NA ŻYWO 20.00 TELEKONFERENCJA ROSJA -POLSKA-NIEMCY MACIEJ PORĘBA JACK CALEIB I ALEKSANDER JABŁONOWSKI "CO SIĘ DZIEJE W ROSJI?" RELACJA BEZ CENZURY23 sierpnia 2019
20.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

INTERIA PISZE ” MŁODZI POLACY SĄ GNUŚNI DURNI I LENIWI „

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI ZAMIESZCZAM KOPIE ARTYKUŁU Z INTERII 

PO TO ŻEBY MOŻNA BYŁO ZAMIESZCZAĆ KOMENTARZE BEZ CENZURY 

BO NA INTERII – NIE MOŻNA SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NA ZARZUTY STAWIANE MŁODYM POLAKOM PRZEZ REDAKTORA WALENCIAKA ..

CENZURA ZDJĘTA CAŁKOWICIE 

Młodzi Polacy są nudni

Młodzi Polacy są nudni, nie mówią własnym głosem i nie mają siły przebicia. Trafiło nam się pokolenie epigonów. Klep, klep – powtarzają mądrości starszych o 30-50 lat, grzecznie stając na końcu kolejki. A nawet jak się buntują, to dokładnie tak, jak zaprogramowali im to starsi. Według scenariusza. Weźmy Woodstock – przecież to Cepelia…

Zastanawiam się, czy to jest tendencja ogólnoeuropejska, czy tylko nasza, nadwiślańska. W każdym razie z młodych uszło powietrze. A sierpień dokładnie to pokazuje.

Zerknijmy na daty…

1 sierpnia, wybuch Powstania Warszawskiego. Pisałem o tym wielokrotnie, nie ma co się powtarzać, dodam tylko jedno zdanie – to był zryw pokoleniowy dwudziestolatków, Kolumbów, to ich groby są na Powązkach.

6 sierpnia, wymarsz pierwszej kadrowej z krakowskich Oleandrów. To też byli dwudziestolatkowie, którzy na stos rzucili swój życia los. Ci, co przeżyli (większość przeżyła), otrzymali od historii wielką premię – II Rzeczpospolita była ich państwem. To oni zostali jej władcami, objęli w niepodległym państwie najważniejsze posady.

14 sierpnia, wybuch strajków w Stoczni Gdańskiej. Te strajki też wywołali dwudziesto-, trzydziestolatkowie. Bogdan Borusewicz miał wówczas 31 lat, Jerzy Borowczak- 23, Alina Pieńkowska – 28, trochę starszy był Lech Wałęsa, a także Andrzej Gwiazda, rocznik 1935. No i starsi byli doradcy – Mazowiecki, Geremek, Olszewski, Siła-Nowicki i inni – ale ich nazwiska przecież nie rozpłynęły się w niebycie. Kto w tamtych dniach był w stoczni – ten później miał otwartą autostradę do sławy i zaszczytów.

15 sierpnia, rocznica Bitwy Warszawskiej, dziś święto Wojska Polskiego. I kolejny powód do chwały tamtej młodzieży, która później wzięła Polskę w swoje władanie.

Do tego dorzućmy dzień 22 lipca, czyli proklamowanie Manifestu Lipcowego. Komuniści polscy, którzy w tamtym czasie brali władzę, też byli ludźmi młodymi. Też mieli po trzydzieści lat.

Innymi słowy: w historii Polski były wielkie przełomy i główną rolę odgrywali w nich ludzie młodzi. Te przełomy to był też zryw pokoleniowy. Nowe pokolenia zrywały kajdany, rzucały wyzwanie dotychczasowym porządkom, te stare odkładając do archiwum. To logiczne – ich doświadczenie i marzenia sięgały czasów im współczesnych, a nie tego, co było przed nimi.

Tak, jak mówiła o tym Wisława Szymborska:

„Ci, co wiedzieli
o co tutaj szło,
muszą ustąpić miejsca tym,
co wiedzą mało.
I mniej niż mało.
I wreszcie tyle co nic”.

W ten sposób dokonywała się zmiana – pokoleniowa, kulturowa, wymiana elit – możemy nazwać to jak chcemy. W każdym razie, od czasu do czasu pojawiało się okienko historii i bohaterowie tej chwili otrzymywali premię.

Józef Piłsudski, wcześniej znany jako szef Organizacji Bojowej PPS (przeprowadziła 2,5 tys. zbrojnych akcji), socjalista i zamachowiec, awansował na ojca niepodległości. Lech Wałęsa, robotnik ze stoczni, został prezydentem Polski. Awanse i zaszczyty spotkały też ich współpracowników.

A teraz? Nie ma chętnych na wygraną?

Nie, nie, nie namawiam młodzieży do jakiejś walki zbrojnej, konspiracji, rewolucji i tak dalej. Dziś można cele osiągać drogą demokratyczną, mobilizując wyborców. I tu widzę plażę…

Otóż, zanim kolejne pokolenie „wbiło się” w swoje okienko historii, było już do tego przygotowane. Warszawska młodzież, która położyła głowy w 1944 roku, wychowywana była na romantycznym kulcie powstań i oddania dla ojczyzny. Gdy zmarł Piłsudski, harcerze do pieśni „To nieprawda, że ciebie już nie ma” dopisali taką zwrotkę:

„Z własnych piersi zbudujemy szaniec

I nie będzie nikt żywota ważył,

Bo mocarny Polski miłowaniem

Huf harcerzy czujnie trwa na straży”.

Zanim narodziły się legiony, mieliśmy rewolucję 1905 roku, Związek Walki Czynnej i gigantyczną (jak na tamte lata) dyskusję o tym, jak Polska może odzyskać niepodległość. Przed strajkami sierpniowymi mieliśmy czas działania KOR-u, innych, mniejszych organizacji, Wolne Związki Zawodowe, no i głębokie rozczarowanie marazmem ostatnich lat Gierka.

Ziarno padało na podatny grunt. A teraz?

III RP jest szczodrą matką dla tych, którzy stali u jej początków, czy też dla tych, którzy weszli na rynek pracy w latach 90. ubiegłego wieku. Ale jest złą macochą dla obecnych absolwentów. Im oferowane są umowy śmieciowe albo zmywak w Londynie. I prosty przekaz: stań w kolejce za innymi, ciesz się ze śmieciówki i podziwiaj tych, co są wyżej. Klaszcz im, bo zafundowali ci najwspanialszą Polskę w jej ponadtysiącletniej historii.

Nie widzę pokoleniowych prób odpowiedzi na tę lipę. Owszem, jest Partia Razem, która prezentuje dojrzałą analizę, są różne grupy na prawicy, niektóre sensowne, inne uciekające w narodowe przebieranki, ale to wszystko jest rozproszone, mało mocne, zbyt grzeczne. Rachitycznie to wygląda…

Jedyna niegrzeczność to internetowy hejt. A ja bym oczekiwał analizy współczesności, dyskusji o przyszłości, o nowej Polsce! Nie kwasu, ale czegoś do przodu! To porywa!

Ech, zamiast tego, dominuje strategia przystosowania się, uległości, małpowania tego, co wymyślają rozmaici trendsetterzy.

Sorry, droga młodzieży, ja wiem, że to nie moja sprawa, ale delikatnie wam mówię, że daleko w ten sposób nie zajedziecie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Robert Walenciak

http://fakty.interia.pl/felietony/walenciak/news-mlodzi-polacy-sa-nudni,nId,1869727,ok,1,ding,1#commentsZoneList

===============

P.S TO STARY MÓJ POMYSŁ Z PRZENIESIENIEM ICH ART.

I OTWARCIEM WOLNEGO FORUM WYPOWIEDZI POD NIM

KLIKAJĄC W LINK ŹRÓDŁOWY I PORÓWNUJĄC KOMENTARZE WIDZIMY JAK MANIPULUJĄ !!

20 thoughts on “INTERIA PISZE ” MŁODZI POLACY SĄ GNUŚNI DURNI I LENIWI „

 1. Da się skomentować. Ja myślę, że dopierdalanie się teraz do młodych i jeżdżenie po nich to grube przegięcie lekko ujmąjać, zwłaszcza w ustach starych, którzy zaoferowali młodemu pokoleniu obecne szambo. Mógłbym się zgodzić z faktem, że obecna młodzież jest niedorozwinięta, ale to przecież zasługa starych. No i jeszcze pojeździjcie starzy po własnych dzieciach to zgnijecie sami we własnych odchodach i młody nawet nie przyjedzie na grób się porządnie wyszczać. 7 milionów już wyjechało. Reszta się pakuje, cześć jeszcze sie zastanawia. Zostały resortowe dzieci, ci który żerują na układzie, troche takich co daje rade, starzy i ich wyssane opowiastki o polskim dobrobycie. Długo i tak to nie pokula. Daleko nie muszę patrzeć, moi starzy mi tak podnoszą ciśnienie, że od czasu do czasu muszę się spuścić na tym forum. I do tego ja za chuja nie rozumiem czemu oni tak piszą do mnie, chociaż wciąż wierze, że głęboko myślą inaczej tylko nie chcą przyjać do świadomości, że ta wolna Polska to jest gówno i ich zwyczajnie w chuja zrobili. Wtrącenia typu czemu mnie nie ma na miejscu i nie walczę z tym co mi się nie podoba nawet nie robią na mnie wrażenia. Sami kurwa sobie walczcie … o przetrwanie, najlepiej bez młodych. Możecie mnie jebać, wyjebane mam na was stare cwele. Co jak co, to ja pomogłem więcej młodym niż ta pierdolona atrapa 3 rp. Podobno jad ze mnie cieknie – a ja się dziwie, że ze starych nie tryska. Bo tak być wyruchanym nawet z własnych dzieci (młodych), to trzeba nie wiem jakim imbecylem być.

  1. Ładnie Pojechałeś.Podobne mam odczucia.Popatrz ile dziennie ludzi odbiera sobie życie a ile rodzi się nowych ludzie.Jest to widoczne że Polskiej rasy za jakiś czas nie będzie albo będzie jak w Usa Indianin w Rezerwacie.Każdy z czasem odczuje co się tu dziejie.Będą jeszcze krzykacze płakać.Banda urzędasów nie wyrabia nic a potężne wypłaty dostają.A kto będzie pracował na emerytów? Jak wyjadą a i tak pracy tu nie ma.A jak jest to kasa idzie do innego kraju tutaj dużo jest fili zagranicznych.

   1. Do tego półtora godziny temu bomba wybucha koło mnie. Dużo nie brakowało, a bym się zgrał w czasie. I już kurwa czuje co mi zaraz matka będzie pisać :DDDDDDD

    1. A gdzie obecnie jesteś??
     Ja wiem tylko to że Polski nie będzie bo ten Kraj nie przetrwa.Debil Debila Debilem Pogania.Mniej się rodzi niż umiera.Ilu ja znam kawalerów po 30 roku życia którzy nie myślą nawet o rodzinie.To prosta matematyka że Polski nie będzie.A do tego dzisiejsi starsi ludzie będą umierać w męczarniach.Szklanki wody nikt im nie poda bo nie będzie miał kto.Czasem się zastanawiam jak nie którzy nauczyli się chodzić i mówić.Bo jak ich widzę i słyszę to wydaje mi się ze to jakiś cud.Jest nas mało garstka myślących musimy się złączyć za jakiś czas wybrać jakiś sensowny kraj i zamieszkać w jednym bloku.Założyć wspólną firmę po zatrudniać siebie nawzajem i będziemy sobie ciągneli do śmierci wolnym spokojnym krokiem,a tutaj niech się pozabijają.

     1. Ja w BKK, włącz TV, matka już mi nadaje. Jutro się dowiem więcej. Jak się okaże, że jakiś pierdolony muzułmanin na skuterze to mają przejebane.

       1. Mały jest ten nasz świat. Moja żona tam pracowała zanim zaszła w ciąże. Życie jest cudowne, kiedy małe niewinne dziecko potrafi uratować życie, ale również pełne dramatów, których się boje. Człowiek czasami się rozkleja.

     2. Tez znam kawalerow po 30. Pełno. 😉 Nie maja jaj by zwiazac sie z porządna kobietą (mimo finansowych możliwości, stabilizacji itd) wolą sobie podymać za każdym razem inna. 😉

      1. Jako facet co zna realia polskie, powiem Tobie, że nawet nie dymają, tylko tak gadają. No chyba, że zjawi się kolego z zachodu i postawi dziwki, ale te naćpane, chłopcy pijani i tylko opowiastki.

   2. Znam Twoje wpisy i bolączki również. Także wierz mi, że argumenty, również te, które podają na tym forum nie działają. Żadne porównania, tłumaczenia, fakty, porównania nie działają. Głównie na STARYCH.
    PS. Idź powiedz starym, że w kraju 3 świata np Kambodży jest 4x mniej samobójstw przeliczają na 100 tyś mieszkańców; Japonii nie liczę bo ci z innych powodów;

  2. Szanowni Panowie, sukces ma wielu ojców, porażka zawsze jest sierotą !! Idąc Waszym tokiem rozumowania, gdyby tamten ustrój istniał do dziś bylibyście szczęśliwi ?? a gó..o ! Mielibyście pretensje, że nic poprzednie pokolenia nie zrobiły, choć dookoła świat się zmieniał. Nie mielibyście gadżetów, którymi tak się teraz obnosicie i bez których nie umiecie żyć !! Żeby zrobić w balona Waszych poprzedników, kreatorzy tej rzeczywistości musieli natrudzić się przez dziesiątki lat, Was tną bez znieczulenia bez najmniejszego wysiłku z ich strony! A Wy co ? walicie w klawiaturę jak Wam jest źle i na tym się kończy pomysł na życie!! Pomyślcie, co powiecie swoim następcom ?? że co… że dziadek czy pradziadek winien?? śmiechem Was zabiją !

    1. Otóż to, raczej bez przywództwa nikt nie wyjdzie. Ale powiedz mi jak sobie wyobrażasz bunt „staruchów”… na protezy zębowe czy prostatyczne obsikiwanie ?? Druga sprawa, ludzie około 70 (wiek em. 67) to raczej pod sztandarami kościoła ruszyli by ciała, bo jak mówił mój księżulo- na starość każdy się nawraca.

     1. Stary nie ma sie buntowac. Ma siedziec cicho i nie rzucac mlodemu klod pod nogi, jesli ten chce cos zmienic. Jestes na tym forum tyle czasu i nadal prawisz komunaly ze stary ma sie buntowac. NIE – stary ma wreszcie dac spokoj i isc na emeryture a sie nie wtracac. 😉 Proste?

      1. O! widzę, że dzisiaj Pani łaskawsza wobec seniorów i nie pisze , że są ciężarem i balastem dla SPOŁECZEŃSTWA ! To już postęp ! Teraz tylko morda w kubeł i już! A swoją drogą bardzo proszę czytać co ktoś napisał i dopiero komentować cytuję „powiedz mi jak sobie wyobrażasz bunt „staruchów”…, chyba że ta ból….
       I jeszcze jedno, szanowna Pani, do starości trochę mi jeszcze brakuje i nie wiem czy jej dożyję, ale takim zgorzknieniem życiowym jak Pani… nie grzeszę.

  3. Święte słowa. Młodzi nie są głupi, ale jest taka sytuacja pokoleniowa, że martwa masa starych jest tak wielka, że nie da rady zrobić buntu (zawsze był bunt młodych przeciw starym, ale kiedys starzy mieli po 8 dzieci to i mlodych bylo wiecej i latwiej bylo im walczyc)…. Jedno jest pewne, jak to p*erdalnie, to nie bedzie co zbierac, bo kociołek sie gotuje, a predzej czy pozniej para musi z niego zejść. Więc na miejscu tak zwanych starych, to siedzialabym cicho i cieszyla sie życiem poki jeszcze moge. 😉

   1. PRAWDA !!!

    JEŚLI NIE DOGADAJĄ SIĘ IKONOWICZ Z KOWALSKIM

    TO MY DOGADAMY SIĘ ODDOLNIE BEZ NICH A MIEJSCE NA GAŁEZI LEWEJ Z PIS I PRAWEJ Z P.O BEDZIE WYSTARCZAJĄCE ABY ICH TAM DOWIESIĆ

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: