Merkel w Bundestagu wyjaśnia jednoznacznie , Kto może być w U.E i co grozi krajom członkowskim w razie wyjścia z U.E !!

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

NO TO JUŻ TERAZ MACIE JASNOŚĆ KTO RZĄDZI W UNII , SAMODZIELNIE !! 

NIE NIE KRÓL UNII DONALD TUSK I PARLAMENT , ALE ANGELA MERKEL SAMA OSOBIŚCIE !!

DLA TEGO JA I ZAPEWNE WIELU POLAKÓW PROPONUJE PREWENCYJNIE POLEXIT ZANIM ŚCIĄGNIEMY NA POLSKĘ ZAGŁADĘ 

Kanclerz Niemiec Angela Merkel nakreśliła swoją wizję dalszej współpracy w ramach Unii Europejskiej. Jednoznacznie stwierdziła przy tym, jakie warunki będą musiały spełniać kraje, chcące pozostać w strukturach Unii z zastrzeżeniem konsekwencji, związanych z opuszczeniem wspólnoty. „Kto chce wyjść z tej rodziny nie może oczekiwać, że wszystkie obowiązki związane z członkostwem nie muszą być dalej respektowane, ale prawami i przywilejami państw członkowskich może się nadal cieszyć” – zagroziła Angela Merkel.

Merkel swoje wystąpienie w Bundestagu zaczęła od zapewnień, że każda propozycja, która pozwoli wyprowadzić z kryzysu Wielką Brytanię i Unię Europejską jest właściwa. Szybko jednak kanclerz Niemiec zmieniła ton swojej wypowiedzi.

– Waga decyzji narodu brytyjskiego jest nie do przecenienia. Czujemy, że chodzi głównie o to, abyśmy jako wspólnota 27 krajów wykazali się wolą i chęcią działania i wspólnie podejmowali dalsze decyzje. Wszystkie 27 krajów: kraje starej UE i nowej. Kraje strefy euro i te spoza niej. […] Wielka Brytania musi się określić, jak widzi swoje przyszłe relacje z UE. – oznajmiła Merkel.

Szybko przeszła do konkretów, grożąc krajom rozważającym opuszczenie unijnych struktur surowymi konsekwencjami.

– Nie powinno być żadnych nieporozumień, co do tego, jak będzie wyglądała dalsza ramowa współpraca. Wielka Brytania musi formalnie poinformować, że chce formalnie zakończyć członkostwo w UE. Dopiero wtedy rozpoczną się odpowiednie procedury. Negocjacje w tej sprawie muszą być konstruktywne. Należy jednak pamiętać, że każdy, kto chce wyjść z tej rodziny nie może oczekiwać, że wszystkie obowiązki związane z członkostwem nie muszą być dalej respektowane, ale prawami i przywilejami państw członkowskich może się nadal cieszyć. Kto chce mieć dostęp do jednolitego rynku europejskiego, będzie musiał respektować wartości europejskie i to, co się z tym łączy. Tyczy się to Wielkiej Brytanii oraz wszystkich innych krajów. Wolny dostęp do rynku europejskiego otrzyma ten, kto szanuje 4 filary europejskie: swobodny przepływ osób, kapitału, towarów i usług – oznajmiła kanclerz Niemiec.

źródło PAP/ansa

47 komentarzy do “Merkel w Bundestagu wyjaśnia jednoznacznie , Kto może być w U.E i co grozi krajom członkowskim w razie wyjścia z U.E !!”

 1. http://niewygodne.info.pl/artykul7/03120-Rzadowa-administracja-wciaz-puchnie.htm

  w rządzie Ewy Kopacz w szczytowym momencie zatrudnionych było 89 wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu. Niestety, wynik ten został pobity przez rząd Beaty Szydło, w którym zatrudnionych jest obecnie aż 95 wiceministrów! Dla porównania – rząd Wlk. Brytanii zatrudnia 85 wiceministrów, rząd Niemiec – 54, a w uznawanych jeszcze do niedawna za przesadnie zbiurokratyzowane Włoszech administracja rządowa zatrudnia obecnie… 8 wiceministrów.

 2. A kto jej na to pozwala? Niemcy! bo mają w swojej mentalności „Deutschland uber alles”. Każdy może rządzić tylko sobą a od rządzenia innymi wara!
  To mściwy babsztyl, niech ktoś się poświęci i ją wreszcie przeleci, hehe

  1. Dostaje dyspozycje..i nie tylko niemcy..swiatowe oligarchie finansowe i rody starozytne..bez nich nawet po nosie nie dalaby rady sie podrapac.Jest ich wiecej i powiazanych siecia roznych ustrojstw.

  1. I SŁUSZNIE POTEM SIE SSUMUJE WSZYSTKIE RAZEM I NA SERIO MOŻNA ŻĄDAĆ REFERENDUM … PODPISYWAĆ WSZYSTKIE TRZEBA ZEBRAĆ 500 000 GŁOSÓW POTEM ROZESŁAĆ PROŚBY O PAPIEROWE POTWIERDZENIA DLA SYGNOTARIUSZY I … I MOZNA WYJŚĆ ALBO PRZYNAJMNIEJ GŁOSOWAĆ ALE PO TYM CO PROPONUJĄ NIEMCY I FRANCJA TYLKO SKOŃCZONY IDIOTA NIE ZECHCE WYJŚC Z U,E

   PRZYPOMINAM WARUNKI NOWE UNII
   Powodem i pretekstem uzasadnionym są nowe warunki członkostwa w U.E , NAJWAŻNIEJSZE :

   1 zrzeczenie się armii narodowej

   2 wyrzeczenie się własnej waluty

   3 likwidacja polskich służb specjalnych , policji , i innych mundurowych sł.

   4 likwidacja w sądownictwie polskich przepisów prawa

   5 zrzeczenie się decydowania w zakresie polityki imigracyjnej

   reszta w linku do petycji źródło informacji TVP info i PAP

   http://www.petycjeonline.com/zbiorka_podpisow_w_sprawie_wyjcia_polski_z_struktur_ue_polexit#form

 3. Uroczystości 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca. Andrzej Duda wygwizdany
  http://wiadomosci.onet.pl/poznan/uroczystosci-60-rocznicy-poznanskiego-czerwca-andrzej-duda-wygwizdany/ytj4gy

  W arcie podczepili innych przemawiających, ale jest materiał na już – miny słuchających bezcenne.
  https://www.youtube.com/watch?v=0Ou4HUeD2to&ab_channel=BeataKotowska

  Może Polacy nie są jeszcze tak straconym Narodem jak każą nam o sobie myśleć?!!!
  Bogu i Ludziom (Takim) niech będą dzięki.

  1. Tak jak sie teraz robotnikow okrada, to swiat nie widzial..Sa tacy ktorzy udaja, ze nie widza i gadaja z ambony glupoty.Ha ha ha.Czerwona oligarchia( czyli ta sama przefarbowana na demokratow ) jezdzaca moskwiczami, mieszkajaca w blokowiskach do piet dorownala nowej oligarchii w palacach i mrecedesach..Ktos pisze nowa historie..Z blokowisk do palacow to sie nazywa oligarchiczny awans na plecach zamordowanych robotnikow..jak mozna tak klamac…i nie bac sie kary bozej.A Wegry to atak liberalow na socjalistyczne panstwa , w tym Polakow celem zmiany ustroju, co udalo sie wprowadzeniem stanu wojennego.Robotnikow wyrzuca sie z socjalistycznych mieszkan z powodu biedy..

   1. W latach 50 -tych ich sie nie wyrzucalo na bruk, a budowalo domy dla nich.., zeby nie zyli w rynsztokach jak w Polsce miedzywojennej, glodnej, brudnej, biednej, pelnej analfabetow i oligarchow takze po kosciolach…

 4. Hmm..Wszyscy zgodnym chorem respektuja wybor Anglikow i chca, aby jak najszybciej wyszli z unii.Dziwne.Co jest grane za kurtyna i do czego prowadzi?.Ten respekt, ten pospiech podczas , gdy Polsce robilo sie kolo piora z powodu glupiego trybunalu konstytucyjnego.Wieksze i roznej natury skutki dla Europy i polityki swiatowej ma angielski brexit niz afera z polskim trybunalem.Nikt sie nie boi tego wyjscia, a wrecz przeciwnie chca, aby dokonalo sie jak najszybciej.Intrygujace.Co angole uszykowali z hameryka?.Pewnie czas pokaze.

  1. może tak – kiedy europa/ue znajdzie się pod amerykańskimi, niemieckimi, francuskimi buciorami to uk będzie poza tym, pozornie neutralne, na pewno jest w tym zagraniu ‚coś za coś’

   1. Europa juz jest pod tymi wplywami Anno.Kogo sie sluchaja polscy politycy i nie tylko , podejmujac decyzje.Nie hameryki przypadkiem tez?.Mnie cus sie zdaje, ze to celowy myk angoli w projekcie nwo, czyli budowania 5 unii zrzeszajacych rozwalone panstwa narodowe pod zarzadem komietetu centralnego partyj, wywodzacego sie z poszczegolnych zrzeszonych w jeden organizm panstw na wzor sowieckiego sojuza.Myk angoli to stworzenie centrum finansowego i raju podatkowego dla zarzadcow unii jewropejskiej.Za szybko zarzadcy unia zgodzili sie na wyjscie angoli.Kiedy Irlandczycy nie chcieli zrobili im drugie referendum.W przypadku angoli pra wszyscy, aby ci jak najszybciej opuscili struktury unijne.Bedzie w City raj podatkowy, pralnia kasy wszelakiej i nowa szwajcaria dla swiatowych finansowych oligarchow i nadzorcow ludow na nich pracujacych.Taka teoria spiskowa..hmmm

    1. No i cus jeszcze.Chyba beda chcieli ci z pejsami z hameryki pozbyc sie tzw. politykow i obsadzic w rzadach wylacznie oligarchow z wybranych wybrancow.Duzo atakow z roznych stron na nieudacznictwo tychze..Oj beda chcieli ich wysadzic reakami roznych ludow i przejac calosc wladzy, zachowujac jakies resztki pozorow demokracji..albo juz nawet bez pozorow.Taka teoria spiskowa na podstawie filmow z hollywood.Scenariusze sie realizuja.Ach ta kabala i kabalisci.

  1. chyba w 2015 r. Mizia zamieścił art jak Putin traktuje przeciętnych Rosjan. Chciałabym, aby nas Polaków tak traktowano w Polsce. Mam więc dystans do tych rewelacji „wolnejpolski”.

   1. wolna polska mocno nalatuje na rosję, a putina okresla jako antychrysta, piewcę NWO i w rosji…. ma się zacząc czipowanie ludzi…..
    dziwne skoro tak zle to dlaczego putin ma 85% popracie narodu? zaraz mi napiszą iz 85% w rosji to zydostwo ktorym putin wypłaca a reszta to rodowici rosjanie umierajacy z głodu…
    skoro jest tam tak zle to dlaczego amerykanscy drwale jezdzą za pracą na syberię???

   2. zauważcie iz jak gdzieś na swiecie rosyjscy turysci sa w terrorystycznym zagrozeniu to w ciągu 24h stosowne rosyjskie ekipy ich ewakuują, samoloty się znajdują od ręki! nie ma problemu aby wysłać pomoc, a jak wyglada sprawa z polskimi turystami? jak działaja polskie ambasady? nasze słuzby ratownicze?

    1. Dobra propaganda to i duze poparcie. Tylko najbogatsi rosjanie wyjezdzaja na wakacje wiec nic dziwnego, ze od razu ewakuacja, pomoc.

    2. No..Putin nie moze se pozwolic na rewolte , ktora mu sie probuje zrobic.Musi czynic gesty , takie aby sobie ludu nie narazic.Obrazony lud sklonny do rewolucji.Skad to znamy?.Solidarnosc i jej zwycieztwo.Obrazil sie polski lud na komuchow za papier toaletowy, kolejki, ocet na polkach, pewexy i inne utrudnienia czynione tez po to, aby lud wkurzyc i zmusic do nienawisci do swoich panow, ktorzy pozostali i rzadza w ty demokracji.

   1. jesteś chyba inteligentny. Zrozumiesz kiedyś, że szybko nie da się zlikwidować skutków wieeeelu lat niszczenia przeciętnych ludzi. Na dodatek Rosja jest stale atakowana w różny sposób – a to sankcje a to bazy Nato coraz bliżej. Muszą myśleć o przeżyciu a nie bogactwie. Na pewno mieliby lepiej, gdyby zachód się odj….od nich

    1. tam nic sie nie zmienilo od caratu ale Rosjanie zawsze byli za swoimi przywodcami, do teraz wielu wspomina Stalina z lezka w oku…oprocz olbrzymiej biedy od zawsze sa w czolowce jesli chodzi o alkoholizm i aborcje do tego doszla korupcja na niespotykana skale. Studiowalo sie kiedys historie tego kraju….

      1. A CO WY TAM Z TYM PUTINEM CIAGLE … ALBO POPIERAM ALBO NIE POPIERAM …. CO NA S PUTIN OBCHODZI TO RUSKI PREZYDENT NIE NASZ A !! JEŚLI JUZ TO MOZNA GO CENIĆ ZA TO JAKIM JEST PRZYWÓDCĄ DLA SWEGO NARODU … I NIC WIĘCEJ BO DLA NAS I INNYCH JEST WREDNY … I TAKI MA BYĆ WREDNY I WYRACHOWANY W STOSUNKU DO KONKURENCJI ……. TAKIEGO ŻYCZYŁ BYM SOBIE W POLSCE .. ALE NIE PUTINA TYLKO TAKIEGO POKROJU POLITYKA POLSKIEGO

 5. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował, że turecki przywódca Recepa Tayyipa Erdogan, prezydent Turcji, w liście z 27 czerwca br. kierowanym do prezydenta Rosji Władimira Putina przeprosił za zestrzelenie bombowca Su-24, donosi Lenta.ru.
  Kara za brak subordynacji politycznej:
  Zamach terrorystyczny w Stambule. USA: będziemy przeciwstawiać się terroryzmowi
  Tacy dobrzy usmanii.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zamach-terrorystyczny-w-stambule-usa-bedziemy-przeciwstawiac-sie-terroryzmowi/7sxnb3

 6. 1 zrzeczenie się armii narodowej

  2 wyrzeczenie się własnej waluty

  3 likwidacja polskich służb specjalnych , policji , i innych mundurowych sł.

  4 likwidacja w sądownictwie polskich przepisów prawa

  5 zrzeczenie się decydowania w zakresie polityki imigracyjnej

  ludzie to wszystko prowadzi do dyktatury wladze tzw unii europejskiej nie sa demokratycznie wybierane tylko z mianowania
  a putin makrela i erdogan to antychrysci
  byc moze papa franciszek tez jest w tym ukladzie

 7. Brexit kolejna żydowska dialektyka.
  Ruch Brexit jest w przeważającej mierze zdominowany nie tylko przez zwykłych syjonistów, lecz również przez syjonistycznych ultrasów szczególnie toksycznej odmiany. Na przykład, Boris Johnson, de facto lider Brexitu, niepełnej krwi żydowskiej , opisuje siebie jako „zapalonego syjonistę” i wspiera z równą pasją zarówno skorumpowane City of London jak i masową migrację do Europy.
  Chris Grayling, kolejny torysowski Brexiter, jest członkiem brytyjsko izraelskiego Centrum Komunikacyjno Badawczego (Bicom), syjonistycznego lobby. Kiedy był sekretarzem stanu do spraw sprawiedliwości i lordem kanclerzem, popierał wojnę z „ekstremistami” czyli tymi którzy krytykowali Izrael czy tzw. wojnę z terroryzmem.
  Theresa Villiers, brytyjski sekretarz stanu do spraw Irlandii Północnej , Brexiter, działaczka z organizacji Konserwatywnych Przyjaciół Izraela (SPI) i zagorzała syjonistka.
  Iain Duncan Smith, od dłuższego czasu zwolennik Brexitu, który zrezygnował niedawno ze stanowiska w rządzie Camerona, również należy do SPI – Konserwatywni Przyjaciele Izraela, podobnie zresztą jak niemal wszyscy wiodący liderzy Torysów Brexitersi
  Liam Fox, kolejny ultras neokonserwatywny , który został zmuszony do rezygnacji ze swojej pracy jako Minister Obrony Wielkiej Brytanii, po tym jak okazało się, że handlarz izraelskim uzbrojeniem miliarder Poju Zabludowicz finansował jego playboyowski styl życia jak również jego dawniejszego „doradcę” Adama Werrity.
  Grupka syjonistyczna mocno udziela się także w Partii Pracy. Brexiterką była Gisela Stuart, syjonistka urodzona w Niemczech, członkini organizacji neokonserwatystów „Henry Jackson Society”. Stuart otrzymała duży czas antenowy w mediach podczas kampanii – dzięki uprzejmości jej syjonistycznych przyjaciół w BBC. Inni członkowie Partii Pracy Brexiterzy jak Kate Hoey i Frank Field, również zdecydowanie popierają Izrael.

 8. https://www.youtube.com/watch?v=liSMU2T35V8

  Haha i wszystko jasne po co ten brexit .

  Zreszta sam u bukmachera zarobilem stawiajac na brexit . Przeciez to bylo pewne ze sie odbedzie bo spekulanci gieldowi bukmacherzy musieli na tym zarobic . Wiiliam hill ocenial na 90 rocent ze zostana w ue a to byla piekna podpucha . Kto postawil ten zarobiony . Ludzie tu chodzi zawsze o latwy zysk a ludziom sie urabia mozgi ze to bedzie katastrofa a tu nic kursy juz ida w gore gielda sie stabilizuje itp itd . Tak samo bedzie z wyborem trumpa na prezia usa . Bo trump to marionetka wyprodukowana przez zydow dla zydow . Tylko czekac do jesieni

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!