiniętych. ”
    oryg. http://jewishbusinessnews.com/2013/11/17/kardan-sells-gtc-poland-stake-to-lone-star-real-estate-fund-iii-for-e160-million/

   2. http://www.worldbank.org/pl/news/press-release/2015/07/23/world-bank-board-approves-us504-million-support-to-odra-vistula-flood-management-project

    Ponoć prywatyzacja polskich sieci wodociągowych jest już nieuchronna. Izraelska korporacja ma w zamian wziąć udział w tzw. Projekcie Odra.
    Od siebie dodam tyle, że o tym wiedziałem już w sierpniu 2012 roku, tylko, że wtedy była to informacja nieoficjalna. Postrzegano ją jako niepotrzebne straszenie ludzi.
    (znaleziony wpis)

     1. Gdyby ktoś miał wątpliwość???

      Zasady zarządzania finansami Projektu obejmują planowanie i budżetowanie, rachunkowość, kontrolę
      wewnętrzną, przepływ funduszy, sprawozdawczości finansowej oraz ustalenia audytu podmiotów
      odpowiedzialnych za realizację działań wspieranych przez Bank Światowy. W tym celu Bank
      Światowy wymaga od Kredytobiorcy – Rządu RP – zapewnienia prawidłowych zasad zarządzania
      finansowego, które są do zaakceptowania przez Bank

      1. Czy tym żartem można skwitować polski geszeft?

       Lajbusz oznajmia przyjacielowi:
       – Wiesz, zawarłem spółkę z Zylberem.
       – Jak to, zawarłeś spółkę? Przecież ty nie masz nawet złamanego szeląga!
       – Nu tak, on ma pieniądze, a ja doświadczenie.
       – To za kilka miesięcy zamienicie się rolami: ty będziesz miał pieniądze, a on doświadczenie.

       https://youtu.be/MOUveEDefCo

 4. Co u Trumpa? A dzieje się:
  http://www.prawica.net/5743

  Donald Trump wszedł „z buta” w świat globalnego ocieplenia i podporządkowanego mu sektora energii.
  Po pierwsze – mianował Myrona Ebella z libertariańskiego think tanku Competitive Enterprise Institute, na szefa zespołu przygotowującego przejęcie władzy w agencji środowiskowej (EPA), która tyle szkód wyrządziła w sektorze węglowym i energetyki na nim opartej.

 5. CO STOI NA PRZESZKODZIE ŻEBY POLSCY POSŁOWIE ZAŻĄDALI TEGO ZAPISU W POLSCE

  „Zasoby wodne stanowią element dobra publicznego zarządzanego przez państwo. Źródła wody mają być wykorzystywane w pierwszej kolejności w sposób stały dla zapewnienia obywatelom dostaw wody pitnej do gospodarstw domowych i w związku z tym nie mogą być traktowane jako towar rynkowy”

  WYŚLIJCIE TAKIE ZAPYTANIE DO POSŁÓW ………. A ZOBACZYCIE ICH REAKCJE 🙂

  I WTEDY SIĘ ODKRYJĄ PRZED WAMI KIM SĄ I KOGO REPREZENTUJĄ ……..

  TAKI ZAPIS PRZECIERZ NIC NIE KOSZTUJE …………. I JEST WYŚMIEWANY …….. NO WŁAŚNIE ZATEM DLA CZEGO NIE

  I ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE DOKŁADNIE CO POWIEDZIAŁ NA TEMAT ZABEZPIECZENIA ZAPISEM W KONSTYTUCJI POLSKIEJ WODY

  MARIAN KOWALSKI I PAWEŁ CHÓJECKI Z TV NETOWEJ Y.T IDŹPODPRĄD !!!

  ZAPIS A RACZEJ OSOBY LANSUJĄCE TAKIE ROZWIĄZANIE JAK W SŁOWENII TRAKTOWALI OKREŚLENIEM TYCH OSÓB CYTUJĘ …… DURNIAMI , CHUJAMI , RUSKIMI KURWAMI , DEBILAMI ..

  CIEKAWE CZY NAZWĄ TERAZ CAŁY SŁOWEŃSKI NARÓD TAK SAMO ………..

  ====================

  P.S KOWALSKIEGO I CHÓJECKIEGO JUŻ ZNÓW SĄ NA Y.T ……… ZGARNELI OD FRAJERÓW PONAD 30 000 ZŁ NA RZEKOMY SERWER DO NADAWANIA BO ICH BRAUN ZABLOKOWAŁ A TU SĄ ……… NADAJĄ NA Y.T 🙂

  NO A FORSA NA SERWER ZOSTAŁA ……. JAKI FAJNY MYK OGŁOSIĆ NA ZAROBKOWEJ DZIAŁALNOŚCI W PŁACZLIWYM TONIE .. BLOKUJĄ NAS LUDZIE MUSIMY ZNIKNĄĆ … DAJCIE FORSĘ NA NIEZALEŻNY SERWER TO BEDZIEMY WAM NADAWAĆ DALEJ ……….. POTEM KLIK SAMEMU ZNIK I CZEKAJĄ NA FRAJERSKIE DATKI LUDZI …………

  A POTEM KLIK I SĄ …………..

  serwer podobno jest tyle że strona nie wyświetla nic poza komunikatem jakimś o trudnościach 🙂 dobrze grają

  1. P.S BLOKAD JAK MNIE PODPIERDOLILI SKUTECZNIE 1 RAZ TO JA DOWIEDZIAŁEM SIĘ O TYM JUZ PO FAKCIE A NIE MIAŁEM CZAS NA NADAWANIE WAM ŻE JUŻ JUŻ ZNIKAM BO DONOS BO TO CZY SRO …………. KLIKNELI MNIE W SEKUNDĘ I TYLE BYŁO ………

   A ONI MIELI CZAS NA PRZEMÓWIENIA I APELE NA Y.T ……O DATKI ………:-) 🙂 !!!!!!!!!!!!!

   ZAISTE LUDZIE W POLSCE SĄ WIELKIMI FRAJERAMI I NAIWNIAKAMI ……… ALE TO WIELE TŁUMACZY W SKALI MAKRO !!!

 6. TEJ INFORMACJI NIE PODADZĄ WAM ŻADNE MEDIA UNIJNE … NIE PRZYPADKOWO OPUBLIKOWAŁ TO BRYTYJSKI „GUARDIAN” SĄ POZA WPŁYWAMI UNIJNYMI …..

  JEŚLI MOGĄ SŁOWEŃCY TO DLA CZEGO NIE MY POLACY ……

  🙂 PORUSZCIE TYLKO NA SERIO W FORMIE ŻĄDANIA TAKIEGO ZAPISU WODY W POLSCE TO SKOCZĄ NA WAS WSZYSTKIE SKURWESYNY JAWNE I UKRYTE JEŚLI WYCZUJĄ ŻE MA TO BYĆ ŻĄDANIE NA SERIO REALIZOWANE W POLSCE !!

  I PO SKALI ATAKU I ODKRYCIU SIĘ PRZECIWNIKÓW ZOBACZYCIE KTO JEST NA NIE I JAK WIELKIE SĄ TO SIŁY BIZNESOWE I POLITYCZNE

   1. WPROST 🙂 SWIAT SIE KOŃCZY …. TYLKO DLA TEGO ŻE NIENAWIDZĄ PIS …….. ALE TO DOBRZE !!!

    ZAWSZE PISAŁEM ZE JAK SIĘ KURWA POKŁUCI ZE ZŁODZIEJEM TO DLA PORZĄDNYCH LUDZI JEST TO Z KORZYŚCIĄ

    NO A TERAZ JEST KORZYŚĆ W POSTACI TEJ INFORMACJI WAŻNE J DLA NAS PODANEJ PRZEZ WPROST NA ZŁOŚĆ PISOWI
    =========================

    A/D DODANEGO LINKA NA KOŃCU

    Projekt ustawy Prawo wodne zakłada m.in. utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, które w imieniu Skarbu Państwa będzie zarządzało wszystkimi wodami publicznymi.

    WIECIE CO TO OZNACZA ?? OZNACZA TO CO PISZE ŻE BĘDZIE JEDEN URZĄD ZARZĄDZAJĄCY ABSOLUTNIE WSZYSTKIMI ZASOBAMI WODY W POLSCE !!

    OZNACZA TO !!

    WODAMI POWIERZCHNIOWYMI – RZEKI JEZIORA STAWY

    WODAMI PODSKÓRNYMI I GRUNTOWYMI ORAZ GŁĘBINOWYMI

    WODAMI OPADOWYMI , CZYLI DESZCZÓWKĄ !!

    CO TO OZNACZA OZNACZA TO TO ŻE WODA PITNA KTÓRĄ ZARZĄDZALI DO TEJ PORY W SAMORZĄDACH MIEJSKICH I WIEJSKICH WÓJTOWIE , BURMISTRZOWIE, PREZYDENCI MIAST

    NIE BĘDZIE JUŻ WODĄ OBYWATELI !!!

    ZBIERANIE WODY OPADOWEJ DESZCZÓWKI , CZYLI JEJ RETENCJONOWANIE W BECZCE STANIE SIĘ ZŁODZIEJSTWEM !!!!

    TO SAMO TYCZY SIĘ POBRANIA WODY Z ROWU , STAWU , JEZIORA , RZEKI A NAWET KAŁUŻY !!

    POBIERZESZ STANIESZ SIĘ ZŁODZIEJEM !!!

    =================================

    JEŚLI SŁOWENIA ROBI TAKI ZAPIS TO LOGICZNYM WNIOSKIEM JEST TO ŻE ISTNIEJE REALNE ZAGROŻENIE SPRYWATYZOWANIA WODY …………..

    PROSTE ……….. JEŚLI BY TEGO ZAGROŻENIA NIE BYŁO SŁOWEŃCY NIE ZROBILI BY TAKIEGO ZAPISU W KONSTYTUCJI !!!!!

    CZYLI W PRAWIE KTÓRE NIE TAK ŁATWO AD HOK ZMIENIĆ !!!!

    PRAWDA ?

  1. z netu o zusie
   autor: lipka (anonim) (2016-11-18 00:47)

   Uchwalona 28 marca 1933 r. ustawa o ubezpieczeniu społecznem została ogłoszona w Dzienniku Ustaw nr 51, pod pozycją 396. Dokonała ona scalenia ubezpieczeń społecznych pod względem prawnym, organizacyjnym i rzeczowym, likwidując ostatnie relikty ustawodawstwa pozaborczego. Była w całości tworem polskiej myśli prawodawczej. Objęła wszystkie rodzaje ubezpieczeń społecznych: chorobowe i macierzyńskie, na wypadek niezdolności do zarobkowania, wypadkowe przy pracy i chorób zawodowych, emerytalne robotników, emerytalne pracowników umysłowych oraz ubezpieczenia od niezdolności do zarobkowania „wskutek wszelkich przyczyn”.
   Struktura dochodów pozwoliła na wypracowanie w krótkim czasie sporych nadwyżek ubezpieczeniowych. W końcu 1938 r. wartość majątku ZUS szacowano na pół miliarda złotych. Stanowiło to dużą pokusę dla budżetu państwa, który traktował nadwyżki jako źródło kredytu publicznego i wykorzystywał je na finansowanie inwestycji państwowych i samorządowych lub pokrywanie niedoborów.

   Wybuch II wojny światowej oznaczał konieczność ewakuacji Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na wschód. Już 3 września 1939 r. wyruszył pierwszy transport z papierami wartościowymi i gotówką (17 września zajęli go Rosjanie). Później wyjechały jeszcze dwa kolejne, z których jeden został spalony, a drugi dotarł bezpiecznie do Budapesztu i został zdeponowany w Węgierskim Banku Narodowym.

   ZSRR panował na terenach wschodnich krótko, bo do czerwca 1941 r., tj. do ataku hitlerowskich Niemiec. W ciągu tych kilkunastu miesięcy, na terenach wschodnich województw Polski zaprowadzony został, obowiązujący w Związku Radzieckim jeden system ubezpieczeniowy – państwowy, tzw. GOSSTRACH (Gosudarstwiennoje Strachowanije). Działalność dawnych polskich towarzystwach ubezpieczeniowych na tych terenach została natychmiast zlikwidowana.

   Natomiast na terenach zajętych przez Niemcy istniejące do 1939 r. polskie zakłady ubezpieczeniowe zostały przejęte przez okupanta i włączone do działających już na tych terenach towarzystw niemieckich.
   – Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazano niemieckiej instytucji Lebensversicherungsanstalt w Gdańsku;
   – angielskie towarzystwo Prudential oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Przezorność S.A. włączono do Aschener Feuerversicherungsgesellschaft;
   – Assicurazioni Generali Trieste S.A. i Towarzystwo Ubezpieczeń Polonia S.A. oraz Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń Patria S.A. i Warszawianka przekazane zostały zakładowi Allianz A.G.;
   – Towarzystwo Ubezpieczeniowe Orzeł S.A. włączono do Magdeburger Feuerversichgesellschaft;
   – Krakowskie Towarzystwo Ubezpieczeń Florianka S.A. zostało włączone do Towarzystwa Victoria w Berlinie;
   – Danziger Feuersocietet wchłonęło Poznańsko-Warszawskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. (ten gdański zakład ubezpieczeń od ognia miał także oddział w Toruniu, położonym w tzw. Kraju Warty).
   – Towarzystwo Ubezpieczeń Piast S.A., przekazane zostało włoskiemu towarzystwu Riunione Adriatica di Sicurtà S.A. w Trieście

   Po wojnie – 12 stycznia 1945 r. utworzona została pierwsza tymczasowa dyrekcja odrodzonego Zakładu. Najważniejszym zadaniem w pierwszych latach po wojnie była szybka wypłata rent. Wobec zniszczenia ewidencji rencistów i braku pocztowego obrotu pieniężnego ZUS polecił ubezpieczalniom społecznym uruchomienie rejestracji rencistów i wypłatę świadczeń. Już w rok po zakończeniu wojny wypłacano ok. 230 tys. rent rodzinnych.
   W 1950 r. zniesiono fundusze ubezpieczeniowe, a dochody i wydatki ZUS stały się częścią budżetu państwa. Zlikwidowano też lokalne ubezpieczalnie społeczne, a w ich miejsce utworzono wojewódzkie i obwodowe oddziały ZUS. Kulminacja powojennych reform przypadła na rok 1955. ZUS został wówczas zlikwidowany a jednolity system ubezpieczeń istniejący od 1934 r. przestał istnieć. Zarządzanie wypłatą emerytur i rent powierzono Ministrowi Pracy i Opieki Społecznej, pozostałe zadania ZUS – składki, ustalanie obowiązku ubezpieczenia, zasiłki – przejęły związki zawodowe.

   Lata sześćdziesiąte XX wieku – stworzono odrębny fundusz emerytalny, którego dysponentem został ZUS. Nadwyżki finansowe postanowiono lokować w budżecie państwa lub w banku w formie oprocentowanych lokat.

   Lata 80-te – to była kolejna wojna tym razem wewnętrzna i jak to na wojnie dokonał się kolejny skok na kasę. Kolejne lata to tłuste lata dla wszelkiej maści cwaniaków, agentów, nocnej zmiany, trzeciej nogi, mętnej wody i wyrosłych w ciągu jednego dnia fortun. Składki zasilają coraz większą czarną dziurę bo zobowiązania tzw. rządów wobec różnych banków światowych, struktur europejskich, struktur wojskowych, tajnych organizacji, finansowanie tego i tamtego „zabytku”, pomoc finansowa wschodnim republikom itd. przy jednoczesnej likwidacji lub „upadku” zakładów pracy, powoduje, że każdy system będzie niewydolny.
   To nie wina tej czy innej firmy, zusu, srusu, krusu, ale konkretnych ludzi w kolejnych rządach, którzy zarzadzają nie swoimi pieniędzmi, biorą pełnymi garściami i dziwią się: dlaczego kasa jest pusta? bo krajem i światem rządzą pacynki, puste łby na usługach zbrodniarzy.
   1
   0

   Odpowiedz

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: